Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Туризъм из дебрите на Духовния свят?нови  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано12.02.01 13:41



Имате ли разкази за тези си пътешествия - би ми било много интересно да чуя





Тема Re: Туризъм из дебрите на Духовния свят?нови [re: Лъчeзapнa]  
АвторMapyлka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 17:14



В клуб "Политика" и "Съновник" има страхотни изживявания!!!!!!!!!

М.





Тема Re: Туризъм из дебрите на Духовния свят?нови [re: Mapyлka]  
АвторЛъчeзapнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 17:23



Викаш объркала съм клуба?


Надявах се нещо интересно да имате вие тука, странните птици. Обичам алпинизма, но не на това съм се отдала в сегашното съществувание...
Наистина ли нямате преживявания и "отвъд"???



Тема Re: Туризъм из дебрите на Духовния свят?нови [re: Mapyлka]  
АвторЛъчeзapнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 17:24



Във политиката хич не ми се вре

.



Тема Re: Туризъм из дебрите на Духовния свят?нови [re: Лъчeзapнa]  
АвторMapyлka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 20:00



....Убедена съм/поне за себе си/,че човек отива в днешната планина,за да се
наслади на настоящето.Това нещо,което е пред него и в него - а не в неясното утре.Убеждението,че момента от настоящето е тъй-хубав и незаме-
ним и с нищо неподменим в "отвъдното".
Когато цялата хубост на планината е пред широко отворените ми очи,когато
с върховете на пръстите на ръцете и на краката си се боря за оцеляването си
в тази безкрайна природна красота - в минутите на катарзис след това, са из-
плували по някога мили,скъпи мисли за нереалност,......но за "отвъдно "?!!!!!
това е да си загубил въображението,фантазията и вярата в красивото и непов
торимо настояще........

С поздрав,
от сегашната планинска красота

М.





Тема Като бях малка....нови [re: Mapyлka]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано13.02.01 11:39



Мила Марулка

,

Аз като бях по-малка и си мислех за смъртта, бях решила, че когато ми дойде времето да мра, трябва да отида в планината и там да оставя тялото си... Там - в спокойствието..., в тишината... във вечността... която е у нас.

Благодаря за думите... Усмивка от мен.




Тема Малката надежданови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Дyx (ентусиаст)
Публикувано15.02.01 19:30



Беше последния ден на месеца.Тя беше ниско малко момиченце.Стоеше до прозореца на огромната зграда .Малкото момиче се пулеше през прозореца който най-ясно отразяваше тържеството което се вихреше в една от залите.Ясно се виждаха хората които се бяха събрали...доста хора.Как да забравя лицето и...Някога в старото време.....в годините на моята младост ...когато Баба ми крещеше по цял ден...та в това време се намери едно момиче което всеки ден идваше до нас....и гледаше как рисувам на прозореца гледащ навън разни грозни животинки....Та това момиченце ми заприлича за миг..на онова в моите представи.Тогава всичко беше различно...Но сега действителността поне за мен беше прекроила доста нападателно картата на Живота....
И сега момиченцето ми привлече вниманието...Прекрачих наколкото крачки растояние което ме държеше от нея...
Тогава видях лицето и.......Детето плачеше.......Побързах да я попитам защо плаче....Но...тя се изплаши и избяга...Извиках плахо....,че нищо няма да и направя..след като установих,че едва ли ще помогне изкрещях с колкото ми глас държи...И добре ,че нямаше хора...Щях да привлека вниманието на сивия поток.
Тя спря обърна се и ми извика:За този ден уроците ти стигат-след което още по бързи побягна към лакатушештите улици....
Стоях 2 часа на улицата,малкото хора които минаваха дори и не ме забелязваха.За този ден уроците ти стигат.Можеби се побърквам..............А можеби Не...

Тишината стопява разликата за която толкова дълго сме се трудили.Всичко се знае!Всичко се случва!


Тема Re: Като бях малка....нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторjoro ot burgas (Нерегистриран)
Публикувано18.02.01 15:06



zdravei
mislai che temata si ia biva..
naistina i az kato se zamislia ne mi se iska da sam chast ot tozi vseobst egoizam tuk v golemia grad..chudia se kakvo li bih pravil ako giniamashe planinitye i lipsvaseh prirodata..nima stiah dabada kato drugite??ne znaia...ti kak misliash??
pozdravi joro





Тема Докоса с природата.... [re: joro ot burgas]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано19.02.01 11:21



Здравей, Жоро,
докато живеех в малкия град и моята утеха беше в природата... това съзерцание (което и на Дух дава живот) беше единственото... Но това беше не поради малкия или голям град, беше поради липсата на хората около ми, които да споделят мислите ми... предпочитах да споделям с природата, за да бъда разбрана... Големият град не те променя, не те прави повече егист... важни са хората около теб.
Преди си мислех "какво бих правила ако нямам тези очи, да се любувам на красотата около си", сега започвам да проглеждам красотата вътре...
Докоса с природата е докос до звездите, докос до божествения живот, защото ни позволява вътрешно вглъбяване...


Привет, Жоро... Привет, Дух...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.