Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 27.09.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Полигамия и моногамиянови  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано29.03.04 12:11



Преди известно време ми се случи да водя спор с представител на противоположния пол на тема полигамия и моногамия. Той явно беше решил, че това е моментът да ме убеди колко е сериозен и ме убеждаваше във всички предимства на моногамията, а аз си се аргументирах съвсем сериозно защо полигамията е по-естествена и всички предимства, които носи тя. Не знам дали човекът се скандализира, но беше малко шашнат (не, че не целях именно това) - явно не очакваше откровение от типа, че една жена спокойно може да обича двама мъже едновременно.
Не се стряскайте - тази тема не е апел за свободна любов, далеч съм от тази мисъл. Всъщност тезата ми беше, че ако и двамата ще кръшкат, по-добре е да го правят с взаимно съгласие, като възрастни хора, без да се лъжат, ревнуват и излишно да си усложняват живота. И че в определени ситуации (наблягам на думата "определени") това даже може да е благотворно за връзката им. Но тъй или иначе въпросът е интересен.
Всички ние сме склонни да си тровим нервите с въпроси от типа: има ли си той/тя друг/а; защо не вдига телефона; защо напоследък работи толкова до късно и т.н. И освен това - всички сме попадали в ситуация, когато се е налагало да позаблудим човека срещу нас само и само, за да не го измъчват подобни терзания. Дори не говоря за изневяра.
Факт е, че човекът е едно от малкото моногамни създания на този свят. Макар че, от гледна точка на природата, генетиката, и т.н. и т.н. полигамията е далеч по-добрият вариант, защото подсигурява подбора на най-добрите гени и по този начин - оцеляването и еволюцията на вида. Не, че няма полигамни общества. Но дори и в тях полигамията е едностранчива - т.е. - представителите само на единия пол могат да си позволят повече от един сексуален партньор. Установени са ясни правила, скрепени с цял куп обществени норми, че даже и закони. И пак се стига до парадокса, че отношения, които в повечето си случаи са спонтанни, се оказват изцяло регламентирани.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема По принцип си праванови [re: Bacилиca]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.03.04 12:45



Аз съм за идеята всеки да прави това,от което има нужда-за да задоволи тази нужда и да продължи да прави това, което задоволява необходимостите му и занапред достатъчно.Докато...Всяко нещо се изчерпва и ако не се трансформира в друго, то престава да ни е нужно и интересно-полезно.Още повече ,че ние се променяме и развиваме, а с това и нуждите ни.
Личната мярка е важна, преценена въз основа важните ни и приоритетните за нас неща/в момента/, съобразени от доброто познаване на себе си, ценостите,нуждите ни и стремежите ни.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Полигамия и моногамиянови [re: Bacилиca]  
Автор Пacaт (Italiano)
Публикувано29.03.04 13:17



Изглежда приятеля ти е искал да направи добро впечатление.

"Факт е, че човекът е едно от малкото моногамни създания на този свят."
За себе си ли говориш,много и различни хора има на тоя свят и хубавото е че всичките са различни, иначе нямаше да е интересно.





Тема Може, може...нови [re: Bacилиca]  
Автор nikie (не съвсем ...)
Публикувано29.03.04 13:31



...но аз лично съм забелязал, че склонни към полигамия са предимно жените, които не струват и никой не им обръща внимание без да му се "навират в очите". Почти не съм виждал красиви и интелигентни жени, които да умират от желание да "сядат на 2-3.........."

Поздрави,
Николай

Не бива да забравяме, че и с бой става...


Тема Re: Може, може...нови [re: nikie]  
Авторcмeшka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 14:35



интересно,в средите в които аз движа най-красивите и търсени жени са...полигамни:)
ти къде живееш,на луната,или като карлсон-на покрива на илюзиите?
бтв,много от моногамните жени са такива,защото никой друг не ги иска,освен собствения
освен това и за най-моногамния човек-без значение от пола,винаги има риск...докато комуникира и живее сред други хора,винаги има риск да наруши моногамията си...

