Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 09.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Възможно ли е...нови  
Автор Hecpaмeжливka (Оптимистка)
Публикувано24.07.01 14:49



да преодолеете шоково състояние без да ви се случи нещо също толкова силно, което да ви помогне да преодолеете стреса?

Ако някой Ви помага, променя ли се отношението Ви към него след това? А в каква посока? В психологията се дава пример за емоционалната зависимост - че много често пациентите се влюбват в психотерапевтите си. Съгласни ли сте с това? Или по-скоро ще се дистанцирате от човека, който знае толкова много за Вас?

Откажеш ли се от мечтите си - умираш!


Тема Re: Възможно ли е...нови [re: Hecpaмeжливka]  
Автор 8H (неутрино)
Публикувано24.07.01 16:16



Може би ще оставя той/тя да реши, ако също знае в какво съм се превърнал...

Мълчанието е най-добрия отговор. Мълчанието е злато...


Тема Нямах предвиднови [re: 8H]  
Автор Hecpaмeжливka (Оптимистка)
Публикувано24.07.01 20:53



да взимаш решение, а как го чувстваш? Ако ти се е случвало, разбира се

Откажеш ли се от мечтите си - умираш!


Тема Re: Възможно е...нови [re: Hecpaмeжливka]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано24.07.01 21:55



Влюбването, увличането по човек, с който си свързан в някаква зависимост е явно нормално, ученик в учител, пациент в лекар, клиент в адвокат и т.н. В очите на получаващия помощ, другият е всезнаещ и всеможещ, изключително по своето значение същество в живота му.
такива ми ти работи.



Тема Re: Така:нови [re: Hecpaмeжливka]  
Автор 8H (KMFDM)
Публикувано24.07.01 22:16



понеже нe искаш да прекъсваш "емоционалната зависимост", трябва да си дадеш сметка че тази зависимост може би не е еквивалентна. Този който ти помага също е във връзка с теб - но дали е готов за същата сила на обвързване? Опитай да го привлечеш ако си сигурна че няма да го оплетеш в нещо от което няма да намери сили да се откаже за да не те нарани...Бъди себе си, и му позволи и той да бъде себе си - доколкото все още сте същите, като преди да се срещнете...
Намирай го винаги в себе си, и го търси и за още помощ, но без да му се увесваш на врата - той иска ти да можеш/да си силна...за да му помогнеш, когато има някога и той нужда от помощ...
Докажи си че живееш, за да си го докажат всички че и те са живи...

На моите чувства и аз не се доверявам, че да давам съвети? Вземи само тези думи, които могат да минат през теб, а приличащите на стени ги заобиколи - ти решаваш...

Мълчанието е знак за съгласие...


Тема Но аз си мисля,нови [re: kakata]  
Автор Hecpaмeжливka (Оптимистка)
Публикувано24.07.01 22:19



че бих се чувствала неловко. Дистанцирането ти звучи нелогично?

Изпадала ли си в шок? Как го преодоля? С какво? Или с кого?

Откажеш ли се от мечтите си - умираш!


Тема Не, не, не!нови [re: 8H]  
Автор Hecpaмeжливka (Оптимистка)
Публикувано24.07.01 22:28



Далеч съм от идеята да се увеся на нечий врат - мразя бесилките

Тази тема дойде от другата, от една реплика и реших, че е добре да се изнесе отделно. В случая само питам - според мен по-нормалната реакция е отдръпването и избягването на по-нататъшни контакти, след като се излекуваш/възстановиш/завършиш...

Откажеш ли се от мечтите си - умираш!


Тема Re: Ти да не би данови [re: Hecpaмeжливka]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано24.07.01 23:14



следваш психология? Питам само за протокола.
Аз съм от другата страна, на тези оказващи помощ. Дистанцията е част от помощта, на мен ми осигурява спокойствие, а на нуждаещите се- сигурност.



Тема Ненови [re: kakata]  
Автор Hecpaмeжливka (Оптимистка)
Публикувано24.07.01 23:22



Завърших отдавна, но навремето доста четях. И сега от случайна дума или фраза изникват спомени от книжките и се опитвам да разбера...

Откажеш ли се от мечтите си - умираш!


Тема Re: Ненови [re: Hecpaмeжливka]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано25.07.01 00:37



Пишещите в този клуб, са млади, здрави, образовани и с добро самочувствие.
Дори и да прибегнат до помощта на сповенатите професии, едва ли ще превърнат насрещния субект в свой идол и обект на мечтите си.
Предполагам, че това се случва на силно неуверените хора, с проблеми в общуването. Вниманието, специално насочено към тяхната личност, ги кара да рисуват във въображението си друг вид взаимоотношения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.