Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 20 и  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 22:29



Напоследък се чувствам много зле имам чувството че до сега съм живяла в парник и сега някой ме е захвърлил в най-студеното и гадно място където има много вятър и бе направо много гадно. Не знам не се чувствам готова да се справя с живот на възрастен. Като бях на 17 си виках всичко е ок ама сега виждам че не е така не мога да владея ситуацията, нещата ми се изплъзват от ръцете и целите ми и желанията ми тотално се разминават с действителността не че не полагам усилия да съвпадат. Та така просто имах нужда да споделя с някой



Тема тъжно,нови [re: цвeтe]  
АвторMapжeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 11:53



всеки е минавал през такива периоди.
затова има такава приказка - прави каквото трябва, пък да става каквото ще.



Тема Re: Подкрепям!нови [re: цвeтe]  
Автор Пay ()
Публикувано03.10.05 17:53



Не се притеснявай, цвете такова, има и трудни моменти, но в крайна сметка животът на възрастните не е чак толкова сложно нещо, все пак всички научили го са всъщност бивши деца, не може да е чак толкова изчанчолясан.

Грешка може да бъде само да заживееш по течението без изградена ясна основа за това коя си ти и за какво живееш въобще, ако очакваш да намериш отговора в процеса на трудностите и неприятностите в живота, ще се разочароваш и може да се превърнеш в уморен скептик-песимист с наченки на циничност, каквито са много от хората днес - за съжаление.

"Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.
Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.
И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта."



---
His name is Wonderful



Тема Re: Подкрепям!нови [re: Пay]  
АвторЯHA (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 12:38



кефиш ме! Да се запознаем - аз съм Яна!



Тема Re: Подкрепям!нови [re: ЯHA]  
Автор Пay ()
Публикувано07.10.05 16:51



Приятно ми е да се запознаем :)
Аз съм Павел.

Какво мислиш по темата на цветето, за страха от навлизането в дълбоките води на двайсетгодишнините?

---
His name is Wonderful



Тема Re: Подкрепям!нови [re: Пay]  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 22:50



Пау това за вярата, наждета и любовта е много красиво. От къде е този цитат?



Тема Re: 20 инови [re: цвeтe]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано10.10.05 01:38



а след 10 години ще е 30 и ...



Тема Re: Подкрепям!нови [re: ЯHA]  
АвторЯHA (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 11:44



цветето да не се плаши. И аз се бях притеснила преди време от дълбоко, но вече плувам смело напред и не се опитвам да докосна дъното...и така стигнах до 27



Тема Re: 20 инови [re: цвeтe]  
Автор MyPka (фафличkа)
Публикувано14.10.05 12:46



Хубаво е да си на 20 :)
Вече имаш малко опит, виждала си света с малко по-чист поглед, в същото време все още пазиш чистотата на детството

Запази най-хубавото от различните възрасти, цветенце - и животът ще ти се стори много по-красив. Малко са нещата, които ни носят радост - не ги пропускай като гледаш тези, които те натъжават :)



Тема Re: 20 инови [re: MyPka]  
Автор redspecial (непознат)
Публикувано14.10.05 15:16



Яко е да си между двадесет и двадесет и пет-шес. Хем вече имаш някакъв опит, хем още те държи тийнейджърската вълна. Особено яко е ако си студент. Тези години трябва да се използват максимално ползотворно, защото това е най-безгрижния момент от живот - нямаш родители на главата (като на 15), свободен си да купонясваш , а всъщото време усещаш, че имаш и някави отговорности и започваш да ставаш възрастен.
Изобщо - яка възраст! Възползвай се, че си в нея!



Тема Re: 20 инови [re: цвeтe]  
Автор Shiba (KMFDM)
Публикувано15.10.05 01:32



Трябва ти време,докато откриеш,че наистина си възрастен.Става въпрос да не се мислиш за порастнал,само защото си на 20 и...само защото си на възраст.
Трябва ти време,за да го усетиш - че си порастнала.Тогава всичко ще си дойде на мястото.Повярвай.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>


Тема RE:Shibaнови [re: Shiba]  
Авторfilter (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 16:10



Zdravei,6te te pitam ne6to izvan temata:6te hodi6 li na ma4a na 20?



Тема Re: RE:Shibaнови [re: filter]  
Автор Shiba (KMFDM)
Публикувано15.10.05 18:09



Здравей и ти.
Мач ли?Не знам за какво говориш.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>


Тема Re: RE:Shibaнови [re: Shiba]  
Авторfilter (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 10:04



Za ma4a na CSKA s hamburger:)Ti ne be6e li fenka,ili ne6to se barkam?



