Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 02.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Като в противовес  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано14.08.08 11:26



на темата за мразенето на българския народ да попитам-защо сте/сме избрали/останали да живеете в България?
Липса на по-добра възможност?
Или нещо друго...Какво?

Нито съм с розови очила, нито съм крайният песимист, но не може да е ТОЛКОВА зле.
Ако пък е толкова зле, защо- след като го осъзнаваме, не сме сменили държавата? (примерно)



Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.08 12:00



Щото ме кефи да живея тук. Красива природа, добри приятели, че и хаосът в държавата ме привлича. Определено така животът не е скучен, подреден и предсказуем. И което е най-хубаво - с добри познанства всичко се постига.



Редактирано от Last Roman на 14.08.08 12:01.



Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано14.08.08 12:19



Приятелите и семейството; обстановката ми харесва - е, не на 100%, но не е зле, ако имаш здравословното умение да се абстрахираш от останалото; липса на пари за търсене на по-добри място (щото с гол гъз/ентусиазъм не се заминава, поне не за честен труд, а да връщам вересии после ще намали ефекта и удовлетворението от постигнатото); липса на компания за бЕгане (щото и като вълк единак не се ходи - несъпроводен и нечакан). Казвала съм, но може би не тук, че ако имах възможност, бих отишла в Западна Европа да уча, да натрупам стаж и пари и тогава да се върна. Е, нямах този шанс - и к'во, няма да се гърмя заради това...
Но един ден ще пътувам, и то доста. Дано да е скоро!




Редактирано от Roxy на 14.08.08 14:31.



Тема Re: Като в противовеснови [re: Last Roman]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано14.08.08 12:22



И аз :)
Само последното, което написа е минус :)

-------



Тема Re: Като в противовеснови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.08 15:11



минус - ама друг път.





Тема Re: Като в противовеснови [re: Last Roman]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано14.08.08 16:39



- и + = -
аз печеля...



-------


Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор ostatak ()
Публикувано14.08.08 18:34



смятам че в БГ е наистина много зле... и ,да, гледната точка е различна според това от коя страна на неЩата си.

ако живееш в БГ, не можеш да си повтаряш колко голяма кочина е всичко, заЩото това е живота ти...най логичното е да заЩитиш онова което имаш колкото и да е малко или голямо или лошо или хубаво.

от друга страна всичко зависи много от това колко е "достатъчно" за всеки.

за мен лично един минимално добър живот е семеството ми да има достатъчни доходи работейки спокойно и онова което ни интересува, за да мога да си плаЩам ипотеката, образованието на детето ми и да мога да си позволя някоя и друга приЩявка от време на време.
родителите ми да не живеят в мизерия и да могат да се насладят на спокойствието на възрастта си, да пътуват, да са Щастливи, а не да броят стотинките за да си платят лекарствата.

това всичкото заедно в БГ го имат много много малко хора...

е, както каза винаги съЩествува опциятя да се отиде някъде другаде...

ами моето семейство/родители, брат и сестра/ отиде. всъЩност родителите ми живеят на 5000 км от нас за да могат да си позволят тяхната част от това за което говорех а и да издържат малкия ми брат /университети, квартири, храна.../ и мен докато бях малка.

и така ако се бях родила в една нормална държава нямаше да се наложи да виждам родителите си веднаж в годината, мямаше да се боря цял живот за да постигна неЩбо което хората тук имат за даденост,нямаше да се налага да обяснявам заЩо в БГ реклами на разголени и крайно вулгарни жени те посреЩат от летиЩето...

Гледам семейството си /мъж и дете/ днес и си мисля че за ниЩо на света не искам детето ми да мине през съЩото. не искам да се срамува от това коя е и от къде идва и искам да съм до нея винаги когато има нужда...
Предпочитам да гледа на БГ като на екзотична държава където се е родила майка й и толкова. затова не искам да говори български, нито са се чувства свързана с тази държава.
Ще ми се да живее като другите деца тук, да не трябва да помъдрява преждевременно, и да може да избере какъв живот Ще живее малко по малко и когато му дойде времето...

това няма ниЩо обЩо с песимизма или оптимизма...прсто искам семейството ми да има избор.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Ясна работата,нови [re: ostatak]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.08.08 23:51



имаш мисленето на паплачта която ходи да бере портокали и да сменя памперси на бабките.
Няма начин да разбереш защо оставам в България - с доходи които обезсмислят ходенето в половин Европа и в Щатите да речем.....



