Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 10.05.24 
Култура и изкуство
   >> Телевизия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с PR”нови  
АвторБълrapчe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 17:34



Реших да си изразя и аз веднъж гражданската позиция (нямах си работа да прочета малко книги за съвременните общества). Писах до ПР-а на Нова Телевизия – всеки с претенциите си (прилагам пълната сводка, ако на някой все пак му устиска да прочете цялата тази пледоария).
Погледнете само за каква връзка с обществеността иде реч (ако ви мързи прочетете последните)!!! Признавам си: крайна съм и критична (в което не намирам нищо лошо) но не работя и PR!!!!


From: "Valia M" Sent: Tuesday, December 07, 2004 4:55 PM

Абре хора какво направихте с тази телевизия, направо съм изумена!!!
Едно кратко резюме на бегла част от впечатленията ми:
1. Не си спомням да съм гледала НЯКОГА образователна програма, или пък документален филм!!! Или са в такова време или са толкова незабележими че даже не съм разбрала. Но за сметка на това изобилства от предавания като: “Голите ангели”, “Горещо”, “На кафе”, “Семейни войни” (ха даже така събрани заглавията са достатъчно красноречиви). Че трябва да има непосредственост и забава никой не отрича, но само посредствените ли да ви гледат?!
2. Подиграхте се с единственото, наистина добро шоу – “Стани богат”. Не мога да го следя въпреки огромното ми желание, пък и защо –няколко минутки!!! Е да живее Гарелов!
3. А за това недоразумение “Биг Брадър” тепърва ще си сърбате попарата – открита подигравка с личността и индивида. Направо не намирам думи да изразя ... погнусата си. Добре че има тинейджъри и добре че те преминават през едно специално състояние наречено “Пубертет”. А вашето оправдание какво е?!
4. Даже не искам да коментирам липсата на професионалисти – бърз пример “Тази сутрин” отдавна плаче за водещ дето поне умее да изслушва. Поне! Е сравнено с Бареков... !!!
На всеки средно интелигентен човек е ясно как си правите мониторингите, а дали на вас все пак ви е ясно и интересува ли ви въобще мнението на същият този средно интелигентен човек! Извинете грубият тон, но за мен вашата “програмна схема” е ... меко казано необмислена, а някои предавания са си чиста обида! Не знам защо дори си направих труда да пиша това писмо, вероятно защото отдавна се опитвам да бъда съвестен гражданин и поне да имам активно изразена позиция.
А това че ще съм поредният недоволен, дето ще ви изтрие от програмите в ТВ-то си ... е, много важно. А да пропуснах да се представя – В. М., на 30г, с висше образование, семейна, програмист.

--- Galina Djoreva <pr@ntv.bg> wrote:

Здравейте г-жо Миленкова, благодаря Ви че изразихте мнението си, макар и то да е негативно за телевизията. Относно вашата забележка за вида предавания по НТВ - може би наистина не виждате тези сериозни или документални филми или както искате вие ги наричайте. Не че те изобилстват при нас, но все пак. Посочете ми например подобни филми в други медии - бТВ имат часът на ВВС и това е. Освен това, ако следите внимателно пресата ще видите, че относно тази поредица се изписаха какви ли не неща - фактите са непълни, представени са тенденциозно от гледна точка на някой си и т.н. Не искам да ги коментирам, защото са на конкурентна медиа. Но освен това какво друго имат те като предимство. Не говоря за БНТ защото там случая е друг - все пак е държавна медиа. Иначе бТВ и другите ТВ имат много развлекателни програми. Направете една съпоставка в съответните часови пояси какво се излъчва -повярвайте ми разликата не е голяма. Във всички медии има еднотипни по замисъл програми, но с различен метод на реализация.
Що се отнася до "Стани богат" скоро ще имате възможност да го гледате както и преди - всяка вечер. Причината е, че екипът на предаването в момента прави и Биг Брадър и няма физическата възможност да реализира две големи продукции едновременно. А що се отнася до самия Биг Брадър - ваше право е да не го харесвате. А не сте и единствения човек. Но моля Ви недейте да мислите, че само тийнейджъри го харесват - не е вярно. Няма как да знаете, че на ден чуваме и отговаряме на въпроси и коментари на хора от всички възрасти. Но едва ли само моите думи могат да Ви уверят в това.
И накрая - нашият сутрешен блок е "Здравей, България". Съжалявам, че не Ви харесва. Наистина има какво още да се очаква от водещите. Но все пак сме търпеливи, защото те се занимават с това едва от няколко месеца. Имат нужда от още време. Предполагам обаче не можем да очакваме от вас да следите всички материали в пресата, но ако си направите труда и за известно време следите всичко в печата ще видите, че материали, интервюта и разследавния на "Здравей, България" излизат наравно с такива на "Тази сутрин" - ако това за вас е критерий разбира се.
В крайна сметка много съжалявам, че отношението Ви към нас е негативно. Много още можем да си говорим и затова как Нова се опитва да създаде сапунен сериал, да вкарва нови формати и се стреми да бъде иноварот в много отношения, но едва ли ще има смисъл след като сте предубедена.
Лек ден и Весели празници!


