Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано03.09.04 16:10



току що стигнах до гениалното прозрение (поне за момента така ми се струва, може пък да съм преоткрил колелото) че всички хора имат еднакво много недостатъци (макар и различни), разликата м/у комплексарите и нормалните хора е че нормалните си ги признават (поне на себе си ако не и на другите), а комплексарите - не.

бързо сега всеки да изреди по 5 големи свои недостатъка :). да видим можете ли :)

(преди да сте се сбили разбира се, някои с някои други :)

пс. и да не са от вида "прекалено съм умен, затова никои не ме разбира и това е недостатък понеже ме прави самотен". (о , горкия/ата). такива номера не минават :)

псс. аз лично съм срамежлив, избухлив, арогантен, студено-логичен (когато не трябва), емоционално безкомпромисен (когато не трябва), трудно прощаващ.
(баси комбинцията, на второ четене :)

пссс. струва ми се абсурдно човек да може да приказва за себе си (лични неща), когато става дума за хубави качества, но да не може като става дума за лоши. така че номера "това са лични неща" няма да мине, поне за тези които вече са написали/описали свои качества в профила си или в теми (кажи речи всички)
_____________________________
I find it offensive that you find it offensive

Редактирано от koroviev на 03.09.04 16:19.



Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови [re: koroviev]  
Автор Moti (мъртва)
Публикувано03.09.04 16:27



хъм
ето тогава моите 5
черногледа, мрънкаща, прекалено критичка, заядлива (от време на време), прекалено емоционална и да добавя още едно - приемам всички болки и страдания на хората наоколо като лично мои....

Боли....

Редактирано от Moti на 03.09.04 16:29.



Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови [re: koroviev]  
Автор Fro (zen)
Публикувано03.09.04 16:35



Ми то всичко в мен е недостатък, погледнато по определен ъгъл . Мисля, че дефиницията ти не е вярна, та много си прибързал да се самоотсееш според нея. Според мен всички си признават недостатците, било то само пред себе си, но комплексар е онзи, който допуска те да му влияят. И вече зависи в каква посока и колко му влияят, най- за окайване са онези които се скапват тотално, мнозина отиват в другата крайност - стигат до смешни, изкривени опити да изправят нещата - като например да се фиксират само върху един от многобройните си недостатъци и с всички сили да бъхтат да се направят на различни - първо прекаляват и второ е дисхармонично да се набляга само на едно или две неща. Трети пък се справят чрез компенсация, но тук вече имам многобройни варианти - някои се опитват да работят върху недостатъците си, други - да подчертават добрите страни, трети превръщат лошите в добри, четвърти - си намират хоби, пети - търсят хора които харесват недостатъците им, шести - живеят за мига и се отдават на пороци и други приятности и прочие разнообразия - те се най-нормални сред комплексарите, и най-готини според мен:) А дали изобщо има не-комплексари - е тва е задачка за некой по-висш разум, защото на мен ми се струва, че не познавам чак такива хора. Може би има нещо вярно в твоята постановка - но в друга формула - тези хора просто още не знаят, а не че не си признават, че имат комплекси - но ако случайно им ги натъртиш, може и да ги придобият моменталически.

пп. пък да си студено-логичен е мноого кууул даже, но виждам, че си добавил - когато не трябва, може би и с когото не трябва, бе при всички случаи нещо не трябва = недостатък. А трябва ли жените да имат косми по краката?
Ако повдигнеш тема - кои са ви недостатъците - ще отговоря там.



Тема според...нови [re: koroviev]  
Автор auslander (schеissebauer)
Публикувано03.09.04 16:58



......твоята дефиниция, ако имам комплекс за ненормалност, ще хукна да си признавам недостатъците с надеждата да мина за нормален

добре де... [става от стола и пристъпва в кръгчето] казвам се auslander и съм злопаметен, неадаптивен, инертен, егоистичен и мързелив... което обяснява и защо толкова се харесвам все пак реших да спра до изискваните 5...

...sleepwalking to the gallows...


Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови [re: koroviev]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано03.09.04 16:59



хехе, хареса ми.
аз пък много обичам да си казвам недостатъците - за мен е важно човек да знае къде се намира и да може да прави оценки не само за околните, но и за себе си.
апропо, забелязах, че мнението ми за теб не съвпада с твоята самооценка не че има особено значение
колкото до мен - твърде критична съм, рядко правя компромиси, студена ...това е достатъчно тежко, тъй че спирам.

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови [re: koroviev]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано03.09.04 16:59



Понякога: самовлюбена, твърде претенциозна, прекалено отстъпчива, непрощаваща, ревнива. Ама само понякога. И не всички неща на куп .

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема ами щом трябва признавам!нови [re: koroviev]  
Автор чaeнa c лeд (...горчиво....)
Публикувано03.09.04 17:26



Физически:
1. Дебела съм
2. Много съм дебела
3. Май наистина няма да отслабна и ще си седя дебела
4. Ама съм така дебела....
5. Е т'ва е - дебелана съм!
Какво да се прави? Поне си го осъзнавам!

Личностни:
1. Бъбрива в повече, отколкото е нужно
2. Прекалено чувствителна, когато не трябва
3. Мързелива що се отнася до домакинстването
4. Понякога инертна
5. Често пъти инат



Редактирано от чaeнa c лeд на 03.09.04 17:28.



Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :)нови [re: koroviev]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано03.09.04 18:20



комплексите и здравословния начин на живот (в частност правилното хранене и фитнеса) са маниите на нашето време. И още нещо - ако един недостатък е неосъзнат, то той не може да бъде причина за комплекс. Всъщност какво е определението за комплекс?

I'll teach you how to ...


Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :нови [re: pravist]  
Автор Labrett (секировад)
Публикувано03.09.04 19:38



pravist била студена ..
Иска да се задавя с колата и да пукна безславно пред рс-то.

То вярно, че аз лично съм го казвал, но казвах, че се държиш като .. нещо студено. Простете моля, но отвътре врите и кипите, само дето човек трябва да си носи дрелка.

Разум - способността на живото същество да постъпва нецелесъобразно, или неестествено


Тема Re: дефиниция за комплексар - новооткрита от мен :нови [re: koroviev]  
Автор Labrett (секировад)
Публикувано03.09.04 19:50



Бих направил малка поправка - според мен хората, които не се комплексират от недостатъците си, просто са ги приели като състояние на нещата - нямат нужда нито да ги признават, нито да ги крият - нито пред себе си, нито пред околните. Съвсем различен е въпросът дали искат да направят нещо за да ги намалят, или премахнат - това опира до желанието за развитие.
Тези, които се комплексират, се опитват да скрият недостатъка си на първо място от себе си и като следствие - от околните. Опита за скриване на недостатъка може да се състои във всичко, дори в нарочното му изтъкване, за да може да бъде омаловажен по този начин от ответната реакция, или просто от факта че се повтаря.

По темата с признаването на недостатъци, да не кажеш че се цепя -
зная почти всичко, егоист, перфекционист, мързелив, не обичам хора

Разум - способността на живото същество да постъпва нецелесъобразно, или неестествено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.