Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 05.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Xex !нови [re: jamie]  
Автор Zeno (The child)
Публикувано15.01.03 09:56



ami ako e "dostatychno umna"...te syshto mogat da se uchat i poumniawat...i da pomniat...daje mogat da pomniat po dobre...i po malko obobshtawat...e towa e sred razlikite
a kato stana duma, to i odusheweni ima deto nishto ne mogat da ti kajat za dushata si...

Strange is our Situation Here Upon Earth


Тема Re: Душанови [re: Zeno]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано15.01.03 11:33



Не мисля, че на хората ще им бъде позволено да разкрият тайната на човешкия мозък.
Не съм казала, че душата не е материална (а ти какво разбираш под материя?). Просто казвам, че я има. Абстракциите са плод на нечие въображение и съществуват само там, а душата не е плод на ничие въображение (освен може би божественото?), а просто съществува. Не можеш да я видиш или да я пипнеш, можеш само да я усетиш чрез проявленията й - чувства, емоции, впечатления и прочие. В психологията има една дума "конструкт". Означава "понятие или явление, което не може да бъде изследвано пряко, а само чрез проявленията му". Тоест неща като характер, душа, темперамент, агресивност, тревожност, интелигентност. Има ги, но съдим за съществуването им само по проявленията им - нямат цвят, мирис, плътност. В този смисъл не са нещо материално, защото не притежават качествата на материята. Но ги има, нали?
Мравките имат душа. Камъните - не. Мравките са живи, камъните - не. Тревичката има душа, но вулканичната лава - не. Камъкът е част от скала, лавата е част от земните недра. Мравката, тревичката, мухата, дървото ... те са индивиди, ако мога така да се изразя. Раждат се и умират. Кога се ражда камъкът и кога се ражда лавата?
Като спре сърцето умира тялото и душата "напуска" негодното вече за поддръжка тяло. Остава само органичната материя. Като кожата на змията. Без змия в нея, кожата е нищо - останки. Тялото е живо, докато душата го поддържа такова.
Щеше да е интересно някои неща да бъдат просто измислица ... [усмивчица]
Това, разбира се, е мое мнение, интерпретирано и разбрано донякъде от това, което ми е било казано. А и на мен ми звучи логично и правилно.
Дано не съм издрънкала куп глупости ...



Тема Re: Xex !нови [re: Zeno]  
Автор Drakula (многолица-хаос)
Публикувано15.01.03 18:22



За душата си няма да пиша..
Няма да я слагам в рамки и да я обяснявам...Не искам.
Извини ме.

Луни от ябълки,танц от обич и очи на мъдра пролет-там съм!В тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: Dusha ?нови [re: Zeno]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.01.03 18:57



в снимките няма обекти. там само субекти щъкат, ама дори и това не правят - стоят си, т.е. не са нищо...

евентуално в движение може да се открие нещо, и не бива да се спира въобще за търсене на думи с които да се изрази - това са спирачките които превръщат с думи от обекта субект.... ?! май да..



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.