Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 30.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема чудомирнови  
Автор azia ()
Публикувано07.08.02 14:33



ейй никога няма да спра да се хиля със сълзи на очи, колкото и пъти да го чета:))
ето ви кратък цитат и вие да се посмеете с мен



Ами тъй ли правехме ние с младите момичета някога, а ? Тъй ли се любехме? Хванеш се на хорото най-напред срещу нея, че я поглеждаш и стрелкаш с очи, че пъшкаш и най после се редиш да й намигнеш и тя я те видяла, я не. Чак след това ще се пресрамиш да се хванеш до нея, тя ще ти подаде кутрето си, ще извие глава на обратна страна, ще се зачервите и двамата, ще ви засъхнат езиците и нито ти ще можеш да речеш думица, нито тя. Сега Аламинут! Едно поклонение, значи, една хватка през кръста, залепнат един в друг, сякаш им правят опаковка, и ето ти тебе румба!

Бързат сегашните млади, бързат. И всичко се е хукнало, сякаш никой го гони. И призовките бързат, и изпълнителните листове, и сроковете на полиците, че даже и ражданията изпревариха закона за насърчението им.

Този петък не, а миналия отишло на Антона Куйката момчето с годеницата си да си вадят вула за сватба. Наместникът им рекъл по-напред да си извадят медицински свидетелства, че са честни, почтени и здрави. Отишли те, прегледал ги докторът и двамата на бърза ръка, написал им свидетелствата, върнали се и получили вулата. Това било в петък, значи. В съботата се стягали, приготовлявали, насам-натам и в неделя - сватба! Проточила се една церемония - със зурлите му, с тъпаните му, с играчите му, а булката - света водица ненапита - мъдри ли се, мъдри. Влезли в черковата, застанали отвътре до вратата и чакат попа. По едно време, както си стояла тя, изведнъж прежълтяла, охнала и се хванала с две ръце през корема. Загърчила се оная ми ти невяста, засвивала се, заохкала, запъшкала и дорде се приготви попът за венчания - тя се окотила в черквата. Окотила се като нищо за срамотите!

Е, станалото - станало, то срам се със сапун не опира, но не ми е там думата.

Техника, баджанак, техника и бързина! Това искам да ти кажа. На, пресметни сам: кога я прегледа тоя доктор, значи, кога й издаде свидетелство, че е честна и за пред хора, кога туй-онуй и кога свари да роди две кила и триста грама копелдаш!

Аламинут Просто! Аламинут и - толкоз!

Не искам вече звездите – всички изгасете, луната покрийте и слънцето махнете.


Тема Re: чудомирнови [re: azia]  
Автор auslander (schlechter)
Публикувано07.08.02 14:43



ндааа приятно е човек да си спомни... ау, имаше една зверска реплика, но не помня от кой разказ (ъх, тва ЕГН...):
"Реви, Марко, реви, братко,
двама да ревеме...
Ти в обора, аз на двора,
да се радва Дечо Пора..."
(по повод отказ на въпросния пор да му пусне магарето под гаранция)

...I throw myself into the sea, release the wave, let it wash over me...


Тема Re: чудомирнови [re: auslander]  
Автор azia ()
Публикувано07.08.02 15:15



ее толкова много са разказите, че трудно се помнят имената им:))))
как хубаво ме подсети за този лаф

Не искам вече звездите – всички изгасете, луната покрийте и слънцето махнете.


Тема Re: чудомирнови [re: azia]  
Автор DTMF ()
Публикувано07.08.02 16:03



друг разказ:
-Ни влазя тейкооооо
-Къде ни влазя бе?
-В бурканя ни влазя.......



Тема Re: ама...нови [re: DTMF]  
Автор auslander (schlechter)
Публикувано07.08.02 17:14



...това не е ли истински случай?

...I throw myself into the sea, release the wave, let it wash over me...


Тема Re: ама...нови [re: auslander]  
Автор DTMF ()
Публикувано07.08.02 17:16



възможно е



Тема Re: чудомирнови [re: DTMF]  
Автор azia ()
Публикувано07.08.02 17:21



този виц се отнася за арменците:)

Не искам вече звездите – всички изгасете, луната покрийте и слънцето махнете.


Тема Re: чудомирнови [re: azia]  
Автор ФEH (неспасяем)
Публикувано07.08.02 18:03



Ей, ще взема и аз да прочета нещичко от Чудомир, стига с тоя Коелю!

Най-много сълзи са пролети от сбъднати мечти!


Тема Re: чудомирнови [re: ФEH]  
Автор ПPOCTьO ((Българче))
Публикувано07.08.02 18:39



abe, pi4ove i pro4ie, tva za "I v burkana na vlazja, naistina li e ot 4udomir ili si e folklor be?

Polezno e da se 4ete! Dammmmmmnnnnnnnnnnn!

Ama kato vi gledam "Ne sum ot tjah kak' Sijke, ni sam ot tjah"- mi ide da reka :P

Аз съм! Българче! Обичам! СЪДБААААААААААААААА?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!


Тема Re: чудомирнови [re: ПPOCTьO]  
Автор DTMF ()
Публикувано07.08.02 19:20



виц е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.