Тема Re: RE:Shibaнови [re: filter]  
Автор Scheewa (*A*N*A*R*C*H*Y*)
Публикувано16.10.05 19:08



О,не се бъркаш.Но аз докато превключа на вълна - червени лъвове - време трябва да мине.
Е,няма да имам щастието да ида.Ти после ще разкажеш как е било,ако ще ходиш.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>


Тема Re: RE:CSKAнови [re: Scheewa]  
Авторfilter (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 22:45



I az ne znam o6te,no mai nakraq 6te go gledam s priateli:)dano na6te ne se zatvorqt v za6tita,nqkkva gluha,no vse pak nqma na4in da ni biqt,i to na Armiata!4ao zasega ot men,6te komentirame sled POBEDATA!!!



Тема Re: 20 инови [re: цвeтe]  
Автор Kasparov (непознат)
Публикувано17.10.05 13:41



Просто си в дупка, а кога ще излезнеш от нея никой не знае.Аз също се чувствам на 18 години и все се питам кога ще контролирам живота си вместо той мен да ме подмята.Но пък нещата ще стават още по-грозни така, че да не ти пука.Важното е да намериш човек , с който да се подкрепяте и да се радвате заедно на малкото хубави моменти.



Тема Всеки следващ миг ...нови [re: цвeтe]  
Автор SoloG (вгледан)
Публикувано18.10.05 22:20



Постоянно ми се изплъзва всичко сякаш има своя душа ...
Намирам понякога нещо в което е заключена радост,
нещо което има значение само за мен.
Знам,че всеки следващ миг е раздяла с сега
но добро чувство и чисто сърце помагат на раздяла.

Мисля си,че с времето тази будност и стремеж към
прости и естественни отношения с нещата изгасват
и това е което ни тежи а ние си мислим,че нещо ни пречи.

Не знам....
Във всеки случай всеки следващ миг си струва!



Тема Re: Подкрепям!нови [re: цвeтe]  
Автор Пay ()
Публикувано19.10.05 16:31



Здрасти отново, аз малко късно се включвам, почти като албански реотан
Цитатът е от Новия завет на Библията, Послание на апостол Павел към християните в Коринт, Гърция (

)

Там апостолът, дето съм му адаш, говори говори за това какво представлява истинската любов и дава аналогията с дете, което като е вече възрастно, разбира същността й.

На мен самия първото изречение "Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее, " ми е станало любимо от няколко месеца, даже си го напечатах на тениска, много добре стана

---
His name is Wonderful

Редактирано от Пay на 19.10.05 16:34.



Тема Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: цвeтe]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано19.10.05 23:05



да не пишеш повече с моя ник?
знам, че те влече, ама...тия депресивни нагласи никак не отиват на свежарския ник "цвете" освен, ако не си "момина сълза"...

а гледам, че клуба вече и модератор има...само проформа или върши и работа?




Тема Re: Подкрепям!нови [re: Пay]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано19.10.05 23:32



какво му е на албанския?
и къде я носиш тая тениска?

инак, и аз обичам да цитирам пасажи от това послание. много мъдрост има. общовалидна - независмо дали си вярвящ или не.
за съжаление хората не осъзнават какво наистина означава Любовта... превърнали са тая дума в универсална, и всяко увлечение, влюбване, копнеж (плод на фантазията им), бързат да наричат любов, и да ти се кълнат, че те обичат повече от живота си...докато в действителност чувствата им са крайно илюзорни. затова са и толкова "трайни". но това е друга тема...




Тема Re: Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: цвeтe]  
Автор MapжeнaМодератор ()
Публикувано20.10.05 11:11



случват се съвпадения.
не се коси!



Тема Re: Подкрепям!нови [re: цвeтe]  
Автор Пay ()
Публикувано20.10.05 15:51



>> и къде я носиш тая тениска?

Че как къде я нося, в София на гърба си! (в смисъл не, че цяла София ми е на гърба, а както там ). Много се радвам, че също харесваш "Коринтяните", то и другите послания не са за подминаване, но и това е много добро само по себе си :)

Като заговорихме за истинската любов, се сещам, че най-доброто определение, което ми идва наум за "любов" е, че любовта е глагол, а не съществително. С други думи любов не се "изпитва", а се "изразява" и "прави" (не в хипи смисъла), с всичко направено от теб да показваш отношението си на любов.

