Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 11.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нещо за тялото  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 12:44



Спорт и/или разумно хранене. Кога според вас? Когато си на 20-30 или 30-40 или след като стане (почти) късно? Когато станеш торба с маз? Когато пуфкаш като стар локомотив от 20 стъпала? Или никога?



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Teди® (блясък)
Публикувано20.01.03 12:52



За такова нещо няма "Кога".. то просто трябва да бъде винаги


"Два разума с едничка мисъл, две тупкащи в едно сърца"

Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор ПPOCTьO (Българче)
Публикувано20.01.03 13:18



1. тялото ти освен да дига тежко да се научи и да пише правилно напр. "маС".
2. кое е по хубаво - да си мазен шкембьо или лъснал мускулест надувко

3. по темата : МОГА да мисля, грамотен съм и цивилизован и съответно ми е добре в кожата ми - като реша я разтягам в парка, като реша я разтягам около колана ....

п.С. нема таквоз нещо кат или/или, защо не "Спорт и/или разумно хранене и/или четене на книги?

Каквото и да казвам, все е ПРОСТашкО...


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: ПPOCTьO]  
Автор Kpъr ()
Публикувано20.01.03 13:55



2. изобщо няма съмнение... това е все едно да питаш хората харесвате ли бойко борисов, или да!?

(с малки букви е , защото е нарицателно... )



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...

Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано20.01.03 14:50



Глупаво да хванеш да отделяш примерно един, или два часа веднъж на два дни, в които "спортуваш", или ходиш на фитнес или такива работи.
Също е глупаво да ядеш някакви специално подбрани неща, защото имали еди какви си калории и еди какви си витамини, пък други не, защото те били не знам какви си.

Просто трябва да живееш добре през цялото време, а не само в специално подбрани моменти.
За мен това е да ходя пеша винаги когато имам време (макар понякога да се получава и когато нямам време, но става навик..), понякога и до 10 километра на ден, да лягам след серия от леки раздвижващи упражнения и да ставам рано, със серия силови упражнения и душ. А, и да се усмихвам :)
Не че успявам да правя това със ставането и лягането всеки ден, въпреки че би трябвало, но когато мога (сиреч спя сам) го правя. И то не защото "спортувам", а защото ми е приятно да го правя.
И не възнамерявам някога да спирам - когато остарея толкова, че няма да мога да направя и една лицева опора, ще я заменя с нещо друго, макар че се надявам да умра преди да попадна в подобно положение :)

Кратка сентенция...


Тема Re: Нещо за меннови [re: Spidercho]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано20.01.03 14:50



когато имаш нужда,не знаеш кога е късно-зависи от човека-и това е по-скоро усещане за вътрешна ,а не външна необходимост-поне при мен-това е грижа за себе си,за самочувствието и живостта ти.
Обичам да съм във форма-искря и съм чаровна отвътре- вътрешно съм си в хармония и се усмихвам на силата си за живот.

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
АвторMuhljo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 15:07



kogato zatypeesh tolkova che njama s kakvo drugo da se zanimavash ili nikoga.
pishe se "mas" a ne "maz".



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: ПPOCTьO]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 15:21



по 1.
Да, замислих се за маз/с и се подведох по маЗнина, другарю по български Скъса ме

по 2.
Желаеш да сравня
мазен + шкембьо
и
лъснал + мускулест + надувко
Изключвам надувко, защото липсва подобен член в първия израз и ти казвам, че е по-хубаво да си лъснал + мускулест отколкото мазен + шкембьо

по 3.
МОЖЕШ да мислиш, грамотен си, цивилизован даже ... ми ОК. Аз пък си лепя плакати по стената.

по п.С.
Преполагам, че и тук твориш по темата: Който вдига тежести е прост и неграмотен. Друго не извадих от послеписа ти.

--------------

Ако пожелая мога да ти отговоря и така:
Много си грамотен и цивилизован, брато, направо си бабаит на научните среди. Ако се опиташ да напишеш това, което си ми написал, но грамотно - със запетаи поне, то 100% ще ти трябва жокер. Та затова, не е нужно да ми се ежиш и да ме квалифицираш косвено, най-малкото без да ме познаваш. Иначе се вкарваш в нецивилизована игра

А, ако пожелая, мога и така:
Радвам се, че косвено помогнах на горкото ти его, да се почувстваш цивилизован и начетен, като изкарваш мен твой антипод.

