Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 31.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: имате ли причини за да не мразите българския народнови [re: ostatak]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 16:27



ако всичко те не бяха българи нямаше ли да ги обичаш??? или намяше да са толкова прекрасни хора???

Напротив. Казах го като причина да обичам българите (т.е. българския народ) , ко(й)ито ти каза, че мразиш.


всички имаме една Шепа хора които обичаме, но останалите са много много много и много от тах са лоши, вулгарни, цинични и малоумни...

Не е така. Не всички или всичко от бившите си колеги и съученици обичах.. , но всеки от тях имаше страни, които будеха уважение у мен , и от които можех искрено да се възхитя, и уча. И те, като мен са българи... , но сме постигнали различни неща... и сме развили характерите си (някои от нас) по съвършено различен начин...
Генерализирането винаги е погрешно, защото .. в него има пропуски.
Аз не мисля, че има много лоши хора.. Мисля, че по света има много объркани и много нещастни хора...


много пъти се опитах да мисля позитивно и не съм се отказала напълно. ако някой ден БГ докаже че здравомислеЩите хора са повече от кретените аз Ще я обичам.

А пък аз я и ще я обичам винаги.. когато и каквото и да се случи. (вероятно- в генерализирането винаги има пропуски- както е ясно).. Защото това е моята земя- тук съм родена... и тук са ме обичали цели 20 години от живота ми...

За кретените...
Какво , например ,за мен да отдели теб от цялата тълпа кретени, които само хулят България и мислят негативно... ?
Ами фактът, че се опитваш да я обикнеш.. и фактът, че говориш с мен.
/Представи си сега какво щеше да стане - ако всеки в тази тема те беше заплюл като кретен и изобщо никой не се беше опитал да говори с теб- както ти постъпваш- като лепваш етикет на хората, че са такива и онакива... Хората могат да бъдат различни вариации на себе си.. Аз искам и виждам в тях най-добрите вариации на самите тях.. Така аз открих и най-добрата вариация на теб.. - за това говорим./


Моля те- не се обиждай... обидата е нещото, което ни спира, да се учим от света и да учим сами от себе си...
Това, което се опитвам да те науча е да не съдиш хората (поне преди да поговориш с тях..) и да ги обичаш такива, каквито са. Никой не е станал с обиди и псувни по-добър. Всеки , чрез насърчение е започнал да търси и открива най-добрата вариация на самия себе си...
Ако дълго време риташ, обиждаш и биеш едно дете- то ще стане тъпо и зло... (много рядко да стане нещо друго от него). Така става в момента и с България. Тя е като едно дете в момента, което се учи... Докато сами ритаме и плюем държавата си- тя няма да се изправи, а ще се влачи... , ще ни псува и на свой ред ще ни рита... Докато ние я мразим- и тя ще ни мрази..
Нашата държава е наше дело.. и наше огледало.. докато ние не се променим- и тя няма да се промени- моля те - промени се. Обикни България и й помогни да стане с 1 човек по-позитивна и по-добра. Това ще е едно добро начало за нея и теб .

-------

Редактирано от Cвeтлo yтpo на 18.08.08 16:33.



Тема Най-малкият начин по-който влияе мисленето нанови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 16:50



по ведението ни е следния....

"Мамка му- защо да си хвърлям боклука в кошчето- така и така е мръсно" и я хвърлил- до коша. Другите те виждат и си казват същото. И след време всеки хвърля, а никой не чисти. От "чистота" пращат хора всеки ден да метат спирката на трамвая до нас, защото боклуците - най-вече семки и фасове са или до коша (точни, а той е празен).. или право на релсите.. свидетел съм как жената съвестно метеше линията... на другата сутрин също- пак същата работа...
Кметът сложи нови кошчета в кварталните паркчета, в които нямаше такива с години и хора изчистиха отпреди боклуците... все още има майки, обаче, които да хвърлят до тях - на площадките на децата си .. и след това да се оплакват, че никой не чисти... /знам това, защото в моя парк сложиха кошчета, а в него идват майки с деца/...

Знаеш ли от какво се получава тоова - от мисълта, че държавата ни е скапана и каквото и да направим или не- ще е все едно - но не така... .., защото ако всеки хвърляше боклука си в кошчето - нямаше да е така. аз хвърлям боклуците си в кошчето всеки ден... и всеки път, когато се возя някъде си купувам и дупча билет (или пък карта).., защото аз знам, че си струва.. , и ме е грижа... аз съм българка. И аз обичам България.
Ами ако науча теб да хвърляш боклука си на място.. и следвашият , който чете- то значи- ще сме най-малко трима .. и ако вие научите още 2-мя... и те още двама- на това му се вика геометрична прогресия.. ами ако се разпространи като вирус и обхванв цялата страна- ами тогава няма да има повече боклуци на улицата.. никога...

А ако така постъпим и с билетчетата- ще имаме само нови трамваи и автобуси и доволни шофьори, които не псуват, и не ни вгорчават света от сутринта...

А ако всеки от нас - си осинови по едно кученце- няма да има бездомни кучета...

А ако всеки от нас - ремонтира порутената си сграда - на никого от нас няма да падат тухли по главата...

А ако на никой от нас не му хрумне да даде подкуп - никой няма да го поиска...

А ако не ти хрумне да поискаш от приятеля си да ходатайства за тебе - може и сам да си спечелиш уважението на себе си... и работата...

И ако всеки не лъжеше в автобиографията за работните си умения- фирмите щяха да наемат повече хора и щяха да ги пращат на курсуве да се обучават...

А ако всеки от нас внимаваше да не кара пиян , с 200 км в час в квартала на Столицата .. или не правеше секс, докато кара...- нямаше да има смърт по пътищата ...



Сега разбираш ли- създанието ти твори света. И страната ти. Ти си тя. Тя е най-грозната последица от теб. Това е.

-------



Тема Re: Най-малкият начин по-който влияе мисленето нанови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.08.08 17:12



днес си се отворила на писане на фермани.





Тема Re: Най-малкият начин по-който влияе мисленето нанови [re: Last Roman]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 17:31



Да, че са и малко "дзен"



-------


Тема Re: Най-малкият начин по-който влияе мисленето нанови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 18:28



и в човеколюбиво несъответствие с надписа в сигнатурата...


фул респект за което (и посмали малко оптимизма, за да не се разочароваш понякога, или поне си изгради добра защита).




Тема Re:българският народ е просташки народнови [re: ostatak]  
Автор File99_ (оперативная )
Публикувано18.08.08 18:31



Мъжете са простаци и селяни, а жените курви и боклуци. България е на първо място по износ на проституция.



Тема Re: Най-малкият начин по-който влияе мисленето нанови [re: Roxy]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 18:37



И аз забелязах несъответствието.

Мерси за което...
Хм.. трудна работа, но ще опитам ...



-------


Тема Re:българският народ е просташки народнови [re: File99_]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 18:39



А, файле...
Радвам се, че си добре- не те засичам често в клубовете, затова...


Генерализирането често е грешка, защото има чести пропуски. За това и няма как да се съглася с теб.



-------


Тема Re: споку :)нови [re: Cвeтлo yтpo]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано18.08.08 18:46



прекалено последователните и предсказуеми хора са безинтересни...






Тема Re: споку :)нови [re: Roxy]  
Автор Cвeтлo yтpo (тъмно-светла)
Публикувано18.08.08 18:48



хахахах


Е, да - това не е целта, нали ?

-------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.