Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 24.09.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли време за любов сега!?нови  
Автор Alice (желана)
Публикувано05.10.03 12:06



Привет

Гледам, че тук много се обсъжда любовта и рекох да ви питам.

Как мислите, не се ли промениха много нещата в отрицателен смисъл? Работа по 9-10 и повече часа на ден, десетина дена отпуск, постоянни битовистки проблеми, гъста бомбардировка от такси и таксички за плащане и.т.н.
Според мен това направо попарва любовта!!!


_______
"Dum spiro spero!"


Тема Ти не говоришнови [re: Alice]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано05.10.03 12:26



за любов, а за съжителство и за семейно партньорство .
По принцип съм съгласна ,че битът попарва романтиката и красотата, но за силното чувство и тази любов , която се обсъжда няма граници и време.
Тя Е!!!И Е стимул да се справяме с проблемите-с надежда и сила.
Аз вярвам в нея-друг е въпросът дали ще ми се случи.
Пожелавам я на всички!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Ами така енови [re: Alice]  
Автор Maчo (уникат :)
Публикувано05.10.03 13:20



- само че алтернативата е май единствено преселване в света на Светлината, Чистата любов и Сенките :Р
А (не че не може по-добре) на мен лично тук си ми харесва :)
Соу - хев а найс дей ин дъ симпъл риалити - казано на перфектен английски

Нищо човешко не ми е чуждо :)

Редактирано от Maчo на 05.10.03 13:23.



Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: Alice]  
Автор Kpъr (непознат )
Публикувано05.10.03 13:51



променили? не би следвало, защото винаги е имало много работа.

разлика може да има само ако сега вече се иска да се плащат дълговете - да живееш на кредит е нещо приятно, но примерно в usa на кредит се живее лично и човек не може да е особено по-спокоен докато го прави,

а в българия имаше навик-а да се живее на кредит цялата държава - това вече е лесно, защото отговорност няма.



Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: Alice]  
Авторkal (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 20:58



mi ne - vinagi ima vreme za tova... pone az taka mislq. POnqkoga skapan ot 10 chasova smqna tochno predi da zaspq namiram vreme da pomislq za NEQ....



Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: Alice]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано06.10.03 01:05



ima neshto takova



Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: Alice]  
АвторD blocka (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 07:42



така е...капитализма промени много неща....при него се работи здраво
и така идват стреса и нямане време за любов и други куп неща
всеки работи кат кон 6тото системата така го е нау4ила
измамата е 4е колкото пове4е работи6 толкова по-6тастлив 6те си...което на практика не е така



Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: D blocka]  
Автор Alice (желана)
Публикувано06.10.03 16:20



Нещо такова си мисля и аз, само че нарочно не споменах това понятие 'капитализъм', най-малкото понеже то вече почти не се използва и по-младите дори и не са го чували.

Дори отивам по-далеч като гледам колко голям е процентът на разводите и също самотните хора в активна възраст в т.нар. "кап. страните" - твърди се дори, че в Щатите са към 50% (някои развеждани и по 2 и повече пъти).
Т.е. обобщавам - силна и трайна интимна връзка, здраво семейство и пр. са очевиден "прът в колелата на Работата с главно Р". Там е по-изгодно работникът 'да е сам' (разбира се, след като е създал поколение) и явно или неявно се прокламира чрез медиите такова "естествено състояние на нещата в днешно време". Ами преценете сами, най-силният стимул за напускане на работното място е срещата с любимия човек или семейството. Ако става дума за обикновен приятел/приятелка за "да ходиме да пием по бира или просто да си поприказваме", лесно ще му откажем с "Ама сега имам много работа", докато на любимия това доста по-трудно се казва.

От друга страна, как при една силна любов се отива на работа след прекрасна любовна нощ!? Само не ми казвайте, че отивате "окрилени и готови за трудови подвизи", а не предпочитете да си подремнете докъм 11 приятно отпуснати и гушнати!


_______
"Dum spiro spero!"


Тема Re: Има ли време за любов сега!?нови [re: Alice]  
Автор D blocka (thugged out)
Публикувано06.10.03 21:43



в usa рядко има 4овек който да не се е развеждал май4е
културата и традициите допалнително ограни4ават любовта
американците не могат да повярвят 4е в БГ можем да правим секс със майнър [4овек под 21 ].6тото тука отиват в затвора ако 4овека под 21 ги натопи

капитализма отдале4ава хората стра6но много....скоро 4етох не6то такова...580 страници
и продалжавам.....за капитализма е по-добре да си седи6 у дома и да рентва6 филми....това и правят хората тук....сигурно си 4ула 4е приятели в америка трудно се правят....верно е!!.....здравей здрасти и 4ао....тва е....хората не знайат кво е кафене ...в малките градове де....ама все пак

американците работят много пове4е от европейците....забавленията им са лимитирани доста....след като се оженят по4ват да работят като коне..плюс децата идват после....и става едно мазало...не е истина

та нека да си кажем истината..толкова много не6та има дето трябва да се направят 4е времето за любов наистина е малко...което е много жалко....пък и ако я има се консумира много бързо...6тото нали няма време

п.с. АЗ живея в америка засега
имейл: v_proc@lycos.it

If i was 2pac i would come back from Cuba..cant swallow my pride,my pride aint edible


Тема Тъжно енови [re: D blocka]  
Автор Alice (желана)
Публикувано07.10.03 10:21



това, което разправяш за САЩ. Нали и ние вървим към 'капитализъм' и някой хубав ден така, както си плачем от това пусто нямане и ще се събудим 'капиталисти' и ще имаме всичко материално, обаче ... ще ни липсват други приятни неща, които ги имаме в момента.

Вероятно много положения от законодателството ни ще бъдат променени (уеднаквени с ...), включително тази прословута пълнолетност на 21 години (не само в Америка е така и в много други кап.страни също). И мисля дори, че те, капиталистите са доста вманячени на тази тема - там май по-леко ще минеш, ако набиеш и ограбиш 'майнър', отколкото ако си влюбен и правиш секс с него!
А сексът е важна част от любовта, бих казала - най-важната. Иначе хубаво и романтично е да се държим за ръце, да си говорим красиви неща и да въздишаме по пейките, ама особено, ако сме в тази вряща от хормони възраст до 21 ...

Така че, това ни чака, дами и господа, ще можем да си плащаме вече сметките за ток и парно без да ги усещаме, но ... времето за любов и лично щастие ще изчезне или поне ще намалее драстично. Да се надяваме, че българиниът като доказан ценител на интимните радости, ще му намери и на това колая!


_______
"Dum spiro spero!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.