Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 02.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стойностните хора...нови [re: ПPOCTьO]  
Автор Bacилиca (загадъчна)
Публикувано25.02.03 22:27



Това, че е стойностен за един, не означава, че е стойностен за друг. А и ме съмнява, че той самият се старае да бъде харесван/уважаван/възхваляван от всички - това би означавало да се съобразява с всеки и тогава едва ли би бил толкова "стойностен" - да не говорим, че е и непостижима цел. Какво да се прави - като става дума за оценка/отношение към някого - мнението винаги е субективно. А ако търсиш някакви общовалидни рецепти - трудно ще намериш. Важното е да те харесват и уважават тези, които цениш и означават нещо за теб.

Когато силно желаеш и се бориш за нещо, цялата вселена ти помага да го постигнеш


Тема Re: Стойностните хора...нови [re: ПPOCTьO]  
Автор cлънчorлeдka ()
Публикувано25.02.03 22:42



По принцип не използвам този израз "стойностен човек". Просто така съм настроена - че всеки живот е ценен и всеки човек - стойностен. Но определено има хора, които уважавам и хора, които не уважавам и за които не бих си губила времето извън професионалните ми задължения.

привет

Редактирано от cлънчorлeдka на 25.02.03 22:43.



Тема Ти си...нови [re: ПPOCTьO]  
Автор reader (bitter)
Публикувано25.02.03 23:06



...стойностен човек, Простьо!

"Love and peace flash through my mind, pain and hate is all I find."


Тема Re: Стойностните хора...нови [re: Grande_Amore]  
Автор Kpъr ()
Публикувано26.02.03 01:10



но е невидимо това положение.
всъщност стойностните хора не се виждат



Тема Абсурднови [re: ПPOCTьO]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано26.02.03 01:13



е хора да остойностяват други хора!!

Но винаги го правят, било то и неволно



Тема Аханови [re: Dark Mind]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано26.02.03 09:24



Не си далеч от истината. Вече съм го казвала някъде из клубовете - когато човек не може да намери сам причина да се харесва и да има високо мнение за себе си, търси от външен източник потвърждение, че "Да, той наистина е такъв и онакъв". Подобни явления се наблюдават в природата много често. Не ти достига нещо, набавяш си го от околната среда. В случая - самочувствие. Това са хора с проблеми. Затормозяват се наистина, защото са избрали да търсят хора, които да повдигат (често по изкуствен начин) ниското им самочувствие, вместо сами да направят така, че да се харесват и да се гордеят със себе си. Едва ли има човек, който да не е минал по тоя път през младостта си. А някои просто не го превъзмогват и продължават в тоя дух години наред. Те постоянно гледат да се харесат на другите, да ги очароват, да им представят само "най-добрите си страни", очаквайки така жадуваната похвала и така необходимата доза ласкателства и комплименти. Тези хора никога не се държат естествено. По-скоро са приели една удобна маска за уж свое естествено поведение и ... лицемерничат. Не се ядосвам когато много от хората покрай мен ми демонстрират точно такова поведение. Не ги и съжалявам, въпреки че често се изкушавам. Просто си изигравам моята част от играта. Професионална деформация, но ми е любопитно да наблюдавам реакциите и поведението им. Дори мъничко се лаская, че са избрали да ценят високо (не безкористно, но все пак) точно моята оценка и накрая благосклонно ги възнаграждавам с това, което искат. Не, не им помагам така. В някои случаи се опитвам да им помогна, но резултатите са от сорта на: От къде ти хрумна? ; Да бе, да ; Може и така да е, но не виждам нищо лошо; Ти сега мене като пациент ли ме третираш? Хората упорито отказват да им се помогне. Тяхно право

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Аханови [re: Bиливap]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано26.02.03 15:01



Знаех си,че ще ми дадеш изчерпателен отговор и затова се обърнах към теб.
Благодаря.



Тема Re: Аханови [re: Dark Mind]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано26.02.03 20:50



Пак заповядай, обичам да говоря
Особено по някои теми - млъкване няма.
Но пък се отнасям сериозно към проблемите на хората ... все пак един ден може това да работя

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: сигурнонови [re: pravist]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано26.02.03 20:56



Без да искам да се впускам в дребнави спорове, само ще кажа това - когато го казваш, ти го мислиш. Така е, защото си вярваш като говориш. Не е лошо, всеки прави така. Но дали наистина внимателно си премислила какво да кажеш, реакцията която ще предизвикаш? Всеки път ли отделяш нужното време за това или ти се случва да отвърнеш прибързано без да премислиш (и въпреки това мислиш така и си вярваш)? Не ми отговаряй, ако го оспориш, вероятно ще си първия човек на света, който винаги премисля думите си и внимателно следи какво впечатление създава у другите.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема ako jena kaje za mujнови [re: ПPOCTьO]  
Автор don_Pablo (Krustnika)
Публикувано26.02.03 22:38



znachi iska da mui vrutne svirkaMujete naima kak da se izrazim taka za niakoia jena,ne sa e rodila takava

don-a brodiiiiiiiiiiiipazete sa



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.