From: "Valia M" Sent: Thursday, December 16, 2004 5:02 PM

> Здравейте Galina Djoreva, отчитам добрия ви професионализъм на PR, както и отделеното време за отговор, за който благодаря. Съжалявам, че не намирам разбиране (за което отчитам вината си и се извинявам за грубият си тон), но ако всеки зрител, който отправя остра критика се приема за "предубеден", жалкото е че няма да можете да пробвате някога силата на убеждаващите си аргументи. А празни приказки могат да се приказват винаги, на някои даже им става професия.
Не исках да се завързва полемика, но тъй като отправяте директни въпроси, а и явно не съм разбрана правилно, позволете да уточня:
1. Културно-образователни програми не е задължително да бъдат "сериозни филми", в моето писмо те бяха просто пример - но вие като специалист сте наясно какво точно означават тези термини. Аз бих се радвала просто да има време (явно няма да е най-гледаемото), в което като пусна вашият канал да науча нещо за ОБЩАТА СИ КУЛТУРА. Подчертавам! Оставям с впечатлението че ме поставяте в категория на зрител със "специални" критерии - аз наистина имам по-специални търсения, но за тях въобще не иде реч в писмото ми. Ясно, че само държавна телевизия може да си позволи да предложи предавания за археология, история, цветарство, ако щете дори едно готварство...
2. Не е логично при отправена критика за липсващо цяло звено на програмни продукти да се сравнявате с това до колко липсва и на други телевизии. Фактът, че сте избрали определена телевизия само доказва тенденциозността на отговора и доколко сте се замислили над правотата на въпроса. Вместо да използвате една определено страхотна продукция
като BBC филмите, бихте могли да ми посочите една такава ваша или по NTV(аз допускам все пак да съм пропуснала и ще се радвам да науча за НЯКАКЪВ ОБРАЗОВАТЕЛЕН филм-отбележете че дори не уточнявам област). Или пък да ме привлечете като ваш зрител с желание да има такива в бъдеще - поне идея. Под "сериозен филм" дали разбирате и филми разказващи за други страни, за животните, за фолклор и т.н. ? Което ме връща на голямата ми изненада да не бъда разбрана какво е "културно-образователна" програма и има ли тя почва у вас. Явно все пак се надявах да ми помогнете да открия такава, пък то какво се оказа...
4. Не ми се щеше да коментирам Братът, тъй като отчитам крайното си мнение. Но наистина това беше повод да напиша писмото си - писна ми да чета коментари из нета и форуми и повярвайте, напълно съм
> > > наясно с аудиторията на това шоу. Не случайно оставих най-общи данни за себе си - като изучавали социология, предполагам, ще си направите съответните изводи. Та идеята ми беше не вие да ме убеждавате във възрастовият обхват на предаването, а да отчетете мнение на определена зрителска група.
Апропо, тази цензурираната версия е идеална за малки деца. Предлагам да си направете един експеримент: гледайте го с дете между 7-10 години, препоръчвам да не е вашето... но то пък зависи и детето какво е свиканло да гледа, та я по-добре да ви пратя едно нормално възпитано.
3. Зарадвахте ме с информацията за "Стани богат" - гледах го всяка вечер и си е заслужавал жертвите. Апропо - почти нямам познат който да не го гледа и да не го харесва... и не работя в БАН да уточня.
4. Предаването "Здравей България" е чудесно - като идея, като теми и стил !!! и допреди няколко месеца го гледах (въпреки недостатъците и грешките на водещите, които също доста време се "учеха"). Определено в това ефирно време има нужда от едно информативно лъчезарно-сутрешно студио!!! Нека пак използваме сравнение - по БТВ по това време се мъдрят твърде много политици, който в повечето случаи се дразнят нещо с Бареков. Отбелязвам че още ми липсва усмивката сутрин на Цветков и редовните му майтапи с момичето-време. Темите в "Здравей България" са интересни, актуални и събеседниците има какво да кажат. Но повярвайте
много е неприятно докато си пиеш сутрешното кафе, редовно да ти развалят настроението, ако щете го наречете дори с невъзпитано поведение на водещия. Ето тук е разликата за мен - много водещи прекъсват и много са не-професионалисти! Ако, както казвате "има какво още да се очаква от водещите" направо става страшничко.
А и не мога да си обясня какво общо има професионализма с едва няколкото месеца работа!
