Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тема за бракуването  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано10.05.05 09:13



Хайййййй,
ето сега да споделя една мааалка забележка, която ми се върти в главата от известно време : Как така не се намери един тук да се похвали, че е решил да каже "да" на половинката си пред упълномощено за целта лице? Нали клубът е 20-30? Е, не е ли това възрастта, в която най-често хората се бракосъчетават?
Моята теория е, че след тази възраст или минавайки 30-те става все по-трудно да намериш подходящ човек за общо съжителство. Ставаш саможив, започва да те дразни това, че банята не е свободна, че някой ти рови в шкафа, че е преместил онази чаша на точките от другата страна на мивката. Мамка му, не разбра ли, че тя стои от тази страна?! И още куп пречки като :
Красавците са ги разграбили като топъл хляб по време на пости, още след като са завършили средното, а някои паднаха в любовен бой по време на висшето;
Онзи щом е удържал фронта да бъде ерген толкова, значи няма да се даде без бой;
Тази сигурно ти увисва на врата като камък на шията на удавник, което обяснява факта, че едно от бившите й гаджета се ожени за смугла девойка от с. Тутурлево, а друг още изпада в нервни кризи и го вкарват за по около седмица на 4-ти километър, а санитарите казват, че имал фобия от кръгли предмети /напомнящи му за халки/, и сега се сещаме за трети, който се пропи безславно само и само никоя повече да не е привлечена от личността му;
Едната започна 2 докторантура, което я прави непривлекателна събеседничка, защото любимото й занимание е да нищи теми около квантовата физика, а ако не нищи тях, то ти нищи нервите с теорията как да проснем максимално количество пране на минимално количество въже и как омекотителят 30 мл разреден в 50 вода ..... дъра-бъра, два чадъра! Или най-добрият вариант за вечер с нея е да седне тихо и кротко и да чете "Война и мир" отзад напред, откривайки безброй закодирани хайку по този начин;
Онзи е пощурял, че всяка жена иска само имането му, което възлиза на нескромното количество от панелка в Люлин на 16 етаж, около 46 квадрата и половин декар чукак във Врачанско, 2 карирани ризи, чифт мокасинки 43 номер, както и 2 черни панталона с ръб+ 3 чифта БЕЛИ чорапи с протрити пети.
За прошарения котак от съседни вход няма какво да говорим, той чисто и просто се кефи да бачка за себе си, живее с майка си и въпреки алуминиевата дограма на прозорците и чистак новата изолация на апартамента, факта че дъртата ще наднича в спалнята за щяло и нещяло вече го поставя в графата "базднадеждна партия", поне още 5 години, защото всяко дърто си има край, нали така. О, това не е пожелание, това е констатация наложила се в дългата човешка история, а щом онази майка е уморила бащата млад и прав, то значи и нейния ред ще дойде рано или късно.
И последно , но не последно място по значимост - хората все повече съзряват, събират качествен и количествен емоционален и интелектуален багаж, което ги прави все по-въздържани, все по-предпазливи и все по-уверени в правотата на изградените вече навици, което определено не е в полза на нито едно младо семейство.
Давайте сега, кажете какво мислите, нека перушина да хвърчи, 100% ще му оскубете перчема, то се е видяло!

Говори си, не ми пречиш.


Тема Малко кръшване от темата...нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано10.05.05 10:12



