Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Istinata za Evroviziaнови  
Авторpro4el (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 10:16



Позиция

Азис спаси българската "Евровизия"

Мариана Попова има хубав глас, може би затова не успя да пробие в родния шоубизнес.

снимка: булфото



Докато попзвездите ни пеят фалшиво, нивото на българския финал на конкурса ще е все така слабо

Божидар Божков

Добре, че бе Азис. Човекът се появи на сцената в зала 1 на НДК за малко, пусна мощния си глас, след това се прибра отново зад кулисите. Всичко трая някакви си 15 секунди. Камерите на БНТ едва успяха да го покажат. Но пък събра толкова овации, колкото нито една друга песен, претендираща за българския финал на "Евровизия". Защо да се лъжем - именно участието на Азис като беквокал в парчето на Марияна Попова "Остави ме да плача" ще осигури на тази песен виза за Атина. Разбира се, ако някой продуцент не накупи пак стотици предплатени карти и не организира масово гласуване за своя посредствен любимец. Истината е, че докато българските попзвезди се застояха по студиата и се разглезиха компютри да им моделират гласовете, докато по участия пеят основно на плейбек и просто сами не знаят имат ли глас, то именно фолкпевците продължават школата на естрадните ни изпълнители от миналото, където, ако нямаш глас, си аут.
Миналата година всички видяха безпомощността на половинката на Дони - Нети. Тя просто се мъчеше на сцената. Когато човек не може да изкара глас от гърлото си, никакви мъки не помагат. След това, разбира се, бяха сръдни, оплаквания, жалби, че били отхвърлени. Да вземем Нина Николина. Тя също е записала не един хит. Но на миналогодишната "Евровизия" пя фалшиво. Дали винаги пее фалшиво, когато е на живо, си е тайна между нея и компютрите в студиото. Но представянето й миналата година си е факт. Или други тийнидоли - братя Мангасариян. На плейбек са прекрасни. Но слушали ли сте ги на живо? Аз съм ги слушал и втори път не ща, защото то е просто мъчение за ушите. И още десетки като тях. Парчетата им са страхотни,

на запис звучат идеално, но на живо никакви ги няма

Миналогодишният финал за българската "Евровизия" беше показателен в тази насока. Ето затова тази година почти никой от известните ни попизпълнители не посмя да се пробва. Те иначе се оправдават, че не се включили, защото журито било пристрастно, че БНТ била еди-каква си, че всъщност какво да му участваме на този фестивал, той е кух. Ама истината е тази - не участват, защото не могат да пеят. Преди години по адрес на една позабравена вече наша певица се говореше, че специално за нея и липсващия й глас е измислен нов стил в попмузиката - "художествен шепот". Уви този стил днес масово се е наложил сред новите попизпълнители.
Затова на тазгодишната "Евровизия" посмяха да участват само някакви самодейци, видели в конкурса звездния си миг и възможността за няколко минути слава. Затова и нивото на българската "Евровизия" ще е все така слабо, докато попизпълнителите ни не се научат да пеят на живо по концерти и не започнат сериозно да се занимават с гласовете си.
Разбира се, има и изключения, но те просто подчертават горните изводи. Едно от тях е именно Марияна Попова. И дано не съм прав, но може би точно защото има прекрасен глас, всичките й опити от години насам да пробие в шоубизнеса у нас се проваляха. Песните й не се пускаха по радиостанциите, в класациите винаги бяха на най-долните места, ако изобщо успееха да влязат там. Стигна се до положение в едно от интервютата си преди няколко години певецът Искрен Пецов да признае, че е записал онова парче "Да те обичам, Мариана...", защото му е станало жал за колежката му Попова, която никой не кани по участия и никой не иска да забележи. Дано сега я забележат.
Парчето "Остави ме да плача" е уникално и с друго - то показва, че е

