Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 08.05.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Х Factor - по-доброто шоу  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 09:11



След изгледани няколко епизода на Гласът на България, станах абсолютен фен на X Factor по Нова. Каква огромна разлика има между двете музикални програми. Докато в Първото се набляга повече на журито, без почти никаква разпознаваемост на участниците, подбрани доста субективно и на моменти чалгарски, то в другото реалити по Нова изцяло се набляга на участниците, човек без да иска ги запомня, а и те са подбрани доста професионално. Докато първото шоу се прави от Славчо и е доста побългарено, то второто по Нова е изцяло продуцирано отвън и е запазен оригиналния формат на шоуто. Журито, съставено от Васко Василев, Мага, Мария Илиева и Поли Генова, е истински професионалист. За разлика от чалгаджийското жури в Гласът на България, където звучат ачик чалги, на които съдиите се кефят, пеят и танцуват даже. Човек ще си помисли, че Мариана Попова е поп-фолк певица или всъщност наистина е. За Миро и чалгата е излишно да говорим въобще, там връзката е очевидна. Кирил Маричков като рокаджия е също един вид чалгаджия, дотолкова доколкото рокът е пълна отживелица и се слуша предимно от пенсионери в Източна Европа. Само тук групи като Пърпъл, Юрая Хийп и др. събират тълпи от привърженици. На Запад от нас, дори в една Унгария, най-много да съберат 200 души публика. Но у нас се слуша предимно рок и чалга, като помежду им почти няма разлика вече.





Тема Re: Х Factor - по-доброто шоунови [re: centur]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.09.11 11:07



По-добро е поради това, че акцента е върху състезателите, а не върху екипа или пък върху балета и танцьорите и музиката и ефектите като по БТВ. Певците нямат изграден стил, нито песни, че да се правят на звезди и да им се предлагат и танцьори и други неща.

Прекалено копират Западния чалгарски модел. В Източния, певците правят шоуто и говорят и пеят и правят скечове и се правят на остроумни или пък смешни. А не като в Западния сбъркан модел да пускат фоерверки и разни танцуващи, които да отвличат вниманието.

Въобще БТВ се учи от BG чалгата и от Американската чалга също. И въобще не и идва на ума да предостави други стил на поведение и то по-свободен и уникален, че да изпъкнат талантите на певците.

Прав си. Рока е отживелица. На мода е корейската и японска музика.

Редактирано от blood2 на 26.09.11 11:13.



Тема Re: Х Factor - по-доброто шоунови [re: blood2]  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 11:21



Именно де. Набляга се на участниците и това ги прави разпознаваеми за публиката. Докато в Гласът на България, макар че гледах първите епизоди, не се сещам за нито едно от лицата на състезателите. Сякаш шоуто се прави, за да ни показва съдиите. В абсолютна чалга е превърнат формата.



Тема А за рока съм абсолютно правнови [re: blood2]  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 11:26



Концерт на рок звезди от 80-те и 70-те събира публика в България и Румъния по разбираеми причини , но не събира даже тълпа в Унгария например, а в САЩ Пърпъл през 2002 не можаха да напълнят Уилтърн Тиътър с повече от 200 души пенсии.





Тема Re: Х Factor - по-доброто шоунови [re: centur]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.09.11 11:28



Това е заради Западния и Българския чалгарски модел. Ще запомниш повече нечии цици или задници или прашки на танцьорки отколкото лицата на изпълнителите. А в Източния модел акцента на камерата е върху лицето, облеклото и понякога краката. Което си е нормално при момичешки групи.

Да не говорим, че пеят повече от една и, че акцента е и върху синхрона и излъчването на цялото, тоест групата.

Нали продуцента е Слави? Ти какво очакваш? Певци пеещи страхотно като машини и балет Магаданс около тях.
Че ако певците говорят и са личности ще засенчат Слави или други като него.

Нарочно не им се дава шанс.



Редактирано от blood2 на 26.09.11 11:29.



Тема Re: А за рока съм абсолютно правнови [re: centur]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.09.11 11:33



Рока не е достатъчно позитивна музика и е свързан главно с дрогата, бунта и Сатанинските групи. Мястото му не е за 21 век.

Обществото се нуждае от позитивни певци, но не тип чалга и проституция и развалящи морала на обществото.

Въпроса е не колко събират, а за какво събират хората. За да се надрогират. За да се бунтуват и да псуват. Или за да станат по-позитивни и добри.

Редактирано от blood2 на 26.09.11 11:34.



Тема Re: Х Factor - по-доброто шоунови [re: blood2]  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 12:09



Прав си. Това за Слави и неговите формати е точно, както го казваш. Аз мисля по същия начин, оттам е и провала във всякакви реалити формати, излъчвани по БТВ-то. Ако в Нова върви некво шоу, то винаги е в пъти по-добро от най-доброто на Слави.




Не стига че си е подбрал все разни чалги за съдии, ами последно като гледах, самият той се кипри като жури. Щото некой като нищо може да го засенчи и заслепи. И непременно трябва да се види, че всичкото певци той подбира, е, с помощта на още 4-ма чалгаджии. Затова Гласът на България /побългарено му е дори заглавието/ 5 пари вече не струва, при положение, че оттатък върви оригиналния X Factor.

Редактирано от centur на 26.09.11 12:11.



Тема Re: А за рока съм абсолютно правнови [re: blood2]  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 12:14



Имам чувството, че рок феновете са родени глухонеми. Щом бъркат квиченето и неприятният вой и тембър с песен, както и децибелите с пеене.





Тема Re: А за рока съм абсолютно правнови [re: centur]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.09.11 12:31



И аз много не разбирам от музика. Просто някои изпъления и то по-точно атмосфера и излъчвате и идеи ме кефят и ми харесват. Пеенето е вид идея за някакъв вид предаване на чувства и Информация.

Просто времето на супер твърдата и бунтарска музика отмина. Защото в същността си е пошлост.

Редактирано от blood2 на 26.09.11 12:31.



Тема Re: А за рока съм абсолютно прав [re: blood2]  
Автор centur (непознат )
Публикувано26.09.11 12:53



В същността си, а и не само, е пошлост. Но рокът тук масово се харесва. Сякаш е признак на геройство или некъв вид модерност това да си фен или рокаджия, рокер и т.н. Чудя как може да има толкова тъпи кратуни у нас, ма кво ли се чудя като знам кви тикви ни управляват.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.