Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 29.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема McDonald's vs арабитенови  
Автор Brad (Necromancer)
Публикувано13.01.02 13:30



Въпросът за бързата закуска, вярвам, вълнува не само мен. Като гледам какви количества от нея изяждаме аз и колегите ми, започвам сериозно да се чудя защо още не сме се превърнали в дебелогъзи изроди, поразени от гастрит, язва на дванайступръсникъ и хроничен остър диабед.

Но нека оставим настрана разните му там мури и морени и да обърнем внимание на двата най-ярки производителя на сандвичи на българския пазар ( мисля, ще се съгласиш -третият - Кенар се спомина доста отдавна, макар някъде още да крепи живи мощи). Подобно на един топик за телевизията и аз съм избрал няколко категории, в които съперниците да премерят сили. Съдията, разбира се е силно подкупен, тъй като той - това съм аз хехехе

И така - в червения ъгъл на ринга е McDonald's - световната фирма за fast food
А в ... ъъъ..добре де - синия ъгъл са двамата ливански пичове, които правят дюнери на 50 метра от редакцията в помещение колкото гараж.

рунд 1 - реклама
__арабите : просто нямат такава, ако не броим апетитната миризма, носеща се по цялата улица. Затова не отбелязват точки.
__МсD : масирана кампания по телевизия, радио и преса, за съжаление дословно изкопирана от американската такава и изглеждаща абдурдно в българските условия с инфантилните си песнички и руси актьори с перфектен тен. Единственият български нюанс е гениалната идея на някой набеден рекламен специалист - 'хайдушки хамбургер' и, забележете - 'хайдушки мини мак-чикън', предали Богу дух скоро след гаврата на Слави с тях в едноименното шоу. Какво следва сега? МакКачамак или прабългарски шейк?
Рекламното лице на веригата е един отвратителен клоун, който лично съм виждал да разревава малки деца само с появата си и не ми е ясно кой малоумен идиот плаща за тази гавра. С него мериканците си забиват майсторски автогол и печелят задочно купата 'Любо Пенев' за игра с глава. Специалистите обаче знаят, че лошо медийно присъствие е хи;яди пъти по-добро от никакво - точки и за тях.
араби : McD - 1:2

рунд 2 - хигиена
__араби : едри космати мъже, работещи предимно с ръце. Още не съм намирал в сандвича си черен къдрав косъм, но има много още да се желае.
__McD : редовните инспекции от ХЕИ вършат работа, а и това е политика на фирмата в световен мащаб. Перфектно.
араби : McD - 1:3

рунд 3 - обслужване
__араби : работят светкавично, но са само двама и често става опашка. Освен това не говорят и дума български, различен от 'За вкъщи?'.
__McD : нахилени като от лицев мускулен спазъм провинциални младежи (без обидени, моля и аз не съм от София), с абсурдни шапки. Но пък са бързи и има много гишета. Все пак, увлечени в похвалите да не забравяме и гадния клоун, който се върти наоколо като в роман на Стивън Кинг.
араби : McD - 1:3

рунд 4 - цени
__араби : малък дюнер за левче, сандвич за един и осемдесет. Картофите са 70 ст., а половинката мариновано пиле на грил с кофа гарнитура - 3, 50. Зависи колко си гладен.
__McD : Горе-долу същото - хамбургерът е 99ст., биг-мака - 2,50. Картофите не ги помня, но не бяха много скъпи. И тук равенство.
араби : McDonald's - 1:3

рунд 5 - вкус и качесво на храната
__араби : много близки до традиционната балканска кухня. Пиленцето с хрускава кожичка се топи в устата, картофките са пресни, а не бланширани, маьонезата, която сами приготвят е страхотна, а дюнерът...ех дюнерът... Всичко пълно с подправки, ароматно и галещо езика. Поезия.
__McD : мда-а-а...дойде времето за голямата секира в главата на червения глобалист. Нека започна с хамбургера, голям колкото бисквита. Вътре има тънко като хартия кюфте с печат с боя отгоре, за да изглежда печено на скара (не се шегувам), повяхнала маруля и индустриално количество от нещо, наричано за удобство 'кетчуп', вонящо на химия и истински домат нивга не видяло. Питката пък е влажна и клисава. Пфу!!!
Пържените картофи са нарязани на дълги цяла педя клечки и подредени така в пакета, че при опита ти да извадиш първия от тях той повлича останалите и те се разпиляват по земята. Което хич не е голяма загуба, тъй като те са сухи, престоели месец в хладилника, често студени и с вкус на дървесина. Естествено са силно напоени с гадния кетчуп.
За радост на многобройните си фенове, арабите печелят рунда убедително.
араби : McD - 4:3