Тема Re: Като в противовеснови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.08 00:39



печелиш... вечеря с мен.





Тема Re: Ясна работата,нови [re: jamie]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано15.08.08 09:24



джеремая)
аз що постинг изписах вчера по темата, като дипломна работа, после го изтрих, реших, че ти ще обобщиш накратко нещата. както и стана.





Тема Re: Като в противовеснови [re: ostatak]  
Автор Gerilin ()
Публикувано15.08.08 11:54




и така ако се бях родила в една нормална държава нямаше да се наложи да виждам родителите си веднаж в годината, мямаше да се боря цял живот за да постигна неЩбо което хората тук имат за даденост,


това се нарича икономическа емиграция и е крайно отвратително чувство..така,че ако слуШаШ по форумите мутренските синове и невести или идеалистични патриоти без какпчица мозък за това какво наистина става около тях, България е рай а ти си по долна от боклук,заЩото си я напуснала..

да ама тези ,които се опитват да те опровергаят ,показват точно незрялостта си..заЩото не е лесно в чужбина,да не говорим,че е емоционално съсипваЩо да виждаШ най близките си хора 2 пъти в годината...детето ти да не говори родния ти език и с мъжа си да ти комуникирате на местния такъв...но това е цената за това,че не си си продала дуШата на БГ мерзави политици и мутри; и не си се родила в семейството на такъв,а си търсиШ собствения честен път под слънцето

сама не знаеШ какви истини изписа в постинга си,за които обаче не търси разбиране в този клуб и сред тези потребители



Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.

Тема Re: Като в противовеснови [re: Gerilin]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано15.08.08 11:58



какво им е на потребителите в този клуб?:)



Тема Re: Като в противовеснови [re: Пъpпъл]  
Автор Gerilin ()
Публикувано15.08.08 18:55



съдейки по

,в която въобЩе не зацепвам за какво си говорите ,смятам,че и вие надали Ще ни разберете

Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.

Тема Re: Ясна работата,нови [re: jamie]  
Автор ostatak ()
Публикувано15.08.08 19:27



ми, да, съжалявам не мога да разбера някой да иска да остане в държава където обЩеството тъне в простотия и мизерия....

и си много дълече от истината ако си мислиш, че всички които са си отишли от БГ са го направили за да берат портокали...

не че очаквам да ме разбереш.. дълеч не става въпрос само за доходите ти, става въпрос за хората, за възпитанието им.........както и да е...

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re: Като в противовеснови [re: Gerilin]  
Автор ostatak ()
Публикувано15.08.08 19:39



за предишният ти пост, да, така е ... хората смятат че пиша тези постове за да ги обидя, а аз го правя за да се опитам да им дам едно различно виждане... заЩото аз познавам живота и там и тук и мога да го сравня а те не.жалко че не ме разбраха.../само вмятам... виобЩе не ме притеснява че я къЩи не се говори български. за дъЩеря ми беше мое решение.../

а иначе за въпросната ТЕМА, човече, ако знаеш колко време й се пулих

и после реших че "те си знаят" за какво става въпрос няма да им се меся

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Re: Като в противовеснови [re: Gerilin]  
Автор ostatak ()
Публикувано15.08.08 19:45



блгодаря за разбирането.....

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re: Като в противовеснови [re: Gerilin]  
Автор ostatak ()
Публикувано15.08.08 20:54



аз само да попитам на твоята клавиатура къде й е буквата "ч",заЩото аз я пиша с "copy-paste". иначе моето малко "ш" е на ( "shift" + ",") .

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:ч:тонови [re: ostatak]  
Автор Gerilin ()
Публикувано15.08.08 21:23



ч:то ми е Шифт и ` (чертичката до бекспейса) и бекспейс,заЩото остава чертичката..Ш:ти е Шифт и звезда..Щ е Шифт и а:умлаут .. ю нямам
абе въобЩе тези скандинавски клавиатури са много неудобни

Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.


Тема Re: Като в противовеснови [re: ostatak]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано15.08.08 23:29



пак щом азбуката помниш - на добре е !
Измет !



