Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 14.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Купувате ли си книги - втора употреба?нови  
Автор DarkMind (Borgia)
Публикувано09.05.07 16:08



Замислих се днес, че почти няма случай, в който да мина покрай кашоните, наблъскани със стари и прашни книги, и да не си купя някоя. Лошото е, че минавам рядко.
Първо, цените са много добри - за 4-5 лева можеш да си купиш класически автор, който по книжарниците би струвал 15-20 и нагоре лева; второ, понякога можеш да попаднеш на изключително редки екземпляри, които вече не се издават или пък се намират много трудно (една от най-ценните ми придобивки от този род е книга на римския историк Гай Салустий Крисп с произведенията му "Заговорът на Катилина" и "Войната с Югурта").
Неудобство е видът на книгата в някои случаи - пожълтелите страници с цвят на древен папирус, печати от разни библиотеки в Генерал Тошево или Сеславци, драсканици на предишния собственик (изпитах ужас, когато на вътрешната страна на корицата на "Полет над кукувиче гнездо", нечия зла ръчица бе изографисала с химикал "1 кг чушки, 500 гр домати..." и т.н., явно рецепта за лютеница).
Въпросът ми е, купувате ли си книги от кашонните книжарници? Кои най-ценни за вас произведения сте си набавяли от там?
Ако подминавате подобен род продавачници, може да споменете защо.





Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: DarkMind]  
Авторzlo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 16:34



Бих казал, че се продават доста по качествени автори (на сергиите за книги втора употреба), отколкото на Славейков.



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: DarkMind]  
АвторBecka Eceмecka (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 16:58



ами честно казано избягвам да купувам книги втора употреба, точно щото ми изглеждат мръсни, стари и миризливи. знам че това са книги, а не обувки, ама...

а и от къде да знам у кого са били, ако той е бил болен от нещо страшно и заразно??? освен това, когато купувам книги, обикновено търся някоя конкретна или пък на даден автор. обаче, ако е някоя, която не мога да намеря другаде, бих я взела и от втора употреба. например, искам да си намеря една книга "златният храм", ако я видиш някъде, дори и при втората употреба - свиркай:)) авторът е юкио мишима.



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: DarkMind]  
Автор emi_ (istinska)
Публикувано09.05.07 23:44



Абсолютно съгласна с теб! А остарелия вид на папируси създава само усещане за романтика... постоянно купувам някакви книги и от кашоните и от книжарници :)
част от тях чета, други преглеждам по деагонал, и ги оставям в торбичка на някой пейка в някой парк, да чете който иска :)
Последните ми открития са "тъй рече заратустра" на Ницше и "Илюзии" на Ричард Бах - препоръчвам ги на всеки който иска да се развива





Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: DarkMind]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.05.07 23:54



обикновено не - книгата е нещо лично, не бих искал да притежавам нещо, което някой друг е разгръщал и чел.

Facta, non verba!



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: Becka Eceмecka]  
Автор DarkMind (Borgia)
Публикувано10.05.07 11:50



Е, стига бе, новите книги също минават през бая ръце, докато стигнат до теб, така че...



Обещавам да те уведомя писмено, ако я видя. Между другото, номерът ми вече не е същият; новият ще ти известя скоро.



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: Last Roman]  
Автор DarkMind (Borgia)
Публикувано10.05.07 11:51



Значи ли това, че не взимаш и даваш назаем книги, както и не наемаш библиотечни, също?





Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: emi_]  
Автор DarkMind (Borgia)
Публикувано10.05.07 11:53



Мерси за препоръките.


А в кои паркове четеш обикновено, за да мина след теб?



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: DarkMind]  
Автор emi_ (istinska)
Публикувано10.05.07 14:28



Не чета в паркове сладурче, чета си на припек на терасата :)
Обичайно оставям книжките в борисова градина, между езерото с лилиите и детската площадка :)



Тема Re: Купувате ли си книги - втора употреба?нови [re: Last Roman]  
Автор emi_ (istinska)
Публикувано10.05.07 14:32



Нещо като бельото може би?


За мен книгата е носител на инфо, на нещо ново и интересно, или просто нещо което ще те отвече за малко от ежедневните грижи когато ти е нужно :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.