Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйновнови  
АвторCтaнa яcнo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 16:28



От цялата патаклама това стана ясно. А, че някой си бил писал за някакъв си ирландец песен през 1999 г., която приличала на песента на Мъйнов не се разбра. Въпросния го показаха в Господари на ефира и той смутулеви нещо, но все пак не стана ясно доколко песента на ирландеца и на Мъйнов си приличат.
Истината е, че Каффе през 2005 г. изпяха песен, чията музика удивително съвпада с музиката на песента на Мъйнов от 2001 г. А се правят на ударени с мокър парцал. Всичко останало е чесане на езиците.



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: Cтaнa яcнo]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 16:45



Не е верно. От цялата патаклама стана ясно тъкмо обратното, а именно, че Мъйнов (в сътрудничество със Слави Трифонов) е изплагиатствал мотив написан в 1999 от композитора на Каффе. Композиторът на Каффе е собственик на мотива и е в правото си да го използва по начин, който той прецени, че е най-подходящ (друг е въпросът дали така както го е използвал не издава творческата му немощ). Мъйнов (респективно Трифонов) нямат никакво право да заимстват въпросния мотив в никаква част от тяхна песен без разрешение от автора, член на група Каффе.



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйновнови [re: Cтaнa яcнo]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано03.03.05 17:06



А на мен пък ми стана ясно, че който е бил против Каффе още отпреди, ще си бъде против и занапред, ако ще и черно на бяло да му представят доказателства за невинност.
Аналогично, който си е бил против Слави, ще си остане така. Репортажът на Господарите просто имаше нулев ефект, дълбоко се съмнявам някой да си е променил мнението за Слави или Каффе. Тия неща отдавна се оценяват на емоционална основа, а не трезво.
Затова и 100 теми по тоя въпрос са напълно излишни.

Saint Seiya Tenkai

Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: Cтaнa яcнo]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 10:27



ti si iako typ, pochti nishto ne si zacepil mi se struva...



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: haha]  
АвторЦъ-Цъ-Цъ (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 10:58



Това, което пък на мен ми Е ясно е, че песента на Каффе си е едно "русо" капучино - без характер, без послание, без специфика, която да я отличава, с която да се запомня... И по какво ще разберете, че е българска - може би по текста, или по звученето?!!! Абе, ПЪЛНА БОЗА!!! Която само дето ще ни изложи на конкурса! Ако не я дисквалифицират! Смях и мелодрама - по български!!!



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: линk]  
АвторБHT (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 11:53



Самия факт че "собственика" не съди крадеца според мен значи че "собственика" е никакакъв собсвеник... Отново обръщам внимание че автора не винаги е собственик! Всичко е наемен труд! Някои те наема, плаща ти за свършената работа и той става собственик!
По вероятно е продълженито на историята е ирландеца(или неговия продуцент) да осъди Руслан и Каффе на куп:)) (или по-скоро в момента Руслан и Кафе преговарят с него да купят правата на песента)....