рунд 6 - здравословна и пълноценна храна
__араби : по последни изследвания мазното докарва високо кръвно, а лютото - хемороиди. Не ти ли става тежко след трите фалафела и литъра айран? Все пак, обаче, прабаба ми и прадядо ми са живели именно на такава диета (мазно и люто де, не на дюнери), а са достигнали 80-те в добро здраве. Милата ми баба (добре де - прабаба) Зафира е родила 9 деца, а дядо Гюлю (ебаси имената, а?) е борил мечките на циганите по панаирите (сериозно), което не ще да е било заради лоша храна.
__McD : от отлично осведомен източник знам, че всеки нещастен, самотен витамин, случайно попаднал в храната там внимателно и методично се третира с химикали до пълното му унищожение. Средният хамбургер в Макдоналдс има хранително съдържание колкото уолкмен Сони ('добри поличби', Пратчет & Геймън, където темата за бързата храна е засегната много добре в пасажите за фирмата на Глад ХАПНИ.тм )
Вярвам, ще се съгласиш, че когато храната е по-близо до природата е по-здравословна, а когато преминава през безброй преработки и технологични процеси тя се превръща в синтетичен боклук, какъвто се опитват да ти продават в Златните арки.
отново автогол, виждам.

араби : McDonald's - 5:2,
което е и крайният резултат. Мисля, че е достатъчно красноречив.
Особено ще се радвам, ако ми отговорят McD die-hard фенове за да видя техните аргументи.

Не е лесно да си ядосан на целия свят... но помага!


Тема Re: McDonald's vs арабитенови [re: Brad]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 14:07



Prav si!



Тема И малко уточнениенови [re: Brad]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано14.01.02 00:27



по линия на хигиената.
Имам приятелка, която работеше миналото лято в Макдоналдс. Издържа около седмица и напусна, ама това е друга тема. Та тя ми е разправяла как правят фреш там, и... ъъъ.... такова не си взимам, честно. Ама аз и друго не си взимам, понеже наистина хич не ми харесва. И други работи ми каза за хигиената... така че мен ако питаш, можеш да смъкнеш малко точки от там.
За арабите... абе не винаги ми се яде такова, защото си е доста мазничко, все пак... но определено го намирам за по-вкусно.
Обслужване. Става ми чак неприятно като ми застане насреща излъсканата усмивка, която те приканва да купиш още и още... сещам се за вица с продавача в магазин за рибарски принадлежности. Та отидеш ти за една кола (примерно казвам, а аз и колата им не я харесвам) и те моментално се опитват да ти пробутат и по един от всичките си видове сандвичи, и допълнително сосове. Не, мерси. Арабите не говорят много много български, а пък момчето от Мимас на Попа винаги ми дава и фалафел.
Абе не знам... ама като се сетя за Макдоналдс и ми изплува точно картинката от "Добри поличби".


Да живеят китайците!

__________________
Останалото е мълчание.


Тема Re: McDonald's vs арабитенови [re: Brad]  
Автор Dark Mind (dangerous)
Публикувано14.01.02 00:35



Ami prav si,razbira se.Poslednia put,kogato hodih v McDonald's si umriah ot glad poradi prostata pri4ina,4e pitkata mi be6e tolkova suha,ta se izroni do troha.Da ne govorim,4e kartofite izpopadaha po opisania ot teb na4in.
Neznam kak vse o6te imat klienti tia hora?!

S arabskata kuhnia moje6 da se nahrani6 normalno-ni6to,4e e mazno.Pone ne e bezvkusno.

When Hell is full,the dead will walk the earth...


Тема Re: McDonald's vs арабитенови [re: Brad]  
Автор Maлkият ПaMУK (Памук №1)
Публикувано14.01.02 13:31



веднъж съм стъпил в Макдоналдс . повече нестъпвам там
иначе при арабите откакто отидох първия път .и вече непропускам като съм бил на нощна акция да мина оттам.

В този свят живота е несправедлив
Друг свят несъществува


Тема Re: И малко уточнениенови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Songbird (прелитащ)
Публикувано14.01.02 15:41



Китайците и те не стават мен ако питате ........


xuxuk xuxuk

Тема Re: И малко уточнениенови [re: Songbird]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано14.01.02 16:25



Щоу?

Е, аз не говоря за бързите закуски така наречени, а за китайските ресторанти.

__________________
Останалото е мълчание.


Тема Ами не, .....нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Songbird (прелитащ)
Публикувано14.01.02 16:51



..... че не ми харесват съвсем. Просто не са ми първия избор.
Бих предпоцхел един боб с наденичка и огнена пиперка пред техните манджи

That's me.


xuxuk xuxuk

Тема Re: А аз пъкнови [re: Songbird]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано14.01.02 17:00



не знам защо, ама винаги бих предпочела техните манджи. А не е като да не съм ги яла... и то доста... просто най-много ми харесва тяхната кухня (и индийската също).

__________________
Останалото е мълчание.


Тема Re: А аз пъкнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Songbird (прелитащ)
Публикувано14.01.02 17:34



Веднъж ядох в един индийски ресторант дето ми сервираха зелено пиле. не беше лошо.
Може би, по често трябва да ходя .....


xuxuk xuxuk


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.