Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 28.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Това не моженови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано22.08.08 22:04



да ми се случи на мен-казвали ли сте си го някога?



Има ли такова нещо, което няма да направите, не може да ви се случи, не бихе паднали или "издигнали" се до там?
До колко се познаваме всъщност?




Тема Re: Това не моженови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано24.08.08 19:42



започвам отзад напред:
- познаваме се дотолкова (или дотогава), докато не се сблъскаме със себе си; докато някакви обстоятелства не ни обърнат хубаво с главата надолу и ни поразтърсят, та от джобовете да изпадне бая боклук; въобще докато сме в ситуации, които е възможно да обхванем и предивидим в ума си. останалото са догадки.
- някъде, докъдето няма да се издигна - това е лесно за човек с малко амбиции като мен. или, както казах на едно интервю за работа - "искам да стигна до собствената си "златна среда"." и толкова - останалото е хубавото време, което отделяме на себе си, на близки и любими хора, приятни занимания, учене на нови неща или прахосваме с удоволствие. не си го давам заради някаква си кариера.
- не бих паднала до... - всеки си има забрани в тази категория, спред личните си виждания (все пак моралът е субективна категория), аз моите съм ги установила. понякога имам доста задръжки, май...
- никога няма да ми се случи - няма такова - всичко е възможно, за добро или лошо... да се надяваме на първото...
- нещо, което няма да направя - доста широка категория, ако се опитам да я представя най-кратко - нещо, което не бих искала да сторят на мен.


Редактирано от Roxy на 24.08.08 19:45.



Тема Re:нови [re: Пъpпъл]  
Автор BиливapМодератор (the lawmaker)
Публикувано24.08.08 20:05



"Това не може да се случи на мен"
Преди - да.
Сега - не.



Познавам се доста добре, макар че в някои екстремни ситуации (приятно) се изненадвам от себе си ...
Имам си граници, които не си позволявам да прекрачвам нито нагоре, нито надолу и като цяло съм на принципа "не прави на другите това, което не искаш да направят на теб".
Разминаването се получава, когато другите не са на този принцип ... как реагирам тогава?
Ами бариерите стават по-лесни за прескачане и да, способна съм на крайности в конкретни ситуации ;)
Но това са по-скоро изключения, отколкото често срещани случаи.
И, разбира се, винаги следвам съвестта си, вътрешното си чувство за справедливост и гледам везната да е в баланс :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Това не моженови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.08 09:24



oтносно амбициите-апетитът не идва ли с яденето?
ако те ценят в работата, предлагат ти възможност за повече и повече и повече....и амбициите ще се увеличат според мен.


относно нещото, което няма да направя-виж, тук много мислих, защото при мен се оказа тясна категория))
не съм по екстремните спортове, но кой знае.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.08 09:26



колкото по-малко знаем, толкова ни е по-лесно да обобщаваме. така че си права-преди-да, сега-не.))
това с баланса постигаш ли го?
в смисъл вътрешен баланс или баланс в отношенията, когато се прави компромис?



Тема Re: Това не може [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано25.08.08 10:06



може и да идва с яденето - зависи от работата и екипа, още не съм се насочила към точно такова място, но определено не си го представям като стръмно растяща повече заради самата себе си крива на парите/отговорностите/ангажиментите, а като плавно изкачваща се, с повече обикаляне по хоризонталата в различни свързани дейности/звена, например. имам време да живея, да работя и да видя какво ще излезе всъщност. както и да сменям работни места...






Тема Re:нови [re: Пъpпъл]  
Автор BиливapМодератор (the lawmaker)
Публикувано28.08.08 15:13



Невинаги се получава баланса ... вътрешния е по-лесно постижим, този в отношенията ... по-труден, там зависи и от друг, не само от мен.
Знам с кое мога да направя компромис и с кое не, кое мога да простя и кое не.
Не е лесно да си мен с моите разбирания за много неща, но ... се свиква



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerilin ()
Публикувано19.09.08 13:16



Имам си граници, които не си позволявам да прекрачвам нито нагоре, нито надолу

как тогава си опознала собствените си нужди (?),

според една съвремена философска теория (умиШлено не споменавам коя) човек следва да се изкара от равновесието си ,за да разбере самия себе си и това което истиски желае,скрито покрито под слоя ежедневна монотонност и умствена доминация..

наскоро експериментирах със себе си,когато години съм се самовъзпирала.. резултатът (психическият) от това се очаква ,но определо опознавам една нова себе си...

какво може да ми се случи ли? всичко,което е отредено от Бог ,Съдба,Случайност .. който както иска да го интерпретира

Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.


Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор BиливapМодератор (the lawmaker)
Публикувано21.09.08 16:30



Тази теория описва някакви частни случаи.
Когато вече си разбрал какво искаш, желаеш и към какво се стремиш, за чий ти е пак да разлюляваш системата?


А и не си падам по експериментите с неизвестен край, които носят в себе си опасни и големи рискове и които могат да нарушат трайно стабилността и равновесието.
А и аз не съм опознала себе си чрез експерименти по своя воля, а чрез събития, които се явяват външни и чужди на предпочитанията ми и които не са предизвикани от мен (съзнателно).

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Това не моженови [re: Пъpпъл]  
Автор franchesita ()
Публикувано26.10.08 00:33



Тук пишем на кирилица.

Редактирано от Bиливap на 26.10.08 15:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.