Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 13.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво е спасение?нови  
Автор Пay ()
Публикувано13.02.06 18:43



Какво разбирате под тази дума, свързвате ли го по някакъв начин с вяра в Бога и смятате ли, че човек има нужда от спасение ?

Питам сериозно

---
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда, не безобразничи, не държи сметка за зло


Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Пay]  
Автор Moti (търсеща)
Публикувано14.02.06 08:21



може ли аз да попитам.... спасение от какво Паули? От самия себе си? От лошото по света? От какво?

Танцувай с мен...


Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Moti]  
Автор Пay ()
Публикувано14.02.06 09:32



Това е точно въпросът, Мър, не какво аз влагам в думата, а как ти го разбираш и какво имаш самата ти като разбиране за думата спасение. Разкажи ми :)

---
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда, не безобразничи, не държи сметка за зло


Тема Re: Какво е спасение? [re: Пay]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано14.02.06 11:42



А кой ще ни спаси от сериозността ?

Знам ли, мисля че хората са изцяло и наясно че трябва винаги и постоянно да са отговорни, че няма време за игра и да са деца,
но все пак, постоянно правят глупости с идеята някак си да се спасят от отговорности и сериозности...



Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Kpъr]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано14.02.06 11:45



хм , има известно доза истина в думите ти )) Но после всеки си носи последствията , щот няма кой друг да я поеме (отговорноста де ) Демек човек се учи от грешките си



Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Пay]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 12:02



Спасение е когато си в беда или тежка ситуация и се измъкнеш или те измъкнат.
Спасението на хората от Бога винаги ми е било някак неясно и нелогично.Или просто не го разбирам.



Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Пay]  
Автор Moti (търсеща)
Публикувано14.02.06 14:22



поради факта, че мисловната ми дейност е изключително затруднена едва ли ще имам какво да ти кажа кой знае колко, нооооо
Та всеки се надява на някакво спасение- днешният ден да е по-добър от утрешния, избавление от немотията (дори и да не е немотия), спасение от градския транспорт, от неудобните обувки, от самотата, спасение от липсата на приятели, от скуката, от... Можеш да сложиш думичката Спасение пред всичко, което ти се вижда лошо, гадно, неприятно, незаводолително - материално или духовно. Или по-кратко казано целият ни живот е спасение от това, което не ни харесва, бягство от живота, такъв какъвто е по наш си начин според наши си правила и морални ценности, съобразени по някакъв начин с мястото и времето, в което живеем.
Питаш за Бог. Той е утеха, не толкава спасение, а че бди над теб. Ако приемаш Бог като спасение ще искаш да отидеш по-бързо при него и тогава самоубийствата ще са на първо място, пренебрегвайки свещеността на живота и забраната да посягаш над себе си. Не приемам Бог като спасител, по-скоро като Закрилник, като Съдник, към онзи към който отправям най-голямата си молба и надежда.........
така, така

Танцувай с мен...


Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Moti]  
Автор Пay ()
Публикувано15.02.06 17:03



>> Ако приемаш Бог като спасение ще искаш да отидеш по-бързо при него и тогава самоубийствата ще са на първо място

Не е задължително да приемаш спасението на Бога и да мечтаеш за самоубийство или за напускане на този свят, Моти :) Може например Бог да те спасява ежедневно от реални опасности, които трябва да преминеш или от проблеми, в които вече си нагазила дълбоко, в единия случай дори думата може да е избавяне, измъкване като синоним на спасение.

Благодаря на всички хора отговорили, друг въпрос може да е „как може човек да се спаси от нещото, от което трябва?“, Bloody Sword спомена спасение от някаква беда или опасност, каква е представата ни за механизма на спасение?
Как се спасяваме от беда или от __________ (да се попълни според зависито)


---
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда, не безобразничи, не държи сметка за зло


Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Пay]  
Автор Moti (търсеща)
Публикувано15.02.06 17:20



а защо не приемам нещата така - Бог те оставя на земята да се бориш с това чудо наречено живот и след това преценява действията ти. Ако те спасява ежедневно едва ли ще има толкова лоши неща по света, нали Паули. Ще спаси детето от преминаващата кола преди да го премаже, ще спаси бебето от бомбата преди да избухне, ще спаси нещастно влюбеният от това да посегне на живота си... Тук не е спасението....... не и на земята

Танцувай с мен...


Тема Re: Какво е спасение?нови [re: Moti]  
Автор Пay ()
Публикувано16.02.06 10:38



>> а защо не приемам нещата така

Ок, Мот, свободни сме да си представим каквото фантазията ни реши :) въпросът е дали желаното от нас ще се покрие с реалното положение, ако се покрива, това е идеалният вариант.

Не говорим, че Бог е *задължен* да спасява всекиго, все пак това е царството на „бога на този свят“ - Сатана и Бог не се меси току-така и винаги, а само когато Той реши, че трябва или пък относно хората, които не желаят да се подчиняват на предния си господар, а на Него. Иначе нещата ще стават насила, както едно време са ни хранили с лъжичката, пък ние не щем и плюваме по цялата кухня каша

Т.е аз без да искам дадох моя отговор на въпроса „Кога Бог спасява“ - когато се обърнем към Него с молба за помощ, защото сме в беда

---
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда, не безобразничи, не държи сметка за зло



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.