Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 03.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интригите и интригантите  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано11.06.04 15:17



Ако има нещо, което наистина да презирам, това са интригантите... От друга страна обаче не мога да спра да си задавам въпроса - откъде, по дяволите, някои хора намират толкова излишна енергия, емоции и въображение, че да ги пилеят в клюки, подмолни действия и разни тайни планчета. Защото, съгласете се, една интрига изисква известни усилия, усет и... хм... талант. Или поне "качествената" интрига го изисква. Не се ли усещат, че е далеч по-лесно просто да кажат какво желаят?
Един човек се опитва да ми погажда номера. Познавам го достатъчно дълго, ясни са ми методите му, мога да предвидя действията му. И се чудя дали да се ядосам истински заради некоректното отношение или да се разсмея. Защото има две неща, които той не знае. Първото е, че онова към което се стреми отдавна съм го решила за себе си и всъщност плановете ни напълно съвпадат - просто се искаше да открито да ми каже какво му тежи. Второто е, че именно методите му са единственото, което може да ме накара да си променя намеренията и... хм... ако не друго поне да го накарам да се поизпоти в усилията си. Само дето не знам дали си струва. Има ли смисъл винаги да отвръщаме на принципа "каквото повикало, такова се обадило"? И това ме навежда и на друга мисъл: защо, да му се невиди, враговете ни имат ужасяващата способност да изкарват наяве най-лошите ни качества? Дали е задължително да паднеш до нивото на някои, за да водиш битка с него? И как точно да прецениш коя битка си струва и коя не - защото победата или загубата не са единствената цена, която плащаме в един конфликт.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Интригите и интригантите [re: Bacилиca]  
Автор Fro (zen)
Публикувано11.06.04 16:58



Нидей реви, аз ако ривях колкото би тлябвало, щях да съм 20 кила, без сълзите, пък (тюх) съм цели 55. Еййй, няма ли кой да ме разплаче, бе? Ма наистина си вярват, че могат... ей тази вяра пречупи, да ги видиш колко все по-жалки стават, докато опитват и опитват. Или не опитват, карай, без тях живота е хубав.



Тема Re: Интригите и интригантите [re: Fro]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано11.06.04 17:01



Еййй, няма ли кой да ме разплаче, бе?

Ма готово,бе!Ела да ти ударя 2-3 шамара.



Тема Re: Интригите и интригантите [re: Fro]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано11.06.04 17:08



Че кой ти говори за реване . Аз се чудя дали да му разкажа играта на човека или да си остана добричка...

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Интригите и интригантите [re: Dark Mind]  
Автор Fro (zen)
Публикувано11.06.04 17:21



По задните бузи, мммм, кеф, нъл няма да ме посиниш, само зачервиш?



Тема Значииинови [re: Bacилиca]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано11.06.04 17:21



Интригантите не харчат енергия, това си е тяхна нужда и така се зареждат и ползват енергия от резултата.Черпят от реакцията ти, хранят се..вампирясали.
Не искат да казват какво желаят, защото може и да го получат, а какво ще правят с него, като всъщност могат и да не го искат, или се страхуват от отговорността след получаването..И както казах-по -лесното и ясното не им носи наслада и енергия..
За човекът-ми..прецени си , дали достатъчно искаш това, което завоалира, че дори да му простиш методите , с които се домогва до целта.Не губиш...освен ако не си се залъгвала за него..виждаш го в светлината му.Ако го желаеш въпреки всичко-ти му го кажи, разкрий го-тук пак изборът е твой-как ще му го съобщиш...-ако вярваш в него и го искаш все още-деликатно му подскажи или кажи направо, без да нараняваш достойнството му...Ако имаш нужда да го жилнеш, че да му държи влага за следващият път, когато пробва интрига друга..направи го.А може просто да не те познава , а мноооо да иска това ,което върти и сучи.
Враговете ни ..хъм..не всички врагове имат това умение..само най-умните и изобретателните психолози...Или тези,които мноооо приличат на нас..и знаят,оооо,как добре знаят къде да ударят.Но пък това и ни помага да видим по -добре себе си..Понякога те забързват проглеждането ни..Друг е въпросът готови ли сме за това.
Преценката ти в коя битка да влезеш си е само твоя..Погледни в себе си..Какво ще постигнеш, искаш ли го , дали не те манипулира врагът ти и е достатъчна победа за него просто да участваш, но и...какво ще научиш в битката за себе си, изобщо -за живота..Понякога си струва.
Преценката е не заради другия да влизаш в битка, или за околните , или от амбиция ,или заради достойнство наранено, а САМО за себе си.
И за това ,което ще научиш.И от победата , и от загубата.А и никой не може да ти отнеме Благото ,което е в теб.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Значииинови [re: Drakula]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано11.06.04 17:36



Хм, права си май за интригантите. Навярно самият процес на интриганстване им доставя наслада. Като се замисля, то и това е начин някой да избие някакъв комплекс - да си докаже колко е хитър, изобретателен и как умее да манипулира околните. Не, че мога да разбера подобно поведение и подобни "забавления", ама в крайна сметка - хора всякакви.
Колкото до моя случай - някак си не се виждам да развявам бяло знаме. Но пък и хич не ми се иска да се забърквам и аз в интрижки. Както и да е - ще видим как ще се развият събитията .
За враговете - да, имах предвид онези истиските, които можеш съвсем заслужено да наречеш така. И от тях има какво да научим за... самите себе си.
Въпросът е, че често научаваме неща, които хич не ни харесват и с които не се гордеем.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Интригите и интригантитенови [re: Bacилиca]  
Автор kaschei (сам)
Публикувано11.06.04 22:58



Дали е задължително? Не не е. Но ако веднъж ти се качат на главата трудно ще ги свалиш от там.За това бий за да те уважават.Предлагам ти да го преластиш и изоставиш....

Интригите са интересен спорт.Ако се замислиш обаче именно враговете са нашите най-добри приятели, от тях знаеш какво можеш да очакваш.А от приятелите ти освен интереси друго не можеш да очакваш.
Аз бих изиграл една бърза "груба партия" просто за да знаят всички, че ако искат да ги "гази влака" да продължават да си мислят глупости.


Успех.

Не се гаси туй що не гасне!


Тема Re: Интригите и интригантитенови [re: kaschei]  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано11.06.04 23:16



...или просто кофти свършек на последната интрига? Най-кофти е когато човек играе интриги със себе си...

Нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Интригите и интригантитенови [re: Maчo]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано11.06.04 23:18



А от приятелите ти освен интереси друго не можеш да очакваш.

Слаб, две, колега, седнете си. Не сте подготвен!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.