Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Аман от дискирминация!!!нови  
Автор Aлykapд (OneNightStand..)
Публикувано16.03.05 22:11



Не ми стига, че ме катеригоризират като втора ръка човек, защото съм чужденец/жена/миньонка...но след като днеска служебната клюкарска мрежа ме уведоми, че няма да ме вземат на работа следващия път *работя временно по разни панаири* заради прическата ми!!! просто тотално дадох на заето
Бих могла да се примиря, че в германия има 5,2 мио безработни и че по тази причина дори на временни работни дейности предпочитат германци *макар че навсякъде се говори, че уж всички хора сме имали равни права*; бих могла да се примиря, че защото съм жена смятат, че ще ми е трудно да работя по 13 часа на открито *нищо че вече съм го правила неколкократно в продължение на седмици*; бих могла да се примиря, че поради спецификата на работата вземат хора над определена височина *нищо че вече съм я вършила същата тая работа и с мойте 1.55 и съм чувала само комплименти за начина по който я правя*. Макар че така като се замисля - излъгах: не мога да се примиря.
Мразя дискриминацията във всичките и форми, особено когато е насочена спрямо мен...мразя да ме преценяват за неспособна и негодна на базата на това каква съм, а не на базата на това как действам. Да ме пренебрегват, защото съм жена и то чужденка е нещо, с което малко или много съм свикнала. Но да ме отхвърлят заради начина по който нося косата си, е нещо, което просто ме хвърли в оркестъра Какво, това че фризурата ми е тип пънк, ме праща директно в категорията "отрепка" ли? Аз не съм се променила драстично от времето, когато ходех с дълга коса...а те ме познават и от преди и е повече от очевадно че разлика в поведението ми "преди" и "сега" няма. На работа ходим с работно облекло към което се числят едни кепета, под които косата ми тъй или иначе не се вижда. Тогава къде е проблема всъщност? Само в естетичния вкус на завеждащата личния отдел ли? И сега какво? Няма как да променя ръста си или пола си или произхода си...мога да променя обаче прическата си. Да, ама не искам!!! На мен така си ми харесва...но и работата ми харесва. Аз знам какво ще направя от тук нататък. Любопитно ми е какво вий бихте направили на мое място


screwed whole damn year



Тема Аман от дълги писания!нови [re: Aлykapд]  
Автортъпaнap (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 22:23



Може ли да ми го напишеш в резюме, за да дам мнение?



Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Aлykapд]  
Автор Kpъr (I'll be back ;-)
Публикувано16.03.05 23:12



фризурата тип пънк предполага да си комуникираш с разкрепостени хора, а не с бюрократи или някакви недоверчиви на които някой им е изял десерта и виновни трябва да бъдат изкарани имигрантите... търсиш следващ, ама гледай да е с подвижни очи и толерантен работодател, не някой заспал и закостенял...



Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Aлykapд]  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано16.03.05 23:44



Аз също не бих си променила прическата, поради две причини: първо, защото не искам... избрала съм си този тип прическа, защото аз се харесвам така и няма да я променя, за да се харесам на някой друг; и второ, защото ще ми трябва кофа-две гел или мас, за да си докарам зализания и захлупен вид на древен римлянин.
Ако съм крайно нуждаеща се от тази работа, бих прибягнала до перука, докато съм там, но това е максимума.
Пък ми се чини, че човек скимнало му веднъж да "те гони" заради прическа, следващият път ще му се набие в очи я гримът ти, я маникюрът ти... докато не навлечеш монахинските одежди.

What evil hides in the reflection of your soul...

Редактирано от Dark Mind на 16.03.05 23:46.



Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Dark Mind]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано17.03.05 00:55



Одеве гледах Найджъл Кенеди... интересно, на тоя човек дали му правят проблеми за прическата... и всичко останало? Аз се носих досущ по същия начин, когато бях ученик в техникума Само дето не съм цигулирал, де...



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Dark Mind]  
АвторBecka Eceмecka (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 02:13



каква перука по-точно?
такава:

някоя от тези:

или пък от тези:

последните най-ми харесват, но са подходящи за някоя по-специфична работа, примерно професия принцеса.



Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Haчko]  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано17.03.05 03:50



Найджъл едва ли попада на консервативни работодатели, пък и въобще от някакъв вид...

What evil hides in the reflection of your soul...


Тема Re: Аман от дискирминация!!! [re: Becka Eceмecka]  
Автор Dark Mind (горд интерист)
Публикувано17.03.05 03:56



Ако говорим за харесване, ето такива си харесвам:



Само че, особено с втората, нямам кой знае какви шансове за работа нейде. Подозирам, че и в психиатрия трудно биха ме взели, поради риск от влошаване състоянието на пациентите.

What evil hides in the reflection of your soul...


Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Dark Mind]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано17.03.05 08:50



Гледа ли го снощи при славчо? Как изсвири Джими Хендрикс, б@си майката!!! Китаристчетата изобщо не криеха изумлението си от това, което чуват А те са много чувствителни и претенциозни на тая тема...говоря за китаристите изобщо



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Аман от дискирминация!!!нови [re: Aлykapд]  
Автор Mapжeнa (не-мъртва)
Публикувано17.03.05 09:34



аз съм готова на всичко за пари, освен да духам на Сокайбасан.

излъгах, естествено

нямам представа моме, като ми дойде до главата, ще мисля, мразя да мисля, поради което не се натоварвам с хипотетични ситуейшъни. утре може да катастрофирам, може да ме изхвърлят от моята работа, може да се разболея, тогава ще си имам много други и по-различни проблеми за обисляне.

защо изобщо се изказах, като нямам какво да казвам?!
а, да - щото и аз съм 1,56, от солидарност.
подкрепям те и ти желая успех, каквото и да решиш.

...keeping presence of mind.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.