Или те бива или не? От думите ви, почти излиза че вашите зрители са търпеливи зайчета на гърба на които неопитните водещи се учат. Както и да е, аз явно не ставам за зайче. Изводите да си ги прави който и както иска, а естествено обяснения и оправдания винаги се намират (хаха дори и четейки пресата – прощавайте но това вече ме разсмя). Моето убеждаване е едно - настроението с което тръгвам към работа.
5. Наистина съжалявам ако писмото ми е предизвикало желание за само-убеждаване и себе-доказване! Исках да изразя мнение за "новата" програмна схема, която тотално смятам е в грешна посока. Лично аз намирам негативните мнения за полезен барометри, показващи посоки на този който умее да ги разчита.
Може би указанието да гледате на мнението ми като по фундаментална критика - като критика на поетата в последно време концепция на телевизията, не като конкретни забележки и не като незначещо нищо "предубедено" излияние - би ви помогнало да откриете посоката която изразявам. Може би писмото ми беше с твърде груб тон (за което се извинявам), но това явно е променило целите му и правилното му разбиране. Мислите ли, че бих си дала толкова труд да пиша до телевизия която не ме > интересува, която не съм следила и не познавам като зрител?! От най-обща психология, читател на такова писмо би се ориентирал, че става въпрос за зрител явно разочарован от НТВ, т.е. имало е поводи и промени които са го накарали първо да стане агресивен – очевиден признак за ангажираност – и второ желание да се реагира – очевадно участие. Наистина използвах конкретни примери, но ако те бяха целта на писмото ми щях да пиша на съответните водещи и предавания. И повярвайте, списъка щеше да е значително по дълъг и конкретен.
Идеята ми бе да съм полезен източник на информация и повод за съответни анализи. Реално вашата телевизия беше предпочитана от мен – като стил и маниер. Не харесвам “американският вид” на доста други ваши конкуренти, а вие допреди време се отличавахте от тях.
Явно не сте разбрали правилно сравненията които използвах в писмото си – сравнявам с неща които не ми харесват, както се казва “по-малкото или по-голямото зло”. Колкото до другите телевизии – мога съвсем спокойно да си изразя предпочитания - намирам ББТ за една в известна степен задоволяваща част от нуждите ми телевизия. Разбира се и други телевизии предлагат, въпреки комерсиалния си вид, интересни за мен предавания. Но най-малко съм искала темата да се насочи към други предавания и телевизии.
Всяка телевизия има добри и лоши предавания, има и концепция на която се подчиняват същите. За мен важното в тази концепция е да е насочена така, че от милионите ви зрители да намирам и нещичко за себе си. Освен това бих уважила и концепция, която освен да се грижи за собствената си популярност и печалба се грижи и за не дотам комерсиални неща – като да образова, да създава критерии, да създава модели (хахах, е да братчето показа силата на медийната личност).
Създадохте БГ сапунка (чудесен повод за гордост в духа на достойната за уважение концепция) - та какво разказва? В кой сапунен сериал сте гледали разбити семейства и нещастни празни хора, на фона на парад на човешки недостатъци?! Дори баналните любовни истории са станали доста “новаторски” – брутална мелодрама в която липсва капчица от лекота на “бразилските” филмчета и нито помен от красотата на изпепеляващи съдби в любовни драми! Извинявайте за лиричното отклонение, но ако бях продължила да гледам сериала, сигурно щях да напиша едно писъмце на сценаристите. И тук сравнението не е с “Той и Тя”, а с “Дунав мост”- да не изпадаме пак в обяснения, наясно съм че са друг жанр и т.н. и т.н. мисля че не е толкова сложна идеята.
Но ето че пак станах твърде конкретна .... На всеки човек с поне малко житейски опит е ясно че винаги ще има доволни и недоволни, винаги ще има предавания които се харесват и не. Аз съм лесна за убеждение – имам доста голям обхват от интереси и сама знам от кое да се “ограничавам”. Не седя пред телевизора за да си създавам негативни емоции, нито някога съм писала подобни “предубедени”писма. За това си пожелавам скоро да ме убедите в “новаторските” си формати с програма, в която ще намеря нещо за себе си. Или поне няма да заключвам канала от децата (апропо дали скоро можем да се надяваме поне на червена точица).
Пожелавам ви лек ден и повече вяра в аргументите на “предубедените” - критиката не е повод за спорове, убеждаване и обяснения. А на НТВ искрено пожелавам да открие “новото” в старите си зрители!

