Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 10.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Десетте божи заповеди  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано25.04.03 11:16



АЗ СЪМ ГОСПОД,бОГ ТВОЙ,ДА НЯМАШ ДРУГИ БОГОВЕ ОСВЕН МЕН....

Кой е бог,който е твой?
Спокойствие ли е чувството за притежание, че имаш персонално- духовен закрилник, който съхраняваш, къде-в джоба , в сейфа, в къщата ,в душата си?
Мдааааааааа, в душата..Тогава бог е в теб, ти си бог, нямаш други богове, освен себе си за себе си...
Дотук всички сами по себе си самодоволно се изпълняваме..
Ноооооооооо идва втората божа истина,която далеч не е нашата..Тя гори ядосано
ДА НЕ СИ ПРАВИШ КУМИРИ ОТ ТОВА,ЩО Е ГОРЕ НАД НАС,ДОЛУ,ВЪВ ВОДА И ПОД ЗЕМЯ..
Естествено ,че ще е ядосана...Всичко,което радва алчността ни,което храни страстите и греховете ни,което ни дава краткотрайно удоволтвие,го издигаме мааааааааалко по-високо,не много,малко над нас-за да го виждаме и ползваме по-добре..Манипулацията да въздигаш и тачиш това,което консумираш е самозаблуда за стойността на средствата ,които те осмислят..
Кланяме се и служим на себе си,независимо от глинените крака на Златния телец...Ми кво му е -кафявото на глината е в тон с жълтото на златното...А аз например предпочитам сребро...
Ето,пак си слагаме розовите очила,които избирателно и изгодно процеждат единствения канал на небесната божа телевизия..
Платихте ли си кабелната телевизия?
Хммммм, ДА НЕ ИЗГОВАРЯМЕ НАПРАЗНО ИМЕТО ГОСПОДНЕ...
Аз,аз,аз...Ти,ти ,ти..Той,той той..Напразно ли е това?
И всичко за каузата..Че какво лошо има ..
Господ ни обича..И ние него..Егоцентрично,при това..
Хиииииии,ПОМНИ СЪбОТНИЯТ ДЕН,А ПРЕЗ ДРУГИТЕ РАбОТИ...
Това го е писал работодателят ми.
Но пък аз определено помна съботния ден.Защото работя..над и за себе си.Дори така преизпълнявам работния план,защото работя за Господ.
Тогава усещам,че каквото помня,то ще ми се усмихва дълго..За това живея.
Иха,петата ми е много любима....ПОЧИТТА КЪМ РОДИТЕЛИТЕ...
Мамо и татко,здравейте...Скоро идвам при вас да ви прегърна..Дали ви почитам..?Очите на мама и мъжкото мълчание на татко..
Това е всичко.То ме прави човек...Усещането ,че благодариш, докато обичаш..
И сегааааааа....НЕ УбИВАЙ!!!!Добре,няма.
Но има един природен цикъл*Ти си го измислил,Господи*....,който движи оцеляването на вида..А ние сме нагло отгоре..Това не е ли разрешение свишше..Не е ..Но всеки си избира логика.По -точно всеки притежава своя логика,която осмисля и защитава неговия бог..
И *Райт*,който ги убива до крак свършва по магазините..
НЕ ПРЕЛЮбОДЕЙСТВАЙ....
А нима е възможно,при условие,че първо трябва да си верен на себе си..Да знаеш какво и от кого го желаеш..И можеш ли да дадеш повече?Себе си..
Готово ли е сърцето ти за среща със съдбата си?Или ще се види в счупено огледало разхилядено..
*Оправяй се,мой човек*-казвам на сърцето си..Всеки намира ,каквото търси,защото го е засял преди..И най-щастливи са тези,които просто се поглеждат сутрин в огледалото.И се любят с образа си,докато се бръснат или мият зъбите..Да се радваш на простчките неща..
Ооооооооооо,НЕ КРАДИ..Невъзможно!!!
Дали идея,дали чувство,дали поглед,отвян от вятъра и не за теб..Крадем!!За да оцелеем..Крадем душите си!
Ооооооооооо,НЕ ЛЪЖИ...Хиииииии-хи-х..
Грешни смееееее..И такива ще си останем..,за по -удобно.
А последната божа заповед е черешката на сладоледа на заблудата ни ,че сме праведни....
Кой не е пожелавал ДОМА,ЖЕНАТА,МЪЖА,СЛУГАТА,СЛУГИНЯТА,ВОЛА,МАГАРЕТО ИЛИ НЕЩО ДРУГО...например игуаната или поршето НА бЛИЖНИЯ СИ?
Илюзията ,че спазваме ли тези добри пожелания ще се нанесем автоматически след смъртта си в най-реномираната кооперация*Рай* е...илюзорна.
Остава само да преслушваме богът в нас,избрал да следва доброто си АЗ.Дано е здрав!
Да пътуваме ,дори на стоп към сърцето и душата си,пък......да става каквото ще!!!!
Приятни и честити празници!!!!!!!!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано25.04.03 13:35



дракулке, иде великден и теб те обхвана духовното настроение
приятно изкарване, да целнеш бияча и предварително - Христос анести:))))))
сори че не е по темата.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано25.04.03 14:11



ММММ, мрачничкоо...,и много вярно..,на моменти,много предпразнично..

hodi mi se na more


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано25.04.03 18:04



И аз това щях да ти кажа, ама в кратце - човек трябва да живее в съгласие със себе си и това е. Като се има предвид, че каквото си надробиш това ще сърбаш, живеенето в съгласие със себе си ще предизвика противодействия, които ще те променят към по-добро и т.н. докато... станеш самото съвършенство



Тема кой, какво...нови [re: azia]  
Автор ПPOCTьO (Българче)
Публикувано25.04.03 21:07



некой бияч целнал Дракула?

Ибаси! Кви ора има...

"Не можеш да ме обозреш, защото съм необозрим..."


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано25.04.03 21:32



Не ми хареса това.



Тема Re: за Десетте божи заповеди и още нещонови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:07



Редактирано от Pau на 26.04.03 01:46.



Тема Re: за Десетте божи заповеди и още нещонови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:09



Само не мога да разбера като се плещи всичкото това СЛОВОБЛУДСТВО напоследък в клуба, като се показва колко сложни думички знаем и по какъв безмислен начин можем да ги съчетаем, какво постигаме...

Явно някой е прехвърлил набързо православно календарче за 2003 година и е почнал да прави съчинения по картинка. А смисъла зад написаното в това календарче ще си го изсмучем от пръстите, зашото сме 'ноу интелигентни и трябва да блеснем с поредната безкрайна поредица от изпразнени от смисъл изречения, нищо че бъркаме граматиката и правописа на доста думички, важното е да имитираме ерудираност със забъркани на омлет буквобуламачи...

Е айде нема нужда!



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 01:19



Редактирано от Pau на 26.04.03 02:04.



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано26.04.03 01:25



на 3 ракии ли си?

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 02:01



Не съм на три ракии, а на три бири, много моля, да си иаме уважението
ама наистина на човек да му изпушат бушоните вече от толкова четене на безмислици!



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: cлънчorлeдka]  
Автор Zeno (The child)
Публикувано26.04.03 05:30



hmmm ama w kratce i malko teoretichno towa moje da ne e sawsem wiarno,
zashto ako e wiarno no iziskwa bezkraino ili neobozrimo dylyg period ot wreme za da stanesh sywyrshen....moje i da ne si struwa....zashtoto niakoi mejdinen interwal kato cialo moje da byde izjiwian po "po-dobyr" nachin /kakwoto i da znachi towa/ i w syshtoto wreme da ne e izjiwian po nachina iziskwash krainoto sywyrshenstwo

poopleteno malko stana

Strange is our Situation Here Upon Earth


Тема естествено!нови [re: Zeno]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано26.04.03 11:02



около 15-16 живота



Тема Тенкю ти,нови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано26.04.03 13:34



искаш да кажеш да целуна бияча.......[usmihvam se
Няма какво да се сориш....По темата е доброто пожелание..Пък и ти си част от темата....Останалата част от темата е моето добро пожелание към теб...
На запалена свещичка си мечтай..Да се сбъдне...!И целуни дребния..

