Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 02.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Споменинови  
Автор Moti (мъртва)
Публикувано11.06.04 13:35



Кои са първите ви спомени от детските години? Добри ли са, лоши ли са? Кое е първото лице, което помните?
За мен това е мъгляв спомен как родителите ми се карат жестоко, викове, красъци, тряскане на врати.... трябва да съм била на около 3 години или може би 3 половина.....
А вашите?



Тема Re: Споменинови [re: Moti]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано11.06.04 13:48



черна кърпа на металната зелена врата на двора
майка ми плаче

по-късно разбрах че единствения случай когато е имало такава кърпа на вратата на село е бил, когато баба(майката на майка ми) ми е починала..
била съм на година и половина...

искам приказка за лека нощ


Тема Re: Спомени [re: Moti]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано11.06.04 14:08



Спомням си,че бях докопала гримовете на майка ми и се бях "гримирала" жестоко-за очите незнам,ама червилото обилно извън контурите на устата.Но пък се чувствах адски голяма.Обаче баща ми се прибра,видя ме и така ми се скарааа...

Спомням си сестрата на баба ми,когато ни идваше на гости...вечер си лягахме двете в тъмното и тя ми разказваше приказки за върколаци,вампири,таласъми,които(според мен сега) си измисляше сама и на момента.Но аз много се кефех,обожавах тези мигове.

Спомням си двете ни съседки,какички,които редовно ме обличаха като "принцеса" и по цял ден ме разнасяха насам натам.Мое величество се носеше на ръце,поради липса на каляска.

Обаче най-яркия ми спомен е желанието за две покупки.Първо исках акордеон,сънувах го,мечтаех за него...ама не ми купиха.Залъгаха ме с някакво детско пианце с миниатюрни клавиши.После ми се прищя булченски воал...еййй,майка ми не можеше да ме откъсне от витрината,съзерцавах го с "часове".Естествено не ме огря и този път,но баба ми уши от едно старо перде и така,с него на глава обикалях навсякъде.Като призрак.Ма ми беше гот.

Това е,което помня и пазя в сърцето си от най-ранните ми години.После нещата се сговниха.Не,че нямаше хубави истори...но на фона на всичко лошо просто избледняха.



Тема Re: Споменинови [re: Moti]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано11.06.04 14:15



Как майка ми ми се кара, защото... плача за нещо си. Но не съм сигурна, че е най-ранният ми спомен, защото имам доста. Може би просто е един от най-ярките .

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Споменинови [re: Dark Mind]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано11.06.04 14:16



хаха майка ми е обикаляла по улиците с една плетена покривка(мильо му викат, тогава са били на мода:))) на главата като се изживявала като булка

искам приказка за лека нощ


Тема Re: Спомени [re: starlit]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано11.06.04 14:19



Хахаха,ох,значи не съм била само аз.Ми и мен като ме питаха какво съм аджеба с туй чудо на главата с гордост и уеека надменност отговарях:"Булка!".



Тема Re: Споменинови [re: Dark Mind]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано11.06.04 16:11



май доста момиченца са искали да бъдат булки
аз не помня такъв момент, но се сещам, че адски исках да съм като едно от момичетата в Седморката на Блейк



Тема Re: Спомени [re: Bacилиca]  
Авторkorry (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 10:11



Sashto edin ot nai-jrkite: v edin ot nai-nai restorantite v Peterburh - malko gontanche na 4 etaj - az se navejdam da vidj mozaikite na danoto i se pliosvam vatre. Kef! Ot shok uspjh daje edno kragche na fontana da napravj (vav vodata estestveno). Dobre, che njmashe ribotsi vatre!



Тема Re: Спомени [re: Moti]  
Автор Fro (zen)
Публикувано12.06.04 11:50



В детското кошче ми беше първия проблясък на съзнание като че ли - в краката ми слагаха един голям кафяв мечок, голям за тогавашните ми представи, иначе сигурно един лакът и нещо, и една нощ както съм го гледала и черните му копчени очи са блестели на лунната светлина, /тука малко украсявам/ съм го помислила за жив и че ей сега ще се размърда и ще ме изяде. Та първия ми спомен е този - как аз рева и майка ме пита какво има, а аз отговарям "мечо ме гледа", и нищо повече не можех да обясня, незнам на колко годинки трябва да съм била. Естествено след тая нощ, големия кафяв мечок беше низвергнат и заврян в шкаф, а аз си гушках едно малко бяло мече, което ми е било любима играчка години наред и никви кукли не признавах, само това мече, дори и прано сто пъти и с проскубан плюш пак си го обичах :)))

Редактирано от Fro на 12.06.04 16:35.



Тема Re: Спомени [re: Moti]  
Автор Annalisa (новак)
Публикувано12.06.04 14:41



Не съм сигурна кой точно е пръвият ми спомен но този е един от най ярките : стоя сама в центъра на града и се оглеждам за нашите те път се бяха скрили (искали да видят как ще реагирам ако се загубя ) , като не ги намерих реших да се прибера в къщи , бях доста уплашена .Била съл на 3- 4годинки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.