Аз нема се хваля.
Щото времето не е дошло още:)
Не мисля, че имам навици, с които не бих се разделила за нищо на света, всъщност повечето навици бих завряла в ъгъла и бих размахвала пръст назидателно, в очакване сами да се мушнат в мишата дупка, но я няма. И си ги гледкам, и си ги кроткам, и ги охранвам даже (като кафе и цигара след/преди/без закуска), защото си мечтая как един ден ще ги изритам в дебелия. Всъщност ако човек е съвкупност от навиците си, то аз трябва да съм шизо и любимото ми заведение за купон е 4-ти км, освен това практикувам понякога и онова - нещо гадно за фасада, та никой повече да не бъде привлечен от личността ми. Обаче аз съм си гадна, без да съм (не искааааааам). Нее, не навиците няма да променя, а това което не мога да променя, е непрекъснатото пораждане на навиците. Как да не псуваш, като ти е опротивяло лицемерието. Как да не пушиш сутрин, като недолюбваш шефа дето вече пета година му гледаш всеки божи ден физономутрата. Как да не си гаден, като са ти подливали вода само зарад спорта бе, хората го можели така (никви задни мисли, никва недобронамереност, ай белите крилца сигурно си ги подрязват, та не личат много)
Но!!!!!!
Думата ми е за друго.
За кръшването. Ми как тъй - след брака няма да може.

Това е противозаконно, това е ограбване на личната ми свобода!
Ами ако се влюбя в някой (друг, като в просветлението на Сартр - адът, това са другите) и се започне една мъка......
Дам, ще кажете, любовта е оправдание, (тя за какво ли всъщност не е оправдание, кат се почне от Троянската война и се стигне до Холивудския панаир на брако-чешетанията), че и комфорта да съм омъжена може да си искам да си запазя.
И ми се е родила следната идея за брака - бракът е съвместно начинание, а изневярата - самотно. Но незнам дали някой ще и даде предимство пред сълзливите обяснения как хем краката в бозата, хем главата у райските облаци, хем апартаментчето (16тоетажовия панел) и количката на мъжленцето и прочее удобности и НАВИЦИ.... Това вмеждупрочим можело и нежелателно да се постига с трима-четирима разни - един у дома (къщовник брейййй), втори интимен и трети - интелектуален партьор, духовното ще го оставим за клубовИте (висини). Нали общуването имало четири компонената.
Абе навиците всъщност почват след брака, твърдя го с цялата си ОбЕденОст.
Като навика да лъжеш, като навика да УбичАш свекървата. Навика да изчакваш половинката да чете вестника по половин час в тоалетната. Навика да се провикваш сутрин от банята:"Милоооооо, ела да ми изтъркаш гърба". Навика да се мусиш на краткия секс или на прекалено дългия (за една мадама в ГЗС половин час било вече истинско издевателство над търпението и:РРРрррр). Навика в неделя да шъткаш на децата, да не вдигат шум преди 12. и т.н. и т.н. и т.н.
Но пак кръшнах от темата.
Ами ако се влюбя?
Само изневярата няма никога да ми стане навик. Защото се чалвам само мислейки по въпроса.
Ще речете, защо подхванах тази "хастарна" тема?
Ами защото чета разни писания насам натам, от онези сълзливо-романтичните. И си се хиля, тихо, налудничаво.
На това, че хората са факири в обличането на навиците си (еманация на нашия егоизъм) в красиви фрази.
Иначе нямаше да е измислен брака.
Защо въобще има брак?



Редактирано от Mapжeнa на 10.05.05 11:24.



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Moti (самотна)
Публикувано10.05.05 14:37



аз казвам "Да" с две ръце, но като няма физически на кого в момента...
факт е, че всеки се надява да срещне любовта на живота си, за да каже заветното "Да"... или поне да има някаква изгода от тази думичка... , а това никак не е просто занимание
нямам обяснение защо не се женят хората толкова често... повечето ми приятели - да не кажа 99% са сами.... останалите 1% имат по нещо за "гадже", но много рядко са с постоянна, дълга и успяла връзка
може всички да сме се изродили и в много търсене на любовта да я пропуснем
или всички да се се изнесли нанякъде и наоколо да сме останали само самотните души....

ноооо не мога да мисля нищо повечко, защото съм толкова бясна, ядосана и какво ли още не в тоз` момент, че направо съм способна да си дигна чукалата и да се изнеса от София, от България и да полегна някъде на спокойствие в далечните източни планини, където няма да се срещам с никакви изроди, които да ми тровят нервите. И там вече казвам "Да" с отворена душа... лошото е, че няма как да го съобща на клуба

Спаси ме...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано15.05.05 19:09



Възрастта е относителен показател за зрялостта на човек и способността му за бракуване.

