Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 26.06.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Незрелия човек се познава..нови  
Автор Фийби Уeдъpфийлд (....?)
Публикувано18.11.01 21:29



..по това, че иска да умре благородно за някое дело, а зрелия - че иска да живее скромно за това дело.
Това не е моя сентенция - неповторимия Селинджър го казва в "Спасителят в ръжта".
Изненадах се, когато го прочетох, защото самата аз винаги съм мислила по този начин. По-истинско е да искаш да живееш заради нещо, отколкото да умреш за него. Не смятате ли?

...ти никога нищо не харесваш!


Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор eva_s (......)
Публикувано18.11.01 23:08



Аз не бих казала, че е по-истинско, може би просто по-разумно... За съжаление за постигане на големите неща са необходими и "трупове" и чак след някакъв брой трупове става възможно делото на "разумните". Освен това нещата са свързани и с възможности - ако човек има възможност да постига дадена цел живеейки и творейки, то по-добре е да го направи, но ако няма такава възможност, той избира "смъртта" - не бих казала, че едното е по-малко истинско от другото.

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема Re: Незрелия човек се познава.. [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано18.11.01 23:38



:)
spored men nezrelite hora se poznavat po goliamoto samochuvstvie.
zrelite hora znaiat kakvo sa vsyshtnost i zatova sa po skromni.

a za umiraneto ne znam, v momenta ne se seshtam za neshto za koeto da si struva da umra - poneje sled kato sym umrial niama da moga da se vyzpolzvam ot postignatoto. mojebi bih umrial za decata si, ama oshte niamam deca i ne znam - ako se stigne do izbor mojebi shte ostava decata da umrat - nali ako ostana jiv shte si naprava drugi, vsichki znaeme che decata sa neblagodarni - a dori i da sa blagodarni az nali shte sym umrial - kel faida ot blagodarnosti.
horata koito umirat za chujdi idei sa prosto pionki v rycete na bogatite, horata koito upravliavat sveta ne umirat. az poneje mraza upravliavashtia elit i opredeliam bednite koito sa gotovi da umrat za tiah kato pylni idioti, imam namerenie da ostana jiv kolkoto se moje po dylgo.




Тема Въщностнови [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано19.11.01 10:05



Селинджър заема тази 'своя' мисъл от Ницше.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано20.11.01 16:17



Май цялата работа опира до това кой път ще избереш..
като Галилей да се откажеш..и после да кажеш "И все пак тя се върти"...
..или като..Коперник ли беше? ;-))..да заплатиш с живота си поддържането на една идея...
От една страна наистина е по-разумно да останеш жив, за да можеш да "работиш" за идеята...
..от друга обаче...Ти лично би ли последвала, би ли вярвала на някой, който се е отказал от идеята си?
Дали повече хора ще бъдат спечелени за една кауза, ако им покажеш, че даваш живота си за тази кауза...или пък ги убеждаваш в тази кауза с постоянство и доводи?


dust ...


Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор БЯЛ ПOЛУOBEC (кой ли го знае)
Публикувано20.11.01 16:25



Според мен най-голяма роля в преценката на това кое е по-правилното би изиграла самата същност на делото ,за което става въпрос.малко трудно може да се конкретизира....

Ебати тъпото копеле....


Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: RollinStoner]  
Авторпoпътeн вятъp (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 14:03



Мисля,че даже и тези които управляват света умират



Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: пoпътeн вятъp]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано26.11.01 16:39



e da - ama kak jiveiat




Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: RollinStoner]  
Авторпoпътeн вятъp (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 10:22



Разбирам те, за какво ми говориш,но като се замисля.....Никой не е успял до сега сам да управлява света.Много са се опитвали,но никой не е успял.Това ме навежда към една друга мисъл,но ще стане много дълго......Да сме здрави и щастливи и живи.Другото ще си го купим(ако можем).



Тема Re: Незрелия човек се познава..нови [re: Фийби Уeдъpфийлд]  
Автор cнeжaнkaтa (оная същата)
Публикувано29.11.01 13:04



мдаа...
така е то!
и аз все това си мисля. много по-лесно е да умреш, от колкото да живееш за нещо ...самоубийци има всякакви.. и все гледат да изберът по-лесното.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.