Има и други варианти, всеки от които ще съм готов да подплатя сам. Но засега не възнамерявам да отделям повече време на твоята личност



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Kpъr]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 15:28



Въпросът, с който открих темата си, зададох напълно сериозно, с цел да видя какво мислят хората на 2? години. Аз също съм в тази възраст, вълнувам се от проблемите на (прекомерно) нездраословния живот, неграмотността по темата за здравето и хипарския мъдризъм отричащ противното с цел възвишаване на своето. Ако не съм се изразил достатъчно добре, мога да поясня. Но, ако вие тук (само) си убивате времето и/или се изявявате като интернет бабаити*, то това е друг концерт.

*интернет бабаит - както казва един приятел, това е такъв дето ти казва: Ела в чата да ти разбия зъбите



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Kpъr ()
Публикувано20.01.03 15:32



е, не знам...

прекалено съм закръглен и не мога да мисла...



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...

Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Labrett]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 15:48



Истински глупаво е да правиш нещо (главно) заради външен фактор. Например да ходиш на фитнес с презумцията САМО да те харесат. Но да не обсъждаме това. Не е важно кой защо прави нещо, лично мен резултатите ме интересуват.

Лично аз спортувам по 2 часа на ден. Алтернативата е да си сменя бизнеса и да стана куриер или милионер и да си джиткам. Разбира се, че има много варианти - казах го на шега. Но поне се храня всеки път с мисъл за здравето си, което не означава, че се готвя да живея 150 години, по която причина правя и нездравословни неща

А усмихването е супер



Тема Re: Нещо за меннови [re: Drakula]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 15:53



Да, за това става дума.

Но при някои хора така и не придобива реално изражение появата на това усещане или потребност.

Леко ужасен съм от това как хора около мен, след обстойно проучване, купуват най-оптималното маско за двигателя на колата си и в следващия момент вкарват в стомаха си смес от храна, която се равнява на вода в маслото на двигателя.



Тема Ааааанови [re: Labrett]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано20.01.03 15:57



имам няколко основни забележки.
По моите впечатления не се усмихваш особено често, та чак да ти става навик ... Имам няколко обяснения за този феномен, ама няма да ги казвам сега.
Ставането рано по принцип е съчетано с лягането рано. Туй само по принцип обаче.
Като те знам кога си лягаш по принцип и знам кога ставаш пак по принцип и ми се струва, че намеренията ти си остават само намерения в общия случай. Ама и туй само по принцип обаче.
Не съм съгласна особено и с изявлението "Глупаво да хванеш да отделяш примерно един, или два часа веднъж на два дни". Ми че 1-2 часа верно нищо не са, но пък в началото си трябва някакъв контрол, за да поддържаш някаква активност, докато регламентираната активност не премине в навик.
Знам от личен опит колко е изкушаващо да не си правиш всеки ден серията упражнения, поради щото се успал, щото му е криво, щото нямал време и прочие извинения.
Иначе приятностният - ама че думичка - момент е просто задължителен!



Тема Re: Нещо за меннови [re: Spidercho]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано20.01.03 16:20



Ма не се лъжи,аз не винаги отстоявам на пагубната си страст към грехопадения чревоугоднически,но естетичното в мен се бори и обикновено успява да наложи жизненоутвърждаващия ред.
Иначе-зависи си до хранителната култура на човек и до виждането му за приоритетите си.

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Авторgranicata (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 16:32



i sport i razumno hranene
/az nablyagam na purvoto/



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Muhljo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 18:04



Блъгодаря за мнението.



Тема Re: Нещо за меннови [re: Drakula]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.01.03 18:05



Естетичното не е най-верния съветник. А и приоритетите се сменят когато опре ножът до кокъла, да пази Господ.

Редактирано от Spidercho на 20.01.03 18:13.



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Zeno (The child)
Публикувано20.01.03 19:44



i sport i razumno hranene...

spored men fizikata i psihikata sa swarzani mnogo silno...i ot ednoto mojesh da sydish za drugoto /ne bezuslowno razbira se > ima i izkluchenia i bolestni systoiania i tn/...

be te sa go kazali horata...zdraw duh w zdrawo tialo
obojawam myjkata gimnastika...
niama da zabrawia kogato padna rejima i imashe priijadane ot biwshia syiuz na razni tyrgowci /po bitacite/...imah chuwstwoto che tia wsichkite sa minali prez gimnasticheska shkola...zdrawi, atletichni, seriozni MYJE

Strange is our Situation Here Upon Earth


Тема Пея...нови [re: Spidercho]  
Автор Maймyнa™ (Замундиец)
Публикувано20.01.03 21:15



... Бира, секс и рок енд рол....
...и не ми пука дали се пише маЗ или маС

Да-а-а-ай банана...