Тема Re: Като в противовеснови [re: jamie]  
Автор ostatak ()
Публикувано16.08.08 14:51



заЩо не отидеш да си прекопаеш градината и да не се месиш където не ти е работата...

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:ч:тонови [re: Gerilin]  
Автор ostatak ()
Публикувано16.08.08 14:55



моето "ч" не е там

, а иначе аз думи с "ю" гледам да не пиша ... беше някъква комбинация от 3 клавиша ,но не я помня..

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Прекопах азнови [re: ostatak]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.08.08 13:38



ама ми писна само кисели зелки да бера, искам вече някоя цветна леха





Тема Re: Прекопах азнови [re: jamie]  
Автор ostatak ()
Публикувано17.08.08 14:12



не че съм специалист по ботаника,но ако не се е сменила информацията от както бях 4ти клас до сега, каквото си посадиш такова трябва да порастне...



I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Да,нови [re: ostatak]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.08.08 21:12



но след като си толкова начетена - знаеш че трябва и да се изкореняват плевелчета като тебе





Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано17.08.08 21:39



Предпочитам да гледа на БГ като на екзотична държава където се е родила майка й и толкова. затова не искам да говори български, нито са се чувства свързана с тази държава.
Ще ми се да живее като другите деца тук, да не трябва да помъдрява преждевременно, и да може да избере какъв живот Ще живее малко по малко и когато му дойде времето...

това няма ниЩо обЩо с песимизма или оптимизма...прсто искам семейството ми да има избор.


Прекрасно казано и напълно в унисон с моето мнение по темата :)
С разликата, че моите деца ще знаят малко повече за България и точно какво е причинила на семейството на майка им.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано17.08.08 21:42



И ти си права, Гери.
И наистина не всеки може да го разбере.
Със сигурност не и тези, които са получили всичко наготово.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано17.08.08 21:44



Настрой си езика на EN, после Кредора на ВР ... на Виста "Ч" е над Таб-а.
Поне на моята клавиатура е така.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.08.08 22:08



ужасни сте и двете, ще ви баня.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано17.08.08 22:31



Що в банята?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 09:23



щото е по-еротично.





Тема Изчетохнови [re: Пъpпъл]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано18.08.08 09:53



всичко доста "толерантно", все пак темата е моя и ми е ясно, че едномислие няма да се постигне. Това, което не разбрах е защо се обобщава-как е в БГ, от хора, които не живеят тук вече.
Не съм родена в мутренско семейство, от идеалистичен патриотизъм не страдам, каквото съм постигнала съм го постигнала със собствени усилия, живея в БГ по собствен съзнателен избор и се чуствам добре в "кожата си".))
Мога да пътувам, да се забавлявам, не си броя стотинките, живея "нормално" тук, приятелите и семейството ми са наблизо.
Да, чудя се как се справят пенсионерите в Бг, дразни ме мръстоята по улицата и много други неща, боря се с което мога, за да го променя. Но в чужбина не е по-лесно, за мен това, което ще загубя тук е повече от онова, което ще спечеля там. Реално причини за емиграция не виждам.
Детето ми определено няма да свързва България е "екзотична държава"-едно че екзотиката е много далеч от Бг, друго, че това е родината на родителите му-хубава, лоша, факт. Когато порастне, ще направи своя избор.
Ние сме направили нашият. И не съжалявам.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 10:47



сигурно Ще разкажа на децата си някъква част от живота ми в БГ, но не ми се Ще да знаят прекалено много, нито да изпитват омраза. сигурно някой ден Ще поискат и да отидат до БГ и сами Ще видят за какво става въпрос...

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 10:50



мале мале, що патос вкара, ще рече, че става дума за Афганистан.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 10:51



как да настроя кредора на анг. сега ми излиза автоматично местния език.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 10:52



ми Ще ги доведа няколко пъти и Ще е достатъчно



I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Re: Изчетохнови [re: Пъpпъл]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 11:11



напълно уважавам мнението ти и даже мога да си призная че изпитвам малко завист затова че си Щастлива с живота, който аз сметнах за достатъчно непоносим,за да се откажа от приятелите си, роднините си и не напоследно място от младостта си която пропилях докато се учех как да оцелея дълече от всички и започвайки от нула.

