Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 21.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да полюбопитствам малко...нови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.04.07 17:37



Интересно ми е докъде сте стигнали в живота - на мен нещо ми е ужасно безперспективно. Не само на мен, а и на доста от младите хора около мен. Това изключение ли е, или по-скоро правило?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: Изyмeн]  
Авторcъщo изyмeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 21:27



по-скоро правило



Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: Изyмeн]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 09:44



Много е трудно - спор няма. Ако не си претенциозен работа има (в София), обаче повечето не те води наникъде, никакво развитие, никаква перспектива. Най-добре е май човек да си хване някаква професия (с образование разбира се), да опита да я попрактикува тук, да се понаучи, да се поочупи и като се почуства уверен газ някъде другаде. Сега границите са отворени. Има интернет, намираш си работа и заминаваш. Направо с колата си може да отидеш, не е като преди (стига да не е абсолютна барака). Ако не си сам e малко по-трудно, но пак става. Пък и винаги можеш да се върнеш. Е, рискове има, не е все едно да загубиш някоя и друга година, но тук така или иначе загубата на време си е "в кърпа вързана". Освен това ще попътува човек, ще види други места, как работят там хората, ще се научи много. Това си е опит. Аз съм на средата на такава стратегия за мен, след 1-2-3 години ще мога да кажа дали води до резултат или не





Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: Изyмeн]  
Авторrm (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 18:14



И според мен е по-скоро правило. Повечето около мен, 25-30 годишни имат общо взето хубава работа, прилични доходи. Аз също съм така - фирмата в която работя е много добра като атмосфера, заплатата ми е добра. Разбира се, може още. Разходите ми растат успоредно с приходите, не мога да отделя почти нищо настрана.
Една голяма грешка от моя страна беше, че не се напънах здраво да завърша по-рано, ами направих обратното - започнах работа. Още във втори курс имах стаж за почти всички колеги от курса ми. Обаче това си каза думата - още не съм завършил, остават ми 3 изпита.
Лошото от това е, че ако сега по някаква причина загубя работата си, ще ми е малко трудно да си намеря друга добра такава. Поне така си мисля. И пречката би била липсата на дипломата. Много от колегите ми от университета също са в това положение.
Перспективи - тук малко трудно. На един приятел преди 2 седмици му звъняха от Ериксон за работа, ама той си е хахав и не прие. Тогава се замислих как бих могъл да си намеря подобна работа и възнамерявам да започна действия в тази насока.



Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: Изyмeн]  
Авторmed i maslo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 12:17



zavisi ot glednata to4ka. Za men po-vajno e, da si postignal ne6to, kato 4ovek, kato li4nost. Ako si postignal vurhove v profesionalnata sfera, a si leke,ni6to ne si postignal. Materialnoto ne e vajno. E, ne mnogo.



Тема Re:нови [re: Изyмeн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.04.07 20:45



И аз така ... колкото и да се старая, не става и не става.
Ще си опитам късмета в чужбина.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: med i maslo]  
Автор scorpio_girl ()
Публикувано15.04.07 15:38




стига празни приказки, кажете си ситга.хора вси4ко зависи от вас самите, аз у4а в два университета едновременно и не е трудно, и на който кажа ме гледа като говедо
,
но истината е че мн от нас младите (аз съм на 20) не са се научили да пробиват, да вървят и да искат както трябва(по правилата на бойното изкуство). ТЪРСЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ, ТАМ Е КЛЮЧА!
УСПЕХ!

всички търсят, само истинските намират, другото е дим !

Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: scorpio_girl]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано15.04.07 16:38



И какво нау4чи в тези 2 университета? Аз само в един съм учил, но пък в моята специалност завършват не повече от 20% от приетите. Не сме некадърни, освен на български аз говоря и пиша на още 3 езика, а още няколко разбирам. И все пак не виждам големи перспективи тук.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: Изyмeн]  
Автор bluebutterfly (???)
Публикувано10.05.07 20:30



Не е важно колко езика знаеш или в колко университета си учил, просто трябва да имаш някаква цел в живота си. Аз още уча и то това, което наистина исках и дори всички около мен да казват, че това не била хубава специалност, аз я харесвам, защо знам, че това е моето призвание. Щом знаеш толкова езици попътувай малко, рискувай и все ще откриеш нещо ново, ще срещнеш нови хора, които може би ще имат по-различен поглед върху нещата и ще ти въздействат добре. Важното е да си оптимист и да правиш това, което ти харесва





Тема Re: Да полюбопитствам малко...нови [re: rm]  
Автор emi_ (istinska)
Публикувано10.05.07 21:12



може би IT???
ако е това, пиши едно лично :)

Редактирано от emi_ на 10.05.07 21:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.