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Предпразничнотонови [re: u_men]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано26.04.03 13:40



е част от празничното...
Празничното е по-приятната страна на живота ни.
Ако то е вярно,значи има смисъл да живеем...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Както винаги, ти ...нови [re: Pau]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано26.04.03 13:47



не си потърсил(а) положителното и доброто в това писание, критикувано от теб.

Има идея момчето/момичето. Излага я. Тя не е, обаче, достатъчна. За да запълни формата, продължава изложението. Губи темпо. Завършва "по канон".

И не му/и критикувай граматиката и правописа. И твоето изложение е пълно с грешки.

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 26.04.03 13:48.



Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: ABe]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано26.04.03 13:51



Стига бе, братче, каква идея?!
Хайде, обясни ми, каква може да бъде идеята на едно толкова претенциозно и безсмислено изказване?
Да покажем, че сме по-големи от Бог? И то - навръх Великден?
Да демонстрираме, че за нас правилата не важат?
Да видят другите колко задълбочено разсъждаваме?
Или...?


Лично за мен това писание горе е "изпълнило мисията си" само при положение, че Дракула е искала да ни покаже колко е тъпа, своенравна, малоумна и ненормална.

Е, видяхме. Не че не си го знаехме и преди...


Отивам да си измия устата



Тема Re: Както винаги, аз...нови [re: ABe]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 14:27



се старая да пиша правилно и без грешки и мисля, че се справям относително добре с това. Сега прочетох постинга си и наистина видях една грешно написана дума - "безмислен" - с изпуснато "с", но други грешки поне аз не виждам. Моля за корекция, ако бъркам.

Основното, което исках да напиша, беше, че доста (всички) от постингите, които чета напоследък от определени хора, звучат адски надуто, с целенасочено претрупани и усложнени изречения, изразяващи НИЩО, като целта е по-скоро да се постигне някакъв друг ефект, а не да се изрази успешно някаква логична и последователна мисъл. Срещу това имам против. Иначе грешките при писане ни съпътстват ежедневно, особено при писане по интернет форуми по късни доби в нетрезво състояние на духа и тялото, признавам - никой не е съвършен, особено аз ;)



Тема Нали сме си говорилинови [re: cлънчorлeдka]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано26.04.03 14:34



за третият физически закон на Нютон...
Всяко действие - противодействие..
Но хватката е да извлечеш най-градивното от противодействието и да го впрегнеш в градеж на доброто за теб...
Може и да е унищожаващо..
Ти ,доколкото те познавам вървиш уверено към успешния съвършен градеж...
Давай все така....
Макар че сме говорили и за това,за стремежът към съвършенството,което е тежко носене на кръст...И никога няма да сме щастливи ако стремежът към съвършенство е съвършен....

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема ти ,...нови [re: ABe]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано26.04.03 14:41



виждам,си висок....
Виждаш нещата отгоре и в яснота...
Широтата на духа помага да гледаш във вярната посока...


Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Имашнови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано26.04.03 15:07



пълно право да не харесваш това,което четеш..
Сори за грешките,не съм погледнала дори...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Kpъr ()
Публикувано26.04.03 15:37



спокойно, по-спокойно, и накрая това - което си мислиш... наистина. "ти си геврек"...оп-а, грешка, всъщност козунак... дали ти остават още 9 живота?

--------

та значи, "корпорация Рай",Саймък. всеобхватно, късно, че и тъжно като история, много натоварва да си представиш тази сивота, еднаквите блокове, всички автомобили - една марка, максималко аеродинамично, ергономично и икономично и като цяло максимално еднакво...

да не си правите кумири с това - еднаквостта на всички... важно е всички да сме различни... е, но може би не чак до крайност... ще направим компромис с това



Тема Ами и азнови [re: Drakula]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано26.04.03 17:02



горе-долу това имах предвид за противодействието
а това за съвършения градеж



Тема Re: Тенкю ти,нови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано26.04.03 21:57




как е при болярите - опекохте ли агънцето, нацъкахте ли салатките, напълнихте ли чашите?:)))
аде наздраве

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано26.04.03 21:59



ама си гаден та гаден, направо се чудя на обърканите дами дет ти драскат бележки. ейй какви 'кавалери' е раждала майка България бее.
ама много ме нервите с простьо понякога

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано26.04.03 22:03



ее аз разпускам в клуба. ся хич не ми е до мислици:) искам малко празни приказки и бъзик.
ако искаш и за марки памперси да си говорим
подкара ли байсикъла вече? днес един ентусиаст се мъчеше по баирите към бистрица, направо го съжалих момчето, за малко да карам мъжа ми да качи в багажника /колелото де/:)))))))))
ей видях макетите, които строят за 'спартак' мания

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано26.04.03 22:58



австралийке, нищо лошо няма в това да се побъбри на неангажиращи теми онлайн и да се отпочине, но като почнем да говорим за сериозни неща, мазаници и дивотии не бива.

Иначе и мен ме интересува темата за памперсите, коя марка е най-товаропоемаща, ако мъ разбиръш какво искам да кажа

За байка съм си дал дума и обещание, ако слушам, да се повозя малко след първи май, за пръв път от миналия 24ти май, га си потроших кокалите с него, чакам с нетърпение да дойде празникът на труда (и велосипеда), а бира кога ще пием, баба яга вече е отворила сигур!



Редактирано от Pau на 26.04.03 22:59.



Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано26.04.03 23:05



Не съм гаден. Просто казвам нещата така, както ги виждам. Ако не ти отърва - твой проблем.

Майка България е раждала такива кавалери, каквито и дами. Ако ме разбираш кво ти казвам.



Тема Re: Предпразничнотонови [re: Drakula]  
Автор u_men (poluidiot)
Публикувано26.04.03 23:08



Оптимистично!

hodi mi se na more


Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано27.04.03 01:54



аз се бутам само в по-леките теми, не цапам другаде:)
хмм да не ти е дошло време за памперси? не си черпил
че защо не въртиш педалите? а такъв кеф си купи возилото ааа че кой ходи на баба яга, дай на заимов че ми е по-близо, а и на теб тоже.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано27.04.03 01:57



не си длъжен да четеш и списваш във всички теми, особено пък в тези, които не ти отърват:)))) все пак добрият тон е за предпочитане пред личните нападки. и без това ежедневието е пълно с драми, неприятни хора, кофти случки, що и тук да се мразиме?