Поздарви,
насмешка



Тема Re: Може, може...нови [re: cмeшka]  
Автор Labrett (трън)
Публикувано29.03.04 14:53



Тук следва логичният въпрос - търсени от кого?
И логичният отговор - от мъже, които искат да ги изчукат 1, 2, 5 пъти, или да ги притежават - като стока. (Както и от мъже, които просто се влюбват и загубват всякакъв инстинкт за самосъхранение, ама тези са по-малко и не за тях ми е думата)
Ако тези жени ги устройва да са търсени от такива мъже - не виждам нищо лошо :)
Тук има още два въпроса обаче - в случай като този, тези жени с какво се различават от именно това - стока? Моят отговор - по нищо.
И другият - лъжат ли себе си и околните жените, които се изказват с презрение за мъже, които искат да ги чукат и да ги имат като стока? Според мен - не, жени има всякакви.

Обаче .. нищо не може да превъзмогне принципа - каквото повикало, такова се обадило. Ако търсиш стока - ще намериш стока, ако си стока - ще те намери скотовъд.

Жалко е, че повечето жени са кози, а повечето мъже - кочове. Понеже на останалите им е много трудно да намерят това, което търсят :)

Поздрави,
трън

______________

Ако искаш изненада, защо просто не се влюбиш?


Тема Re: Полигамия и моногамиянови [re: Bacилиca]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано29.03.04 15:00



Зависи какво търсиш.
Зависи какви са ти ценностите.
Зависи от какво имаш нужда.
Зависи дали можеш да намериш някой, който да ти го даде.
Подкрепям постинга на Лабретт.
Разгонените кучки рядко са моногамни.
Жените - фенки на сериозните връзки рядко са полигамни.
Свръхпотентните кочове рядко са моногамни.
Зрелите мъже рядко са полигамни.
Всеки си търси половинка според възгледите.
Аз съм от моногамните.
Защото съм по сериозните връзки.
И защото не живея за едното чукане.
И защото за мен секса с мнозина и различни не е начинът, по който да се докажа пред себе си и пред другите.
И защото искам да ме уважават.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Кратък анализнови [re: Bacилиca]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано29.03.04 15:40



Щото нямам време да пиша много или пък да отговарям на всички по отделно.
Темата си беше чиста провокация и ми беше интересно как ще реагирате.
Сега ще ми се нахвърлите, знам, ама все пак ето ги изводите (вие стигнахте до тях, не аз):

1. Сведохте полигамията до безразборни сексуални контакти с различни партньори. Надявам се, че е излишно да ви напомням, че отношенията между мъж и жена могат да бъдат и нещо повече от чифтосване.
2. Предимно скочихте срещу възможността една жена да е полигамна (поне аз не видях някой да споменава нещо за мъжете, може и да съм пропуснала, чета по диагоналната система). За справка - терминът полигамия се използва и за мъже и за жени (има и по-конкретни термини: ситуацията мъж с много жени е полигиния, а жена с много мъже - полиандрия).
3. Стигнахте до извода, че жена, която желае повече от един мъж (сумарно):
- е разгонена кучка
- грозна е и е с ниско ниво на образование
- единственото, което получава е "коч"
- стока е, и се отнася към себе си като стока
- предлага се на всеки
- не се уважава
- не заслужава уважение

Нямам нищо против да получа и още някой отговор по темата. И в тоя смисъл да взема да питам: къде точно се вписва понятието "любовен триъгълник" в тая схема според вас?

Аааа - и още нещо - в случая не защитавам полигамията, нито пък моногамията - всичко е въпрос на личен избор, светоглед и конкретна житейска ситуация. Темата не е лична .

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Аз не съм ималанови [re: Bacилиca]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.03.04 15:48



нищо от изброеното предвид

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Извинявайнови [re: Drakula]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано29.03.04 15:50



Единственият отговор, различен от гореизброеното, беше твоят .

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.