Има една поговорка : "Или млад се ожени, или млад войник иди"

--
Lip my stockings!


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Moti]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано25.05.05 20:45



Какво да ти кажа? Ти пак искаш да го кажеш на някого... Важното е , че си добър човек доколкото съм си изградила някакви впечатления за теб и някой късметлия ще намаже някой ден!

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: MaPBuH]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано25.05.05 20:47



Ооо, ясно е, че може така и да не съзрееш за брак както и да узрееш твърде рано, т.е. да си една прекрасна златна-превъзходна ябълка и някой прасчо/ка да те отнесе:))))

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор kилиkaндзep (1 такъв зелен)
Публикувано25.05.05 21:04



Много точен анализ. Все едно си ми прочела мслите. Кефиш



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Moti (самотна)
Публикувано25.05.05 22:35



сега като съм чела кво` съм ти написала чак ме хваща срам

хи хи
както и да е
бракуването сега е на заден план
Да живеят абитуриентите

Танцувай с мен...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор breeze ()
Публикувано27.05.05 13:58



Ей, чаено момиче, страхотна тема си написала!!! Страшно много ме развесели Аз съм вече 'бракувана' и мога да кажа, че не е никак зле изживяването , но е факт, че сред приятелите ни на нашата възраст има само още една семейна двойка...



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: breeze]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано28.05.05 15:29



ние сме доста семейни двойки така като се замислям....едни приятели живечт заедно и си мислят за бебе, само едни останаха още гаджета:) Не ми е зле и на мен, не се оплаквам.

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор nie vrab4etata ()
Публикувано08.06.05 15:20



Някъде бях про4ела 4е да си създава6 и живее6 в навици спира възможността ти за развитие и промяна.Да си създаде6 навик ,който не иска6 да промени6 показва несигурността ти или казано с други думи иска6 да плува6 в познати води понеже,така намалява6 стреса от непознатото.Вси4ко е мн логи4но.Ако работата ти е стресова или деня ти е изпълнен с нео4аквани ситуации,нормално е да се опитва6 да си създава6 малки остров4ета(най 4есто в къ6ти) където да се 4увства6 сигурен,знае6 4е като отиде6 там вси4ко ти е познато,НО стремежа към познатото за съжаление е форма на ленност.И така, хора с изградени и установени навици са хора които не познават себе си и съответно от там произхожда и страха от непознатото,стремежа към създаване на остров4ета......и т.н.
Навиците са на6и врагове,така мисля и аз

Оби4ам те не заради това което си ти,а заради това което съм аз когато съм със теб.
-Маркес

Less is more,more is less


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: nie vrab4etata]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано14.06.05 08:57



Да, аз донякъде съм противник на навиците. Обичам да сменям, но все пак трябва да се спира човек от време на време, за да не се превърне в лутащ се цял живот.

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор пeтъk ()
Публикувано16.06.05 14:52



Ами ето...аз ще се омъжа, това сериозно, другия април, обещавам. И без това от всичко ми е дошло до гуша...това не е мотивация ли...понякога е!



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: пeтъk]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано17.06.05 06:18



Ако можеш да прогнозираш какво ще правиш другия април, много добре! Поне обаче подходящ кандидат трябва да има, нали?

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано17.06.05 09:31



аз пък искам през декември
къде е списъкът, за да се запиша

Танцувай с мен...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Moti]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.06.05 15:22



трябва да намериш някой който да помни до декември какво сте се разбрали... май е лесно, записва се в мозъчните вълни...



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Kpъr]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано17.06.05 15:43



къде да го търся този, който помни толкова дълго

Танцувай с мен...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Moti]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.06.05 16:29



щом Петък е намерила - значи всеки може Така трябва да е



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Kpъr]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано17.06.05 16:43



Петък не иска да сподели къде е магазинът за тез` мъже

Танцувай с мен...