Накрая само да уточня, ти онова цвете за мирисане ли си или друго от флоросферата?



---
His name is Wonderful

Редактирано от Пay на 20.10.05 15:54.



Тема Re: Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: цвeтe]  
Авторвeчe щe cъм koтe (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 18:02



Извинявай не знаех че ника е зает, следващия път ще внимавам повече ;-)

Да ви се похваля обаче тая вълна на объркване мина и замина и сега нещата ми изглеждат по-розови. Така е в живота всичко се променя и да се надяваме всеки път за нещо по-добро



Тема Re:нови [re: вeчe щe cъм koтe]  
Автор MapжeнaМодератор ()
Публикувано20.10.05 20:32



Стискам ти палци да си добре и все по-добре, и вълни като тази да не те спохождат често. Верно, че РД понякога е повод за преоценка и осмисляне - но нека всеки път да намираш смисъл, истински приятели и най-вече ВЯРА....
А и с котето внимавай - със сигурност има такъв никнейм, това е риска на популярните имена и съществителни. Ще се радвам, ако се регистрираш.



Тема Re: Подкрепям!нови [re: Пay]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано21.10.05 18:49



то друга ухаеща флора не знам да е расла насам

иначе мъдрост има навсякъде, стига да имаш очи за нея
а това за глагола май е ясно, но не съм много сългласна с това, че "не се изпитва, а се изразява"... може обстоятелсвата да са такива, че да не позволяват да се изразява, но иначе да се изпитва дълбока и чиста любов.
нали пак в твоята любима книга пише, че... "не гледа на лице, а на сърце"
като 'лице' тук не е буквално....
и тая дума "изразява" не е много точна...със смисъла, който влагаш съм съгласна, но думата...може би "доказва"? любовта се доказва. изразяването е относително. защото някои изразяват "любовта" си с романтични жестове от рода на изненади, вечеря на свещи, любовни писма, картички и прочие романтични балони...за други израз на любов е да ти помогнат в най-трудните моменти, да се пожертват за теб... и т.н. разликите са големи, и именно по тях проличава дали това наистина е Любов, или нещо друго, да не задълбавам.





Тема Re: Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: вeчe щe cъм koтe]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано21.10.05 19:07



ми щом ти е вече розово, напиши някоя розова тема, че клуба май е доста посивял...
за ника - бих ти подарила и моя, едва ли ще продължа да го използвам, но доста хора вече знаят чие притежание е (реално), та няма да е много уместно, в предвид нестабилните ти настроения





Тема Re: Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: цвeтe]  
АвторLola (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 23:49



Е вече се успокоих
Значи не съм само аз. И аз съм на 20 години и се чувствам точно по този начин. Явно има някаква "Депресия на 20 годишните" ...ами ще стискаме зъби и ще продължаваме напред. Друго не ни остава ,нали така



Тема Re: Подкрепям!нови [re: цвeтe]  
Автор cпokoйнa ()
Публикувано24.10.05 10:17



и на мен ми е чудно, защо най-шумно се афишира именно тази, хм, ще я нарека незряла любов, ти имаш ли съответното обяснение? нарекох я така, защото не я смятам за неистинска, може би просто не е получила възможност да прерастне в нещо друго.



Тема Re: Ама с теб нали се разбрахме..нови [re: Lola]  
Автор redspecial (непознат)
Публикувано24.10.05 15:26



Как така друго да не ви остава - та току навлизате в най-яката възраст!



Тема Re: Подкрепям!нови [re: цвeтe]  
Автор Пay ()
Публикувано24.10.05 15:32



Напълно съгласен със забележките, уместни и точни

Под "изразявам" имах предвид обратното на "чувствам" и "усещам", отнесено към любов, т.е че любовта не е пасивен, а активен глагол, образно казано

А според мен доказването на любовта е когато служиш на някой човек с цялата си душа, т.е даваш му всичко от себе си, дори да не получиш нищо в замяна. Иначе всеки може да организира вечеря на свещи и романтично ядене на раци с котараци с някоя прекрасна млада дама, но в момента, в който тя погрознее или не е млада, любовта и желанието за вечери да се изпари яко дим... Това не е любов, а егоизъм, прикрит под красиви имена.

За мъдростта навсякъде не съм съгласен! Навсякъде (включвайки и себе си) по-скоро мога да видя глупост, предразсъдъци и предубеждения, а мъдростта вирее на малко места, точно като някакво екзотично цвете - и то само при специални условия и грижи от страна на търсещия мъдростта.

---
His name is Wonderful




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.