Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 19.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Десетте божи заповединови  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано25.04.03 11:16



АЗ СЪМ ГОСПОД,бОГ ТВОЙ,ДА НЯМАШ ДРУГИ БОГОВЕ ОСВЕН МЕН....

Кой е бог,който е твой?
Спокойствие ли е чувството за притежание, че имаш персонално- духовен закрилник, който съхраняваш, къде-в джоба , в сейфа, в къщата ,в душата си?
Мдааааааааа, в душата..Тогава бог е в теб, ти си бог, нямаш други богове, освен себе си за себе си...
Дотук всички сами по себе си самодоволно се изпълняваме..
Ноооооооооо идва втората божа истина,която далеч не е нашата..Тя гори ядосано
ДА НЕ СИ ПРАВИШ КУМИРИ ОТ ТОВА,ЩО Е ГОРЕ НАД НАС,ДОЛУ,ВЪВ ВОДА И ПОД ЗЕМЯ..
Естествено ,че ще е ядосана...Всичко,което радва алчността ни,което храни страстите и греховете ни,което ни дава краткотрайно удоволтвие,го издигаме мааааааааалко по-високо,не много,малко над нас-за да го виждаме и ползваме по-добре..Манипулацията да въздигаш и тачиш това,което консумираш е самозаблуда за стойността на средствата ,които те осмислят..
Кланяме се и служим на себе си,независимо от глинените крака на Златния телец...Ми кво му е -кафявото на глината е в тон с жълтото на златното...А аз например предпочитам сребро...
Ето,пак си слагаме розовите очила,които избирателно и изгодно процеждат единствения канал на небесната божа телевизия..
Платихте ли си кабелната телевизия?
Хммммм, ДА НЕ ИЗГОВАРЯМЕ НАПРАЗНО ИМЕТО ГОСПОДНЕ...
Аз,аз,аз...Ти,ти ,ти..Той,той той..Напразно ли е това?
И всичко за каузата..Че какво лошо има ..
Господ ни обича..И ние него..Егоцентрично,при това..
Хиииииии,ПОМНИ СЪбОТНИЯТ ДЕН,А ПРЕЗ ДРУГИТЕ РАбОТИ...
Това го е писал работодателят ми.
Но пък аз определено помна съботния ден.Защото работя..над и за себе си.Дори така преизпълнявам работния план,защото работя за Господ.
Тогава усещам,че каквото помня,то ще ми се усмихва дълго..За това живея.
Иха,петата ми е много любима....ПОЧИТТА КЪМ РОДИТЕЛИТЕ...
Мамо и татко,здравейте...Скоро идвам при вас да ви прегърна..Дали ви почитам..?Очите на мама и мъжкото мълчание на татко..
Това е всичко.То ме прави човек...Усещането ,че благодариш, докато обичаш..
И сегааааааа....НЕ УбИВАЙ!!!!Добре,няма.
Но има един природен цикъл*Ти си го измислил,Господи*....,който движи оцеляването на вида..А ние сме нагло отгоре..Това не е ли разрешение свишше..Не е ..Но всеки си избира логика.По -точно всеки притежава своя логика,която осмисля и защитава неговия бог..
И *Райт*,който ги убива до крак свършва по магазините..
НЕ ПРЕЛЮбОДЕЙСТВАЙ....
А нима е възможно,при условие,че първо трябва да си верен на себе си..Да знаеш какво и от кого го желаеш..И можеш ли да дадеш повече?Себе си..
Готово ли е сърцето ти за среща със съдбата си?Или ще се види в счупено огледало разхилядено..
*Оправяй се,мой човек*-казвам на сърцето си..Всеки намира ,каквото търси,защото го е засял преди..И най-щастливи са тези,които просто се поглеждат сутрин в огледалото.И се любят с образа си,докато се бръснат или мият зъбите..Да се радваш на простчките неща..
Ооооооооооо,НЕ КРАДИ..Невъзможно!!!
Дали идея,дали чувство,дали поглед,отвян от вятъра и не за теб..Крадем!!За да оцелеем..Крадем душите си!
Ооооооооооо,НЕ ЛЪЖИ...Хиииииии-хи-х..
Грешни смееееее..И такива ще си останем..,за по -удобно.
А последната божа заповед е черешката на сладоледа на заблудата ни ,че сме праведни....
Кой не е пожелавал ДОМА,ЖЕНАТА,МЪЖА,СЛУГАТА,СЛУГИНЯТА,ВОЛА,МАГАРЕТО ИЛИ НЕЩО ДРУГО...например игуаната или поршето НА бЛИЖНИЯ СИ?
Илюзията ,че спазваме ли тези добри пожелания ще се нанесем автоматически след смъртта си в най-реномираната кооперация*Рай* е...илюзорна.
Остава само да преслушваме богът в нас,избрал да следва доброто си АЗ.Дано е здрав!
Да пътуваме ,дори на стоп към сърцето и душата си,пък......да става каквото ще!!!!
Приятни и честити празници!!!!!!!!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано25.04.03 13:35



дракулке, иде великден и теб те обхвана духовното настроение
приятно изкарване, да целнеш бияча и предварително - Христос анести:))))))
сори че не е по темата.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано25.04.03 14:11



ММММ, мрачничкоо...,и много вярно..,на моменти,много предпразнично..

hodi mi se na more


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано25.04.03 18:04



И аз това щях да ти кажа, ама в кратце - човек трябва да живее в съгласие със себе си и това е. Като се има предвид, че каквото си надробиш това ще сърбаш, живеенето в съгласие със себе си ще предизвика противодействия, които ще те променят към по-добро и т.н. докато... станеш самото съвършенство



Тема кой, какво...нови [re: azia]  
Автор ПPOCTьO (Българче)
Публикувано25.04.03 21:07



некой бияч целнал Дракула?

Ибаси! Кви ора има...

"Не можеш да ме обозреш, защото съм необозрим..."


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано25.04.03 21:32



Не ми хареса това.



Тема Re: за Десетте божи заповеди и още нещонови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:07



Редактирано от Pau на 26.04.03 01:46.



Тема Re: за Десетте божи заповеди и още нещонови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:09



Само не мога да разбера като се плещи всичкото това СЛОВОБЛУДСТВО напоследък в клуба, като се показва колко сложни думички знаем и по какъв безмислен начин можем да ги съчетаем, какво постигаме...

Явно някой е прехвърлил набързо православно календарче за 2003 година и е почнал да прави съчинения по картинка. А смисъла зад написаното в това календарче ще си го изсмучем от пръстите, зашото сме 'ноу интелигентни и трябва да блеснем с поредната безкрайна поредица от изпразнени от смисъл изречения, нищо че бъркаме граматиката и правописа на доста думички, важното е да имитираме ерудираност със забъркани на омлет буквобуламачи...

Е айде нема нужда!



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:19



Редактирано от Pau на 26.04.03 02:04.



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано26.04.03 01:25



на 3 ракии ли си?

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.