Странно е поведението на БНТ (все пак форума тук е "Телевизия")... Оказва се че в БНТ се подписва декларация че песента е НОВА и всичко е ОК... И ако някой от останалите участници претендира БНТ цялата в бяло а другите да се съдят:) БНТ стои като посрана и не прави нищо... Не вади разпечатки и детайла информация за гласуванията зашото никои официално не им е посикал от участниците (да съди друг или да съди БНТ)... Не правят прочуване за нарушена декларация или не праят пресконференция по въпроса, защото пак няма повдигнат съдебен спор... Забили са си главата в пясака, но не отчитат че задниците им са доста открити....
Т.е. БНТ няма да рови в лайната, Слави няма (по обясними причини), останалите 10 са се посрали от страх и безпаричие (или като Графа са служители на ЖМедия)...
Но въпроса който зададох никои не ми даде отговор беше: Догодина Митко Щерев написва песнета "Адаптация ОЛЕ!" (Имам предвид видозименена адаптация) изпята от група "На баба ти фърчилото"... Подписва декларация, че песента е авторска и че в това изпълнение никои не я чувал... Някои купува чувал СИМ карти (в благодарност че се яви на една пресконференция (пък и Адаптация е достатъчно известна песен и без манипулации)) И всичко е наред спред БНТ по регламент.... (разбира се да се получи този номер наи-добре е на второ място да е някои ПРОТИВНИК със друг вид музика (Задължителн0) да се излезе с номера "анти чалга"/"анти рап"/"анти техно" джижение!! Кат се замисля Азис е най-подхоящия за второто яасто догодина:))
Замислете се за миг какво бихте предлойили АКО на 2-ро мяасто не беше Слави ми например ГравитиКо? Сегашната ситуация просто блокира всички фенове на "нечалга" музиката от бунт, защото така Слави ще отиде на конкурса... И се говори по сурдинка... "Бе Каффе са аматьори, но ние ще мълчим кат задници да не е Слави" (...на Вуте да му е зле....)
Най-мъдрия ход с който Слави може да го забие на БНТ и Каффе и официално да се откаже от второто място... Тогава конкурса ще се издъни както виетнамска колиба... Пак няма да се получи ефекта по простата причина че 3-то място е служител също на Жмедия... Т.е. в момента мястото на Каффе е бетонирано от 2-рото място на чагаджията Слави и от Графа.... И то заради музиката им ми заради конюнктурата...
Т.е. ако сте обърнали внимание техниката за манипулирането е да се представи конкурса като "Каффе" срещу "Слави", като тактически се премълчава че има още 10 участника... (Кото нямат смелост да си кажат мнението по нито един от въпросите, да не говирим да поосъдят Каффе.... Всичко е пари... Има една доста добра приказка че "най-добрата импровизация е репетираната импровизация"... БНТ явно е фраш с наивници смятащи че конкурса без предварителна подготовка ще стане от самосебе си... Да бяха включили Слави (сам каза че БТВ е предложила да е съорганизатор) и ЖМЕдия (сами казаха че са предложили техника) в организацията... Магърч за постановчик... Така всички щяха да си вземат парче от тортата... БНТ постъпи по най-тъпия начин... реши че парчетаята са две ... Едно за тях като се нагрухат със СМС-и и едно за победителя... Наивници... И разбира се станаха за смях.... Конкурсите трябва да са дирижирани и манипулирани :))) За всеки да има нещо... Така гилдията и продуцентите ще са доволни... Зрителите също... Телевизията си е една илюзия и всичко е манипулирано и режисирано... Така прават професионалистите... Но не и аматьорите от БНТ....



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: Цъ-Цъ-Цъ]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 12:00



Не искам да ти противореча – песента на Каффе наистина е безлична. Струва ми се обаче, че ти изискваш от подобна песен не само да не е безлична, да е с характер, с послание, със специфика, “която да я отличава, с която да се запомня”, но и още нещо, кето не считам, че е необходимо – да личала, че била българска. По какво, да речем, песента “Ватерло” на АББА личи, че е шведска? С това че личи, че е шведска ли спечели конкурса на Евровизия?



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: БHT]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 12:13



По принцип си прав. В идеалния свят така трябва да бъде. Аз обаче, сега като съм се заел да бъда адвокат на дявола нека ти кажа – от двете гадости, Слави или Каффе, предпочитам по-малката. Това недоразумение Слави Трифонов е наистина рядка гадост.

А за детайла, кой бил собственикът, трябват наистина факти. Ти наясно ли си с фактите? Композиторът на Каффе говореше така, като че ли няма никакво съмнение, че той е безспорният собственик. Това, че не съди си е лично негова работа. Може да е някакъв тактически ход, кой знае. Не е и нужно да се задълбочаваме толкова. Обаче за БНТ си прав – изглежда като да са се скрили в миша дупка, освен, ако не са предприели някакви вътрешни действия, за които ние с теб не знаем.и току виж научим един ден.



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйн [re: БHT]  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 15:01



А дано догодина БТВ догодина да бъде организатор на конкурса Евровизия.



Тема Re: че песента на Каффе е плагиат на песен на Мъйннови [re: линk]  
Автор white_rabbit ()
Публикувано04.03.05 19:14



за какво композитора на песента да съди халваджиян ? за дезиноформация ?
ами няма да стане , в Бг и човек да убиеш няма да те осъдят , така че дреме му на халваджиян и ко ...
не знам защо обаче аудиторията остана с впечатлението , че кафе са откраднали песента , а то не е така...халва-та свърши поръчката на слави ... ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.