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано27.04.03 03:36



...което и правя (избягвам някои теми - и за четене, и за писане). Тук обаче работата е дебела - появила се е някаква, която си позволява да критикува десет изречения, които очевидно не подлежат на критика (поне не толкова плитка, колкото я видяхме тук) и върху които буквално е изградена цялата човешка цивилизация през последните векове.
Нямам против да има разнообразие във възгледите и възприятията, но подобно малоумие пали фитила ми от раз. Виж, когато чета "Моята молитва", нещата са иначе. Тогава приемам различното мнение и дълго размишлявам върху него. Разбира се, между нашта Дракула и Ботев има известна интелектуална и емоционална разлика. В полза на втория.
И като сме седнали да си говорим за добър тон (по-точно - ти си седнала да ми говориш), не е зле да прочетеш отново думите, които ме изкараха от релси и да споделиш като как точно и къде в тях видя добър тон. После прочети първия мой постинг в темата и кажи къде точно в него видя липсата на същия този добър тон. След това поразгледай и забележи, че Дракула тръгва да отговаря на всички, които са дали отзиви, с изключение на мен... Не че държа да получа отговор от тази мазна баница (знам как ще звучи той), но не е ли малко странно?
Избухнах, защото мацката не само че не си затваря човката и не подвива опашка след изказването на Pau (което подкрепям 100 %), но става още по-нагла.
Е, това не трябваше да го прави!!!
И питам: коя е тая, която си позволява да критикува толкова безобразно десетте Божи заповеди? Каква е тя, откъде идва и какво си мисли, че прави? Била ли е някога самата тя потърпевша от чужди постъпки - нарушения на десетте заповеди? И ако е била (а това е сигурно) - толкова ли и е харесало това, че призовава към безусловното им потъпкване?
Знам, по-лесно е така - като не можеш да постигнеш нещо, да го отречеш.
Кво ли ти говоря... все едно ще ме разбереш.



Тема Уххххх,нови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 10:21



преядох не само с козунак,мии квот се сетиш...
Ма ми е мноооооооооо доволно и гладя коремче...
Наздраве и наяде, и напи...
Болярска ми работа!!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Защотонови [re: u_men]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 10:24



така вярвам в живота си...
И ...живея...!!!
А най-важното...приятно ми е да продължавам да живея..
Без да гледаш слънчево и в мрака.....кефът не се реализира..

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Ами и азнови [re: cлънчorлeдka]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 10:26



Като го построиш-кажи ми...
Ще го огледам критично и няма да ти спестя.....усмивките!
Знаеш,че хубавите..

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Уххххх,нови [re: Drakula]  
Автор Maчo (уличен :))
Публикувано27.04.03 10:27



Дай, Боже, всекиму!

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Уххххх,ухххххххххнови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 10:31



Че прави го ,де...
Кой ти пречи ....
Или кой ти помага?
Ето ,ще ти помогна с едно ,две ,три наздраве......


Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Уххххх,ухххххххххнови [re: Drakula]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано27.04.03 10:36



Ох..Не на мен :))
След снощи/днес съм като бременна хлебарка :)) Усещането е отвратително и съчувствам на всички, оценили така подобаващо празника

нищо човешко не ми е чуждо :)

Редактирано от Maчo на 27.04.03 10:56.



Тема Божеееееееее,нови [re: Kpъr]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 10:45



как се дразнят някой хора от свободната мисъл.........

А ти успокоен установяваш,че геврек беше преди...
А аз не съм козунак,моля ,моля...Козунаците си ги хапвам вкусничко...Е,то вярно ,че се самоизяждам понякога,но на празници не правя такива работи...
На празници се надявам на другите ми 8 живота,щот от празнуване предавам богу доволен дух...
А относно това всички да сме различни...понякога искаш да приближиш различността си до тази на друг,който те радва в своята близка до теб различност...И така различностите стават еднаквости в хубавото ,което сътворявате заедно....
Бог прави такива хубави работи...Съединява, съхранява и развива красотата
Мдаааааааааааа,ще направим компромис ЗА това...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано27.04.03 11:50



самата дума 'заповеди' ме стряска, а още повече ме стряска отрицанието ти и неприемането на критика. ако цивилизацията бе изградена на базата на тези 10 заповеди, светът може би щеше да е едно приятно местенце за живот. но аз приемам пороците - е, не всички разбира се - според мен те са движещата сила и на тях се крепи еволюцията человеческа.
и не мисля, че християнството има голям дан в развитието на цивилизациите. древногръцка, древноримска, а да не говорим за тази на ацтеките, която за мен е върха - там няма заповеди, няма канони, няма догми. там където има свобода, там има и развитие. само не ме обвинявай в безбожие
за църквата и поповете не ми се говори - там е пълно мазало, особено пък тук в бг - 2 синода, 2 патриарха и так дале...

за другото - не чета всички мнения - случайно погледнах тези на аве, паулиньо и твоето, та не съм много в час с развитието на действието
едва ли има човек на този свят, който да не е нарушил или да не е пострадал от нарушаването им:))
ее т'ва последното изречение пък беше върха на ...
аде че ще ми изгори агнешкото
христос воскресе

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема на слънце и сред млади пТички чуруличкинови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано27.04.03 12:04



Африка, съгласен за леките теми, но в момента пишем тук, а таз тема е сериозна според мен, затова и надигнах гневен глас на възмущение.

Рано ми е мени за памперси, пък за наследници оше не съм сколасал да стигна до този момент

Съгласен за заимов, а ти ще докараш ли втория наследник да го видим



Тема Sid Mayer's Civilizationнови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано27.04.03 12:20



Антарктидке, позволи ми само няколко репликации на твоята позиция

Древните гръцки редом с възвишените мисли и нещата, оставили ни като наследство, са правили и доста други, мм интересни неща.
Философи, математици и други изтъкнати гърци от ранга на Питагор, Аристотел и Евклид, бидейки белоглави старци са вярвали в много интересни идеали. Например между два учебни сеанса под сенките на маслините те са разтушавали своите млади ученици с едно бързо тяхно опъване на фона на свирене на арфи и рецитиране на поезия. Най-висшата форма на любов при тях е била тази, между Учителя (М) и ученика (също М). Така разлика между думите педагог и педофил всъщност не е имало. Хвала на гръцката култура!

За римската цивилизация няма какво да кажа, всички сме запознати с всичките изцепки на масово избиване на хора за забавление, тоталната деградация на нравите и обществото, управлявани от императори психопати и душевно обременени люде. Да си представим, например, президентът Първанов запалва цяла София с нафта, взета назаем от "Градски транспорт", за да може да изрецитириа с патос "Интернационала" например ... бр-р-р , но тханкс

Културата на ацтеките пък е най-живописна. Големите пресечени пирамиди, които сега изглеждат много cool, когато се ползват във филмите за Индиана Джоунс (готин пич) или Лара Крофт (nice chick) всъщност са ползвани за ежедневни човешки жертви, подчертавам човешки, като при откриването на не знам какво си здание (пак някоя пресечена геометрична фигура) са заколени 6000 (шест хиляди) млади момченца и с кръвта им е била полята не знам какво си, вече не помня.

Затова варварите испанци, бидейки гнусни нашественици, първо забраняват тези ритуали и разрушават гнусните идоли, седящи на върховете на пирамидите. Сблъсък на култури и светогледи - християнската срещу езическата

Аз заставам зад 10-те заповеди, те не са в ущърб на човека, а за неговото добро и в неговия интерес, както когато лекар ти забрани да пушиш, той не е зла гад, която иска да ти направи мръсно, а по-скоро мисли за добруването и здравето ти

и тъй - да не се мислим за богове, да не издигаме СЕБЕ СИ като най-великото същество на света, това, което прокламираше вампирозъбата дама в своя постинг.
Не за друго, просто не го можем



Тема Re: Десетте божи заповединови [re: Drakula]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано27.04.03 12:48



Аз! Аз не съм пожелавал вола на ближния си! Пожелавам от време навреме само слугинята му...

