Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 05.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема неочакван крайнови  
Автор stive_ (noone)
Публикувано16.08.07 20:42



стоеше открай време в ъгъла до прозореца - голям, правоъгълен екран със светла рамка. в него можеше да се огледаш целия - от глава до пети, да си оправиш яката на ризата или (с бърз жест) да вкараш в ред косата си. само когато е изключен.

онова, което никога не разбрах, е какво виждаше в него жена ми. защото нейното поведение далеч не се побираше в границите на нормалното.
тя беше в състояние да прекара часове в тракане по клавиатурата. позираше, подскачаше, кокетничеше, ... регваше се по сто пъти на ден... а всичко това в крайна сметка започна да ме дразни.

и бракът ни не беше цвете за мирисане, в последно време все по-често намирах нещо странично, но висенето и пред компютъра ме изкарваше извън релси, когато станеше 3 часа през нощта.

звучи налудничаво, подозирам колко снизходителни усмивки ще предизвикат думите ми... въпреки това си мисля, че компютърът видя твърде много от тъмната страна на на жена ми, докато аз виждах само гърба и. с времето той многократно бе влизал в ролята на мълчалив свидетел на празните и оцъклени очи и бе отразил в себе си крясъци, обиди и чисто боксови схватки с вятърни мелници.

можех ли да допусна, че един ден ще вземе свое собствено решение? от негова страна чашата на търпението трябва да е преляла на 5 декември 2003 година. ще ви кажа защо. беше една от онези утрини, които по никакъв начин не можеш да забравиш. зад прозорците на спалнята се стелеше мъгла, която безшумно бе погълнала всеки детайл от заобикалящия ни свят. стаята изглеждаше широка, чиста, дори прозрачна. и беше тихо. като насън. такива въшебни са утрините само в Норвегия.

със събуждането си установих, че жена ми липсва. одеалата висяха от единия край на леглото в безформена плетеница. умът ми треудно се съвземаше и още се питах колко трябва да е часа, когато я видях. стоеше пред компютъра, с гръб към мен, по сутиен и гащички, в топлата струя на електрическата печка, въртеше се в някакви абсурдни пози, а по лицето й се четеше абсолютна съсредоточеност. беше се вживяла.

- Ще настинеш, скъпа - проговорих, пренебрегвайки "добро утро". вече предвкусвах времето, което щеше да убие в заниманието си.

тя спря за миг... погледна зад гърба на си, видя ме, измърмори някакво "няма" и веднага ме забрави. ръцете й отново замърдаха.

беше абсурдно старанието, скоето се грижеше за виртуалния си образ. абсурдно до абсурд. мислех, че я познавам, че съм преценил правилно доброто и лошото в нея, в крайна сметка, че съм свикнал с малките й странности... мислех, че съм я приел.

а не беше така.
станах, облякох се, измих се, закусих, взех пощата, прегледах я и когато час и полвина по-късно надникнах в спалнята, жена ми тъкмо привършваше седмата тема с бесовски караници.

не можах да го понеса.
беше ми дошло много и скандалът се разрази със силата на пустинна буря. пет пари не давам дали ще ми повярвате, но действията и на двама ни за отрицателно време излязоха от контрол. при това за дълго.

в един момент жена ми крещеше неудържимо, хриповете и фалцетните нотки в гласа й късаха безформени парчета от белотата на утрото. яростта се процеждаше на капки от очите й, изливаше се в потоци безцветна злоба сълзи, а в един кратък миг десницата ми се стрелна напред в защита на грубо потъпканата тишина...
("Цап!")
лицето й се врътна към прозореца, при което няколко сълзи отлетяха в простора на стаята.
после залитна.

компютъра беше отзад и аз инстинктивно примигах, очаквайки да чуя пукот, трясък или нещо подобно... но вместо това долових само тихо възклицание, след което тя падна оттатък.
разбирате ли?

