Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 24.06.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Тема ?!?нови  
Автор Pиck (добряка)
Публикувано05.06.01 09:24



?!?



Тема Re: ?!?нови [re: Pиck]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано05.06.01 11:12



Винаги се чудя на теми като тази. :)
Вярно че и аз бях пуснала веднъж тема, в която пишеше само "Да!" и иконата беше намръщена, ама тя беше във връзка с една друга тема и на всички беше ясно какво значи.
Че си удивен виждам.
Че си учудено-удивен също.
Но за какво, няма как да разберем, докато не ни кажеш.
А може би искаш да споделиш, щом пишеш тук?
М?



Тема Re: ?!?нови [re: medusa]  
Автор Pиck (добряка)
Публикувано05.06.01 11:27



Експериментирах, честно казано.

Ще задам един въпрос все пак,
колко време и трябва на една жена, за да разбере, че е истински обичана и че има хора които мислят единствено за нейното щастие.
Цял живот дали ще стигне ?!?
Тя усеща, че е много харесвана и желана, но за съжаление вижда само това, нищо повече.



Тема Re: ?!? [re: Pиck]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано05.06.01 12:09



Не мога да ти отговоря принципно, защото всяка жена има нужда от различно време за да получи в себе си увереност, че е обичана.
Аз го разбирам почти веднага.
Колкото и време да е нужно, съвсем не мисля, че трябва да е цял живот, защото обичта, тъй или иначе не остава толкова дълго.
Ако някоя жена има нужда от толкова много време за да разбере, че е обичана, може само да съжалява, че не си е отворила очите за да го забележи по-рано, защото когато вече разбере, любовта може да си е отишла. Защото никак не е приятно непрекъснато да подлагат любовта ти под съмнение, а когато непрекъснато се съмняват в теб, започваш и сам да се съмняваш в себе си.
"Дали наистина я обичам, щом тя толкова упорито не ми вярва?" е въпросът, който ти хрумва след n-брой дни, седмици и месеци доказване и доказване, и доказване.
Разбира се, ако просто обичаш, и просто те приемат няма никакъв проблем. Доказването на любовта не е нужно, защото нея просто си я има и се забелязва и от другата страна. Но е досадно непрекъснато да те питат "Наистина ли ме обичаш? Докажи го."
Не е нужен цял живот. Защото ако е нужно толкова много, любовта се обезсмисля и си отива.
Всъщност май не отговорих на твоя въпрос.
Говорих за нещо, което е различно от това което ти питаш... така ми се струва. Да, вярно, че въпросът ти е "колко време е нужно?", но май имаше нещо друго предвид.
Ако дефинираш по-точно въпроса си, може и да намеря по-смислен отговор.



Тема Re: ?!?нови [re: medusa]  
Автор Pиck (добряка)
Публикувано05.06.01 12:31



Не си далеч от истината.
Действително не става въпрос за период от време и колко голям е той.
Ще го зада по-друг начин:

Защо момичето не разкрива мислите и чувствата си, при положение, че аз съм го направил и тя ми вярва.
Лошо ли е това ?, Добро ли е ?...............
Незнам защо го прави....



Тема Re: ?!?нови [re: Pиck]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано05.06.01 13:02



Задръжки, миличък.
Всички си ги имаме, повече или по-малко.
И най-вече ще намериш страх, ако се поразровиш повече за да откриеш причината.
Принципът на мислене е приблизително следният:
"Какво ще си помисли ако му разкрия мислите си? - Няма да приеме нещата правилно. - Ще си помисли нещо лошо за мен. - Ще престане да ме обича, защото ще намери в мен нещо, което не харесва. - Ще си отиде от мен."
Обикновено, причината за несподеляне на нещо е мисълта, че то може да не хареса или да нарани човека отсреща. Съответно че той може да си помисли нещо лошо.
Говоря по принцип.
Но в случай, че те интересува какво аз мисля по въпроса, ще ти кажа. За мен доверието (разбирай споделянето) е на първо място в отношенията.
Когато се появят темите табу, тогава се губи близостта.
Ако има нещо, което не може да бъде споделено, колкото и малко да е, то ще предизвика лавинообразно и други неща, за които не може да се говори.
Темите стават все повече и повече. Тогава хората се отдалечават един от друг.
Разбира се, за да споделяш, трябва да има кой да те слуша. Като казвам "слуша", имам предвид онова непредубедено слушане, с желание да погледнат от твоята страна.
Ако някак убедиш девойката, че ще я СЛУШАШ, а няма да започваш да слушаш с предварително мнение по даден въпрос, че няма да се разсърдиш каквото и да ти каже и че си готов да погледнеш от нейната гледна точка, тя ще ти ПРОГОВОРИ.
Това не става като й кажеш "Ще те слушам, кажи ми!"
Става косвено. И малко по малко. Като слушаш спокойно и непредубедено уж дребните неща, които ти казва.
По начинът, по който я слушаш, тя ще прецени как да ти говори занапред.
Може би има теми, за които тя знае, че имаш твърди позиции и следователно не може да ти представи нейното гледище, защото знае, че ти по подразбиране няма да го приемеш.
Бъди по-гъвкав по някои въпроси. Или поне позволи и на другите да имат мнение. Усеща се. И предизвиква откровение.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.