Като цяло - интересна тема - с много неща - съгласен, с много други - не...
Като цяло обаче според мен 10-те заповеди, както и самите Свети Писания по принцип, въздействат и се намесват в живота ни не толкова със своето съдържание, колкото с формата, в която са поднесени - така че да бъдат универсални, интерпретируеми във всяка ситуация, тълкувани по един или друг начин.
Конкретно Божиите заповеди - поднесени в кратка, ясна, заповедна форма (при един по - детайлен анализ биха се забелязали ред дребни заложени в тях трикове) просто подпомагат Избора - свеждат нещата до елементарна дилема, опростявайки процеса на вземане на решения... Пример: "НЕ ПРЕЛЮБОДЕЙСТВАЙ!" Дали...или...- зависи в крайна сметка от много фактори - но изборът се свежда до "Да" или "Не"

(Друг въпрос е, че дават и възможности за намеса при избора на решения и примерно йезуитите едно време са ги използвали като средство за постигане на почти неограничена власт, тук темата е вече "Религия" )
...

Изводът - сами по себе си 10-те заповеди са гениални - заради начина, по който са написани, заради въздействието им, за това, че фиксират някакви норми на поведение, които преценяваме дали да приемем или нарушим, когато нямаме друг обективен критерий... Но са ненужни, когато можем да решаваме без тях.

нищо човешко не ми е чуждо :)

Редактирано от Maчo на 27.04.03 12:54.



Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано27.04.03 13:05



радваш очите ми Паули:)
да започна с това, че не отричам нуждата от тези 10 препоръки да ги нарека. особено в днешния свят, в който цари безверие, алчност, свят на войни и поставяне на икономическите интереси над всичко.
1. в онези времена любовта между еднополовите е било нещо естествено и не се е приемало за нередно и грозно. но също така и днес сред християнските среди, били те православни или католици - попове - цари педерастията и което е по-лошо педофилията /спомни си за скандала в щатите/.
2. християнството също си има своите кръвожадни моменти - сети се за хората изгорени на клада, измъчвани в подземията, кръстоносните походи и т.н. да не продължавам
3. испанците - мнооого ги обичам, особено пък с прословутата им испанска инквизиция:) да не мислиш, че на Писаро му е дремело за хилядите избити ммм? както винаги и те са се ръководили от жаждата за злато и богатства и завземането на нови територии. сети се как са се помъчили да приобщат Япония с нейните богатства. и това са най-бегли примери - няма да задълбавам:)
това сме ние хората - с добрите и лошите ни страни. заложено е в същността ни и дяволчето и ангелчето.

ейй ама няма по-досадни същества от непушачите

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: на слънце и сред млади пТички чуруличкинови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано27.04.03 13:07



ее аз вървя в комплект с двама дзвера:))))
ако ще помагаш със следенето, пък аз да си пия бирата и пафкам цигарата спокойно - идваааам:)

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано27.04.03 15:01



Явно трябва да ти се сдъвква, като на малко дете...
Не си спомням нито веднъж да съм споменавал думата "християнство". Въпросните заповеди (от които толкова се стряскаш, само защото са заповеди), са универсални. Мислех те за човек, който достатъчно добре чете между редовете.
Та значи, "не убивай", "не кради", "не лъжесвидетелствай срещу ближния си" са универсални - далеч съм от мисълта да ги свързвам единствено с християнството. И по една случайност законодателството на всички държави, имащи себе си за цивилизовани в настоящия момент, се основава точно на тези заповеди (от които толкова се стряскаш, само защото са заповеди).
Абе, ти що се стряскаш от заповедите? Толкова ли си свободолюбива и разкрепостена?
Я да видим как ще ти прозвучи това: "Не убивай детето на azia".
Стряскащо, нали?
Дали пък в тоя случай въпросната заповед не ти дава някаква, макар и минимална, сигурност? Не си ли даваш сметка, че си спокойна, именно защото тези заповеди малко или много са заложени в нашето съзнание и възпитание? И как би се чувствала, ако поколения наред хората бяхме възпитавани не с Божите заповеди (под една или друга форма), а с това, което е писано в началото на темата? Нещо от рода на: "Абе не убивай, ама какво пък - всеки греши. Ако убиеш, ще ти бъде простено. Важното е да си единствен, уникален, чудесен и от време на време добър човек. И никой да не може да ти заповядва".

Аре стига глупости! Като не обичаш заповеди, отивай да живееш в Африка или в Амазонската джунгла! И мисли как ще си пазиш кожата.

И не ми пробутвай идеи за свободата и развитието, ако обичаш. Не на мен.



Тема Re: Уххххх,ухххххххххнови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 17:02



Че то ,празниците, яко продължават..
Я,къв ден на труда и Гергьовден се задават..С разни агнета под мишници...
А като хлебарката ти роди-ето още един повод за празнуване....

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Хубаво е това,което си написал....нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 17:59



Всяка култура достига до върхове ,които се ползват и поглъщат от по-силните завоеватели.Чуждата религията избирателно се подтиска ,поглъща, ласкае с едничка цел-извличане на изгоди и пари.
Християнството е доказало своята пластичност и сила и е наложило своята доброта над повечето народи..
Намесвам се в разговора ви с Ази,защото просто си ме разбрал неточно и непълно..
Аз също заставам зад 10-те божи посоки,но казвам-грешни сме,защото ИМЕННО не умеем да изпълняваме заповеди,не умеем и не трябва да следваме сляпо каноните,трябва да се вслушваме свободно в Бога,който е част от нас,дори понякога трябва да му се противопоставяме-пак в борба за доброто,трябва да се стремим да бъдем силни,да правим всичко възможно да следваме тези 10 пожелания градивно,но наивно е да вярваме,че след като стриктно цял живот изпълняваме перфектно каноните на църквата и хоп-директно в рая......
Църквата ,а и религията, като цяло ,са нагодени в интерес на властимащите .
За да се държат слугите под контрол и да очакват наградата за послушанието си в рая.
Вярвам,но вярвам в богът,който е силен и справедлив,който подкрепя и пази всеки,който първо вярва в себе си,който има положителна нагласа да твори добро,защото се е вслушал в себе си и Господ,който е в сърцето му,вижда гредите в очите си и ги елиминира като живее в хармония със себе си.Такъв човек лесно ще помага,няма да пречи и ще работи и за доброто на другите..
А ацтеките са пичове ,щот са ни дали какаото и нововъведенията в земеделието-*терасовидните посеви *....Какво щяхме да правим без какаото!!!!!!!!!!!!!Благодарим!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Мдаааааааааааа,нови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 18:06



инквизицията си е била баш следствената служба...Виж кви връзки с нашата съдебна система!Сега Торквемада да беше жив-щеше да има най-висок рейтинг!!!
Обявяването за вещер или магьосница е било в полза на хазната или на съседът,завидял на имуществото или жената на нещастния имуществоимащ.
А всъщност ти си ме разбрала ,защото това и ми беше идеята-дяволче и ангелче в същността ни..И свободата да избираме кое да надделее в определени моменти..

