Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема OFF - клуб 40-50нови  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано22.11.15 09:37



Къде изчезнаха ЗАЩО поне 20 потребители, които нито са банвани, нито "проблемни" от административна гледна точка? В рамките на месец и малко отгоре.

След толкова години дирска активност ми липсват Аби, Крафтър, Дженифър, Джес, Торба, Зейфод, Мила, Раф...нещоси там и още един куп хора, заради които всяка санкция, ограничаваща писането ми в дира, винаги е била почивка, а не наказание.
Защото - има кого и какво да чета.

За първи път регулярно влизам в определен клуб, за да проверя дали любими, заслужаващи внимание потребители, са писали нещо и оставам разочарована. С някои от липсващите не съм на едно мнение, но факт, че ми липсват мислещи хора.

Защо механичният принцип - да елиминираме 5-6 потребители, които "пречат" - не дава положителен резултат?
Елиминираха за месеци "вредителите" и кво - вместо последният активен клуб да процъфти и всички политкоректни да танцуват от радост, сума ти качествени участници се изнесоха.

Какво се обърка, нали "дразнителите" са прочистени?



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: alisalisa]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано22.11.15 17:55



... положителен резултат според кого? според мен и теб, не е положителен, но според автора на "чистката", да допуснем, че има такъв, вероятно ефектът е положителен... всичко е ок, клубовете са спокойни... така че въпрос на гледна точка е, мисля...



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.11.15 18:26



Колкото по-малко хора пишат, толкова е по-скучно. Съжалявам за всички, които са баннати или които са се отказали по собствена воля. Моето виждане е много различно от виждането на упълномощените от дира хора, които отговарят за администрирането и модерирането, но нищо не мога да сторя.



Тема Re: OFF - клуб 40-50 [re: Osmodeus]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано23.11.15 07:39



Диригентът на чистката е един и на служба. Но, той не пише по 20 теми с по 100 мнения на денонощие, това го правят потребителите. Преди около 2 месеца при една анкетка бяха над 100. Баннаха трима-четирима оттогава, уж в името на всеобщия рахатлък. И гледай ти каква синхроничност - неколцина стари, уседнали клубари също спряха да пишат. Някои и още по-рано зачезнаха, но Геврек-Крафтър, Торба, Грийнлайт... и за други се сещам, не са малко и все хора на място и заслужаващи четенето, буквално се изпариха от клуба и дира. Геврекът се мярна тук, щото го поканихте на бележки, постна снимка на озъбен пудел и потъна в небитието.

Досега всеки бан някак съм го оправдавала с "лични" заслуги - пресоля манджата, резнат ми достъпа. Следователно, аз съм крива, другите прави - не пасвам като писател на някое виртуално местенце, няма драма. Местенцето ме е привлякло с чужди постинги, и да не пиша, поне ще си чета. Винаги има от кого какво да науча, кой над какво да ме замисли, информира, впечатли - и те така. Но напоследък видимо и лавинообразно изчезват пишещи. Не, че липсват ентусиасти в 40-50, пишат останалите, та се късат. Трафикът си върви. Но аз не чета някъде заради единия трафик, а заради биоразнообразието.

И ми е криво, когато ценни видове напускат популацията. Замязва на ферма. Отглеждат се и се размножават само няколко вида с определена цел, природното екоравновесие се нарушава. Неестествено е. И, за съжаление, процесът е необратим.

Ти що не пишеш там, нали не си от изкоренените "бурени"?



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано23.11.15 07:42



Баннатите си знаем твърде добре къде началството го стяга обувката и какви чивии избива.

Ма останалите що се юрнаха да емигрират като избомбени сирийци?
За тях ми е драмата.



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: alisalisa]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано23.11.15 09:38



... е, предполагам по същата причина, по която и останалите... липса на желание. И не само за там, а и за навсякъде в дира... влизам все още по инерция, по навик и така, докато се откажа съвсем... причини да искаш, но.... най- важната е, че липсва нормална комуникация... и няма как да си ти причината за всички злини в дира... просто няма правила... защото за едно баннват тебе, а за същото не банват други никове, дето са предполагам "от наште"... и атмосферата и езика на който се общува е меко казано труден за търпене...



