Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 16.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема защо така се отнасяте с езика ни?нови  
Авторчaeнo_мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 07:27



Здравейте! Искам само да ви попитам: В клуба 20-30 се предполага, че взимат участие хора в рамките на тази възраст,или сходна. Като чета някои мнения ме втриса от неграмотността на авторите им. Какво става?Не става въпрос за една грешна буква-при смяна на фонетичен,латиница,кирилица е нормално човек да се обърка.Пълен-непълен член,както и да е!Но редовно се среща:
незная,немога,необичам....?!
китЪрист,несъм...и още по-тъпашки грешки съм виждала...
Не искам да чета конско, не съм специалист в областта, но за средно ниво владеене на правописа говорим!Жаргонът си е жаргон, ама неграмотността е нещо с което не трябва да се примирява човек.
Езикът ни е подарен, той трябва да бъде пазен! Да, не е международен, но какво от това? Как знаят тези същите неграмотници английски например, като не знаят български?
Бях учителка един срок и станах свидетел как в 8 и 9 клас не могат да съставят едно просто изречение!!! Запетайки, главни букви - надежда всяка тука оставете!
Въпрос или по-скоро тема: Музиката която слушам?
Отговор,след 30 мин. смучене на химикалката, серия тъжни погледи и въздишки: Слушам главно черно и чалга. Защото черното ме кефи Чалгата е много яко нещо там няква се кълчи и става купон....
Тази музика ми харесва защото ме развлича и ми харесва.
А имаше и празни листове. Не защото учениците са тъпи, а защото не могат да го напишат! Не знаят как, и им става неудобно. На някои от тях.

Ами то родителите си мислят, че децата им трябва да се отглеждат в училището, ама не е така!
Така че, мили ми другари и другарки, някой ден, когато отглеждате своите гарджета, не преставайте да ги учите - любов към родината, езика, хората, ученето, образованието... все важни неща Е, според ценностната ви система



Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: чaeнo_мoмичe]  
АвторLizard King (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 07:41



Бях учителка един срок и станах свидетел как в 8 и 9 клас не могат да съставят едно просто изречение!!! Запетайки, главни букви - надежда всяка тука оставете!
Ето, като учителка не сте си свършили работата.



Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: чaeнo_мoмичe]  
Авторpost skriptum (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 09:43



Аз пък ти изброих на прима листа осемнайсет грешки, како...

Учителите са ни такива... Хахахаха.







Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: чaeнo_мoмичe]  
Автор Kpъr (старо куче)
Публикувано04.03.04 10:19



шото се лигавиме



Тема Знам.нови [re: чaeнo_мoмичe]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано04.03.04 10:50



Тъжно е.Наистина.
Тук често бързаме, проблеми има с компа, успоредно се вършат няколко неща, мързи ни да се поправяме и ...да ,позабравили сме и грешим.
Но..това не ни извинява!
Аз лично се чувствам виновна,като се отнеса грозно с езика и правописа си...,но...по-тъжно е когато същият този език се използва перфектно и чисто за грозни неща и нанася рани. Това е по-важно за мен-написаното и казаното да носи радост или важна информация

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: чaeнo_мoмичe]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано04.03.04 12:04



1. Темата ти е за клуб Лингвистика.
2. Хората бързат и е човешко да допускат грешки. Още повече, че животът им не зависи от това. Не оправдавам никого, но се случва. И да, права си - не е красиво.
3. Отвори някой водещ ежедневник и чети на воля. Положението не е кой знае колко по-добро.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: Bacилиca]  
Автор Pau (Li)
Публикувано04.03.04 15:09



М, прекрасната, не си права, да знаеш

"Хората бързат и е човешко да допускат грешки" ОК, съгласен, всички бъркаме, и аз често изпускам запетайки, дори умишлено, като ми се накъса мислата от много вложени изречения.

ОБАЧЕ, според мен начинът на писане и изразяване е признак за образоваността и културата на един човек, външният признак за нещо не толкова видимо от prima vista. Все едно, ако отидеш на работа/училище разчорлена, с мръсна накапана блуза и скъсан чорапогащник (ей тая дума как не я обичам, звучи ми като гащник ), та като идеш пред хората и ти видят резила, да кажеш "ми човешко е, тази седмица бързах и немАх време да са умия и да се изкъпа"

Представи си картинката и ефекта от имагинерната случка, ей тъй ми се набива като трЪн у Очи всеки граматически мистейк на мени (тя дракулката си знай как и пиля всеки път за членовете дето ги пропуска покрай ухите си )



Тема Мдааа, знаех си...знаех си..нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано04.03.04 15:23



как ще пропуснеш тази благодатна тема, ти ,катерицо ниеднааа...
Мдаа, пропускам ги членовете ,дето свистят като скоростни космическ.. кораб.., около ухите ми дълги,кат едни Междузвездни уши ушат окол менето ми ушно...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: защо така се отнасяте с езика ни?нови [re: post skriptum]  
Автор Ziggy Hunter (Double Trouble)
Публикувано04.03.04 15:51



Мдаааам...
Не знам дали до 18 ще ги изброя... не ми се и занимава. А и не съм специалист ... в областта...
Но, изключая грешките в цитираните ученически отговори (все пак там идеята е да видим за какво иде реч), доста запетайчици са се позаблудили и са заели не местата, които са им се полагали

You can run, but you'll just die tired...


Тема Re: за коенови [re: Pau]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано04.03.04 16:19



не съм права? Всъщност може и да приема забележката ти - бързането не е оправдание да пишем неграмотно. А и нито за миг не ми е минавало през ума да защитавам тия дето са бягали от час по български (доколкото изобщо има часове по български в българските училища). ОБАЧЕ. Абсурдно е да тръгваме на кръстоносен поход срещу всяка излишна запетайка или липсата на такава, особено пък в интернет-форум .
И примерът ти наистина ми хареса, защото си представих картинката . Не ми се е случвало. Ако се случи, ще ми е последният работен ден на тази длъжност и в тази фирма. Прав си, че стилът проличава от езика, който ползваме, дрехите, които обличаме и походката, с която пристъпваме. И все пак същият този стил се формира от един куп фактори, основният от които е средата, в която живеем.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.