ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 27.11.14 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема vredna li e marihuanata?  
Авторalice (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 23:00

do kolko e vredna marihuanata?kakvo vuzdeistvie ima tq?moje li da se pristrasti6?kakvo stava sled kato pu6i6 treva?

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: alice]  
АвторMepи Джeйн (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 01:08

Марихуаната попада в графа "леки наркотици". За вредна, вредна е. Цигарите също са вредни. За пристрастяване, да пристрастява се. Лошото е , че в голям процент от случаите след марихуана се минава на по твърди наркотици, като хероин, кокаин , амфетамин, пико и др. И накрая един съвет:
Не пушете марихуана, рано или късно се започва с инжекций и накрая 100% смърт. Смърта за наркоманите е неизбежна!!! Рано или късно умират от свръхдоза или от болест предавана по кръвен път (СПИН, хепатит). Вече загубих двама близки приятели, които започнаха с марихуана преди години, а до последно се друсаха с хероини и кокаини. Стигнаха до там да чакат пред болниците за да могат да си взимат зелени рецепти за антидепресанти. След това пиеха хапчетата с алкохол и заспиваха по заведенията , та даже и единият колабира веднъж. Имам двама приятели, също наркомани, в затвора. НЕ ПОСЯГАЙТЕ КЪМ ДРОГАТА!!! ТЯ УБИВА!!! Ето и животът на наркомана:

Леки наркотици (Марихуана) => Опиати (Хероин, Амфетамин, Морфини, Кокаин и др.) ==> Безпаричие (Всички пари се дават за дрога) ==> Депресия (Наркотичен глад, а пари няма) ==> Взимане на антидепресанти с алкохол (колкото да поддържат наркотияния глад)==> Безкруполност (готови сме на всичко за да си добавим дозата) ==> Кражби, обири (ДРОГАТА става цел номер едно в живота ни и ние сме готови на всичко заради нея) ==> СМЪРТ (Фаталната евтина доза, за която сме дали по-малко пари и сме се надрусали с некачествени наркотици. Това е последния изход. Смърта е въпрос на време)

НАРКОТИЦИ <=> ЗАТВОР, СМЪРТ

"Първата доза убива, не последната"
С Уважение!!

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Mepи Джeйн]  
Публикувано15.01.07 16:51

mersi za informaciqta!imam blizuk 4ovek koito naskoro mi kaza 4e pu6i treva,toi razbira se mi kaza 4e ne e pristrasten.ne znam kakvo da pravq!ne iskam da go izgubq,no vse pak vsi4ki znaem kakvi sa posledicite ot pu6eneto na treva.kakto kaza ti,posle se zahva6ta6 s po tejki narkotici.

Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 01:11

При продължителна и редовна употреба марихуаната води до деградация /сиреч затъпяване/. Но от време на време се ядва - за майтап.

Facta, non verba!

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Last_Roman]  
Публикувано16.01.07 01:58

То и аз съм пробвал от любопитство, но не ме впечатли, защото по-добро от една домашна ракия със салатка преди вечеря няма. А за майтапа дето казваш, да не стане играчка-плачка. Всеки преди да пробва трябва да си помисли дали има воля да спре преди да е станало късно.

С уважение!!!

Автор Pisunqk ()
Публикувано16.01.07 16:46

не знаеш какво говориш/пишеш!!!

аман от многознайковци

АвторБивш тpeвoмaн (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 19:47

МУХАХАХАХАХАХАХАХА

Така бих реагирал преди 2-3 години, когато пушех трева всеки ден. И все пак, ето ме тук, жив и здрав, и никога не опитвал нещо по-твърдо от амфетамини

Наркотична автобиография: Пушил съм трева в продължение на 7 години, като поне в 5 от тях съм пушил ежедневно, с изключение на малки паузи заради безпаричие. Амфетамини съм смъркал 3-4 месеца.

В момента не пуша трева от 4 месеца, не съм взимал "амфети" от 7-8 месеца... Спрях цигарите, дори и кафето.

Мога да дам много точно мнение за въздействието на марихуаната.

Да, вредна е. Вреди на белия дроб и на мозъка. Когато човек се напуши въобще не му е до учене и разни такива, което с течение на времето и в комбинация от честа употреба води до затъпяване. Освен това, и може би по-лошото е, че покупката на трева е свързана с подземния свят, в който освен просто пушачи има и много крадци, измамници, рекетьори, мутри, и прочее... Тревата определено няма място в модерния и динамичен начин на живот. И все пак...