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: Osmodeus]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано24.11.15 08:35



Май-май много хора влизаме в дирските клубове по инерция и от сантименти. Което е добре дошло за поддържането на сайта, защото той се захранва от клик, демек, посещаемост на потребители. Всяко твое и мое влизане е "дзъннн" в касичката с печалба, ама чужда печалба. За едно си права - няма как един или дори 10-20 потребители да са виновни за масовото обезлюдяване на клубовете. Всеки, дори най-безнадежният трол, може да прецака ограничено количество "виртуални седянки". Само администрацията може да прецака, тоест, да минимизира трафика на едро.

Имам усещането, че това е целта - масирано минимизиране на клубния трафик. Всеки твой клик го държи над вода, всяко пренебрегване на сайта и негативни отзиви за сайта пред познати във виртуалната мрежа води до намаляване на интереса=потребление. Посещаемостта вероятно е кахър на собствениците. Но, докато не е кахър на служителите, мишките танцуват като за последно. Специално в клубовете, тонът го задава един хоровод, делегирани са му правомощия. Всички четящи и пишещи - генерираме кликове, демек посещаемост на сайта, наливаме вода в неговата мелница. Тонът е безпардонен. Защото хороводът е на длъжност. Дали 2000 или 500 ще правят оборот на сйта, все тая. Докато оборотът не падне на 300, заплатата си върви. Хороводът системно провокира баламите, за да си върже оборота. "Балами" още се намират - верующи в приятелство, добър тон, свободен обмен на информация или просто скучаещи, търсещи признание люде. Искаме да общуваме - ей ти начин. Угаждаш на "магазинера" и пазаруваш/общуваш. Не угаждаш, и си вън. Има бол клиенти, заплатата на магазинера е гарантирана.

Едно време в социализма имаше такива жизненоважни магазини. Предлагат стока, която няма откъде другаде да купиш и, за да си я набавиш, кротуваш и се мазниш, както можеш, на "вездесъщия" магазинер. Помня ги тези лелки и чичковци, които се държаха високомерно и просташки с редовия потребител, уреждаха своите, подмазваха се на влиятелните клиенти и биеха гъзът в тавана, когато се подмажат на тях.

Дирът е замязал на соц-магазин. Което пък дава отговор на терзанията ми защо качествени потребители изчезват. Като вече не сме в соца и предлагането е огромно и многообразно, кой луд ще кибичи в обедняваща квартална бакалия, за да търпи неприятности заради еднообразно зареждане и мухлясваща стока.



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: alisalisa]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано24.11.15 19:04



Защото не им е интересно без баннатите. Освен това тонът се "втвърди" напоследък. Чувства се някакво такова тягостно напрежение. И аз го усещам... също.

Редактирано от Lucky Eva на 24.11.15 19:12.



Тема Re: OFF - клуб 40-50нови [re: Lucky Eva]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано25.11.15 08:36



Такива са плодовете на дебелоочието и измамата. И те тепърва започват да зреят.
Няколко бана, вкл моя настоящ, бяха поставени от чисто дебелоочие и замазани със смукани от пръсти основания за пред хора. Ключовият момент е - за пред кои хора?

За моя печал, тези, които качествено съумяват за ми задържат вниманието и да ми оправдаят отделеното време и лептата, изразена в кликове, /да не забравяме и взаимната изгода в потребителското споразумение с дира/ намаляват, ограничават участие или изчезват.

Злоупотребите неумолимо създават пустиня, а пустинята неумолимо подяжда последните плодородни оазиси. И ми е много криво, че от едната глупост, егоизъм и самонадеяност поредното процъфтяващо местенце е обречено.
Видях с очите си няколко хубави клуба, които замирисаха на смърт, залиняха и умряха. В този миризмата вече се носи, останалото е въпрос на време и ничии отчаяни усилия за реанимация не могат да спрат процеса.





Тема off topic на темата OFF - клуб 40-50нови [re: alisalisa]  
Автор Nerv (словопохотлив)
Публикувано27.11.15 12:28



Първо да ти кажа, че се радвам, че само си се правила на умряла лисица, а тайно се подвизаваш тук и там.

Второ, интересно ми е професионалното ти мнение за един художествен проект. По точно за 3 проекта по дадено задание.

По лични причини не искам да пускам тема. Интересно ще ми е твоето мнение.

Та: Въвеждащият ми въпрос е работят ли ти бележките?

прав или изправян



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.