--- Galina Djoreva <pr@ntv.bg> wrote:

> > Здравейте отново, благодаря Ви, че изказвате мнението си. Единственото, което мога да направя отново е да предам вашето мнение на хората, които правят програмата.
Честно казано за мен Вие наистина попадате в графата предубедени зрители, които сравняват една или друга програма само по своите нужди.
Все пак Ви благодаря за мнението. Приятни почивни дни!


From: "Valia M" Friday, December 17, 2004 1:47 PM

HAHAHA "vse pak" - e da veche me ubedihte v edno: i vrazkite s obshtestvenostta vi e kolkoto vi e i nivoto na televiziata - glupost i prostota ot nai-visoka klasa!!!
Tova pone shte vi e lesno da go razberete, drugoto kato iavno vi e tolkova slozno!!!

--- Galina Djoreva <pr@ntv.bg> wrote:
Yavno i na vas ne vi e mnogo trudno da govorite na tozi ezik. Ne mislja, 4e s vas mojem da govorim na edno nivo. Vse pak - priatni po4ivni dni.


Тук реших че е крайно време да спра ... че момата ще вземе пак да отговори А Новата вече от няколко дена изчезна от моя ТВ, ще взема да откажа всички бози



Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с Pнови [re: Бълrapчe]  
Авторbreak (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 18:19



Бълrapчe,
без да коментирам аргументите ти (които наистина са предубедени, но в това няма нищо лошо - всеки си има мнение), ще те попитам защо реши да упрекваш именно Нова тв, че не те образова достатъчно? Със същия успех би могла да се обърнеш към повечето български телевизии. Не разбирам защо е нужно да натрапваш на форума личното си мнение, още повече, че за себе си си разрешила проблема като си махнала НТВ от телевизора си. Струва ми се, че вече има достатъчно канали, които да се грижат за всички аспекти на образованието. Освен това, според мен децата трябва да се възпитават от родителите си, а не от телевизията.



Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с Pнови [re: break]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 18:40



По добре не й отговаряйте, защото като гледам колко свободно време е отделила да пише глупости, като нищо ще вземе да задръсти сървъра от съобщения.



Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с Pнови [re: break]  
АвторБълrapчe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 18:51



Има много телевизии и само няколко НАЦИОНАЛНИ!
А по твоята логика - понеже съм си изключила канала, би трябвало да реша проблема като въобще не гледам телевизия. Един въпрос – всичките ли проблеми си решаваш като бягаш от тях – защото аз не мисля да спра с писането на писма и в никакъв случай не считам проблема за решен с негледането на ТВ(ако е станал ясен проблема-но ти явно не си заинтересован да се диксутира смисъла на моят постинг).
За мен е важно човек да отстоява позицията си - ти например каква позиция имаш !?! след като пишеш коментар в този постинг. Защото на мен нещо не ми е ясен смисъла на твоя постинг – освен чистото заяждане. Колкото до натрапеното ми мнение – би ли ми разяснил кое мнение в този форум не е натрапено – или каква според тебе е функцията на този форум? Или на форумите по-принцип ? Или на личното мнение по принцип (да не продължавам ма нещо и този въпрос ми се вижда безсмислен)

Колкото до възпитанието – аз, до колкото съм слушала “образованите” хора: възпитанието е доста сложно нещо, в което със сигурност не участват само родителите –хахах доста наивно и явно от човек без опит е да си мисли че няма такова нещо като влияние на заобикаляща среда и култура и манталитет на обществото. А ако за теб една национална ТВ не е част от формирането на тази култура... е този диалог е излишен!