Не пушете марихуана, рано или късно се започва с инжекций и накрая 100% смърт

Това е 100% грешно. Познавам няколко души, които започнаха първо с амфетамини. Познавам още много хора, които пушеха трева навремето, и все пак в момента са много добре и финансово и в обществото. Разбира се, всички "твърди" наркомани са пушили трева, и най-вероятно са почнали с нея. Но пушачите, които стигат до по-твърди наркотици са много малко спрямо общия брой на "тревомани". Т.е. 100% от хероиновите наркомани са почнали с трева, но само около 1-2% от пушачите на трева стигат до хероин. До кокаин и амфетамини стигат може би около 40% от редовните пушачи на трева.

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Pisunqk]  
Автор AдaМодератор (сега)
Публикувано16.01.07 19:49

по-споко, по принцип човека е прав, повечето наркомани, да не кажа всички са почнали с леки дроги и трева. колко от тези, които са пробвали са продължили - незнам. то и не искам да знам. дали трябва да пробваме устойчивостта си или просто да избягваме този сблъсък със ... себе си? това всеки си преценя и въпреки това - без да вкарваме драматизъм, статистиката е ясна. против съм да се говори лековато за наркотиците като за нещо безобидно.

Be prepared to leave your reality.
Wake up to a game called life.

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Бивш тpeвoмaн]  
Публикувано16.01.07 19:54

мисля, че и 5 процента да бяха вместо 40 - не си струва рекламата на тревата, която се опитваш да правиш. и не забравяй приказката - няма бивш наркоман, а само въздържател. тоест - важното е да не се започва.

Публикувано16.01.07 19:56

Пропуснах да направя едно много важно уточнение. Спрях наркотичните в-ва (трева, кафе, цигари, и амфетамини) с помощта на:

- психолог
- здравословен начин на хранене
- спорт
- подкрепа от родителите (финансова и духовна)

И с голяма доза късмет разбира се!!!

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Aдa]  
Публикувано16.01.07 20:02

Не съм се изразил правилно, или си ме разбрал погрешно. Аз не правя реклама на тревата.

Ако го правех, нямаше да споменавам за около 40-те % твърди тревомани, които започват да се друсат и с кокаин/амфетамини.

Аз ясно съзнавам, че съм един от малкото, които след толкова много изпушена трева успяват да се отърват от нея. Да, тревата е наркотик, и до доста силен.

Просто исках да кажа, че освен "важното е да не се започва" има и "хора, важно е да я спрете".

Публикувано16.01.07 20:12

бъди жив и здрав, радвам се, че не правиш реклама.

Публикувано16.01.07 20:16

освен при родителите ще е добре да намериш подкрепа и сред приятели и .. половинка може би, да намериш не просто подслон, а бъдеще и смисъл. родителите няма да са цял живот с теб, а ти ще имаш нужда от това. вярвам, че си чувствителна душа, която някакви бури са отвеяли в трудни посоки. докажи, че си силен. пак така ти пожелавам най-добро и бъди силен.

Публикувано16.01.07 21:32

Да, така е. Нямам подкрепа нито от приятели, нито от половинка. Просто нямам нито едното нито другото...

Да, силен съм! Чувствам ураган от сила в себе си!!! И все пак...
...ще ми е необходимо още много време за да спечеля доверието в нормалните и добрите хора.

Публикувано16.01.07 23:48

Това всичкото са оправдания.

И все пак не е задължително тревоманите да са лоши хора. Един мой познат е чудесен програмист и работи за доста висока заплата, но това не му пречи да се вижда с "мери", и то доста често. Освен това, бъди сигурна, че много хора от елита пафкат от време на време.

Просто не си заслужава. По-добре да не се пуши.

Публикувано17.01.07 00:35

Не искам да те отчайвам или да пренасочвам мислите ти, но по-страшно ще е ако те "нормалните" не могат да спечелят доверието ти. Деликатен момент, или не познах?

Тема Re: до всички!!!нови [re: Бивш тpeвoмaн]  
Публикувано17.01.07 00:44

Първо на господина, който ми казва, че не знам какво говоря да му кажа следното: Явно ползва наркотици, щом така яростно скача. Наистина много хора ги е страх да си признаят пред себе си, че са зависими. Проблема си е лично негов.
Евала, както се казва на момчето, което си призна за тревата и сами ви каза какво му е коствало да я откаже. И сами каза, че няма приятели заради доверието. И това е част от последствията от наркотиците. Пожелавам ти успех да се справиш и да гледаш напред.
Другото което е, че разликата между 25 годишен да пуши трева и да я откаже е едно, а 13 или 14 годишен е друго. Волята и разбиранията са съвсем различни. Не казвам, че 100% от "тревоманите" умират или започват с твърдо.
Но това което съм видял не го пожелавам на никой. Все пак не искам да правя нито реклама, нито антиреклама на тревата. Всеки си носи последствията!!!

