Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да пусна предаване в национална ТВнови  
Автор Vali_Pehlivanov (непознат )
Публикувано18.10.06 20:19



имам идея за предаване,което да пусна в някоя от националните ТВ.Интересува ме как да се случи това?Имам и фирма която се занимава с продуценска дейност,но не съм работил с телевизиите.Какво предлагат от тези телевизии ,съпродуцентство с тях и процент от рекламите,чиста външна продукция с процент от рекламите,наемане на идеята срещу ежемесечен хонорар или друг вариант?



Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: Vali_Pehlivanov]  
Авторnaz (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 21:51



Връзки, мой човек. Трябват ти много яки връзки (не се шегувам)
Просто се обади във въпросните национални телевизии, може пък и нещо да стане





Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: naz]  
Авторджиджибиджи (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 23:05



Да, съгласна съм! Или пари, или връзки - друг вариант НЕМА. Освен ако замисленото предаване е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО интересно и нестандартно, ама такива многоооооооооооооо рядко се срещат. Все пак попитай! Кой знае - може да стане хит?! КЪСМЕТ





Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: naz]  
Автор Vali_Pehlivanov (непознат )
Публикувано19.10.06 00:23



благодаря за мнението,но връзките ги нямам за тези телевизии.необходимо ми е да знам към кого трябва да се обърна ,на кого трябва да дам и да съм сигурен ,че ще има положителен резултат.а относно предаването мисля ,че ще се хареса на голяма част от обществото.



Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: Vali_Pehlivanov]  
Авторliolio (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 09:48



Само така си мислиш мой човек! Значи, освен че ти трябват контакти, трабва поне малко да влезеш под кожата на човека, с когото ще преговаряш. Но това не означава да му се мазниш - просто трябва да му станеш симпатичен и да го убедиш поне мъничко, като за начало, че твоето предаване наистина си струва да се излъчва именно в телевизията, която той представлява. Оттам-нататък всичко си зависи от теб и екипа, който ще събереш. Но повярвай ми! Колкото и гениално да е предаването, което си съчинил, колкото и обществено полезно да е то - бъди готов, че тук около 20-на анонимни души ще те оплюят и ще твърдят, че предаването ти е боклук, а и останалата част от страната смята така! Бъди сигурен в това! Та дори и дедо Лари да си уговорил за водещ!

Иначе ти трябва просто ясна концепция за предаването и как ще се развива то поне в рамките на един телевизионен сезон! Не забравяй да се аргументираш защо това предаване е важно именно за телевизията, с която ще преговаряш и защо това предаване ще може да привлича рекламодателят!

Остава ти да се свържеш с програмните директори, които ще трябва да убеждаваш и не забравяй, че трябва да направиш впечатление на сериозен човек, а след това да докажеш, че наистина си такъв! Можеш спокойно да опитш в бТВ, Нова и ТВ7 (които към момента са отворени за почти всяка нова идея). Ако не стане там, бягай в 7ДНИ. Там поне ще провериш, дали предаването ти е това, което си мислиш, че е! Ако е, то от номия сезон ще можеш да отидеш при същите тези хора и да им кажеш: "Ето, идеята ми работи", например.

И забрави, че някой може да ти гарантира 100% положителен успех!

Ами... Успех! Пък като излезеш в ефир, драсни някой ред да знаем дали си успял!





Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: liolio]  
Автор Vali_Pehlivanov (непознат )
Публикувано19.10.06 10:24