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема В Сърцето ти санови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано27.04.03 18:11



втъкани 10-те...
Ти решаваш дали да следваш сърцето си...
Понякога,когато разбереш погрешно сърцето си, избираш дявола.....
Понякога той избира теб...
Изборът ти е правилен,когато си в хармония със себе си и си убеден ,че слушайки сърцето си си направил каквото трябва...Пък да става каквото ще...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: В Сърцето ти санови [re: Drakula]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано27.04.03 18:56



По скоро са в базовото ми програмиране :)
а "сърцето" е ирационалния хаотичен фактор, който не ни позволява да ги абсолютизираме :)

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано28.04.03 02:19



познаваш ли човек спазващ всички тези заповеди? аз не! и в самите тях има нещо много хубаво и чисто, но... светът е опорочен и и неузрял за праведен живот.
наистина ме стресна. това бе глупаво също толкова, колкото и надеждата, че никой няма да посегне на децата ми /и не само на моите, бих се страхувала и за твоите бъдещи/. и каква сигурност ми дава забраната за отнемане на човешки живот? сам си свидетел колко болни мозъци щъкат около нас - майки убиват децата си, бащи ги пребиват до смърт, да не говорим за безсмислените войни, които се водят. та защо тези цивилизовани държави подкрепят и участват в убийството на толкова много хора? нека дадат парите, които хвърлят за въоръжаване на децата от африка.
а на теб какво може да се пробута? явно бързо се палиш, само не посягай към чифтето.
а всичко тръгна от добрия тон:(

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано28.04.03 09:23



ся испанците че са правили дивотии и малоумия ушким в името на християнството не искам да коментирам, и аз не съм съгласен нито с методите, нито с целите им, обаче хайде сега понеже една жена е курва да лепнем етикетчето на всички останали потомки на Ева и край . Въобще методът на разсъждение "еди кой си е еди какъв си, следователно всички са маскари" не води до нищо смислено :P

Изтъкнах фактите за гърците, римляните и онези дивни индианци, защото те са били начин на мислене и поведение на обществото им, не защото отделни индивиди са простеели, принасянето на хора в жертва от главните жреци на ацтеките е поради самата същност на религията им, а не защото жрецът Х е решил тъй

anyway, непушачите ставаме все повече и повече, нека ви е гадно, лоши непушачии :PP~

Азийке, надявам се ще дадеш светъл (неличен) пример на сладките отрочета да не стават пушачи и пушачки като мама си, нали



Тема Хау!нови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано28.04.03 09:37



Добре, значи да благодарим на великия дух Маниту за доматите, картофите и тутуна индиански, на духовете на предците, на буда и на избран кръг демони за китайския черен чай и на още сума известни и неизвестни божества за това, че в страната им растяло еди какво си растение, което го няма в нашата градинка

За съжаление, човек по рождение си е зъл и колкото и да се напиняш, не можеш да го направиш по-добър само с желание и добре звучащи думи, това, което ти се опитваш да пробуташ като акзицна стока под тезгяха на черната борса . Въобще хуманизмът като течение е донесъл само мизерии за човечеството последните няколкостотин години и това е следствие точно от разни свободни интерпретации и тълкувания на понятия като добро и зло, защо и как да живеем. Особено опасно е да започнеш логическите съждения "Бог е в сърцето ми, аз се вслушвам в сърцето си и изборът ми е правилен,когато съм в хармония със себе си". Убеден съм, че всеки психопат е в хармония с вътрешния си изкривен мир, докато убива поредното невръстно момиченце или момченце, само че това не означава, че той действа _правилно_. Въобще много народ се е пръкнал на тази земя и, водейки се само от собствените си (сбъркани) разбирания за правилно и неправилно, е направил куп големи злини.

С две думи, не разчитай само на вътрешните си чувства, трябва чат пат да ги сверяваш и с някой външен константен критерий, точно както се прави с кантарите по женския пазар в института по мерки и теглилки, т.е метрология ;)

Редактирано от Pau на 28.04.03 09:39.



Тема Re: Хау!нови [re: Pau]  
Авторcлънчorлeдka (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 09:48



А този външен константен критерий кой точно ти го натриса и след като някой ти го натриса, възможно ли е въобще да е константен....???



Тема Re: В Сърцето ти санови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано28.04.03 10:01



В сърцето има мноооооооо други неща ,които помагат на правото ти на избор да избира да не спазва сляпо нищо...
Можеш да влуднеш от хаосът,ако вземеш да го анализираш и подреждаш ,а той все не ще и не ще...
Защото ти не искаш.
Защото хаосът те прави свободен и спестява време да се чувстваш по- добре,защото си избрал нещо и го слазваш като мислиш,че така е правилно...
Хармонията ти позволява да не изпадаш в подробности и да проявяваш избирателна пропускливост за всички дразнители,които ти крещят,че хармонията ти е неправилна и се стремят по всевъзможен начин да те разсеят от избрания от теб верен път.
Майната им!Слушай собственото си програмиране в сърцето си.
Без да абсолютизираш нищо..То е твое-имай повече доверие в себе си.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано28.04.03 10:39



Тоя клуб заприлича на Олимп - пълно е с богове и богини...

И всички търсят оправдание за несъвършенствата си.



Тема Хааааааааа,нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано28.04.03 10:41



стига бе,аз се пошегувах за какаото..Мноооооооо обичам шоколад,а всъщност какаото яко е помагало на ацтеките да активеят за жертвопринушенията си и да хапват сърцата на жертвите си в шоколадова опаковка...Адреналинът и ендорфинът са танцували бойни танци в какаолюбителите.
И кво правят Писаро и хората му-вместо да унищожат дяволския плод -зарибяват бедната Испания със сатанински питиета..Мдааааа,ма всяко нещо в друга среда,в друга култура,в друга географска ширина ,в друго общество ,в друга психика е коренно различно като ефект.
Ето,абсентът,ето *ръженото рогче*-болест по зърнените храни по времето на Йероним Бош,хашишът и всякви други вещества са помагали на творчеството,родили са се невероятни творчески благини,нооооооо и са довели много хора да пълна лудост....Кой избира кой ще е носител на божата идеята?Не сме ли ние насочващите и пречупващите силата на всяко чуждо тяло в нас към градивна или разрушителна посока?
Ааааааааа,за какаото ..хиииииии-хииии,нали е култура, а терасите помагат на зем.култури да културеят...
Просто си поиграх с думите и асоциациите.Извини ме,ако те дразни..
Сегааааааааа,какво да направя,че хората са лоши..?Именно това визирах-че лицемерието колко сме добри и праведни е често изкривено,че не зависи само от стриктното спазване на 10-те,пък и откъде си сигурен,че именно психубиецът не ги спазва от сутрин до вечер,защото за него убийството не е убийство ,а възхвала на бога.Смятам ,че това лицемерие ,заедно със съденето на другите хора са най-големите грехове.
Относно начинът, по който контактуваме-тук контактът е само чрез думи,а това,че думите са добре звучащи ме радва,защото значи ,че съм се постарала да осъществя най-добрата връзка..Оттук нататък си зависи от човекът,който ще ги прочете и от това,как ще ги пречупи през ценностната си призма...Тук нямам пръст и е божа работа.Частицата божа ,която е в четящия, решава коя негова страна да се прояви-дали той си избира ангелската или дяволската гледна точка...И правото му на избор се проявява съобразно желанието му,здравата или обратната психика,нагласата да разбираш отсрещния вярно.
Мдааааа,добрите намерения водят директно в ада,но откъде знаеш какво е ад и доколко доброто намерение е добро и за кого?Може раят да е ад.Засега всичко е в нашите надежди ,страхове и фантазии.И всичко е относително.
А ако ми покажеш кантар,който да не е пипнат от някой*специалист*,ако ми покажеш верен компас за правилна позиция,ако ми покажеш един безгрешен човек.......
Когато не съм сигурна и когато съм объркана- слушам себе си.Затова съм аз-защото не ме е страх да застана зад моята психика и позиция и да си поема отговорността, ако съм наранила някого без да искам.Поне знам кой е виновен...
Най-трудно е да виниш себе си.
Психопатите отдавна са се отказали да бъдат хора.Доброволно...
И до това състояние са ги довели другите хора...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Зено,налинови [re: Zeno]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано28.04.03 11:42



ти определяш какво е твоето съвършенство?Определените моменти имат своя край.И съвършенствата са крайни и кратки.
С изживяването на всеки период представата за съвършенство ти се мени-защото ти се мениш.....И така ще стигаш до моментните съвършенства ,които ще те менят непрекъснато да изискваш все повече и повече...И до крайното крайно съвършенство ,което не съществува,няма да стигнеш...
Пък и запленен от някое междинно съвместно съвършенство -едва ли ще искаш....
Съвършенството е там,където се чувстваш най-добре..
Друг е въпросът ,че перфекционистите никога не са доволни и не се чувстват добре.Те стоят на ниво вечно търсене на Съвършенството и за тях няма моментни съвършенства.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Дребно фактическо уточнениенови [re: Drakula]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано28.04.03 17:32



Всъщност Кортес е имал вземане-даване с Монтесума и с ацтеките,които всъщност се казвали мехики,а после ,след завладяването им от испанските конкистадори придобили названието ацтеки.Такава дума на мексикански не съществува.Изобщо Кортес се е вихрел в Централна Америка,
а Писаро се е подвизавал в Южна Америка,където покорил държавата на инките,основал гр.Лима и зарибил Испания и цяла Европа с кафе*Инка*

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Хау!нови [re: Pau]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано28.04.03 17:38



(Осъдените) серийни убийци обикновено се характеризират с доста високо ай-кю, желязна логика и погрешна отправна точка. Така че - константен критерий?