Бъдете здрави!!!

Автор Don_HeAt (заПознАт)
Публикувано17.01.07 11:47

Вредна е разбира се.
Много е лесно да се оправдаваш пред себе си ...........

"Силните владеят хаоса, слабите се стремят към порядък." Г.Р.Деков

Публикувано17.01.07 13:33

Намекваш, че съм станал недоверчив? Прав си, но само донякъде. Може би повече предпазлив, отколкото недоверчив... Не знам, зависи от ситуацията. Зависи от хората около мен. Някой много лесно спечелват доверието ми, други не могат ако ще и челна стойка да направят.

Не, не съм станал недоверчивко.

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Don_HeAt]  
Публикувано17.01.07 13:35

Тази мисъл на Г.Р.Деков въобще не ми харесва. Към порядък се стремят порядъчните хора, независимо дали са силни или слаби...

Публикувано17.01.07 20:00

znam 4e ima dosta hora ot elita koito pafkat,poznatiqt mi e mnogo umen i inteligenten 4ovek,no qvno ne6to mu lipsva za da pu6i ili puk...

Автор Pisunqk ()
Публикувано17.01.07 20:07

не е тревата това, което подтиква хората към наркотици
начинът им на живот или липсата на такъв... склонността им да си създават зависимости и НАЙ ВЕЧЕ НЕИНФОРМИРАНОСТТА е това което убива
информация има бол
така да се каже може да вземеш свръхдоза информация и да не се стига до глупави спорчета като този
в поста се питаше дали е вредна марихуаната
може ли някой наистина да не знае? а си мисля, че питащото няма идея какво въобще го интересува за марихуаната... карай да върви

Тема Re: до всички!!!нови [re: Mepи Джeйн]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано17.01.07 20:13

госпожица съм, а не господин
и това дали аз взимам нещо или не не е от значение
стига с тия драми... всички сме виждали какво ли не
повярвай ми не е виновна тревата
а щеше да е хубаво тя да е проблемът

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: Pisunqk]  
Публикувано17.01.07 23:17

абе то и сексът не е вреден, ама стават инфекции:§ аз пък не мога да разбера хората, които разглеждат нещата в чист аспект. да, мариуаната може да не е опасна без съответния тип настройка на психиката, но пък хора без тази настройка посягат по рядко или никога. така че нещата пасват като ключ и ключалка. за някои - "Ключът" ги заключва без изход. така че - излишно е да се правим на бабаити пред една трагедия за много хора.

Редактирано от Aдa на 17.01.07 23:20.

Тема Re: до всички!!!нови [re: Pisunqk]  
Публикувано17.01.07 23:23

оправдания всички можем да си намерим. и всички знаем, че друсането е само резултат и последица, мерси за информацията все пак.

Тема Re: до всички!!!нови [re: Aдa]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано18.01.07 18:37

няма смисъл

АвторJOnka (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 20:48

Abe hora nemoa da razbera za6to vseki kazva 4e marihuanata vodi do po tejki narkotici . Nqma ni6to podobno probval s1m amfetamini extazyta no tezi narkotici ne mi dostavqt nasladata koqto moje da mi dostavi marihuanata ii razbiram 4e nqma smisal ot sinteti4nite bukluci marihuanata e ne6to naturalno ne6to koeto izliza ot po4vata bog q e s1zdal zna4i trqbva da q ima vredna e da no e vredna v golemi koli4estva ni6to vredno ii lo6o nqma sled napregnat den da dr1pne6 edno mase da se otpusne6 da se ot1rve6 ot stresa ii da si legne6 spokoen ii da razmi6lqva6 nad problemite .

Автормeд и мacлo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 16:18

боже!абе,душа,отде ти дойде това наум! от 15 години пуша,не всеки ден,но ми харесва да пуша, заемам добра позиция в службата,имам дете,но не съм си и помисляла да пробвам твърди наркотици и да си бия инжекции:))хаха

Тема ей aliceнови [re: alice]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано19.03.07 23:30

ей тъпа п__ко, в предишната тема която си пуснала, поне 10 човека са ти отговорили подробно на въпроса, за кво само флудиш форума с твойте глупости.... баси безмозъчното същество си деба ....

