Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 03.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Като в противовеснови  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано14.08.08 11:26



на темата за мразенето на българския народ да попитам-защо сте/сме избрали/останали да живеете в България?
Липса на по-добра възможност?
Или нещо друго...Какво?

Нито съм с розови очила, нито съм крайният песимист, но не може да е ТОЛКОВА зле.
Ако пък е толкова зле, защо- след като го осъзнаваме, не сме сменили държавата? (примерно)



Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.08 12:00



Щото ме кефи да живея тук. Красива природа, добри приятели, че и хаосът в държавата ме привлича. Определено така животът не е скучен, подреден и предсказуем. И което е най-хубаво - с добри познанства всичко се постига.



Редактирано от Last Roman на 14.08.08 12:01.



Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано14.08.08 12:19



Приятелите и семейството; обстановката ми харесва - е, не на 100%, но не е зле, ако имаш здравословното умение да се абстрахираш от останалото; липса на пари за търсене на по-добри място (щото с гол гъз/ентусиазъм не се заминава, поне не за честен труд, а да връщам вересии после ще намали ефекта и удовлетворението от постигнатото); липса на компания за бЕгане (щото и като вълк единак не се ходи - несъпроводен и нечакан). Казвала съм, но може би не тук, че ако имах възможност, бих отишла в Западна Европа да уча, да натрупам стаж и пари и тогава да се върна. Е, нямах този шанс - и к'во, няма да се гърмя заради това...
Но един ден ще пътувам, и то доста. Дано да е скоро!




Редактирано от Roxy на 14.08.08 14:31.



Тема Re: Като в противовеснови [re: Last Roman]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано14.08.08 12:22



И аз :)
Само последното, което написа е минус :)

-------



Тема Re: Като в противовеснови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.08 15:11



минус - ама друг път.





Тема Re: Като в противовеснови [re: Last Roman]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано14.08.08 16:39



- и + = -
аз печеля...



-------


Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор ostatak ()
Публикувано14.08.08 18:34



смятам че в БГ е наистина много зле... и ,да, гледната точка е различна според това от коя страна на неЩата си.

ако живееш в БГ, не можеш да си повтаряш колко голяма кочина е всичко, заЩото това е живота ти...най логичното е да заЩитиш онова което имаш колкото и да е малко или голямо или лошо или хубаво.

от друга страна всичко зависи много от това колко е "достатъчно" за всеки.

за мен лично един минимално добър живот е семеството ми да има достатъчни доходи работейки спокойно и онова което ни интересува, за да мога да си плаЩам ипотеката, образованието на детето ми и да мога да си позволя някоя и друга приЩявка от време на време.
родителите ми да не живеят в мизерия и да могат да се насладят на спокойствието на възрастта си, да пътуват, да са Щастливи, а не да броят стотинките за да си платят лекарствата.

това всичкото заедно в БГ го имат много много малко хора...

е, както каза винаги съЩествува опциятя да се отиде някъде другаде...

ами моето семейство/родители, брат и сестра/ отиде. всъЩност родителите ми живеят на 5000 км от нас за да могат да си позволят тяхната част от това за което говорех а и да издържат малкия ми брат /университети, квартири, храна.../ и мен докато бях малка.

и така ако се бях родила в една нормална държава нямаше да се наложи да виждам родителите си веднаж в годината, мямаше да се боря цял живот за да постигна неЩбо което хората тук имат за даденост,нямаше да се налага да обяснявам заЩо в БГ реклами на разголени и крайно вулгарни жени те посреЩат от летиЩето...

Гледам семейството си /мъж и дете/ днес и си мисля че за ниЩо на света не искам детето ми да мине през съЩото. не искам да се срамува от това коя е и от къде идва и искам да съм до нея винаги когато има нужда...
Предпочитам да гледа на БГ като на екзотична държава където се е родила майка й и толкова. затова не искам да говори български, нито са се чувства свързана с тази държава.
Ще ми се да живее като другите деца тук, да не трябва да помъдрява преждевременно, и да може да избере какъв живот Ще живее малко по малко и когато му дойде времето...

това няма ниЩо обЩо с песимизма или оптимизма...прсто искам семейството ми да има избор.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Ясна работата, [re: ostatak]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.08.08 23:51



имаш мисленето на паплачта която ходи да бере портокали и да сменя памперси на бабките.
Няма начин да разбереш защо оставам в България - с доходи които обезсмислят ходенето в половин Европа и в Щатите да речем.....



Тема Re: Като в противовеснови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.08 00:39



печелиш... вечеря с мен.





Тема Re: Ясна работата,нови [re: jamie]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано15.08.08 09:24



джеремая)
аз що постинг изписах вчера по темата, като дипломна работа, после го изтрих, реших, че ти ще обобщиш накратко нещата. както и стана.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.