Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цената на труда?нови  
Автор B-52 (чревоугодник)
Публикувано15.06.03 00:58



от известно време се чудя и мая как се формира цената на труда в нашта държава - как става тая работа - като процент от себестойността на продукцията, по системата 'гледам в тавана, пиша в тефтера', според настроението на шефа..
мислите ли че нивото на заплащането на труда в Бг изкуствено се занижава (респ. нарочно не се увеличава) и дали има механизъм който да способства за вдигането му?
наскоро говорих с един познат - собственик на няколко магазина и го попитах как аджеба определя кой от работниците му колко да получава и той ми отговори - 'ми аз им плащам доста добре, те не се оплакват..', което ме накара също да се замисля за това.

Today's tip: Kill your shitty boss, sit back and take a deep breath, what a relief


Тема Re: Цената на труда?нови [re: B-52]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано15.06.03 01:04



ами хората не си знаят цената и затова не искат подобаваща заплата. а и истината е, че никой човек не е незаменим, зад теб на опашка седят още 100 човека сите безработни маймуни, които ще се навият да работят почти без пари, само и само да има работа.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Цената на труда?нови [re: azia]  
Автор B-52 (чревоугодник)
Публикувано15.06.03 01:12



че никой не е незаменим това е вярно, но ако фирмата е инвестирала в обучението ти солидна сума пари сигурно ще се замислят преди да те уволнят. и все пак това не влияе толкова на нивото на заплащане - все си мисля че по-високото заплащане изисква някаква добра преценка на нещата и дългосрочно планиране от страна на работодателя, което липсва тук.. а може би и някаква доза морал.. незнам
безработица има навсякъде по света..

Today's tip: Kill your shitty boss, sit back and take a deep breath, what a relief


Тема Re: Цената на труда?нови [re: B-52]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано15.06.03 01:43



ако фирмата те е издържала докато си следвал, би трябвало да си подписал договор с нея. и ако не са доволни и не оправдаеш очакванията им, що да не те изпъдят? макар че, предполагам след като са решили да вложат толкова средства в теб, следва да са те проучили основно. фирмата очаква да си възвърне вложените в теб пари десеторно и ще изпомпа всите ти умствени силици:) ако пък ти не искаш да бачкаш за тях най-вероятно ще плащаш неустойки. хехехехе морал....
безработица има и в Ангола има и в Швейцария:)))) ти де искаш да си безработен?:)

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Цената на труда?нови [re: B-52]  
Автор Pau (Li)
Публикувано15.06.03 02:44



aма, то си е ясно и без да ни трябва жокер:

ако фирмата изкарва чиста печалба да кажем 1000 лева, ако ще да си съдере финансовия баланс, не може да плати 1002 лева заплати :)

когато на фирмата се повишат приходите, тогава е редно и естествено да се увеличат и заплатите или да се наемат повече хора, ако са необходими, но всичко се определя от колко пари влизат

Тук в БГ за съжаление са малко фирмите с голяма печалба, оттам и масовите заплати от по 100 лв.



Тема Без да...нови [re: B-52]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано15.06.03 09:14



,,,съм икономист..според мен има занижаване/застояване/ и то се дължи до известна степен на валутния борд, в който, ако не сте забравели все-още се намираме...Икономистите, обаче ще кажат до колко това още е уместно.
Иначе аз бих казал, както Ясен Петров ,"..ноо сме зле дами и господа, моите съболезнования.."

мисля, че мисля, че неискам да мисля, мисля...


Тема Не е..нови [re: Pau]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано15.06.03 09:23



..баш така, щото изискванията на т.н. раб. ръка е БГ са хиперниски, нямат избор на този етап...Е колкото и да печели фирмата, няма да ги гони с пачки..
Да не говорим за хилядите нахъсани студентчета, дето за 200 кинта чудеса правят...За пиячка нали стигат, за другото мама и тати-пращат
УЖАСТт..

мисля, че мисля, че неискам да мисля, мисля...


Тема Re: Цената на труда?нови [re: azia]  
Автор B-52 (чревоугодник)
Публикувано15.06.03 09:43



това е ясно, въпросът е колко фирми в Бг осигуряват обучение на персонала си - сигурно се броят на пръстите на двете ми ръце..:(

Today's tip: Kill your shitty boss, sit back and take a deep breath, what a relief


Тема Re: Цената на труда?нови [re: Pau]  
Автор B-52 (чревоугодник)
Публикувано15.06.03 09:47



това колко е печалбата на фирмите е толкова мъгляво че никой не може да го каже освен собственика - при това масово криене на данъци.
"когато на фирмата се повишат приходите, тогава е редно и естествено да се увеличат и заплатите" - дали е редно наистина и точно тук идва въпросът за морала - дори и да криеш пари от властите ти можеш да увеличиш заплатите на персонала - но защо да го правиш?

Today's tip: Kill your shitty boss, sit back and take a deep breath, what a relief


Тема Re: Без да...нови [re: u_men]  
Автор B-52 (чревоугодник)
Публикувано15.06.03 09:50



каква е връзката между вал. борд и състоянието на икономиката? по-точно как вал. борд спира процеса на увеличение на цената на труда?

Today's tip: Kill your shitty boss, sit back and take a deep breath, what a relief



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.