Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цялостна личностнови  
Автор hella (разно)странна)
Публикувано02.07.03 15:56



Какво влагате вие в това понятие, постига ли се, учи ли се, какви предимства има, какви недостатъци (защото звучи доста солидно, но все пак?), познавате ли такива хора, а на вас какво не ви достига... Въобще всичко, което се сетите по темата.
Мен в частност ме интересува - можете ли да се отдадете изцяло на някаква кауза, човек, цел, повик, и т.н., това прави ли ви по-цялостни, по-пълноценни, а когато нещо обективно ви пречи да го направите, как се чувствате, загубвате ли се целите или се прощавате с една част от вас?
Фрагментите от вашия живот са като пъзел, знаете ли как изглежда той видян във цялост?
И така - давайте нататък - каквито асоциации ви хрумнат по темата, и най-важното - защо пък да не споделите нещо риъл дето се е случило с вас? Ама само ако има поука, защото аз обичам приказки с поука.

Когато няма на какво да стъпиш, стъпи на краката си!


Тема Re: Цялостна личностнови [re: hella]  
Автор Kontra (ламе и боклук)
Публикувано02.07.03 16:37



абе
не е особено академично
ама
първото дето се сетих е , че чисто философският въпрос за цялостната личност ни най-малко не ми криви кура
второто дето се сетих е колко пискливо оня субект Конса ревеше " Ебааах ги , копеле " , щото цял живот го бил точил на една врътка 3 девойчета да ебе , станал прочуто дупе и взело , та му вързало
третото дето се сетих е за една статия в едно от ония списания , до който мъж се докосва само в пристъп на крайно брутална мизерия ; статия , в която с максимално ентелигентен тон препоръчваха на читателите да се научат да свирят на един духов и един струнен инструмент , да говорят един източен и един западен език и докато се учат да не забравят светъ да обикалят , та белким се почувстват цялостни личности , а не спеченяци




Тема Re: Цялостна личностнови [re: Kontra]  
Автор hella (разно)странна)
Публикувано02.07.03 16:58



Само дето не разбрах в това, което ми пишеш има ли въобще философия или философията е нихилизма...
Но като го наконтриш така на някой - все пак този някой се чувства длъжен да ти каже, че отговори от калибъра на НЕкривите курове крайно подхождат на всички теми, за които се сещаш, че не могат да ти го запълнят...

Когато няма на какво да стъпиш, стъпи на краката си!


Тема Re: Цялостна личностнови [re: hella]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано02.07.03 17:05



В това понятие влагам цялостност...
Учиш се,бориш се ,грешиш,лепиш,обръщаш се с гняв назад,не се обръщаш назад,постигаш го,анализираш го,доразвиваш го...цял живот...
Даже си мисля ,че колкото си по-цялостен ,толкова по има накъде да допълваш цялостта си..Обемът се разширява и подобрява.
Предимствата са ,че можеш да разчиташ на себе си и знаеш, че можеш,че Знаеш,че искаш да владееш-себе си и всичко,на което влияеш...
Увличаш с харизматичността и силата си всичко наоколо...
Създаваш усещане за стабилност и упора...
Недостатъците са-същите..В смисъл,че слабите ,усещащи те като упора и сила се залепват за теб и смучат от гостоприемника...
Психологически вампири,които разчитат на силните и благородните да им оправят живота...За сметка на щастието на цялостните.
Личен недостатък-често се усещаш сам и далеч напред...Огрижен и с огромни проблеми,които растат за сметка на възприемчивостта ти и силата за поемане и разрешаване...
Силните хора се оправят сами и няма на кого ,пък и не искат ,да се оплакват.
Сами, като едни товарни кончета ,дерзаят и дърпат през житейската шир сизифовски товари...
Сестра ми е такава личност...