тя падна оттатък! стоях без да мога да дишам. без да мога да мигна или да мръдна. като днес си спомням, че косата бе провиснала през лицето й, презрамката на сутиена й докосваше левия й лакът, а тя седеше на задника си и точно като мен (вече) нищо не разбираше.

възвърнах тишината... прозрачността се изпълни отново със сънливото удоволствие от почивния ден. но жена ми седеше оттатък, на пода в огледалния свят, и в този момент видях как един Файл се вмъква в мозъка и и я препрограмира, тя се превръщаше в киборг, а в това време се отдаваше на грубите ласки на компания кочове.
тогава блъснах монитора на земята и той се натроши.



Тема Re: аз съм същиятнови [re: stive_]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано16.08.07 21:30



През последните 6 години обръщам много малко внимание на реалният свят като се съсредоточавам до отвъд опасните граници в интернет. Изпълня ли си задълженията за деня по ученето и бизнеса потъвам в мрежата понякога и за 15 часа време. Хора, разберете добре че в днешно време няма такива неща като заведения и дискотеки, има интернет и всичко от до минава през него - запознанства с нови хора, сделки, клиенти, лични покупки, развиване на интелектът, четене на интересни книги и материали, всичко е там. Като че ли интернет е реалността, а реалността се е превърнала в матрицата...






Тема Re:нови [re: stive_]  
Автор BиливapМодератор (елфче)
Публикувано16.08.07 21:30



Тъжно е, когато виртуалното пространство влияе по такъв начин на личния живот.
Не знам дали това е истински случай в твоето семейство или въображаем, но много хора пренебрегват важните неща за сметка на маловажните.
Болестно състояние ...

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Moti (ще стане)
Публикувано16.08.07 21:33



страшно е
ахъъъъъъъм и още по-страшно, че хората, за които е предназначено не го разбират

Khedny Ma3ak


Тема Re: неочакван крайнови [re: stive_]  
Автор Чaлra зa Cтeльo (R.I.P. чалга!!!)
Публикувано16.08.07 21:38



"I reject your reality and substitute my own!"





Тема Re: неочакван крайнови [re: Чaлra зa Cтeльo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.08.07 21:45



Mr. Anderson, wellcome back!




Facta, non verba!


Тема Какви дискотеки,нови [re: FileO99]  
Автор BиливapМодератор (елфче)
Публикувано16.08.07 21:47



какви пет лева.
Да ходя да дишам цигарен дим и да се тровя? :)
Обаче Интернетът не може да замени личния контакт .. или поне докато не започне да предава флуидите в реално време :)
Не трябва да се прекалява ... усещам се, че и аз прекарвам повече време пред екрана напоследък, но в моя случай Интернет пести пари от международни телефонни разговори.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Moti]  
Автор BиливapМодератор (елфче)
Публикувано16.08.07 21:49



Така е ... защото вече са в Матрицата!



Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re: Какви дискотеки, [re: Bиливap]  
Автор Чaлra зa Cтeльo (R.I.P. чалга!!!)
Публикувано16.08.07 22:05



Да, да можеше и да си ръгнем по един маркуч в гениталиите, и сперма да предава, та да не се налага изобщо да ставаме!

Тъй като подозирам, че няма да разбереш пояснявам:

Мисълта, че поведението на хората, се определя от флуиди е налудничева. Те са механизъм, нищо повече, да не говорим колко други много по-финни механизми има в човека които интернет, гъза си съдере, пак няма да може да предава





Тема Re: [re: Чaлra зa Cтeльo]  
Автор BиливapМодератор (елфче)
Публикувано16.08.07 22:24



Може и да знам, ти от къде знаеш, че не знам?
Човешкото поведение е резултат от био-химична реакция в организма плюс взаимодействието му с околната среда.
Обмен на химични вещества, енергии.
Чувствата, емоциите ... всичко това може прекрасно да се обясни с научни средства.
Че има неща, които науката все още не може да обясни, има.
Никое средство за комуникация от разстояние не може да замени личния контакт и аз не съм оспорвала това :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.