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: В Сърцето ти санови [re: Drakula]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано28.04.03 17:47



Ух...с туй мое голямо сърце... смятай, че утиде коня у ряката :))

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Хааааааааа,нови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано28.04.03 21:08



Когато човек стане сам мерител за себе си, за мислите и делата, които прави, ВИНАГИ, подчертавам ВИНАГИ се стига до мизерен край, чувство на нещастие и неудовлетвореност, а ако човекът има по-голяма власт, политическа или икономическа, от това страдат и останалите хора около него. Пример: произволен диктатор от бананова репулбика или от страна като СССР или Ирак, непогрешимият според самия него човек води към разруха страната си и хората страдат поради това, че в сърцето си той вярва че е прав. Втори пример: лицето Бил Гейтс, който си е повярвал, че знае по-добре от хората от какво се нуждаят като операционна система и черти на софтуера, който ползват, и заради компанията, която той води, сме на дереджето в което сме в момента, с купищата вируси и ежедневните проблеми със "забиващата програма" и "бъгавия експлодър"

Затова и в демокрацията като обществен строй е въведено разделение на властите, за да може всеки да има коректив и да не може да си прави каквото иска, каквото "му казва сърцето".

В личен план, когато опираме до индивида, е по-трудно, но всеки избира в какво да вярва и на какви житейски правила да се подчинява, дори и тези, които твърдят, че мразят правилата.

The choice is yours, drink Pepsi



Тема Re: Хау!нови [re: Maчo]  
Автор Pau (Li)
Публикувано28.04.03 21:49



Познавам много доста интелигентни хора, притежаващи отвратителни качества като хора и личности. Интелектът не е предпоставка да бъдеш добър, той е просто средство за постигане на целите ни, били те добри или зли

А мъдростта носи печал, както е казал в Еклисиаста цар Соломон, след простотиите които е извършил, дет се казва, споделен опит от първа ръка ...



Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано29.04.03 01:51



на колене, рабе:)
ама тоя постинг какво общо има с темата?
верно е, че съм изтъпяла тотално, но никъде не съм споменавала, че съм съвършена, даже напротив.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Мдаааааааааааа,нови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано29.04.03 01:58




ама нали знаеш, че Ватиканът е с най-добрата шпионска мрежа:) да не говорим, че е обхванала всички сфери на влияние, структури, нива в политиката и т.н. а това няма нищо общо с църквата и най-вече с вярата:)
според Карлито сме се имали за богини, ама туй е друга тема:))) аз твърдя, че дяволчето е в мен и не зная кое е с по-голяма котировка в момента:)

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано29.04.03 02:14



И всички търсят оправдание за несъвършенствата си. - писах.

Ти къде видя да съм споменавал, че си съвършена?

Верно си изтъпяла. Сигурно е от недоспиването.



Редактирано от Karl Terzaghi на 29.04.03 02:16.



Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано29.04.03 02:16



оооо приятелю, испанците са били най-жестоки. всички християнаски държави са имали своята инквизиция и своите мъчители. сега се засетих за поредица от книжки на историческа тематика и за проклятието на царя Слънце /Луи едикой си - 14 май беше/ от изгарящ на кладата тамплиер.
аз пък ти казвам, че хората са еднакво жестоки , но в съвремието ни сме гадни по един малко по-елегантен начин
непушач такъв, знаеш ли, че на орлов мост е най-високата радиация, по-голяма и от тази в Колзодуй:)
шъ им скъсам дупетата от бой ако захапат фас:)) дано само не се друсат, че като гледам днешните младежи, тръпки ме побиват:((((((((((

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Както винаги, ти ...нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано29.04.03 02:18



ооо аз не търся оправдание за нищо. живея си с недостатъците и понякога съм нещастна от това, друг път се радвам, че съм това, което съм:)
а ти?
наспа ли се?:)))))

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: azia]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано29.04.03 02:19



Дали се друсат или пушат - не е ли все едно? И в двата случая се самоунищожават. Само че в единия убиват само себе си, а в другия - и околните.



Тема Ти самият го казанови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.04.03 10:55



Всеки избира в какво да вярва.....Ти потвърждаваш моето твърдение.
Ми това е ,което говори сърцето и сърцето ТИ..Говори на най-добрия и разбираем за теб език.Говориш за нещо,което е преработено през сърдечната фабрика и прието за твоя истина.За да я споделиш не си ли се вслушал в това,в което вярваш?
Ти,когато правиш или избираш нещо ВИНАГИ ли се съобразяваш с чуждите хора,с чуждите всякакви преценки,само за да убедиш себе си ,че си демократичен и че така ще постигнеш най-доброто и най-градивното за теб?????Другите за теб?Би ли заобичал лудо жена,която те обича,а ти не-само защото уважаваш и се съобразяваш с нейните чувства?
Добре,а ако сърцето ти нищо не казва-тогава разбирам,че няма как да се вслушаш в него.Когато откриеш къде точно е сърцето ти ,ще знаеш какво точно ти говори и изобщо няма да поставяш под съмнение истинността на правилността му.Говоря за личните избори.Всеки сам се оправя и често остава сам със себе си и наследството си -умствено и духовно.И продължава да трупа в това съкровище пречупени чужди опити и избрани горчиви резултати.И няма човек,който да е изградил себе си само от себе си.
Във връзка с това-извод-няма човек ,който да е мерител за себе си,без да е поел света около себе си-в зависимост от чувствителността си-все пак живеем в общество и хората около нас ни влияят дори и когато са нашият ад,това ни радват и с възможността да се изключим от тях.
Тогава сърцето ти казва ,че не може да поеме повече чужди мерки и това,което е натрупано в него е живота,твоите грешки,твоите радости от света,в който живееш и за който живееш със сърцето си.
Добре,какво ми казваш-че не слушаш сърцето си?Че виждаш себе си само в чуждите очи?
Не се ли обезличаваш така?
И не бягай в примери от света..Мен ме интересува ти какво мислиш,ти какво избираш...
Не вярваш ли на себе си?
А не предполагаш ли ,че като казвам да слушаш сърцето си,духа,ценностната си система и третото си око- *което е съвестта ти*-не визирам всичко ,което е натрупано най-дъ бест от изкуство ,философия,мисли и желания на хора, които уважаваш и се съобразяваш с тях-но не с всички-това пак е твое отличително право и вкус-интелектуален и житиен...
И си мисля,че просто говорим за различни и крайни неща-*а истината никога не е бяла или черна*,защото с примерите ти съм съгласна, а ти не твърдиш нещо , което да не е преработено през моето сърце,след сверяване с твоето.
Уважението на чуждото мнение е внимание към гледна точка и избор за опит, приет в сърцето ти.Когато си твърдо убеден в истина, след спор излизаш по-убеден в собственото си твърдение.Но ако опозицията е интересна и умна- твърдението ти се обогатява.Относително е всичко-как ще се разбере,как искаш да се разбере,това ли искаш.Нюансите се вливат в сърцето ти.И когато сърцето е голямо- има много да разкаже......

