Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: DyadOmraz]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано23.10.15 21:14



Ти не си този, който раздава уроците, а Той. Всичко е кръговрат, на всеки му се полага да пожъне това, което е посял. Може сеитбата да е била в минали животи, а в този да е само жътвата.

Редактирано от Lucky Eva на 23.10.15 21:19.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: Lucky Eva]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано23.10.15 21:22



Чеки малко, че пак омота кълбетата. Доколкото знам в християнството няма "минали животи". Раждаш се, умираш и по божията воля и своите действия отиваш в рая или в ада, където чакаш второто пришествие. Или ще ми кажеш, че не си християнка? А тогава как знаеш, че от толкова много богове, заради които ежедневно се трепят хора, точно ТВОЯТ е истинският?

Все едно. С луди не се спори. Само кимаш с глава, усмихваш се и се отдалечаваш с бавни крачки заднешком.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: DyadOmraz]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано23.10.15 21:26



Ако ме питаш дали съм кръстена по християнски - да, кръстена съм. Ако ме питаш дали съм последователка на някаква религия - не, не съм.

Но съм вярваща в Бог. Аз вярвам, че Бог е от по-високо измерение. Ние го наричаме Бог.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: Lucky Eva]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано23.10.15 23:11



Ми добре, вярвай си щом ти върши работа, не ми пречиш. Стига да не ми обясняваш какво и как той правел.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано24.10.15 09:28



Офффф! Пози на обидено величие.



Твоя си работа колко ще изтраеш, няма да те разубеждавам. Вайкането на тема "ще взема да умра" не ми е интересно.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: DyadOmraz]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано24.10.15 10:06



понятието ти за Бог е като на суеверна бабичка:
Някакъв чичко, досущ като тебе, седи на директорския трон и взема решения.





Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано24.10.15 10:59



Права си - моя си работа.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано24.10.15 11:00



Ми чети библията и подобните й книги - те това казват.



Тема Re: Ето я картата ми:нови [re: alisalisa]  
Автор DyadOmraz (ветеран)
Публикувано24.10.15 11:09



Интересувайки се от микро и макрокосмоса, включително устройството и действието на живите твари, допускам, че сложният начин по който работят, с точност до хилядни от процента, в среда, чиито параметри ако се променят на един процент (примерно отстоянието на луната от земята) ще ги убие, и с взаимовръзки по-сложни от тези в компютъра, допускам, че е възможно всичко това да е плод на създаване от Създател. Само допускам или по-скоро не изключвам такава възможност, но това, в което съм твърдо убеден е, че човекът в този всемир не е по-важен от амебата, и че ако този създател същества той се интересува от човека точно толкова, колкото човекът се интересува от амебата. Другото сигурно е, че прераждане съществува доколкото сме изградени от един малък набор от съществуващите атоми и когато умрем се разпадаме до тези атоми, които пък, примерно чрез храната или дори въздуха попадат в организма на други хора и стават част от техните сперматозоиди и яйцеклетки. Но това запазване на интегритета на душата и вграждането й като такава в ново тяло си е пълна измишльотина неподкрепена от никакви логични доводи. Напротив, всичко говори против такава възможност.



Тема Re: Асгрологични предаваниянови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (лиса)
Публикувано24.10.15 17:02



Значи. Като поразгледах малко астрономическата страна на движението на Земята, нещата имат съвсем друг вид. Зодиакалният кръг е условно разделяне на земната орбита - еклиптика на 12 равни части. Когато са основавали гадателската система, проекцията на Слънцето в движението му по еклиптиката върху звездното небе преминавала през 12-те познати съзвездия, затова са им дали имената на съзвездията. Разделението е толкова условно, че 12-те сектора на зодиака спокойно могат да бъдат обозначени с номера от 1 до 12. В действителност върху еклиптиката се проектират 13 съзвездия, пред които Слънцето преминава за една година за различни отрязъци от време. Понеже астрономичните съзвездия са различни по площ и границите помежду им са условно очертани. Та, дали ще отчетеш условното изместване на сегментирания на 12 равни части астрологичен кръг или не, все тая. Защото, реалното положение на звездите и астрономичните съзвездия спрямо еклиптиката изобщо не се отчита.
Ето какво е то в момента:


Имаме цикличност само при въртенето на Земята около оста си и въртенето на Земята в орбита около Слънцето. При орбиталното въртене има 2 позиции, наречени равноденствие и 2 позиции, наречени слънцестоене. Те настъпват винаги при едно и също положение на Земята спрямо Слънцето, без значение кои съзвездия ще се проектират зад Слънцето. За удобство денят на пролетното слънцестоене се отбелязва с 0 градуса Овен. Като той не съвпада с действителната проекция на съзвездие Овен, а е начало на условния 1/12-та част сегмент на пълния кръг на земната обиколка. Значи, Алиса, родена на 12 градуса Слънце в Стрелец, е точно толкова условно, колкото Алиса, родена на 5 декември. Сегмент от геометрична координатна система - зодиакален знак Стрелец - не притежава никаква качествена стойност, която да предаде на родения. В тази измервателна система единствено верен е фактът, че Слънцето се намира в участък "Стрелец" при орбиталното въртене на Земята. На северното полукълбо е зима, а краят на този участък бележи зимното слънцестоене. Толкоз.

Действителните астрономични наблюдения показват, че на 5 декември в наше време Слънцето се движи по този участък от еклиптиката, зад който на звездното небе се проектира съзвездие Змиеносец. Обаче, на математически обусловеният сегмент, наречен "Стрелец", са приписани някакви влияния върху характера на родените през това годишно време. И щом Земята се намира в тази част от орбитата си спрямо Слънцето, те се считат за безусловни за всички бебета, родени на Земята.
Ми...несериозно. И без никакво отношение към действителното състояние на Слънчевата система, галактиката и вселената.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.