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 21:45



Кой как иска - за някои постоянно, за други никога Важното е да си щастлив - другото е въпрос на ценностна система



Тема Re: Нещо за меннови [re: Spidercho]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано21.01.03 09:33



Но за да опре ножът до кокъла първо минаваш през неестетичното,нали?
Поне през моите представи за здраве първо преминава белият кон на естетизма...
А това е доказателство,че пази боже е подействало,да ме пази бог..
И теб!

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Zeno]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано21.01.03 15:20



Да, руснаците имат много сериозна и вярна школа за физическа подготовка.



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Alabao13 (пиле)
Публикувано21.01.03 15:46



Много хубав въпрос.
Но то опира до НАГЛАСАТА на човека - ако е мързелив, пуши по 1,5-2 кутии синьо виктори (например) на ден, яде хамбургери с бира най-вече и т.н., и т.н., тогава естествено е още на 20+ да има проблеми с теглото и изобщо вида си, че и със здравето.

Но по принцип е нормално първите ти 30 години от живота да нямаш сериозни проблеми със тегло и външен вид. Освен ако не страдаш от някаква болест или имаш хормонални проблеми. Но ако си нормален здраво човек, значи би следвало да си ок и да не е нужно да правиш нищо кой знае какво. Освен ако не си спорен тип човек и не обичаш да спортуваш редовно. Ако не си от тези "маниаци" обаче, тогава ормалното движение всекидневно, редовния секс, честото излизане извън града, както и почивките летем/зимно време, са ти достатъчни.

Друг е въпросът, че днес отвсякъде, беквално отвсякъде те убеждават, че трябва да си perfect. По реклами, филми, песни, клипове, книги... Това е. Ама заради такива пропаганди се родиха масово анорексички (познавам една такава...) и изобщо народа изперка на тема perfect figure. А няма как, просто нее възможно всеки да е с еднаквите, т. нар. перфектни мерки (това важи и за двата пола). азота, ако не си със сериозни проблеми с теглото (твърде много или твърде малко), няма нужда да се трепеш залудо. Освен ако това не ти харесва... Тогава можеш да си правиш каквито упражнения искаш, да практикуваш какъвто ти спорт харесва. НО ако ти ХАРЕСВА, а не да ти го налага някой си, защото така било модно, защото така си щял да имаш перфектине мерки или защото хората трябвало да спортуват...

А иначе, ако спазва човек елементарни неща, тогава няма и да му се налага много-много да се трепе къдто и да е (фитнес, пътеки за бягане, паркове,бла-бла). Например да не се тъпче само със суха храна, да не пренебрегва и супите и изобщо топлите храни; да не прекалява с къркането (убива мозъчните клетки препиването ееей); и да НЕ пуши (май най-тежко в днешния свят....).





Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Alabao13]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано21.01.03 19:10



Добре казано.

И аз нямам предвид стремеж към идеално по размери тяло. Идеята е да си в кондиция - физическа и психическа. А колкото и да не е приятно на някои хора, доста тясно свързани сме с телата си. Та това сме ние все пак във визуален и физически аспект - иначе щяхме да сме еднакви външно по рождение.

Фитнесът (главно) е превърнат в мощно търговско оръжие, но за съжаление не предлага нищо повече от обещания и заблуди. Обикновено води до редица увреждания на нервната система и физивеското функциониране на тялото. Докато външния вид, ако изобщо се повлияе, остава непроменен.

А диетите и гладуването са престъпление, ако целта е естетика.

От другата страна са хората, които в голямата си част проявяват малоумна безотговорност, която защитават с още по-малоумни тези от сорта на Като спортуваш ще умреш в спортна форма, Спортът е за комплексари, Под голям камък - голяма риба и още други такива глупости. Та дори стигат до грубост в стремежа си да изкарат черни спортуващите и хранещете се правилно и непрекаляващи с елементарните нужди на организма си хора. Геройство е да не спиш 48 часа и да изпиеш 3 литра водка, докато е комплексарщина да ходиш 2-3 пъти седмично на стадиона.



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор Zeno (The child)
Публикувано21.01.03 20:56



mnogo neshta imat rusnacite....nii sme niakwi paliachowci
nai serioznite realni primeri za priatelstwo/wiarnost pri tiah sam go wijdal

Strange is our Situation Here Upon Earth


Тема Аханови [re: Spidercho]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано21.01.03 21:22



"Геройство е да не спиш 48 часа и да изпиеш 3 литра водка, докато е комплексарщина да ходиш 2-3 пъти седмично на стадиона."
За съжаление си адски прав в иронията.
Мога да го допълня с още много аналогични примери, но те доказват само изродената психика на много хора, извратената ценностна система, прозният и кух откъм смисъл и стремежи живот ...



