Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 03.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как разбирате, че е дошъл краят?нови  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано06.08.03 16:07



Не, не е новата тема за любов, раздели, изневери и т.н. Или поне не само. Питането ми е за всяка една промяна - в работата, в личния живот, в интересите. Как се решавате да захвърлите нещо, което може да ви е огорчавало, но и ви е носило удовлетворение? Дали е спонтанно решение провокирано от поредното разочарование, последната капка, удавила окончателно търпението ви или го обмисляте трезво и последователно? Търсите ли помощ от приятел или сами правите избора си без да слушате никой?
Все съм си мислила, че не се поддавам на провокации, че като риба (зодията ми е такава) чакам до последния момент преди да направя решителна стъпка. А преди малко се ядосах толкова за една глупост в службата, че си написах молбата за напускане ей така от яд. Спрях се преди да натисна командата print. Не, че се разколебах. Но някакво дяволче в мен се обади: успокой се, изпий чаша кафе и тогава... Молбата още е там и чака, кафето още е горещо и го пия бавно, не съм се успокоила...
Та кои решения са по-правилни според вас - измъчените, дълго очакваните, постигнати след душевна борба или ония, импулсивните, които изведнъж напират в нас, завладяват ума ни и помитат всяка несигурност?

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Случват се такива работи...нови [re: Bacилиca]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано06.08.03 16:24



Човек си казва- ден- като ден...изпива си сутришното кафе, излиза на улицата иии... го блъска изключително голям камион...
Ако се наложи след малко може и да направя връзка с горното...:)
Та...без да се опитвам да опростявам нещата ще кажа само, че спонтанни решения не съществуват, поне не и такива, за които става въпрос тук...обикновено много преди това, ако щеш подсъзнателно си прехвърлял хиляди варианти, в един момент се появява някакъв повод иии решението "спонтанно" се изтрелва от главата ти...Това май е по-добрия вариант, другото е отлагане, което може да доведе до подобно, но разкривено развитие на нещата..
Това вече не мога да го вържа с горното...да ме пита човек що го писах...


не мисля, че мисля...


Тема Re: Случват се такива работи...нови [re: u_men]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано06.08.03 16:30



Добре си го написал - и онова за камиона, и другото...

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Как разбирате, че е дошъл краят?нови [re: Bacилиca]  
АвторSlona (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 16:53



Как решавам кога е дашъл края? Как взимам решения?

Сядам с един лист и една химикалка/образно/ и пиша + -. Пресмятам и то се вижда.Все пак решенията трябва да са рационални, а не емоционални.
Разбира се зависи от въпроса, които се решава питам някой познат, приятел.Все пак трябва да се чуя и друга гледна точка - различна от моята.
Много рядко правя нещо което са ми казали, но винаги слушам какво ми казват и после решавам.
А иначе когато е видно, че няма какво да вземеш или нещото или някой е изиграл своята роля в живота ти продължаваш напред.Е, не винаги - все пак рачешката ми природа си казва думата.



Тема Re: Как разбирате, че е дошъл краят?нови [re: Bacилиca]  
Автор B-52 (самолет)
Публикувано06.08.03 16:56



Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш

... с перката отпред


Тема Re: Как разбирате, че е дошъл краят?нови [re: B-52]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано06.08.03 17:02



Това ми хареса...

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Как разбирате, че е дошъл краят?нови [re: Slona]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано06.08.03 17:07



А като отчиташ плюсове и минуси само на хладния разум ли се уповаваш или включваш емоции и интуиция?
Впрочем - ако се вярва на наблюденията ми върху раците - рационални сте, само докато решите да се дърпате назад.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Как разбирате, че е дошъл краят?нови [re: Bacилиca]  
Автор Maйн (smile)
Публикувано06.08.03 17:18



мисля, че по- добре е поне да се обмисли.
аз, за съжаление бързо паля, за това не винаги съм си обмислила добре нещата.



Тема Аминови [re: Bacилиca]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано06.08.03 17:19



вместо гипс по-добре си напиши молбицата и си я носи в джоба.
Ще усетиш промяна !

UB40 !



Тема Re: Аминови [re: jamie]  
Автор aaai (новак)
Публикувано06.08.03 17:29



е ти голям съвет и даде....аз пък само чакам да се появят такива с молбици в джобчетата и веднага им ги приемам, светкавично....и да видиш как се почва после - ама аз таковата, бях в състояние на афект, извинявам се и тн:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.