Автор axил (on)
Публикувано27.03.07 17:41

абе вие малоумни ли сте... в инкубатор ли сте расли !?

Редактирано от axил на 27.03.07 17:46.

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: мeд и мacлo]  
Публикувано09.04.07 16:30

Браво за детето и службата!!!

А сега се опитай да си представиш какъв би могъл да бъде животът ти, ако не беше пушила...

Може да кажеш - еее, то по тая логика "ако баба ти беше мъжка, щеше да си има дръжка" - или пък - "ако-то цапа гащите". Да, но това не прави тревата по-малко вредна.

И все пак тя има и полезни ефекти. Примерно, помага против безсъние или при нисък апетит.

И все пак, за мен лично животът е по-хубав без тревата...

Тема Re:нови [re: alice]  
Автор Bиливap (християнка)
Публикувано09.04.07 20:56

Да.
Лошо.
Да.
Лоши работи.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.04.07 00:04

Лекарство или отрова - зависи само от дозата. По принцип рядко я пуша, но пък тогава предпочитам да е по-силна.

Отлична алтернатива на антидепресантите, засилва удоволствието от музиката.

Има си и лошите страни - всеки пушек е вреден, пък бил той и от толкова полезно растение, като конопа.

На практика не предизвиква пристрастяване (дори и да предизвиква - то е при продължителна употреба и по-слабо от това към кофеина).

Влияе зле на реакциите, лично аз на следващия ден се чувствам уморен.

Определено след добро напушване следва и хубав сън.

При нужда въздействието може да бъде намалено до минимум - тоест човек да взема важни решения, когато се наложи.

Не предразполага към употребяване на други забранени вещества. Това е много разпространена заблуда. Ако някой смята, че тревата е "слаб наркотик", а другите - силни - просто не е така. Тревата едва ли може да се нарече наркотик.

Всеки един от двата разрешени наркотика поотделно убива много повече от всички нелегални заедно - става въпрос за никотина и етанола. Всъщност самият никотин трудно би могъл да убие някого, виновни са другите вещества в цигарите, за хероина важи абсолютно същото, а етанолът е отрова.

При никотина зависимостта е не по-слаба от хероиновата, докато при етанола е още по-силна. Определено е много по-добре да се напуша, отколкото да изпуша половин кутия цигари с 2 водки.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Да - много е вредна !нови [re: alice]  
АвторЧeл (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 00:46

Да, много е вредна - води до Параноидна шизофрения - доказано е във Великобритания. От редовната й употреба казват, че намалява интелекта.

Авторzlo (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 00:09

Марихуаната е средство. Не е цел. Обаче за някой хора се превърна в цел." Дайте да се напушиме, та да се напушиме". И се превърнаха в идиоти. Някои до такава степен искаха да се напушат, че започнаха да се тъпчат с какви ли не боклуци. Е това ме отврати. И спрях да пуша. Дразни ме и в момента некой мухъл да започне да ми дрънка "джойнт та джойнт, дай коз, как съм се напушил и т.н." Все едно е направил най-дасиебемайката якото нещо на света и е дасиебемайката много велик, и е по - готино от най - готиното.А като го гледам направо си е тъпотия. Но това си е лично мое мнение,изградено на мои си наблюдения.

Тема Re: vredna li e marihuanata?нови [re: zlo]  
Автор eceo (луд)
Публикувано16.04.07 01:05

Защо да пием и да пълзим, като може да се напушим и да летим!!

Тъпотия е тая марихуана.

www.ultra-blue.dir.bg

Тема Re: есеонови [re: eceo]  
АвторБивш Tpeвoмaн (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 11:26

Не съм съгласен с почти нищо от това, което си написал, есео.

На практика не предизвиква пристрастяване (дори и да предизвиква - то е при продължителна употреба и по-слабо от това към кофеина). - Абсолютно погрешно. Аз самият съм ровил из разни боклуци, само и само да събера малко листенца... белким се напуша. И не съм го правил само аз, а и още няколко души. Ако имах пари щях да си купя, но нямах...

Определено след добро напушване следва и хубав сън. - Грешно. След напушване заспиваш много лесно, но качеството на сънят не е дори близо до спинкането на трезва глава. Както ти самият каза, на другият ден си уморен.

Влияе зле на реакциите, лично аз на следващия ден се чувствам уморен. - Умората идва от лошият сън. Не съм сигурен дали забавя реакциите, но определено влошава координацията. Направо я размазва.