Тема Ти май не ме разбранови [re: Drakula]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано22.01.03 08:22



За мен спорта е дисциплина на духа и волята.Тялото е перфектния войник на душата.
За да се постигне хармония между тяло и дух трябва мярка и то твоя мярка.Здравето е резултата от това.
Затова не трябва да превръщаме всяка мозъчна и душевна клетка в мускули,а
трябва да инвестираме и то с благодарност и приятност-тогава цъфтиш във форма.А като казах приоритет-естетизъм-имах предвид душевен.Вътрешна хигиена.
Ето пример-аз като танцувам, под мен реагира на ритъма стабилност-разчитам на тялото си и то не ме предава,но всъщност то слуша душата ми ,която така живее-носи се с музиката и ритъма.И се вижда ,че ми е хубаво ,защото и тялото и душата ми са в прекрасна симбиоза.
Така можеш да постигнеш всичко и без да мислиш за това-ти си имаш самочувствието и вътрешната положителна нагласа.
Сега ясно ли е?


Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Ти май не ме разбранови [re: Drakula]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано22.01.03 15:13



Разбрах те, а ти разбра ли ме
Не ми казвай, че "не трябва да превръщаме всяка мозъчна и душевна клетка в мускули", защото ми звучиш като онези с големите риби под големите камъни Не става дума за крайности, а за баланс. Аз вярвам в баланса - не съм фен на най-добрите в класациите направени по един признак.

А това за вътрешното усещане и комфорта и т.н. ... това е така - затова има дебели, има мускулести идиоти, има ровещи в кофите ... the choice is yours ... дето се вика.

Редактирано от Spidercho на 22.01.03 15:32.



Тема Re: Ти май не ме разбранови [re: Spidercho]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано22.01.03 15:32



Аз не съм ти казала,че твоите клетки си превърнал в мускули..
А твоят баланс е моята мярка ,както и съм написала..
Прави квото и както ти иска и тялото, и душата...
Те така или иначе ще си го вземат..
Кво има в Гъмзата днес?

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Ти май не ме разбранови [re: Drakula]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано22.01.03 15:38



Днес в гъмзата има усмивки, положително и спокойно отношение и голямо количество ищах



Тема Re: Ти май не ме разбранови [re: Spidercho]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано22.01.03 16:08



Ейййййййййййййййй,много пиеш бе,момчеееееееееееее....
Добре,че ти действа весело...

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор пpи нac e вeceлo ()
Публикувано23.01.03 00:20



безумно хранене



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано23.01.03 01:25



Значи ще се опитам да отговоря направо без да се правя на философ. Според мен ако се съчетаят храненето (но не да си тъпчеш корема) и спортуването то смятам че тялото няма да те предаде. Разбира се има и ред други факти като алкохол и цигари които малко или много ще си окажат влиянието. Имам някакъв опит в тези неща.



Тема Re: Пея...нови [re: Maймyнa™]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано23.01.03 12:05



ха така - пък аз хем си хапвам, хем си пийвам, хем и по каланетиката си падам, и по ранната сутрешна гимнастика в леглото...
пеенето си е удоволствие за банята.

ъъъъ, на теб като ти дават всичките банани, които си поискаш, що не подхвърлиш някой насам на гладното правистче

i'll never be nobody's wife


Тема Re: Нещо за тялотонови [re: ПPOCTьO]  
Авторплaмъчe (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 14:12



бъди великодушен..пита човека....а сега...как да те разбере ?



Тема Re: Нещо за тялотонови [re: Spidercho]  
Автор din-din (amurce)
Публикувано23.01.03 14:22



ha ami as spriax da pusca i se nadiavam i sled ragdaneto da sam nezavisima ot cigarite...pak i mnogo pari mi ,,galtat----inace za torbite ha sega sam goliama torba sas toz korem hihihi



Тема А-а-а-а...нови [re: pravist]  
Автор Maймyнa™ (Замундиец)
Публикувано23.01.03 20:55



... да си имаме уважението... те ако ми даваха всички банани, аз щях ли така отчаяно да викам Д-а-а-а-а-й банана......? Ама са скръндзи хората...
Ей на, оня ден си ходя аз по пазара и виждам... банани... и по навик просто посягам, взимам един, качвам се на най-близкия клон и си започвам ритуала (разбирай хапване)... Е, няма да ти казвам, каква война настана - Садам да ми яде ушите... та тъй за бананите, иначе един мога и да ти дам... обаче друг път!

А! За каланетинещото.... мани... На мен "доктора" ми каза: "_нищо по-тежко от чаша няма да вдигаш и на нищо по-високо от жена няма да се качваш..." и аз го слушам - доктор е, учил е...

Да-а-а-ай банана...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.