абсолютна глупост войната между поп- и фолкизпълнители у нас

Както се вижда, певци и от двата жанра могат да запишат заедно страхотна песен с големи шансове за успех и в чужбина. Това, от което и Марияна Попова, и Азис очевидно най-много се боят - скандализирането на публиката, - всъщност би им донесло още по-голям успех в Атина, ако те бъдат пратени там. Не семплият, макар и скъп абитуриентски костюм на Азис, с който се появи в НДК, а именно пищните му одежди от други участия ще накарат зрителите в цяла Европа да забележат тази песен и да гласуват за нея. Фестивалът "Евровизия" от години има традиция - колкото по-пищно и скандално се представиш там, толкова повече ти обръщат внимание. Израел е държава, която никога не е блестяла с оригинална попмузика. Но когато оттам пратиха на "Евровизия" транссексуалната Дана Интернешънъл, тя победи безпроблемно. Само че месеци преди това израелската телевизия разпращаше на останалите медии из континента клипове на певицата и й организира предварително достатъчна скандална слава, че на фестивала вече всички да знаят коя е. Ето това трябва да направи БНТ оттук нататък.
И всъщност да кажем две добри думи за тази телевизия. Много е лесно да се плюе държавната медия. Много е лесно и БНТ да спре да се занимава с "Евровизия" от догодина. Не подава заявка за участие и си спестява хиляди левове, които се плащат като такса. Така от доста време вече прави италианската РАИ, така решиха тази година да направят унгарската и австрийската телевизия. Наместо да четат постоянно плювни по свой адрес в медиите, шефовете на тези телевизии просто се оттеглиха от фестивала и проблемът е решен.
Каквото и да се говори за "Евровизия" обаче, това е фестивал, който дава големи възможности. Ако не беше победила на него, украинката Руслана и до днес щеше да си е една регионална звезда в родината си, а парчетата й никога да не се появят в европейски класации. Миналогодишното парче фаворит, изпълнено от Елена Папаризу, също автоматично влезе в класациите на много държави. Това ще се случи и с песента, която ще спечели тази година в Атина. А това няма как да не е предизвикателство за българската попмузика.



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: pro4el]  
Автор Mediaworld (непознат )
Публикувано28.02.06 10:30



Истината за Евровизия е, че ще спечели Мастило. Нещата са вече уредени!



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: pro4el]  
Автор Sweet Sorrow ()
Публикувано28.02.06 11:31



Не знам кой ще спечели Евровизия и дали всичко вече е решено, но определено съм на мнение, че изпълнението на Мариана Попова беше може би единственото, което успя да ме развълнува по някакъв начин. Нейният глас единствено успя да "изпълни" залата, докато другите изпълнители за мен бяха посредствени. По принцип не обичам негативизма и затова искрено се надявам, че този конкурс ще бъде по-успешен за нас! Моят личен фаворит е "Let Me Cry" и дано това да е българското парче на Евровизия.



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: Mediaworld]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано28.02.06 16:42



Не вярвам.
Аз ако съм продуцент, няма да допусна два пъти една и съща грешка. Каква беше ползата за Каффе, освен публична омраза и няколко Златни скункса? Съмнявам се, че ще искат да затрият по този начин и още една тяхна група.
Тъй че определено Марияна Попова, аз поне за нея ще гласувам.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: Tomoe]  
Автор Mediaworld (непознат )
Публикувано28.02.06 16:51



Тъпотията миналата година стана, щото Слави разконспирира Каффе. Сега нещата са по-деликатни, а и тук-таме спускат името на Мариана, което явно цели да заблуди противника...



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: Mediaworld]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано28.02.06 17:06



Хехе, още по-слаба стратегия тогава. Пределно ясно е, че повечето хора ще гласуват за Марияна. Ако спечелят Мастило, не е нужен Слави, за да разберем какво се е случило. Абсурд е да действат толкова плоско.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: pro4el]  
АвторZAS (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:59



За съжаление из ТВ и поп средите упорито се говори, че въпреки добрите отзиви за парчето на Мариана Попова победителят наистина ще бъде Мастило. Въпреки, че по мое скромно мнение преди парчето на Вики смело могат да се Гепи, което ме изненада с добра музикална мисъл и аранжимент няма да се изненадам ако кулоарните клюки се окажат верни и за Гърция заминат Мастило. От това можем само да загубим като представяне, защото Let my cry има реални шансове за класиране на финала на самия фестивал, а ако конкуренцията е на нивото което съм чул до момента смело мога да твърдя, че с песента на Мариана можем да се надяваме и на нещо повече. Каквото и да говорим обаче ще е най-добре да изчакаме 11 и да се убедим в това, че слуховете не винаги са верни :)



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: ZAS]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано28.02.06 18:59



Е, да, ако продължавате да пускате този слух, хората ще се откажат от гласуването и наистина Мастило ще победят, но чисто статистически и честно.
Тъй че нека не вярваме на такива "зловещи" сценарии.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: Istinata za Evrovizia [re: Tomoe]  
Автор * * * (новак)
Публикувано28.02.06 21:46



На мен Мастило доста по-добро впечатление от Мариана Попова ми направиха. Просто в Евровизия печелят ритмични, лесни за слушане песни, а тази на Мариана е твърде бавна. Но каквото и да си говорим, каквото и да харесваме, нямаше нито едно изпълнение, което да има шанс да се класира поне сред първите 10, родната музика е много, много зле.



Тема Re: Istinata za Evroviziaнови [re: Tomoe]  
Автор Mediaworld (непознат )
Публикувано01.03.06 02:32



Абсурдно, но не и невероятно. Имай предвид, че миналата година след като скандалът стана прекалено явен и шумен Жокер-ите не си изтеглиха песента и не се покриха, та сега ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.