Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 14.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: против наборната армиянови [re: BV]  
Автор auslander (uberschmuck)
Публикувано25.05.06 17:47



...ясно... експерт... бегай сега обратно на пясъчника, там няма проблем да се изказваш неподготвен и некомпетентен...

...would you like to climb on, slide a mile six inches at a time...


Тема Re: против наборната армиянови [re: BV]  
Автор Pyмпeлщилцxeн (екс киликандзер)
Публикувано26.05.06 02:51



Да ти имам мангалската логика: щом нямаме спътници няма смисъл и от армия щото не става за воюване. Ми то знаеш ли, че и полицията е зле с техниката и патрулките имат лимит на бензина? Тя що ни е? Айде да я закрием, пари само харчи. Ами то като помислим и държва за какво ни, а? И без това е доста зле във всяко отношение, дай да я делнем и нея, м? Само събира данъци, смуче ни парчките. Трябва да се закрие!

Стара и доказана истина е, че който не храни собствена армия ще храни чужда (тази дето ще го окупира). Държава без армия (независимо от формата няма и неможе да има. Има един глупав довод, който се подхвърля от време на време: "Ама нали сега сме в НАТО, от кой да се пазим, нали сме вече дружки с византийците и фесовете"? Заблудата на невежите бунаци е това, дето история не са чели и геополитика не са чували що е. На тия дето не вдяват, че армията освен чисто отбранителнапо време на война (да пази Бог) изпълнява и друга функция - превантивно възспиране. И колкото и да е отслабнала боеспособността й в момента, пак е многократно по-добре от това въобще да няма такава. Професионална да ставала. Ми хубаво. Новини не четете ли? Вече обявиха срока в който ще стане това. Не помня добре, но след 2 годи май, беше. Какво тогава ревете? Кофти ви е, че ще сте последните преебани ли или какво? Айде стига се правили на госпожички, за няколко месеца нищо няма да ви стане, може даже да научите нещо полезно. (Това което научих в технически план тогава ми е полезно и днес. И за психиката е полезно също.) Абе какво знаете вие бе?! Тогава още с въшкарници се ходеше и якички се шиеха. И както вече някой тук отбеляза, ако стане нещо, какво си мислите, че няма да има мобилизация и всичко само от проф. армията ще се прави? От 30 хилядна проф. армия? Пак си помислете. Ето защо не е излишно всеки млад и здрав мъж да мине някакъв курс (примерно 1 - 2 месеца) в който да го понаучат поне елементарни неща. Като например как се работи в екип и как се изпълняват заповеди без да се правиш на интересен. А войни има различни и по различен начин могат да се печелят, паралел с Югославия не може да се прави.

П\п И вземи пиши на кирилица, че от шльокавица боли глава.



Тема Re: против наборната армиянови [re: Pyмпeлщилцxeн]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано26.05.06 03:06



остави го ти него - то по-лошото е че и политиците мислят така, и са се отдали на бизнес...
то доста от тях и казарма не са видяли, освен като ги канят на посещение, ама то е друго това...

няма оптимизъм , дори и в това че скоро (скоро - има няма още 20-30год.) всички политици ще са с чисто досие и родени след 10ти... при това им мислене - все тая... пък и дано има "държава" все още тогава. Кой да я пази знаем - няма... добре че имало нато, америка, атака и други подобни, не че и от тях зависи много, ама за симуланция има... то пък една служба... като знам колко е несериозно дори в сериозните поделения, направо ще взема да се съглася с всички тук...

Редактирано от Kpъr на 26.05.06 03:06.



Тема Re: против наборната армиянови [re: Moti]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.05.06 13:14



Стига си говорил глупости! Аз бях година и половина в казармата и дълбоко съжалявам за загубеното време. Има тъпи и ограничени хора, всяко общество си има брак - нека заповядат и да служат. Всички други обаче могат много повече и са длъжни да имат шанса да го направят!



Тема Re: против наборната армиянови [re: Pyмпeлщилцxeн]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.05.06 13:17



Значи, в казармата ти хареса, а?! Имаше и такива, да - природно малоумни или педали. Впрочем, защо не и двете?



Тема Re: против наборната армиянови [re: BV]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.05.06 13:32



Така е, всеки има право на избор, нека и те го имат - впрочем, дано професионалната ни армия се изгради от такива едногънкови маниаци. Ще бъде все пак използваема...

Никой не иска да си признае, че си е загубил времето в казармата. Е, аз го загубих - година и половина. Учеха ме да гърмя с оръдия, които после нарязаха за скрап. Единственото, което ми остана, са приятелите, с които се виждам от време на време. Но, нови приятели можех да си намеря и без да ходя войник. Казармата учела на дисциплина, ред, работа в колектив - глупости! Смешни чорбарски доводи!



Тема Re: против наборната армиянови [re: Sargon lll]  
Автор Moti (ще стане)
Публикувано27.05.06 15:10



Ако армията пречи на един човек да се развие, то значи той изобщо не може да да се развива. Много жалко за него. Именно за това говоря - ако смяташ, че в армията на една страна трябва да има само тъпи и ограничени хора, то тежко и горко на тази държава. Не виждам с какво да защитиш мястото, на което си се родил те ограничава. Ако смяташ, че държавата не заслужава..., всеки има право да промени гражданството си.
Не виждам нищо глупаво в думите си, не обиждам никой от пишещите тук, не искам някой друг да обижда и мен...

Танцувай с мен...


Тема До всичкинови [re: Kalitko]  
Автор MapжeнaМодератор (минаващ)
Публикувано27.05.06 15:28



депутатите вече са го решили - от 2008 няма да има наборна армия. това е, и НАТО да ни е на помощ.



Тема Re: против наборната армиянови [re: BV]  
Автор MapжeнaМодератор (минаващ)
Публикувано27.05.06 15:33



мисля, и още как, иначе Дж.Б. щеше да си стои в Белия дом и да си натиска едни клавишчета, все едно играе на Counterstrike и иракчаните да мрат безотказно, а Саддам да свая гащи, за да ги вее като бел байрак на мегдана на Багдад. и всичко това без нито един куршум и нито една "бойна единица" /на жаргона на армията/



Тема Re: против наборната армиянови [re: BV]  
Автор MapжeнaМодератор (минаващ)
Публикувано27.05.06 15:42



технологии без хора, които да ги направляват е мнооого далече от определението "всичко". а и бойния дух все още има огромно значение, момко, /вкарвам малко снизхождение, как не ме е срам/ - инак горките иракчани със жалките си калашници досега от самосъжаление и уплах пред могъщите технологии да бяха сдали фронта.
та правилно - такива като теб, нямат място в армията - заради духа де, за вас е измислена думата кариера, кретайте си бизнеса.

Редактирано от Mapжeнa на 27.05.06 15:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.