Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 24.09.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Затворник блъска глава в стена./Теория на игрите/нови  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.09.03 10:20



Често живеейки попадаме в сърцето на всякакви ситуации, в които трябва да се направи избор..Както мнооо пъти казвах, та чак протърках език и небце-животът е избор.Понякога дилемата е доста сложна и винаги намесва други хора и отношения.
Изборът не може да бъде направен единствено на рационална основа.
Когато изберете да спечелите или направите нещо дреболиесто, може да изгубите всичко, а когато загубите всичко,може да намерите себе си.
В живота дилемите и кръстопътищата са мнооооооооо.....Изборът зависи и от характера,темперамента ,момента, изборното време, което ви е отпуснато,пропроционално на интелектуалните ви способности и умението да ги впрягате бързо, както и това,което дилемизирате....Също така и каква е ЕГО-изгодата от предателството../ако в изборът ви се намесва чужд призрак и доверие/
Ето ви една житийна главоблъсканица,макар че едва ли често киснете по затворите....Ма всичко е възможно...Затворът е част от света ни..

Заедно със съучастникът ви откарват в полицейското управление и ви затварят поотделно.Прокурорът ви казва, че полицията разполага с достатъчно доказателства да ви прати и двамата в затвора за една година , но не достатъчно, за да ви осъди за по-сериозни обвинения.Но ако направите признания и се съгласите да свидетелствате против партньора си , ще се отървете без присъда заради сътрудничеството си , а той ще отиде в затвора за три години.Ако пък и двамата направите признания за по-сериозно престъпление,ченгетата няма да имат нужда от сътрудничеството ви и вие и двамата отивате в затвора за две години.Дават ви да разберете ,че същата сделка е предложена и на партньора ви.
Ето я схемичката:

Партньорът ви мълчи, Партньорът признава

Вие мълчите: 1 година за вас, 3 год. за вас
1 год. за партньора, 0 за партньора

Вие признавате : 0 год за вас , 2 години за вас
З год. за партньора, 2 год. за партньора

Какво ще направите?
Вече изпадали ли сте в подобни ситуации...Изборът ви грешка ли беше?
Ако не, поне припознавате ли подобни житийни дилеми?

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....

Редактирано от Drakula на 27.09.03 10:33.



Тема Re: Затворник блъска глава в стена./Теория на игрите/нови [re: Drakula]  
Автор Labrett (трън)
Публикувано27.09.03 16:04



ще мълча, без никакво колебание -
не бих бил партньор с някого, когото не уважавам и на когото нямам доверие
пък ако сбъркам - ще си понеса последствията :) и където и да срещна този човек по-късно, ще му бъде напомнено



Тема За теорията на игритенови [re: Drakula]  
Автор Slona_sf (твоя приятел)
Публикувано27.09.03 17:03



доколкото не ме лъже паметта имаше и вариант, в който и двамата "играете" в поле на взаимен интерес.Това ме кара да си мисля, че си съкратил условието на задачата?
Няма значение.Въпросната теория е извлечена от реалността както всяка една теория се базира на предшестващ опит.
Аз мисля, че почти всеки ще гледа да извлече минимум щети за себе си за сметка на другия.

Прав ли съм?



Тема Re: За теорията на игритенови [re: Slona_sf]  
Автор Labrett (трън)
Публикувано27.09.03 17:10



не :)
прочети малко по-нагоре



Тема Re: За теорията на игритенови [re: Labrett]  
Автор Slona_sf (твоя приятел)
Публикувано27.09.03 19:42



Ако говориш за първия абзац, пропуснал си каузалността.Има много теории за рационалния избор и в зависимост от тях чисто икономическата теория на игрите има още варианти на отговори.
Наистина почти всеки ден под една или друга форма сме въвлечени в подобни дилеми.Според мен обаче именно каузалността е причината да се получават такива ситуации и въобще генезиса на социума.

Мисли глобално, действай локално! / бе казал някой/



Тема ето ви на вас друга задачканови [re: Drakula]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано27.09.03 21:54



жена на погребението на майка си
на погребението идва симпатичен непознат мъж
жената безумно се влюбва в него
скоро разбира, че сестра й има връзка с този мъж
убива сестра си

ЗАЩО жената убива сестра си?

напишете първото, което ви хрумва
после ще ви кажа `верния отговор`
:)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 27.09.03 21:56.



Тема Re: ето ви на вас друга задачканови [re: Bиливap]  
Автор a6 (непознат )
Публикувано27.09.03 22:06



Вероятно мъжът е истинският баща на сестрите. Може би сестрата не е знаела, че мъжът с когото има връзка и е баща. Не мога да приема каквато и да е причина, за такова убийство. Афекта не се брои за причина



Тема Re: Затворник блъска глава в стена./Теория на игрите/нови [re: Drakula]  
Автор a6 (непознат )
Публикувано27.09.03 22:16



Това са гадните блъфове на следователите! Този трик с разделянето и уж наличие на достатъчно доказателства е добре известен на всяко хлапе. Естествено, ако имаш слаби нерви, си личи че си виновен. А щом имаш слаби нерви, вероятно е, въобще да не можеш да разсъждаваш трезво и въобще да не можеш да реагираш адекватно, въпреки че са ти известни триховете и хватките на ченгетата



Тема Re: За теорията на игритенови [re: Slona_sf]  
Автор Labrett (трън)
Публикувано28.09.03 02:22



`Аз мисля, че почти всеки ще гледа да извлече минимум щети за себе си за сметка на другия.

Прав ли съм?`

не :)



Тема Re: ето ви на вас друга задачканови [re: Bиливap]  
Автор Slona_sf (твоя приятел)
Публикувано28.09.03 12:30



Защото сестра и е убила майка им за да има мъжа.Той пък е имал връзка със сестрата / убитата/, освен с майката.Решили да я "отстранят и да вземат наследството на починалия преди две години баща, чиито пари останали в наследство на покойната майка.


Ако пишеш книга ме включи и мен.

Казвай отговора!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.