Тема Очевидно страдаш от излишък на свободно време!нови [re: Бълrapчe]  
АвторPoмaн (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:26



Иска се наистина див ентусиазъм за да развихриш подобна кореспонденция...Само ще ти добавя , че ако си достатъчно социализирана ще схванеш сама абсурда на развиваните от теб тези!



Тема Re: Очевидно страдаш от излишък на свободно време!нови [re: Poмaн]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано20.12.04 22:36



eto kakvo predstavliava NOVA TELEVIZIA



Тема Браво! [re: Бълrapчe]  
Автор Лoko-ПД (шампион)
Публикувано21.12.04 10:57



Въпреки, че не споделям малка част от тезите и аргументите ти, това в никакъв случай не ми пречи да те поздравя за начина, по който си написала писмото и усилията, които полагаш за да защитиш мнението си.

Свободното време е за това - всеки да го употребява свободно, едни гледат ББ, други тичат за здраве или хапват и пийват, а трети се опитват да изкажат и защитят позиция - не виждам нищо лошо.

По същината - НТВ не е нищо особено. За съжаление обаче, самочувствието на работещите там, както и на повечето телевизионери, а както усещам и на повечето форумни телевизионери, далеч изпреварва скромните им познания, тесногръдите им схващания и посредственост. "Щом не ни харесваш - не ни гледай" - толкова елементарно, че повече няма накъде. Разбира се е вярно, но какво от това. Аналогично - като на тях им харесва - ок, да си гледат чудесната телевизия САМО, да не четат тези постинги, да правят каквото искат. "Проблемацията" обаче, е че всички ние формираме това ОБЩЕСТВО и когато болшинството изпитва тих оргазъм воайорствайки ПРОСТОТИИТЕ в Къщата, значи нещо определено не е наред. Имам няколко филмчета с предавания от полския и немския вариант на ББ и разликата в манталитета е убийствена.

Предполагам, че и в манталитета на ПР-а на съответната телевизия. А и в интелекта им, след като тук си позволяват толкова наивна и посредствена защита в един нищо и никакъв форум.

Поздрави! ;)

----
Urami no kawa ni
Mi wo yudanete
Honma wa tooni
Sutemashita


Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с PR”нови [re: Бълrapчe]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано21.12.04 11:35



Ти в момента ми издигна Нова ТВ в очите. Знаеш ли колко имейла съм пращал на БТВ и на Канал1 и НИКОГА не съм получавал отговор. Въпросната ПР ти е отговорила и незнам какво не си доволна - какво оччакваш да направи ?
А до образователни програми - ами имаме Дискавъри, Анимал, Хистори, Географик, На Път -вярно нито една от тях не е национална но пък в тази глобализация какво значи национална телевизия. Като гледам имаш и Интернет - абе избор голям. Ако живеехме преди 20 години да имаме само Канал 1 и ефир 2 позицията ти е правилна, ама сега някак не се вързва.
И друго - всяка телевизия е частна фирма и съответно за нея е важна печелбата, а тя се формира на база рейтинг, а рейтинга е висок от такива предавания като БигБрадър така че ....



Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с PR”нови [re: Toffee]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 11:43



Предното мнение е настина най-точното. Всяка телевизия, с изключение на БНТ, е комерсиална. Затова водещ интерес представлява болшинството от хората. А болшинството гледат Биг Брадър, а не образователни програми. На мен лично ми настръхва косата като чуя "образователна програма". Все изникват едни спомени в мен, от времето когато Първа програма беше преизпълнена с такива.



Тема Re: Нова Телевизия – ПОМОЩ! ИЗ “Кореспонденция с PR”нови [re: ***]  
Автор Лoko-ПД (шампион)
Публикувано21.12.04 13:38



Пич, знаеш ли денонощните еротични канали какъв рейтинг имат?!

И ти откъде знаеш какво гледат "болшинството от хората" и дали харесват това, което им се предлага? Освен това има и денонощен ББ канал, където можеш да дебилстваш непрекъснато наслаждавайки се с часове на това как спи Зара примерно, или как готви Здравко, не виждам защо трябва 3-тата национална телевизия в България да се държи толкова високомерно и да си мисли че е хванала Мойсей за шлифера и забележи, предлага ББ за събитие на годината?!?! Що за... . Единственото, което постигна в същност е че "Шоуто на Слави" взе да ми харесва.

----
Urami no kawa ni
Mi wo yudanete
Honma wa tooni
Sutemashita



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.