Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 20.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неудобна тема  
Авторпpoйдoxa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 20:55



Ситуацията е следната - почти съм на 28, живея от години в друг град разделен от родителите ми. Майка ми и баща ми само повърхностно се разбират и майка ми горе долу е с него защото не може да се издържа самостоятелно, като майка ми откакто започнах да работя, живее с идеята да се отдели с баща ми и да избяга при мен - съответно я си намери работа, я не - ако не - аз да я издържам. Държа да отбележа, че не съм женен и нямам приятелка, защото при това напрежение не знам как ще ме изтрае. Та изведнъж двамата се събраха и решиха да купуват апартамент в града в който живея...доста от четящите тук може би ще се чудят от какво точно се оплаквам, но - 1.аз ще трябва да заема по-голямата част от сумата, 2. и отделно от това някак си се чуствам насилен от това - минавам през труден за мен период и честно казано не ми беше до това ...и се чуствам като изнасилен - предполагам правите разликата между секса и изнасилването - резултата е един и същ, но не и усещането
Та вие как бихте приели, и как бихте реагирали на подобна ситуация...
Опитвах се да ги спра, и да им обясня, че не ми е до това сега, но никой не ме слуша и си знаят и продължават своето..?
И се чуствам пройдоха, че не мога да се оправя с тях, а съм вече на толкова години...



Тема Re: Неудобна теманови [re: пpoйдoxa]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано27.10.03 21:26



Стига бе, как ше си пройдоха, като сам живееш и сам се издържаш. Разбирам те, винаги е трудно да откажеш на някой, когото обичаш, но понякога е жизненоважно.... Не оставяй близките ти да те манипулират - не изпитвай чувство за вина, че друго желаеш в момента

You cannot achieve the impossible without attempting the absurd.


Тема само мисли...нови [re: пpoйдoxa]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано27.10.03 22:20



като говорим със сравнения има сравнения и сравнения -
в едните се представяш като жертва, в други не, не предпочитай.

според друго сравнение ти "ги продаваш". Даваш им пари, след което те вече имат уважението само на парите, но нямат отсега нататък твоето уважение.
Така погледнато нещата са само въпрос на гледна точка - зависи едното ли ще гледа/те после или другото,

но ако държиш да стане видно това последното - че ги "продаваш" може да им го кажеш. Може даже да не го казваш, а просто дотолкова да си мислиш че "тази сума която имаш може би не е толкова голяма след като ти носи/купува независимост от тях - даваш я и се оттърваваш".

В този случай обаче няма връщане назад, независимо дали ще ти върнат или не парите. Ти няма да си вече техен.
А можеш да избираш - да си тяхната вечна жертва.

въпрос на мислене , според мен. и на решение, как да се чувстваш /от което ще зависи и доста повече натам/



Тема Re: Неудобна теманови [re: пpoйдoxa]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио)
Публикувано28.10.03 10:46



Ти май си плащаш да те "изнасилят"
Шегата на страна...
Уважение с пари не се купува, а м/у вас, в семейството
такова май няма... В крайна сметка ти си носиш
твоята отговорност за това, а и за избора си.



Тема Оооо,пич.нови [re: пpoйдoxa]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано28.10.03 11:40



Разбирам те,кофти е.
Ти си изнасилен от момента , в който си се родил в това семейство ,сред подобни обстоятелства и родители ,които не си си избирал.Но носиш кръста си и кармата си.Би бил пройдоха, ако не се погрижиш за семейството си и ти вече го знаеш-пишеш това само защото ти е несправедливо и обидно.
Но животът не е справедлив.
Поне тренираш за своето си семейство, носиш отговорност за близки хора ,което те прави личност и мъж.
Приеми го като тест за оцеляване.
Живот и здраве всичко ще се оправи.Чрез трудностите се научаваш как.
Успех.Ще стискам палци.
Ей ти и една усмивка.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Хммнови [re: пpoйдoxa]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано28.10.03 12:21



И аз съм колкото теб... Та аз живея с нашите, но сме като съквартиранти, и от колко време все си мисля да изчезна, но пустите пари...
... дръж ги по далеч от теб, това е моята философия. Може някои да ме упрекне, но мнението ми е продиктувано от начина ми на живот.

Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.


Тема Re: Неудобна теманови [re: пpoйдoxa]  
Автор anykey (anyway)
Публикувано28.10.03 12:32



кажи им, ако искат да се местят в града който ти живееш, да си намерят квартира и да си плащат, но да не разчитат ти да им купуваш апартамент



Тема Re: Неудобна теманови [re: пpoйдoxa]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано28.10.03 22:12



Да,но ако сега не им се "опънеш" и те постигнат своето,някой ден,когато отново им хрумне нещо,вече ще ти е адски по-трудно да ги спреш.



Тема Re: Неудобна теманови [re: пpoйдoxa]  
Автор Kontra ()
Публикувано28.10.03 22:48



наистина не разбирам кво толко се нервиш - те са се грижили за теб с години , са имат нужда и ти да им помогнеш
а не мое да очакваш тва да става само когато ти е удобно




Тема Da.нови [re: Kontra]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.10.03 09:14



Ma mu e krivo,shtot ne moge da si izcisti saznanieto za lichen givot..za sebe si.
Mnogo zavisi v kakvi otnoshenniya sa.Zatova popitah dali gi obicha.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.