Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 27.09.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Пенсия ли...... не!!!! По-скоро теста на Купърнови  
Автор the_magician ()
Публикувано15.03.04 09:07



Докога ще мъчим ние старите хора, ей това се питам почти всеки ден? Има различни видове от тях. Има много жизнени и работоспособни, хора на възраст който могат да се забавляват наравно с нас, но въпросът ми е за тези, който единственото щастие може би е да умрат колкото се може по-скоро.
Инвалиди, който лежат вкъщи, около тях се туткат роднини, хранят ги, мият, обличат ги и общо взето си губят времето. А защо не ги оставят да си умрат на спокойствие - незнам.........
Теста на Купър: имам една идея, като мине човек 60 години, айде на комисия..... специална, за стари хора.
Можеш ли да ходиш, можеш ли да ядеш сам - минаваш.
напикаваш ли се, незнаеш къде е тоалетната, всичко те боли, пиеш лекарства за по 200 лв. на месец, впрегнал си някой здрав прав човек цял ден да те гледа - Живуркаш ли..... ами аз съм сигурен че сам ще поискаш да се махнеш.
тогава - Аут. Звучи тъжно, но я попитайте някой човек на легло дали му се живее по този начин - едва ли, или пък не разбира защото вече е изкуфял.......



Тема Re: а бебетата?нови [re: the_magician]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано15.03.04 09:14



и те не могат да ходят, да се хранят, да пикаят в тоалетната, да се обслужват сами. когато се разболеят - по 200 кинта не мърдат, отделно искат пари за дрехи, храна, памперси, легло, кошара, проходилка, количка, колело, играчки, детска градина, пари за учебници, за частни уроци, марихуана, маркови дрешки всеки сезон, пари за гаджета, нова кола, мотор....
басиии, дай да изтрепеме всички, а?




Тема Re: Пенсия ли...... не!!!! По-скоро теста на Купърнови [re: the_magician]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 09:39



Ескимосите са го решили този проблем...



Тема .нови [re: the_magician]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано15.03.04 10:01



Страхът от смъртта дава стимул за живот на такива хора.
Но понякога отчаянието заглушава гласът на страха и човек се самоубива.
Или моли да го убият.
Това е трагедията на безпомощните хора.
Аналогично - прекарали инсулт и обездвижени на легло.
Единственото, което усещат е врата, шията и главата си.
Това е в пъти по-зле и от инвалидите в колички.
И въпреки този ужас, те намират поне една причина, за да живеят.
Това е спасението, когато ти се иска да умреш - намираш си причина да живееш.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: а бебетата?нови [re: azia]  
Автор the_magician ()
Публикувано15.03.04 10:04



е, това е друга тема, тая за живота, нали я знаеш, много дълга - но същевременно много ясна - е поне за мен!
А иначе горките същества, питам се защо ги създаваме - ами разбира се, шото сме егоисти, да не се мъчим сами - създаваме нови мъченици......



Тема Re: Пенсия ли...... не!!!! По-скоро теста на Купърнови [re: hella]  
Автор the_magician ()
Публикувано15.03.04 10:05



Интересно, и как?



Тема Re: . [re: Bиливap]  
Автор the_magician ()
Публикувано15.03.04 10:10



адски си права
дано не намеря такава причина ако ми се случи
дано до тогава са въвели теста на Купър - или подобен закон
това е усъвършенстването на обществото - надявам се да го прозрат по някакъв начин



Тема Re: . [re: the_magician]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано15.03.04 10:16



Такива хора са най-вече в тежест на себе си и на близките си.
Докато има желаещи близки да ги гледат, добре.
Когато обаче желаещите свършат, се минава в договорките `гледане срещу пари`, `гледане срещу имот` или прочие.
Съзирам някакви нацистки наклонности у тебе :)
Спокойно, няма да те съдя, и аз имам такива влечения понякога :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Пенсия ли...... не!!!! По-скоро теста на Купър [re: the_magician]  
Автор Fro (frozen tear)
Публикувано15.03.04 10:22



Щом някой почувства, че е в тежест на по-младите, взима си малко храна и отива далече някъде по ледените полета да умре.



Тема Re: Пенсия ли...... не!!!! По-скоро теста на Купър [re: Fro]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано15.03.04 10:24



Те и старите, болните и ранените животни правят така.
Умират в самота.
Защото смъртта е грозна?
Защото смъртта е тъжна?
Защото смъртта е нежелана?

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.