Редактирано от Moti на 17.06.05 16:43.



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Moti]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано20.06.05 10:37



да се омъжиш през декември? Малеее къв студ ще бъде!

Говори си, не ми пречиш.


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано20.06.05 12:02



остава аз да си заплюя другия май... (понеже петък вече зае април, март е още студено, а юни пък е много жегав)



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: пeтъk]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано20.06.05 12:04



страхотен мотив имаш!
уважавам.



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано20.06.05 12:21



напрао не останаха жени бре :)
хубавите не станаха, умните не станаха, хубавите и умните още не съм ги намерил :)
обаче четох една статия която ползваше беъзиън логика за да докаже че оптималния подход към жененето (при първо гадже на 20, и по 1-2 връзки на година) е да се ожениш за тоя с които си когато си на 35.
честно казано съм по склонен да вярвам на лорд беиз от колкото на баба ми :)

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано20.06.05 15:18



нищо, то така или иначе не се виждам с бяла рокля

Танцувай с мен...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: koroviev]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано21.06.05 18:01



Може ли URL на въпросната статия? Danke.

--
Lip my stockings!


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: Moti]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано21.06.05 18:04



А с бяла роза закичена виждаш ли се?

--
Lip my stockings!


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: MaPBuH]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано21.06.05 18:41



нъц
моето момче отглежда жълти рози

Танцувай с мен...


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: MaPBuH]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано21.06.05 23:46



beshe pismo, v otgovor na statiq v new scientist (statiqta beshe za bayesian logic)
tyrsih v tyrsachkata im po kliuchovite dumi za koito se setih no ne namerih (oshte kato pisah posta). sorry

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted


Тема Изглежданови [re: Moti]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано22.06.05 10:00



... трябва да се изразявам по-ясно. Имах предвид една песен (без която, между нас да си остане, не съм виждал досега сватба да минава):

Бяла роза със росата
ще закича във косата,
да посрещна аз зората.
Бързо слънце да изгрее
да изгрее да залезе,
че да ида на чешмата.

Бяла роза със росата
ще закича във косата,
да посрещна аз зората.
Бързо слънце да изгрее
да изгрее да залезе,
че да ида на чешмата.

Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се,
Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се.

Снощи вечер на чешмата
срещнах момък във позлата,
с черни очи кат маслини
яхна черно врано конче
чудни думи той ми рече
във любов ми се обрече.

Снощи вечер на чешмата
срещнах момък във позлата,
с черни очи кат маслини
яхна черно врано конче
чудни думи той ми рече
във любов ми се обрече.

Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се,
Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се.

Вече съм мома голяма,
много лесно се недавам,
дали туй не е измама,
малко хитро ще опитам,
този момък ще изпитам,
с бяла роза във косата.

Вече съм мома голяма,
много лесно се недавам,
дали туй не е измама,
малко хитро ще опитам,
този момък ще изпитам,
с бяла роза във косата.

Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се,
Бяла роза ще закича,
бяла роза със бодлите,
но пази се ти пази се.

Но пази се ти пази се,
но пази се ти пази се.




--
Lip my stockings!


Тема аха!нови [re: MaPBuH]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано22.06.05 10:58



напоследък чувам и тази:







Тема Re: Изглежданови [re: MaPBuH]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано22.06.05 11:06



със сигурност точно това ще го пропусна

но музиката ми е последното притеснение за тоз` голям ден

Танцувай с мен...


Тема Хмнови [re: Mapжeнa]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано22.06.05 14:41



Явно знаеш къде и какво да слушаш.

Да си призная, освен на сватба другаде не ми се случва да слушам таква музика. И то "Бяла роза" се пуска по изключение, за хороиграчите, защото е повече фолк, отколкото поп- ...

--
Lip my stockings!


Тема Re: Изглежданови [re: Moti]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано22.06.05 14:45



Остави го ти големия ден и музиката която ще слушаш през него. Приятелите които се женят напоследък споделят, че е доста труден деня, и гледат да се държат колкото да могат да порадват приятели и роднини.