При нужда въздействието може да бъде намалено до минимум - тоест човек да взема важни решения, когато се наложи. - И с нужда и без нужда, контрол върху въздействието нямаш. Единствено яденето отслабва леко ефекта. Някои хора губят повече контрол върху себе си, но да намалиш въздействието волево... просто няма как.

Не предразполага към употребяване на други забранени вещества. Това е много разпространена заблуда. Ако някой смята, че тревата е "слаб наркотик", а другите - силни - просто не е така. Тревата едва ли може да се нарече наркотик. - Предразполага, понеже обикновено си я купуваш от разни дилъри, които взимат и продават други наркотици... Опитват се да те зарибят към нещо друго, да ти продадат, да те накарат да опиташ... В зависимост от това, колко си стабилен, може и да успеят...

При никотина зависимостта е не по-слаба от хероиновата, докато при етанола е още по-силна. Определено е много по-добре да се напуша, отколкото да изпуша половин кутия цигари с 2 водки. - Така е, но алкохолът е легализирана стока, т.е. почти няма опастност да те ограбят докато си го купуваш, да ти продадат спирт вместо ракия, и т.н. Освен това, по 1 чаша вино вечер е СТРАХОТНО ПОЛЕЗНО, а тревата винаги си е вредна.

Тема Re: есеонови [re: Бивш Tpeвoмaн]  
Публикувано23.04.07 14:08

браво! пълна глупост!ама,пълна!
не ми се пишат цели фермани За и ПРОТИВ,но едно ще ти кажа,тревата е много по-добре от легалния алкохол. Да си виждал някой,който пуши трева да е налитал на бой и разправии? Да е става агресивен,като се напуши?
я,стига! Няма и пристрастяване към други наркотици,дилъра си знае,че пушиш и не ти предлага хероин,защото клиентите на трева,са съвсем друг контингент хора.
Познавам хора,които пият и за да поемат повече алкохол щмъркат амфетамини,това,какво е?

Тема Re: есеонови [re: мeд и мacлo]  
Публикувано23.04.07 17:31

Пич, колко време си пушил трева? 2 години? 3? 5? Аз пуших марихуана повече от осем години! Пушил съм с много хора. Виждал съм всякакви.

Мислиш си, че знаеш повече за тревата от мен?

За алкохолът... най-тежката зависимост, която може да се развие е към алкохолът. Но за това трябват години наред системна употреба.

Изобщо... моята теза не е "пийте вместо да пафкате", а "по-добре да не се пафка". И сега ако ми кажеш, че тревата като цяло е полезна, просто... нямам думи.

Публикувано24.04.07 14:01

1.не съм пич,а пичка2.Трябва бая трева да пасеш,че да стигнеш моята възраст!
така че,вземи се скрий! на 32 години съм,заемам хубава позиция в офиса,в който работя, имам 2 висши образования.
Знам, какво правя.
мой приятел работи в банка,също на добра позиция и също пуши трева всяка вечер.
зависи от човека,това е. Или си отрепка,или не си

Публикувано24.04.07 17:33

Аз пък съм на 23, студент съм, и в групата ми по плуване няма нито един по-добър от мен. Позицията ми в офисът, в който работя не коментирам, но съм доволен от заплащането си. Твоята възраст никъде не съм дискутирал, а само това, че знам много повече от теб за тревата.

Вземи се скрий ти, щом пушиш трева, че току-виж те сгащил чичко-полицай.

Аз не се крия, понеже нямам повод.

Твоят приятел като работи в банка, да не вземе да се нас*ре, без да иска?!

Не можело да се пристрастиш към тревата! Говорил съм бил глупости!!! Като не си се пристрастила, що не вземеш да я спреш за малко, а? Хайде, давай! Спри да пушиш. Не ти се иска, нали? И ако го направиш няма да е с охота, нали?

Хората за това казват, "не питай старило, а питай патило". К`во като си на 32? И на 100 да си, тревата си остава едно голямо л**но! Даже в САЩ точно така я наричат!

П.С.: Хайде, кажи с какво толкова е полезна тревата?

Тема Специални извинения към есеонови [re: Бивш Tpeвoмaн]  
Публикувано24.04.07 17:38

Специални извинения към есео. Объркал съм се. Реално, критикувах постингът на "Изyмeн".

Публикувано25.04.07 11:54

Съдейки по изразите, ти си..хъм...бая голяма отрепка си. Вземи се скрий ти. Студент си,сигурно в НБУ,там всякакви олигофрени могат да учат

Публикувано25.04.07 18:28

И твойта майка също!

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.