Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 02.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Свободата ,Санчо.....нови  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано01.07.03 18:05



Най-ценното е,мдаа.....
Най-скъпото е,мдаааааааааа....
И най-недооценено-оцененото безценно.
Като всички истински важни и уникални неща-усещаш присъствието и липсата и когато я спечелиш или загубиш..
През останалото време я имаш за даденост,защото не мислиш за нея..Дайте да помислим...
За свободата са изпоизгинали мноооооооооооооо човечество,народи,герои,хора,хорица,животни,отношения и нищо неподозиращи минувачи...,.да не говорим за бръмбарите и калинките по бойното поле...
Ноооо..,какво значи истинска свобода и разликата и с неистинската?
Природосъобразна дивост и хипарска волност срещу дипломация и лицемерие на интересите?
Истински свободен може да бъде само човек,който не носи отговорност за нищо,отлетял е от всякакви социални и личностни затвори и егоистничи щастливо и безобидно наволя...
Или и да носи отговорност-може да намери сладко време само за себе си,пространството си,странностите си,свободата си-и именно тогава ще се усети свободно-контрастен,защото зад ъгъла го чакат битът и тежестта на задължаващият живот,подрънкващ оковите на грижите..
Свободата е друг свят,друго измерение,в което за да живееш-откъсваш или губиш от реалния свят всичко..Или изобщо не го създаваш..
Свободата значи да теглиш майната на целия свят и весело да развееш коси ,яхнал мотора или поршето на дивостта си..
Свобода може да имаш с мноооооооооооо пари,но ако не си им роб,а ползувател и покупател на свободата ИМ...
Свободата значи стил .Количеството й отговаря на възможността ти да я чувстваш и изживееш,без да я хвърляш на собствените си прасета..
Свободата е да следваш сърцето си , независимо каквото и когото...
Най-важно е да си си ти и нищо да не те спира в неосъзнатата ти цел да останеш на всяка цена свободен,необвързан и несъздаващ опитомености за отговорности..
Свободен значи да живееш без последствия и за миговете,да ги изживяваш пълнокръвно и на мах,да танцуваш до изнемога и дори и да умреш-то ще е без ангажименти-да не оставяш нищо след себе си..Прах,разпилян върху бели рози или над океана..
Може би само свободен спомен,никому непринадлежащ и непритежаван..
Как обичат свободните хора..
Дали обичат само истински свободни други хора?
Обич ли е чувството за взаимна свобода- без планове за после и заедно..
Та...,доколко свободата е ценност..
Коя свобода е ценна ?
И кога свободата се трансформира в свободия?
Моля,бъдете свободни за отговори...
Свободно ще ви прочета...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Свободата ,Санчо.....нови [re: Drakula]  
Автор Kpъr ()
Публикувано01.07.03 18:19



ха, че и за свобода ли били загивали хора...
не само за власт...

а те заблудени ли са били... или просто без избор... без свобода, т.е.

Всеки ден благодаря на бога че ме е създал атеист


Тема Re: Свободата ,Санчо.....нови [re: Kpъr]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано01.07.03 18:22



Ааа,незнам,ти ще ми кажеш...
Нали си кръг-закръгли въпросителния си отговор в отговор,моля...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Свободата ,Санчо.....нови [re: Drakula]  
Автор Kpъr ()
Публикувано01.07.03 19:45



ок, аз ще съм Санчо значи...

ами мисля си, /като един Санчо/ че
най-голяма свобода има когато измислиш всички правила сам, а то това е да имаш работа, дом, семейство и да са си твои си, а не нечии чужди край които прелиташ на кон /мотор/ или друго м.п.с....

но разбира се, понякога на човек не му се иска да няма чак такава свобода... не си измисля правила, ами се задоволява с това да игнорира вече измислени чужди правила... има един малък проблем - че трябва първо да отиде до тях, да ги намери... после вече, би трявало да е умен и да си е взел с какво да разруши тази стена, след като се е запътил към стена (пеша, или с 200км/час)

Всеки ден благодаря на бога че ме е създал атеист


Тема Стига си писаланови [re: Drakula]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано01.07.03 20:07



пусни си БТВ и гледай "Ах, този джаз"...

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема много обширнонови [re: Drakula]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано01.07.03 20:47



затова ще поразсъждавам (отново) само за едно:
обич ли е чувството без планове за после и заедно?
бих добавила: без желанието да притежаваме някого изцяло и само за себе си?

все отрицания - без, без... а обичта е нещо положително - желанието да дадеш, това че ти пука, желанието да разбереш, да приемеш дори да не разбираш - като странник до огнището си да приемеш... желанието да принадлежиш... дори само за миг... но от там нататък - желанието да вземеш, да вземеш всичко, да притежаваш изцяло и завинаги - това вече не е обич, а гласът на собственото ни его, чиято голяма уста за съжаление е ужасно трудно да запушим така си мисля...за обичта



Тема Re: Свободата ,Санчо.....нови [re: Kpъr]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано02.07.03 10:19



когато решиш да си измисляш провила ти доброволно решаваш да бъдеш зависим от тях ,защото като си поел задължението да създаваш,трябва да мислиш и за отглеждането им,което неминуемо води до отговорности и ограничения.
Тези,които стигат до чуждите правила с желание да разрушават-често са привлечени от тях и доброволно стават пленници.....
Опитомяват се.
А и защо да разрушават нещо,което не е относимо спрямо тях-това не е свобода-ако им пречат чужди щастия-проблемът е вътре в тях и те са затворници на собственото си нещастие и комплекси...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Благодаря,нови [re: Oлмaши]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано02.07.03 10:33



гледала съм го,танцувала съм го,живяла съм го...и още го правя...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Няколко клишета..нови [re: Drakula]  
Автор 3ms (nebezizvesten)
Публикувано02.07.03 10:34



..за Свободата.
Свободата трябва да се извоюва.
Разбираш какво е Свобода, едва, когато я загубиш.
Свободата, свободата...бла, бла, бла...
Най-много обичаме да говорим за Свобода.
Повечето каузи са в името на Свободата.
В най-големите режими се говори за свобода най-много.
От всичко това аз оставам с впечатлението, че Свободата би трябвало да бъде нещо, което дори можеш да пипнеш, но мноого внимателно, щото току- виж се свило и избягало някъде другаде, където имат повече нужда от него.
Или пък, може да е тоалетна хартия, доста употребявана обаче, просто защото никой не ни е казал, че тя е за еднократна употреба.Някой дори твърдят, че била на върха на копията им..
Аз лично се съмнявам да е така.
Аз искам да вярвам, че не е така.
Аз мисля, че всеки се ражда свободен, носи тази свобода вътре в себе си, и от него зависи дали ще я носи дълго.
Само от него.

Бягай...


Тема Re: много обширнонови [re: cлънчorлeдka]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано02.07.03 10:35



Значи не сме свободни, когато обичаме и обичаме егото си...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.