Ама да не се отклонявам от въпроса, имах предвид текста на песента, а не кога и къде може да се чуе.

Като не се виждаш скоро с бяла рокля, виждаш ли се с бяла роза закичена?

--
Lip my stockings!


Тема Re: Изглежданови [re: MaPBuH]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано22.06.05 15:01



хъм нъц нъц нито рокля, нито роза нищо


търся Дяволът Таз да разбишка всичко наоколо

Танцувай с мен...


Тема Re: Хмнови [re: MaPBuH]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано22.06.05 15:52



Ами наскоро бях на сватба, текста само ми направи вчипитление, и я пускаха поне два пъти. А пък и в автобусите, когато пътувам, я чувам. Честно казано предвид деликатността на ситуацията се замислям дали да не позволя поне традиционна мАкедонска музика на сватбата си (която все пак ме въодушевява), и или някакави класически български хора, при все че и аз, и младоженеца може би (квоти може би - напрао) сме противници на поп-фолка. Та поне хороводците да са отчасти доволни:))


Редактирано от Mapжeнa на 22.06.05 16:00.



Тема Re: "Бяла роза"нови [re: Mapжeнa]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано23.06.05 10:41



Адски много харесвам да играя хоро, докато звучи въпросната песен. Не го знаех, но една приятелка ме научи, мисля че беше "криво хоро", или подобно името.



Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: koroviev]  
Автор GZCH ()
Публикувано23.06.05 12:27



no tova se ojenish na 35 si ima svoiata logika:
do togava shte si bil s "x" jeni taka che "vsichki shte sa ti iasni".ako edna jena e na okolo 32-35 shte ima merak nai mnogo za edno dete.tai kato veche niama da e na 20 shte ti e sravnitelno viarna.
sega ako si reshil na 35 da se ojenish za devoiche na 20-tina....e drug vapros

a baba ti kakvo kazva po vaprosa??

I'm over it!


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: GZCH]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано24.06.05 02:01



логиката, до колкото помня точно е че на 35 трябва да спреш да търсиш идеалната. в смисъл че на 20 не знаеш дали първата е идеална или не, и наи вероятно не е, а на 50 вече си я подминал и едва ли пак ще се появи. тоест хем не трябва да се изпускат възможности, хем не мож да знаеш какво щи доиде в бъдещето. нит трябва да се търси прекалено много нито прекалено малко. но пък идеалната може да си се запознал на 25 и да си седял с нея до 35, и щом ще да е така на 35 трябва да се жениш вече за нея - по добра няма да се появи, демек това също беше включено като опшън (тоест - известна доза реализъм, да не кажа- голяма, се губеше в теорията).
а баба ми казваше жени се за *****чето, щото са бичате, но баба ми беше /е сексистка и за нея няма значение дали жената може да прави нещо друго извън готвене чистене и други не за описване работи.
от време на време (слава богу рядко) ми присветва мисълта - еи, ш, мои, баба ти дали не беше права, ама засега е рядко.

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted


Тема Re: Тема за бракуванетонови [re: koroviev]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано24.06.05 09:25



с времето вероятността да срещнеш идеалната/идеалния намалява прогресивно най-вече по субективни причини - живота те е очукал и придобиваш имунитет към силни страсти, ако са те наранявали много. тогава реалистично погледнато идеалния е вече този, с който можете да си гукате през повечето време, а не да се скандалосвате, тоест който те кара да се чувстваш добре, естествено гукането предполага и харесване. вече ти е просветнало, че умен+млад+хубав+богат+мил са под 2% от човеконаселението, като добавим и опцията да ме е срещнал и обикнал - става направо мишън импосъбъл. затва мисля, че 35 като среда между 20 и 50 е малко завишено. не че нещо друго, но и поради факта, че съм жена (тоест евентуалллния съпруг по дифоут ще е годинки по-възрастен) смятам 30 за логичната дед лайн.


Редактирано от Mapжeнa на 24.06.05 12:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.