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Мдаааааааааааа,мданови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.04.03 11:13



Ангел с дявол в тялото..
По-изгодният избор .........
А след като има избор-има и възможност за ангелските проявления.И преценка за най-удобният момент!
Дяволски съблазнителна за мъжа си,дяволски права за себе си,дяволито весела...?
Давай все така!!!Моето дяволче те поздравява и вдига огнена напитка за наздраве!
А за Ватиканът и всички институции,които боравят изгодно с вярата и съдбите на хората............Няма нищо свято за машината за пари.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Що бенови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано29.04.03 11:16



тегли те надолу и тежи?

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Хау!нови [re: Pau]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано29.04.03 22:30



И според теб в асимилирането на "външните" концепции за добро и зло интелекта няма думата?

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Що бенови [re: Drakula]  
Автор Maчo (безстопанствен)
Публикувано29.04.03 22:36



По скоро пърха - в различни посоки... :)) Ако все така я кара, че требе да му праим скоро байпаси... или превантивно тайландски масаж :))

нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано29.04.03 23:43



а тамплиерите наиш ли кви простотии са правили, малко е дет са ги изгорили,най-малкото да не прихване Франция някоя рядка венерическа болест, предавана по хомосексуален път след сатанински сексуални ритуали с хора и животни ... направо не е за разказване. Но да не говорим за това наистина, няма значение всъщност...

Тъй, възпитавай младото поколение свободно от тютюнев и сякъв друг дим!



Тема Хо-хо,нови [re: Maчo]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано30.04.03 10:22



хитър ти!!
Мъничка тайладка...
Но гледай и да може да готви,че от масажи мноооо се огладнява..


Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Мдаааааааааааа,мданови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано30.04.03 12:17



кикики това 'дяволски съблазнителна за мъжа си' ме изкефи максимално баш в момента съм си кат едно истинско гуууулямо дяволище:)))) е остана радостта от напъхването в дънките, амааа.....хахаха развесели ме:)))))))))))))))))))))))

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: за вредата от непушачитенови [re: Karl Terzaghi]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано30.04.03 12:25



офф т'ва племе непушачите сте уникално последователни в дудненето, мърморенето, карането, бе кат едни същински свекърви сте а най-много мразя жеста на ожесточено махане с ръка срещу тютюневия дим, а не се усеща и не роптае на задушаващата смръдня излизаща от движеща се с нафта кола.
абе нема какво да се обяснявам - стани на бул. "сливница" и дишай чист въздух, аре да си имаме уважението, моля! ние сме тровели другите, егати изтърканата концепция.

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано30.04.03 12:27



това де го чете? за тамплиерите де

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Мдаааааааааааа,мданови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано01.05.03 09:46




След като се напъхваш в дънките-разбирам защо още можеш да се смееш..
Честито!
Съблазънта е подход и психика.....Познаваш ли психиката и слабостите на мъжа си-дяволчето ти умело ще се вихри...
Пък и под континентална ръка ти е Камасутрата

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: azia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано01.05.03 10:52



Африка, ми това е всеобщо известен факт, не си ли чела например "Махалото на Фуко" на Умберто Еко, там покрай другите кабалистични мистерии и тайни той е омешал и тамплиерите и розенкройцерите :)

Тамплиерите се създават като религиозно-военен орден през ненам-си-коя-и-еннайста година, за да подпомогнат първия или втория кръстоносен поход към Йерусалим с цел да освободят тези земи от ислямското управление на турци и някви арабски местни вождове. Понеже нямали много коне, трябвало да яздат по двама мъже на кон, като вече на място в светите земи покрай местните езически нрави в арабските и турските племена се научили на хомосексуализъм и всякакви други простотии, окултни практики и езичество в чист вид.

Ритуалът за приемане на нов член в ордена според слуховете бил да се целуне голият задник на еди кой си главен рицар в ордена и да закълнеш да служиш на силите, на които се покланял целият орден.

Затова след завръщането от близкия изток и разбиране на тези неща, римският папа слага анатема на целия орден и го разпуска официално.

Същата работа става и с англичаните между другото, покрай завладяването на Индия и управлението й, сума английски офицери съшо приемат страшно много вярвания и суеверия от местните туземци, езически вярвания и глупости...

Та така, да не ти застава тамплиер в гръб, с две думи



Тема Тамплиеритенови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано01.05.03 11:33



се виден пример за това,какво се прави в името на вярата,а всъщност всичко е с цел завладяване на територии,заграбване на богатства и безчинстване за кеф.
С по-законно нарушаване на законите и вярата може да се похвалят сър Франсис Дрейк и сър Томас Морган-видни законни пирати,каперствали в името на Бог,Англия и кралица Елизабет.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Тамплиеритенови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано02.05.03 00:06



Може би си присъствала при създаването на ордена или докато папата и кралете на държавите, участвали в похода, са кроели пъклените си планове за източване на богатствата на Изтока?

За двамата моряци, доколкото знам са грабели кораби на държави-врагове на Британската империя, пък и не знам защо о как определи, че са го правели в името на Бог?



Тема Естествено,нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано02.05.03 10:05



че съм присъствала..
Докато съм чела за тях.
Аз ги попреживявам нещата,които са ми интересни и все едно участвам в събитията...
Нали знаеш-след като животът е театър,защо и живеенето да не е игра?
По-често сериозна драма,но понякога и весело забавление.Особено когато си почиваш с четене на интересни неща.А аз съм дейна и дори когато не творя аз нещата,живея през чуждите очи и живеене.Но аз си решавам кое си заслужава.Ето ти още едно уважение на чуждо мерило.
По принцип 16-17 век е бил векът на завоеванията на Англия.
По времето на Елизабет 1- от 1533-1603 и по времето на Яков 6 са се вихрели съровете Дрейк,Хокинз и Морган,които след завземане на острови ,полуострови и територии автоматично ставали вицекрале на обектите на инвазия.*сигурна съм,че те изнервям с изказа си,нои аз имам нужда от забавления.Да знаеш,миролюбиво е!*
Това,да си враг на Британската империя е било доста често и удобно срещано понятие,по простата причина ,че ако ни си съгласен с изцяло изгодните за тях условия-си против Бог,Кралицата и правата вяра.
По това време нещата са се движели заедно.Колкото по-силно и гръмко е звучало,толкова по-даващо карт бланш било.
Когато кралицата е съросвала адмиралите си,то е било в името на Бога.И те тръгвали да обогатяват империята с ясното съзнание ,че е за правата вяра.
За да не се съмнява никой в моралността на насилието и заграбването на нищо не подозиращи територии-основна част от богатството и плячката се е дарявала на Църквата.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Естествено, не ставай смешен, братовчеде Лари!нови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано02.05.03 17:12



О, въобще не се ласкай, че можеш да ме подразниш с изказа си. Рядко ми се е случвало някой човек да ме дразни просто така, без видима причина. По-скоро се ядосвам, когато чуя или прочета неверни или изопачени неща.