но нека да ти кажа и неЩо друго.
ако имаше възмойността да видиш как се живее в някоя цивилизована държава, но не на почивка, а да разбереш как мислят хората, как посреЩат проблемите си, как могат да бъдат толерантни кум останалите... Щеше да разбереш от къде идва омразата към БГ и съм сигурна че намаше да искаш да се върнеш.

съЩо исках да поптам на какво да гредя патриотизъм към БГ??? БГ не е направила ниЩо хубаво за мен, за да я обичам.

а приятелите, семейството, да, те са най ценното което имам и са прекрасни хора които обичам с цялата си душа, но съм убедена че Щяха да бъдат съЩо толкова прекрасни ако не бяха българи,

така че...дай ми една причина за да обичам България и обеЩавам, че Ще се опитам да променя начина си на мислене.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 11:15



еротично??? да си гледаш кенефа докато си се опрял на мивката...



I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Re: Изчетохнови [re: ostatak]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано18.08.08 11:25



Аз се почуствах горда, когато чух българския химн на олимпиадата.
Причини за теб не мога да дам.
Това е лично, а и насила хубост не става.

Живяла съм в 'цивилизована' държава. Работила съм там, не съм била турист, обмисляше се варианта да остана (това първия път). След 4 години пак мислехме да се върнем там(втория път). Сега бих отишла, но само за малко-за известно време, докато свърши проекта, работата и т.н.
Имам база за сравнение-моите изводи са:да се изкарват пари може и тук, и там. Да си богат навън, не е по-лесно от това, да си богат тук. (Богат-(условно понятие)-доста над средното). Образованието там-не е по-добро от това тук Въпрос на детска градина, училище, университет-с пари се постига и в БГ и в чужбина. Ужасявах се, че може да се разболея там, имах здравна застраховка, която покриваше нещо, но не много, пък струваше доста-здравето е пари и тук, и там. Има плюсове безспорни навън, в "цивилизацията" , но това, което ми лиспва е хората-близки, приятели, семейства, любими места и т.н. Прозаично, но факт. За това предпочитам да съм турист навън, за сега.



Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 11:36



не бъди сигурна, може и да му хареса.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 11:40



а защо всъщност ще тровят децата си със собствените си емоции, ако уж късат всички връзки с бившата си страна?!




Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 11:41



в този ред на мисли смятам да спестя тези емоции на децата си.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 11:42



Без да минаваш границата, ако обичаш :)
Нападките на лична основа - на бележки, не тук.


Редактирано от Bиливap на 18.08.08 20:24.



Тема Re: така е най-добре -нови [re: ostatak]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 11:43



и за тебе, и за тях, и за нас...






Тема Re: Изчетохнови [re: Пъpпъл]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.08 11:52



само Ще поправя.

в БГ отдавна образованието е на много по ниско ниво от повечето европейски държави.
да си богат не е лесно никъде. да имаш минимално уреден живот е много трудно само в БГ.
липсата на възпитание и лични ценности е трагнична само в БГ.
моите родители пътуват, изживяват Щастливо възрастта си и не са обременени с покачването на цените или пенсиите от 160 лева.


всичко в живота ни си има цена...

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re: Изчетохнови [re: ostatak]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано18.08.08 11:56



добре де, как го реши това за образованието.

аз също имам приятели в "цивилизовани държави", които не са доволни от образованието на децата си там и ги пращат в частни училища.
да имаш минимално осигурен живот може и да е трудно в Бг, но къде е лесно? дай ми пример за лесна държава и аз ще помисля за икономическа имиграция.:)
Моите родители могат да си позволят да пътуват и също не са обременени от покачването на цените и не зависят от такава пенсия. И двамата живеят в България, работят тук и смея да кажа се чустват добре близо до нас, както и ние до тях.



Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 12:49



ето това е големият въпрос - явно момата е преживяла някакво голямо лично разочарование тук и всички българи са й криви.





Тема Re: е, убуу, де...нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 13:09



Без да минаваш границата, ако обичаш :)



Редактирано от Bиливap на 18.08.08 20:23.



Тема Re: е, убуу, де...нови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 14:35



ми човек е длъжен понякога да си олаби душата, за да не му зазлее съвсем самочувствието.





Тема Re: е, убуу, де...нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 15:53



Без да минаваш границата, ако обичаш :)


Редактирано от Bиливap на 18.08.08 20:22.



Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:03



Е, дано има какво да видят в България тогава и да не останат с ... грешно впечатление :)
Дано са останали незастроени красиви планини например :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: ostatak]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:07



На екрана ти долу вдясно до часовника, където ти излизат двете буквички за местния език ... сменяш на EN, така че да пишеш на английски.
А тук във форума, КРЕДОРА го настройваш на ВР (червеното квадратче), така че да пишеш на български във форума.
При мен поне се получава доста успешно, компютърът ми е норвежки и ако е настроен на норвежки, се получават странни Ю-та тук-там във форума



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Пъpпъл]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:19



Разликите между хората, които са били "навън" и са се върнали и тези, които са останали там "навън" не са много, но пък са съществени.
Повечето от случаите на завърнали се емигранти, за които знам, изтъкваха една и съща причина: носталгия по роднини, близки, приятели ... само това.
За да са с роднините си, близките си и приятелите си, те са готови да живеят в българските реалности - с мръсотията, парадоксите, беззаконието, смешно ниските заплати, смешно високите цени и могат да направят компромис с това.
Друга част от емигрантите бягат точно от гореописаната българска реалност и са готови да направят компромис с носталгията си по семейството за сметка на приветливата среда, хубавата природа, уредения начин на живот, стабилната икономика, предвидимостта.
Всеки има своите причини да напусне и своите причини да остане.
Много голяма част от завърналите се в България не са успели да се интегрират пълноценно в новата държава.
Не са създали приятели, среда, не са успели да свикнат с местния начин на живот и особеностите на местната народопсихология например, не са научили езика, не са си намерили работа - просто не са доволни от живота си в чужбина ...

Всеки преценява сам за себе си, не съм съгласна, че тези, които живеят по-добре в чужбина и са намерили щастието си там - трябва да се чувстват виновни за нещо.
Нито пък тези, които са се върнали в България.

А патриотизмът ... той наистина се изгражда с времето.
Но също така се изпарява много бързо.
При подходящите условия.
Не е приятно, но се случва.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:21



Пък аз не разбрах на теб какъв ти е проблема с момата?


Нищо конструктивно не казваш, а ако продължиш да се правиш на ударена ... сещаш се :)
Всякакви намеци и провокации за заяждане на лична основа ще ги трия :)
Знам че си много добра в това, но в тоя клуб няма да ти мине номера.
Всичко добро :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 18.08.08 20:26.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано18.08.08 20:27



Къде видя да говоря за вина? Всеки избира за себе си, не са ми приятни обобщенията и това ми беше акцента в темата.
Върнах се, не защото не можех да се интегрирам, а защото не пожелах да го направя.
Имах среда, работа и приятни хора около себе си.
Не ми стигаше да го имам там.
Исках да го имам тук.
Това е разликата.



Тема Re: о,нови [re: Bиливap]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 20:46



еднолична диктатура ли въвеждаш вече тук!?
изразявам мнението си, не споря лично с нея, нито се заяждам персонално и не разбирам за какъв номер говориш в злобните си подмятания към мен.


Редактирано от Roxy на 18.08.08 20:47.



Тема Re:нови [re: Пъpпъл]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:50



Обощенията не са приятни за никого.
Радвам се, ако си щастлива :)
Това е най-важното в крайна сметка :)
Да си си на мястото.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 20:53



Не е еднолична диктатура, мисля, че се изразих ясно :)
Много добре разбираш за какво говоря, не си толкова зле.
Злобни подмятания за трети лица - на лична бележка, не тук :)
Иска ми се клубът да е чист от интриганти и интриги.
Ако не възразяваш.
Клубове за изразяване на мнение в такъв стил има много :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 20:59



къде видя интрига тук от моя или чиято и да било страна? или откога спорът стана интрига по-точно?! призраци ли виждат някои или си измислят врагове?!




Редактирано от Roxy на 18.08.08 21:00.



Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор BиливapМодератор (госпожа)
Публикувано18.08.08 21:11



Дали не съм те надценила?
Или ... добре, ще го кажа за последно така: Говори по темата, без да намесваш квалификации за участниците в разговора и какво си мислят, чувстват или прочие свободни съчинения.
Тези неща се правят на лична бележка.

Приключвам разговора, защото започна да става безсмислен :)
Надявам се да разбра къде сбърка.
Приятна вечер.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 21:14



аре стига сте се дърляли. Който не го кефи България или българският народ, да не пише в български форуми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.