Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Непушачи vs. Пушачинови  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано05.01.05 12:18



В 1-2 клуба вече четох дискусии и си рекох, че е време и ние да си кажем тежката дума по въпроса.
Пък и вече съм жертва на новата дискриминираща наредба: на 2ри януари влизам в една от бензиностанциите sHell, купувам си кафенце и... изненадааа - не се пуши! Викам си "Ами ще излезна навън тогава" (има масички за лятно кафепиене). Аааа, сакън! И навън не се пуши също! И какво ми остава в крайна сметка:
а/ да не пуша и да озверея (щото е знайно, че ти се прави най-много това, което ти се забранява)
б/ да си крия цигарата в ръкава като ученичка преди 10ти ноември (ама пък не съм престъпник, в крайна сметка, егати!)

За мен тази наредба е супер глупава, не само, защото съм пушач (особено сега пък хептен няма да ги откажа), а защото, според нея, заведенията, които са малки и няма как да се разделят на две, директно стават за непушачи. Което си е жива дискриминация! Сякаш пушачите сме някаква втора категория хора! Що не ги направиха обратно, а - малките заведения само за пушачи, или собственика да има правото на избор от коя категория да е заведението му, след като няма възможността да го обособи според наредбата?

Ето и още

по темата. Вие какво мислите по въпроса?



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Dark Mind]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (скоро с нов ник)
Публикувано05.01.05 12:33



Мисля, че следва масов фалит или незчитане назакона от малките кафета. Щото наредбата иска поне 50% от местата да са за непушачи, а в едно квартално кафене 90% от народа пуши. В салона за непушачи - йок народ (щото дори и да има непушач, той не може да си остави компанията и да се кльофне сам на маса), а в салона за пушачи - меле.



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано05.01.05 12:41



Пцилютно съгласна! Незнам защо от известно време насам, всячески се правят опити да се смачка малкия бизнес у нас. Това е поредната стъпка. Щото аз няма да влезна да консумирам нещо там, където не се пуши, а собственика също няма да му се ще да плаща глоби, ако не спазва наредбата.
Да бяха направили една статистика колко са пушачите у нас, и тогава да пускат в действие наредбите си.



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Dark Mind]  
Автор Bиливap (влюбена)
Публикувано05.01.05 12:54



Сякаш пушачите сме някаква втора категория хора!
А доскоро непушачите бяхме така ...
Нали си представяш какво му е на непушача да иска да иде на заведение и още с отварянето на входната врата да го обгърне една невероятна воня на цигарен дим, да му залюти на очите, да запремига нещастно, да се закашля неприятно и да се задави още по-неприятно.
Без да споменавам пристъпите на задух ...
И всеки път да пита: `А имате ли салон за непушачи?`

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Bиливap]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (скоро с нов ник)
Публикувано05.01.05 13:02



И ако има салон за непушачи какво правиш? Сядаш си сама на масата? Всички непушачи на ешафода!!!



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Bиливap]  
Автор Dark Mind (in love)
Публикувано05.01.05 13:03



А, е тука е момента да разясня една ужасна заблуда от страна на непушачите.
Значи... това, че пуша не значи, че на мен също ми е приятно да ми текат сълзи от очите (и да стана двойник на Алис Купър), и да не мога да дишам. Трудно ще ти е да разбереш каква е разликата, ако никога не си била пушач, ама е факт, че тя съществува.

Добре, де... а как ходиш на гости на пушачи? Или всичките ти познати не пафкат?



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Dark Mind]  
Автор Moti (laylet houb)
Публикувано05.01.05 13:31



пуши вкъщи....
защо трябва да седна на кафенце и на две крачки от съседната маса да се съберат група пушачи и да ми издишат противния дим в лицето само защото не могат да се контролират?
или да вляза някъде, както беше в старата ми редакция и да не мога да си различа бюрото от дима?
или да се прибирам, с пропити от гаден дим дрехи, защото някой е решил, че цигарите са супер? и по този повод какво ще кажат пушачите, ако изсипя една бутилка ракиря и една бутилка водка върху тях - за да добят приятния мирис на кръчма, а също толкова и в устата им, за да усетят и вкуса.... точно както става с дима....

ето това е моето мнение

Ела....

Редактирано от Moti на 05.01.05 13:33.



Тема Re: Непушачи vs. Пушачинови [re: Moti]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (скоро с нов ник)
Публикувано05.01.05 13:41



Е ти па ся се изказа! Аз като пуша да не смърда на пропаднал клошар от Централна гара? Ми има гучи раш, гучи пур ом, гучи о де пърфъм! Никой не е казал, че щом си пушач, значи пушиш по 5 кутии на ден и смърдиш на арда качак. Честно казано денем не се сещам за цигара и пуша обикновено вечер или пред компа, така че не на мен тия! Ти като пиеш една 50-грамка да не се превръщаш в пропаднал, смърдящ алкохолик? Скандално!



Тема Re: Непушачи vs. Пушачи [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Moti (laylet houb)
Публикувано05.01.05 13:46



по една цигара.... ти си за пример
да ти ръкопляскаме ли....
казах - вкъщи - супер, пуши си 1, 10, 100000 твоя си работа - на никой не пречиш
с две ръце гласувам да пушенето у дома
но пределено - да, дори и една цигара да пушиш, дъхът ти мирише на цигари и ментови бонбонки и всякакви други подобни пак не помагат

Ела....


Тема Re: Непушачи vs. Пушачи [re: Dark Mind]  
Автор azia (неволна)
Публикувано05.01.05 13:58



ще съдя държавата в Страсбург
за много неща, поради хиляди причини!
не се чувствам пълноценен и уважаван гражданин в тази страна. тук се потъпкват човешките права и аз, като един истински борец за справедливост, равенство и братство не само роптая под сурдника, но и ще предприема драстични ходове към държавната институция.


както съм казвала и друг път - и конската муха не е по-досадна от непушач. е ся един такъв оди по цял ден в нас и мрънкя, баси, изпадам в нервна криза и излизам на балкона да пуша и к'во следва от това? на непушача му е кеф - мрън мрън, а аз седя тровя белия дроб и умъртвявам нервни клетки

и драгите непушачи дали знаят, че в София например на Орлов мост е отчетена най-висока радиация




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.