Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 26.09.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: преди щастието,нови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано14.07.08 00:38



най-напред можем да постигнем не-нещастие. т.е. даже и да не изпитваме онова прекрасно абсолютно усещане, каквото е щастието, да не сме нещастни през останалото време (защото повечето хора не са постоянно щастливи - в противен случай самото чувство би загубило от силата и уникалността си), а да имаме съзнанието, че нещата винаги могат да са по-зле (но и по-добре), жизнеутвърждаващия инат да ги променим поне за себе си, и проницателността да забелязваме и малките красиви неща край нас, носещи радост (или "Бог е в детайлите", както се казваше в един филм). защото, ако докато чакаме само онова рядко и силно усещане, само нещастаме горко от липсата му, може и никога да не го усетим, да не го познаем, ако дойде, след като не знаем какво представлява - а то има лошия навик да идва без да пита понякога... което е зле за останалата част от живота, когато можем или да го чакаме все така сляпо, или съвсем да се откажем от него. абе щастието си е опасна работа - или "

", както пеят някои...

за "Татово време" не мога да кажа много, понеже не съм запозната лично с много от добрите и лошите му страни. но ако можех да избирам време, когато да съм гимназистка в България (извън моето собствено), това биха били 80-те години на 20 в. - време със все още (поне привидно за народа) стабилна система, добро образование (и е все още "модерно" да си умен и с богата обща култура), лек полъх от "перестройката" и малко по-голяма отпреди свобода за младите хора (и популярност на слушаните от тях разнообразни музикални стлове и съответните субкултури). не съжалявам за изкуствено лекия и безгрижен живот в плановата икономика, обаче - не води до развитие; мнозина тъгуват именно по него... довечера ще ще дават по "Канал 1" един от любимите ми филми от 90-те - "Сезонът на канарчетата", който представя лошите страни през по-дълъг период от време до 80-те...

колкото до 1998 и днес - в общи линии си права: в София и големите градове се усеща, че нещата постепенно вървят нагоре, но това не е навсякъде в България; възможностите пред младите хора са по-големи - в страната, в чужбина или комбинирано (с временната заетост на студентски и младежки бригади); ясни правила все още няма съвсем и има още много какво да се желае; но и нямаме илюзии - или поне се стараем. и пред полустерилна среда на изкуствената система някога и сегашното време - може би пак бих избрала моето... свободата и възможността да бъдеш себе си - ако не си я дариш сам, никой няма да ти я даде; нужна е сила, за да ги носиш винаги.

и пак за не-нещастието - преди 7 години имах неприятния случай да споря с един човек, бързо напредващ в кариерата си (или кариерите - защото тогава работеше на 3 места в гонене на бърза финансова самостоятелност), но недоволен от почти всички хора край себе си и без приятели. като такъв, естествено, не беше щастлив човек, обаче яростно се опитваше да ме убеди, че с мислене като моето най-много да стигна 2 м.под земята от глад и бедност (покрай което претупахме и всякакви други теми за живота, Вселената и всичко останало...), а имаше и непростимата наглост да ме сваля покрай цялата вербална агресия на убежденията му над моите... докато не започнах от чист инат да твърдя и доказвам само обратни на неговите твърдения, за да му покажа, че има и други възможни гледни точки - и победих... после ми каза, че имам повече шанс за оцеляване като личност от него; а от неминуемо нанесените рани по моите виждания още на другия ден имаше кой да ме излекува... е, днес вече разбиранията ми са не толкова ръбести... "но инатът ми все още е същият"!





Тема Re: Статистика за щастливите хоранови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (mag)
Публикувано14.07.08 06:27



пиши ме и мен към статистиката на щастливите хора


защото живея истински, в настоящето
а то е, защото умът ми е свободен от концепции

който знае английски, може да си изтегли едно интересно филмче (интервю) с един щастлив човек, който казва как е станал такъв и как вие да сатнете като него

Eckhart Tolle Interview (The Simple Truth)




Редактирано от Serenity. на 14.07.08 06:40.



Тема Re: Статистика за щастливите хоранови [re: Пъpпъл]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.07.08 10:05







Тема Re: а пък ако беше...нови [re: Serenity.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано20.07.08 10:56



и във възрастовата категория 20-30, сигурно щеше да си още по-щастлива...





Тема Re: а пък ако беше...нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано20.07.08 12:23



Категориите са ти в ума и те ти пречат да бъдеш щастлива


за мен такива не съществуват

Редактирано от Serenity. на 20.07.08 12:25.



Тема Re: леляти-бабати-какати....нови [re: Roxy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано20.07.08 14:26



знае как да се весели



Редактирано от Serenity. на 20.07.08 17:37.



Тема Re: Статистика за щастливите хоранови [re: бeзпътeн]  
Автор Пъpпъл (с тен:))
Публикувано22.07.08 15:06



учителят може да не знае, но аз знам.


за това и питам, не толкова учените.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Статистика за щастливите хоранови [re: Пъpпъл]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.08 19:29



"Знанието" за това какво е "щастие" (и по-нататъшното преследване на тази представа) е също и причината за "нещастието" (когато действителността се разминава с тези представи).

Та тези "щастие" и "нещастие" са съвсем субективни (и разбира се егоистични) представи - интерпретации на това, което е. И това е толкова лесно да се разбере.

Истинската радост от живота, безпричинна, безусловна, естествена, спонтанна и невинна - като радостта на малко дете, е това, което губим в тези преследвания. Това е жизненост, енергия, обаяние, екстаз и става достъпно тогава, когато се освободим от натовареността с представи за "щастие" и "нещастие".



Тема Re: Статистика за щастливите хоранови [re: Пъpпъл]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.07.08 11:39



тебе това щастие обаче много те тормози...





Тема Кризанови [re: Last Roman]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.07.08 20:38



на средната възраст я гази - ред е на снямата на ценности - и опааа, "абе аз щастлива ли съм или ..."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.