Благодаря Liolio!
Аз не съм се заблуждавал,че всичко това ще стане с магическа пръчка.Ясно ми е ,че трябва да съм убедителен.Относно критиките,нямам нищо против,единствено могат да помогнат.
Концепция имам,екип готов да снима също,спонсори имам,НО ИСКАХ ДА РАЗБЕРА КАКВИ УСЛОВИЯ ЗА СЪВМЕСТНА РАБОТА БИХА МИ ПРЕДЛОЖИЛИ ТВ С НАЦИОНАЛЕН ЕФИР(ВЪЗМОЖНИТЕ ВАРИАНТИ-СЪПРОДУЦЕНТСТВО С %,ВЪНШНА ПРОДУКЦИЯ С %,НАЕТО ПРЕДАВАНЕ КЪМ ТВ ..... И АКО ИМА ДРУГИ АЛТЕРНАТИВИ).
Чувал съм,че новите концепции просто се отделят настрана и не им се обръща никакво внимание.Другият по лош вариант е да ти обърнат внимание,но колкото да ти отхвърлят предложението и след време да го видиш реализирано в ефира на някоя от ТВ
Момента в който успея да реализирам предаването в някоя от медиите,задължително ще пиша тук.Благодаря отново!



Тема Виж сега...нови [re: Vali_Pehlivanov]  
АвторOбщecтвo (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 10:28



Първо-кинти!
2.Визия!
3.Ако ще се "харесваш" на обществото-СКАТ!



Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: Vali_Pehlivanov]  
Авторliolio (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 11:50



Ами... след като смяташ, че си готов с идеите си и с екип, които е готов да ги осъществи, а още повече, че и спонсор си успял да си осигуриш - не виждам какъв ти е проблема!? Дори си с едни гърди напред, пред някой, който с "чифте пищови на гол тумбак" е решил да прави революция в ефира на България и плюе всичко останало.

Вариантите, които биха ти осигурили ефир, са разлинчни, включително и тези, които си изброил. Зависи ти какво искаш и какво биха приели хората с които ще преговаряш.

За опасенията ти относно евентуална кражба на идеята - няма гаранция, че това няма да се случи! Затова просто действаш мой човек! След като твърдиш, че си добре подплатен трябва да действаш бързо и все някоя от вратичките ще се отвори за теб. Ако идеята ти е наистина гениална и радикална има патентно ведомство за това, както и Закон за авторското право, когато разбира се си плащаш редовно вноската!

Иначе критиките не са лошо нещо, самокритиката още повече, но аз имах нещо съвсем друго предвид, когато ти споменах за това. Прочети отново това, което съм ти написал в предния пост и ще разбереш, какво искам да ти кажа!





Тема Re: Виж сега...нови [re: Oбщecтвo]  
Автор Vali_Pehlivanov (непознат )
Публикувано19.10.06 12:00



За кинтите ми е ясно ,затова по-рано попитах на кого и колко срещу гаранция за влизане в НАЦИОНАЛНА ЕФИРНА ТЕЛЕВИЗИЯ.Не се интересувам от ТВ като СКАТ,ЕК<МСАТ или каквито и да са кабелни телевизии,на този етап.

НАЙ-ВАЖНОТО МИ Е ДА ЗНАЯ КАКВИ СА ВЪЗМОЖНИТЕ ВАРИАНТИ ЗА ВЛИЗАНЕ В ТВ - пак пиша: съпродуцент с %,100 % външен продуцент с % от реклами или може би някакъв вид наем на интелектуална собственост .Ако някой е кандидатствал и е удобрен,просто да каже при какви условия е удобрен,все пак трябва да си направя някаква относителна(приблизителна) сметка за бюджета с който мога да оперирам и гаранциите на съответната ТВ.



Тема Re: Как да пусна предаване в национална ТВнови [re: liolio]  
Автор Vali_Pehlivanov (непознат )
Публикувано19.10.06 12:11



Да ,разбрах те относно оплюването,но за тези неща мисля да се правя на разсеян,това не са неща които ме интересуват на този етап,пък и в бъдеще.

" Зависи ти какво искаш и какво биха приели хората с които ще преговаряш." - просто ме интересува какви са възмойните варианти,горе-долу какви са отношенията които предлагат.от какво се определя какъв бюджет биха отпуснали от ТВ,колко ще получавам от рекламата?спонсора е спонсор,но без възвращаемост ,нали се сещаш:).
Относно идеята,не че откривам Америка или топлата вода,но просто няма такова предаване до сега в БГ ефир,а и в чужбина не съм засичал точно такова.Сигурен съм ,че ще се одобри от масовия зрител




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.