Примерно защо кралицата е съросвала който реши - просто тя е пряк представител на Бога, който й е дал властта да управлява народа, следователно де факто и де юре тя има пълномощия да го прави. Вече е друг въпрос ако превиши тези си права и злоупотреби с тях, съгласен съм че не е приятно нито хубаво, но живеем в лош свят

Anyway, мисля да закривам темата, поне от моя страна, струва ми се, че се изчерпа в интелектуално и забавно отношение



Тема Re: Sid Mayer's Civilizationнови [re: Pau]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано02.05.03 19:42



паулиньо приятелю, мисля че не правиш разграничение между тамплиери и масони. след като във Франция започват гоненията и унищожаването на ордена на тамплиерите, те престават да съществуват като такива. масоните са тяхно продължение, но нямат нищо общо с първоначалната организация. сатанизма е известен като практика, ама при масоните:)
а по въпроса за папата - аз ли да ти обяснявам организацията на света:))) всеки може да бъде купен или изнуден - дори и папата
а че е най-мистериозния от всички религиозни организации за онова си време е истина, затова са ми любимци

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Съгласна съм!нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано03.05.03 10:16



Че темата се изчерпа.
Ласкателно от твоя страна да си мислиш,че се лаская,че те дразня....Изобщо не ми е цел!
Моят изказ-това съм аз и от възпитание, докато говоря с теб, ме интересува чувстваш ли се комфортно.
От уважение към преценката и правото ти на нехаресване предоставих възможността ти за заключиш кога е време за край.
Беше ми приятно.
Самоооооооооо да ти отговоря..
Още папа Григорий 7 е определил властта и изобщо всичко да минава през Църквата.И тамплиерите са се развихрили именно за да изпълняват изгодната за тях политика ..
Като през следващият век*13*,в Европа орденът се трансформирал в банкерска къща с разклонения във всички католически държави.Хииииииии...
Та така и с кралиците и кралете,с Наполеон...Законно богонарушение.
Общото и идеята ми е такава-В името и за Бог се прави всичко,интересът е вечен.
Лицемерието и прекалената лъжедобродетелност помага на света да става по-лош,истината е в твоите очи,преработена през сърцето ти.Светът е и добър.Не виждаш ли?
Вътрешната ти крепост е възможността да складирваш добри или лоши избори.
Всеки поединично и с право преценява как да възприема света и на доброто или на лошото да помогне.
Та си мисля-ако нещо не ти хареса и го разбереш пречупено през страховете ти и неудовлетвореностите ти-къде е причината-в теб или в другия поглед на инакомислещите?

Чал и приятен ден!

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Sid Mayer's Civilization Азинови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано03.05.03 10:22



Орденът на тамплиерите се създава в началото на 12 век в Йерусалим,в 13 век се прехвърля в Европа като се трансформира в банкерска къща с резклонения във всички католически държави и през 14 век престава да съществува.....
Мдаааааааааа,после масоните...
Ей така реших да ти се обадя ..
Четеш историческо закръглени факти ,а всъщност ти казвам..ЗДрасти,кво правиш,как е заякът?

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Недоспала, него просто го ...нови [re: azia]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.05.03 15:55



дразни виж какво:

(И питам: коя е тая, която си позволява да критикува толкова безобразно десетте Божи заповеди? Каква е тя, откъде идва и какво си мисли, че прави?)
(скобите са вместо кавички)

Подразнило го е това, че десетте божи заповеди се анализират като инструкция за ползване на пералня и нейната адекватност на целта и на създаване. Нищо повече. Вероятно, не може да си представи, че те не само подлежат, но и трябва да бъдат подлагани на анализ от всеки, и неприемането на нихната всевалидност във всички ситуации, го смята за грях, едва ли не.

Аз, например, съм си грешник. Понарушил съм някоя и друга заповед. Този бог не е моя бог, споменавал съм името божие всуе, имам си и смъртен грях, най-малко един. И според тази класификация, ще отида в ада. Това е сигурно.
Но действията ми са били адекватни на друга система от правила (разрешения и възбрани), които обслужват нещо различно от нуждите на християнската църква и държавност.

Стишга толкова, отклоних се от темата.

Бъдете високи!


Тема Фактическата истинанови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано04.05.03 16:13



Всъщност чаках да видя дали ще реагираш и кога на фактическото ми представяне ...
Но такова нямаше...
Истинските факти са:
Сър Франсис Дрейк и сър Джон Хокинз са капьорствали по времето и в името на кралица Елизабет 1,бог и Британия.
Но Томас Морган не е законен пират,а е бил американски биолог,открил хромозомната теория за наследствеността.
Капьор ФРАНСИС Морган е имало през 17 век,като се е вихрел в центъра на карибските пирати-о.Тортуга и о.Хаити.
Бил е вицеконсул на о.Гоа.
Но не по времето на Елизабета ,нито по времето на Яков 6....След това.
Наполеон абсолютизирал власта в републиката и се самообявил за император, връщайки монархията.Със самообявяването *взема короната от ръцете на папата и я слага сам на главата си* показва,че е по-силен от Църквата.

Предполагам,че си знаел верните факти...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....

Редактирано от Drakula на 04.05.03 16:32.



Тема Леле, Азинови [re: Drakula]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано04.05.03 16:18



Аз май ти обявих детето за заЯК....Не исках да кажа,че е тибетски бик..
А всъщност исках да кажа заЕК,защото сигурно ехото на бебешките гладни пищялки врещи безспир.
Разбра ме...
Пиши как е дребнюгата-на бележка дори.

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Истинният фактнови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано04.05.03 19:24



Хех, да ти призная честно, не съм обърнал внимание на имена и събития, споменати от теб, нито съм търсел нещо, за което да се заям, че не е вярно. Пък и като загубя интерес към дадена тема, спирам въобще да отварям нови постинги от нея, сега е някакво изключение, и аз не знам какво ме накара да кликна да видя ко таа ;)

От споменатите факти бях чувал всички, с изключение на работите за биолога, това, че Наполеон се самокоронясва (то е щяло да бъде смешно предполагам, ако някой ПО-ВИСОК от него му ПОСТАВИ короната, разбирам го) и факта, че "бог" се пише с малка буква

Но, лично аз няма да те пусна в душата си, защото не знам какви поразии ще направиш там, взимам повод от мотото, което си си турнала на профила.

Дето имаше виц за един пияница, който се опитвал безуспешно вече пета минута да си намери определена анатомична част в гащите и да се облекчи успешно по малка нужда. Та накрая той вече не издържал и се провикнал възмутено "Мама му стара, колко пъти да казвам на жената, като ползва нещо, да го оставя на мястото му!"





Тема Браво!!!!!нови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано05.05.03 10:05




Отивам да гледам катерицата на Ледена епоха....
Подялям я с теб...


Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Браво!!!!!нови [re: Drakula]  
Автор Pau (Li)
Публикувано05.05.03 12:16



Ако имаш добра или бърза връзка, препоръчвам ти да си потърсиш по бг-уеб едно филмче, казва се Gone Nutty, там катерицата става виновник за разделянето на континентите :-]

Авито е около 40МБ, но си струва до последния бит



Тема Умряхнови [re: Pau]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано05.05.03 12:57



от смях....
Голям кеф,казвам ти......
Благодаря !За очертаващият се нов смях!


Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....


Тема Re: Леле, Азинови [re: Drakula]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано05.05.03 15:06



ааа големия е дзвер от класа, а малкото розово бузакис, нали е мадама от класа, го дава спокойно, нежно и обичливо:) абе маниери по рождение вкарва

от охлюви, парчета, опашки на кутрета направени са малките момчета.


Тема Re: Леле, Азинови [re: azia]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано06.05.03 14:19



Ми то от някого ги е изманиерствало....Докато се обърнеш,ще си слага спирала за мигли вместо червило на устните...
И ще ги цупи кокетно,за да го харесват наперените мъжки бебоци из парковете...
Да са ти дверовете живички и здравички,дори и здравенцето ти да пийват-взаимно се държите във форма...

Пуснете ме в душата си,за да .......Не боли....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.