Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 27.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кариера или...  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано28.06.05 11:49



Да взема да пусна една тема, различна от избори, политика и т.н....

Та така, представете си следната ситуация (или разните й там варианти): драпали сте много за желаното служебно развитие и най-после то е факт. Да, обаче, истински хубавата работа, обикновено ангажира доста време и изисква много усилия. Паралелно с това не сте занемарили и разни други фронтове, има човек, на когото много държите и без когото животът ви не би бил цветна поезия, а някаква си сива проза... Само дето няма понятие като идеална кариера, нито идеална връзка (или, ако има, се случват толкова рядко, че спадат към онези статистически незначителни проценти на изключенията). И идва моментът, в който между двете мечти в живота ви се появява напрежение...
Та въпросът ми е доста банален (тя и описаната ситуация е банална, особено ако си жена при това в горната половина на 20-30), ама кое бихте предпочели, ако трябва да избирате - любовта или кариерата?

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано28.06.05 14:18



ама в тази тема само жени ли могат да пишат

майната им на правилата !!!


Тема Re: Кариера или...нови [re: мaйнaTA]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано28.06.05 14:36



Що така реши?

Мнението на всеки мъж е добре дошло

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано28.06.05 14:41



на този етап предпочитам кариерата , не че е кой знае каква .Ама преди всичко трябва си утвърден и да имаш кинти иначе ....обречена работа

майната им на правилата !!!


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор нaшeнka oт ceлo (умна)
Публикувано28.06.05 14:54



кариерата, защото ако те обича, трябва да те подкрепи, щом е важно за тебе.



Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано29.06.05 16:48



Ресурси казваш не достигат - от липса на време ли се оплакваш?

--
Lip my stockings!


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор Dessitaa (az)
Публикувано29.06.05 22:04



Ами аз съм точно в тази категория: жена , 20-30, с кариера и благодарение на нея вече без "човек, на когото много държите". Та исках да кажа че в един момент трябва да направиш избор. Не че всички гаджета и шефове са едни и същи, но когато работата вземе привес (или връзката) нещата много бързо се размиват и аз лично загубих любовта. Може би трябва да намериш баланса, но без кариера няма пари и удовлетворение от работата, а без любов - накъде? Аз лично все още не съм намерила баланса между двете. Ако го откриеш - кажи как става!!!



Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано30.06.05 10:28



въобще не мога да си представя вариант, в който да трябва да избирам
за каква любов въобще говорим, ако трявбва да избираш?




Тема Re: Кариера или...нови [re: MaPBuH]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано30.06.05 11:18



Не се оплаквам . Но с течение на времето балансът става все по-труден.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Кариера или...нови [re: Dessitaa]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано30.06.05 11:20



Там е работата, че баланс трудно се постига. А и усещането, че си въжеиграч, който ту залита насам, ту натам не е от най-приятните .
Въпросът е - има ли правилно решение в случая? И успял ли е някой наистина добре да съчетае и кариера, и сериозна връзка...
Ти смяташ ли, че цената, която си платила за кариерата си е струвала?

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Кариера или...нови [re: цвeтe]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано30.06.05 11:25



Е, не говоря за ситуация, в която някой ще ти каже "или, или".
Но са малко мъжете/жените, които понасят половинката им да работи по 12 часа 6 дни в седмицата, та дори и да е само "временно" (а впрочем, свикнеш ли веднъж на тоя ритъм, хич не е временно).
Също така са малко шефовете, които ще ти изръкопляскат, ако по средата на проект обявиш, че трябва да излезеш рано, защото имаш уговорка, заминаваш на романтично пътуване, жениш си, или планираш бебе...

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор цвeтe (за мирисане)
Публикувано30.06.05 17:44



така е - малко са.
хората, които са способни да обичат истински по принцип са малко.
защото само истинския обичащия може да разбере, приеме, подкрепи, съобрази и т.н...
любовта все пак, не е само "цветна поезия", тя е И отговорност, саможертва, всеотдайност...нали уж заедно в хубаво и в трудно..?




Тема според мен и кариера, и любовнови [re: Bacилиca]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано03.07.05 13:05



не би трябвало кариерата да пречи на любовта както и обратно.
В общи линии и едното и другото са прекалено важни за да се отхвърлят...
Т.е. може би трябва да се търси компромис между двете.

Иначе има опасност цял живот да си мислиш неща от сорта: "Ако (не) бях ... "

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано03.07.05 13:10



Хм... това което описваш не е точно идеята ми за кариера...
Спомням си една от местоработите си където точно такава беше ситуацията - работно време - колкото може по-дълго, по възможност седем дни в седмицата...
Вярно след като напуснахме масово нещата (в тази фирма) се промениха... но все едно...
При такава ситуация, по-добре се замисли дали точно това е начина да направиш кариера и дали точно тази е фирмата в която искаш да я направиш...

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: Кариера или...нови [re: Dessitaa]  
Автор Cats (непознат )
Публикувано04.07.05 14:44



Много важно е на каква половинка попаднеш. Ако те разбира и подкрепя, няма проблем с кариерата и с любовта едновременно. Да не говорим, че и деца се намесват с течение на времето



Тема А?нови [re: Bacилиca]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано05.07.05 21:45



Не зависи ли от т'ва до 20 ли си по-близо или до 30?

Защото ако съм близо до 20 бих избрала кариерата!

Ако съм близо до 30, вероятно любовта, която е доста преходно усещане и измамно, но ... какво да се прави - щом я има, значи не е излишна.

Докато дишам, надявам се!


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор chiza (непознат )
Публикувано07.07.05 21:03



кариерата е важна,защото точно този който смяташ за мечтата на живота ти може да не мисли като теб.Ще е кофти в един момент да се разминеш с всичко.Ако ти си жената на неговия живот, не би трябвало кариерата ти да пречи на връзкаата ви.



Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор taliezin ()
Публикувано15.07.05 21:05



Виж последния ред от постинга си
:-)



Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор niakogapak (непознат )
Публикувано17.07.05 16:50



Az imah sushtia problem suvsem na skoro i triabva da vi kaja che ne poslushah surtzeto si i sega sujaliavam strashno mnogo. Imah godina i polovina vruzka s mechtata na moia jivot, no ne mojahme da se razberem dali tia da doide v Sofia ili az da otida pri neia v Plovdiv. Dokato edin den tia mi kaza che ne moje poveche da produljavame i pojela da se razdelim. Sega sujaliavam strashno mnogo, no uvi veche e kusno.
Mislia che zavisi ot tova na kolko godini si i dali imash vreme za nova vruzka i kolko mnogo durjish na choveka do teb. Mnogo truden izbor v jivota. Ne go pojelavam na nikogo!



Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор zonko (Dipl.Ing.)
Публикувано19.07.05 14:31



Аз да ти кажа, не съм за кариерата, пък другото...де да видим...:)

Well, those who speak know nothin’...


Тема Re: Кариера или...нови [re: Bacилиca]  
Автор Пeнчo 3aeka (глупав оптимист)
Публикувано23.07.05 09:44



На тези години на човек му се иска да прави кариера на всяка цена. По-късно разбираш, че никоя, ама никоя работа, дори да ти е по сърце, не заслужава да си похабиш младостта и да жертваш любови и мигове се децата.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.