Невероятен човек,приятел,ум и воля...
Възхищавам и се и я обичам.
Завършен характер,който се обитава от древна ,харизматична душа със силно излъчване на Човек и Жена.
Не смятам,че отдадеш ли се на някаква кауза и ставаш по-завършен...Ако е така-значи като личност си разпилян и си търсиш спойка ,за да се осмислиш...
А след като кауза или идея те осмисля-значи вътре няма нищо твое ,което да те крепи,скелетът е чужд....
Или комплексите те обезличават,отхвърлят,не се харесваш,не си вярваш-нуждаеш се друга същност и сила да ти поема отговорността за теб и да те води в тъмнината...
Е,то зависи и от каузата де...много завършени личности са избирали каузата си,а не тя тях...Тоест-те са работили и са я постигали ,защото тя е отговаряла на вярата и разбиранията им,на най-доброто ,което е в тях и би могло да е от полза на повече хора.....Това са силни ,завършени личности -водачи,които придават силата си на каузата и така я правят по-убедителна и действаща...
Те дават частичка от себе си на нея,а не тя да ги осмисля...
Контрастът-секти-слаби хора..Те се претопяват в безсмислието и в мозъчното,личностно обезличаване.
Губиш частички от себе си -когато се разделяш със скъпи хора,когато се разочароваш от тях,когато губиш доверие в нещо....-.вятърът те разпилява,разпилява вярата ти,а французите са казали-всяка раздяла е една малка смърт....
Та именно-животът и личността ти е сбор от фрагменти,моменти,спомени,хора,творчество,мечти и резултати...Прах при прахта,пръст при пръстта ,но твоя си...
Всяко загубено нещо те убива,всяко спечелено или сътворено те възражда или развива...
Това му е интересното на живота-всяка смърт на нещо прави животът ти по-готов да се бори за възраждане,за да обясни себе си ,да се защити и осмисли..
За това обаче трябва желание ,стимул и воля за живот.
Поуката е пожелание-сила на сърцето,сила на духа,желание за развитие,вяра в себе си,борба за стойностното,уважение и желание за разбиране на неразбираемото,немога-не!,обърни се с гняв назад и се учи от грешките си,за да създаваш красивички неща и броня за нежността си,запази се човек и работи над личността си,за да видиш и усещаш силата на цялостта си.
Това е за теб и мен..
Пожелавам ти най-доброто.
Вярвам ,че го заслужаваме.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема тая цялостна личност дето я описвашнови [re: Kontra]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано02.07.03 17:10



под № 3 и стига да свири на един инструмент - фагот...
Ако разбираш к'во искам да кажа...

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: тая цялостна личност дето я описвашнови [re: Oлмaши]  
Автор Kontra (ламе и боклук)
Публикувано02.07.03 17:52



тъп съм - и неко негър да ми го паркира отзад фагот не знам кво е - ма не само , че разбрах кво искаш да кажеш , ами и напълно съм съгласен с казването ти




Тема ей !нови [re: hella]  
Автор Kontra (ламе и боклук)
Публикувано02.07.03 17:59



на неразбирането ти за имането или немането на философия или философски нихилизъм ич не му беше мястото тука !
тука му беше мястото да ревнеш с пълно гърло " Евалла , Контре , че ма уважаваш толко ! "
що ?
ми щото освен ако ептем не съм изтъпял - " Давайте - квито асоциации ви хрумнат по темата " ти го каза
а аз на асоциацията , дет ми хрумна дори и приложих " две е повече от едно " и ти дръннах и втората
а " две е повече от едно " с индукционна стъпка го добутах до " три е повече от две "
и ти дръннах дори и третата
!




Тема м даааам...нови [re: hella]  
Автор ДъбpAв (Зелен и див)
Публикувано02.07.03 18:22



високо си дигнала летвата, ще ставаш такваз ли бе :)

ето - за 1 човек, който мога да кажа че ми е приятел и е ЦЯЛОСТНА личност, поне според мен

- има работа която е творческа, която обича и се занимава с нея "от дете"
- има неколцина приятели с които "мисли на едни вълни"
- няма живи врагове и не мрази някого
- ако го видиш ядосан - след 3 мин. е весел
- когато реши да направи нещо го прави, а когато реши да не - никой не може да го накара
- може да говори за много неща и може да слуша
- има мнение за повечето неща и хора около себе си
- добър е, но съм го виждал и свиреп

Общо взето - човека е свикнал да постига онова, което иска. Без мама и тате, плюс тва е левичар :)

И винаги мога да му кажа "Еби си майката, не си прав", както и да го чуя от него. И знам че е прав.



"Не можеш да ме обозреш, защото съм необозрим..."
"Еър Форс - Купата е наша!"


Тема Re: Цялостна личностнови [re: hella]  
Автор Zeno (The child)
Публикувано02.07.03 19:33



kakwi asociacii mi hrumwat...
miii sled opredelena wyzrast imam useshtane che horata koito si razsyjdawat i umuwat ...stawat oshte po myrzeliwi i ne mogat da prawiat nistho drugo oswen da si razsyjdawat i filosofstwat...edin wid si im hareswa nawika

Strange is our Situation Here Upon Earth


Тема Re: Цялостна личностнови [re: hella]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано02.07.03 19:38



Цялостна личност като завършена личност ли?
Ако е това, то влагам в това страшно много смисъл.
Това е човек, който има собствено мнение, който има собствен път в живота, който знае от къде е тръгнал, къде иска да стигне и има някаква представа за пътя дотам. Това е човек с ценностна система, човек с принципи, човек който държи на думата си. Това е самостоятелен човек, който не се е възгордял поради многознанието си и винаги е отворен към новото. Човек хем праволинеен във възгледите си, хем с широк мироглед. Човек, който умее да се поставя на мястото на другите. Човек благороден, силен духом, Личност.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.