Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Маршрут в Риланови  
Автор Дани ()
Публикувано12.06.00 19:15



Здравейте ! Някой да е минавал след 1 юни по по маршрута : х.Рибни езера - Аладжа слап - Голям Мечи връх - х.Македония Интересувам се ,дали има още сняг в отсечката : Карааланица / североизточния му склон / - в.Аладжа слап / югозападния му склон / - Кадин гроб . Благодаря ! Дани

Тема Маршрут в Риланови [re: Дани]  
Автор Митко ()
Публикувано13.06.00 08:15



Здравей, тъкмо си гледам снимките от 10 и 11 юни. Макар да съм снимал от северна страна (от рида Маринковица), надявам се да помогнат. Сравнително обширни преспи сняг има по северозападния склон на Канарата, Мраморецкия преслап изглежда чист. По северните и североизточните склонове на вр. Черна поляна (Карааланица) има съвсем малко останали тесни преспи, билото е чисто. На Пъстри (аладжа) слап сняг няма. През почивните дни минахме по маршрута Говедарци ->вр. Мечит ->Кобилино бранище (там се скрихме в заслона и чакахме около 2 часа да спрат дъждът и гръмотевиците) -> нагоре по Водни връх. Ннощувахме по южните склонове на рида Маринковица. На другия ден се помотахме из района и се прибрахме през Рилския монастир. Общото впечатление е, че са останали съвсем малко снежни преспи, които не възпрепятстват минаването. Поздрави, Митко

Тема Маршрут в Риланови [re: Дани]  
Автор Дани ()
Публикувано13.06.00 15:23



Здравей Митко , Благодаря ти за свежата информация .До 23,24 юни за мен ще бъде действена.Впрочем ,миналата година на 27 юли в този район имаше още малки снежни преспи. Сега,ако си този Митко,който взе участие в дискусия- та с Кей за Южния Джендем с две твои участия / на 29.05 в 08,30 ч.и 31.05.в 07.40 / ,мога и аз да ти се отблагодаря ,с из - вестна информация за Южния Джендем . От моя гледна точка,Кей може да си пада малко мър - морко - но пък си е планинар.В трудни моменти в планината ми се иска той да е около мене.Джендема,наистина е много красив и много притегателен,пущината му- но и много сери- озен... 1.Останал съм с впечатление,че малко си надзърнал от Джендема.Предлагам ти още нещичко,но не бъди сам или с дама.В най-лошия случай двама физически здрави над 20 год. = Изворите на Джендемска река до първите водопади / Доньовите /.Тръгва се от разклона на пътеката х.Левски - х. Рай-Ботев на север - Равнец / юг /.Местността ДЮЗА.Тръгва се на юг по вододелното било.В ляво долу започва западната част на Джендема.Търси се поляна със слаб наклон към Джендема. В долния и край има две изворчета,които по-надолу се сливат в поток,който дава началото на Джендемска река.Тръгва се внимателно по него като се внимава за подхлъзване по тревата Силно желателно е,обувките да са със много добър грайфер/Аз бих газил направо в потока за да се предпазя от подхлъзване по тревистите пасажи /.Следва се само потока.Наклона се уве-личава непрекъснато,започват да се издигат скали,образуват се първите скални теснини ,които непрекъснато набират височина След около час от изворите,стигаме до първия от три последователни водопада.До тук,братле !!!! Ако ти премине друга мисъл - спомни си какво е казал Кей за Джендема. 2.Ако имаме още сили и желание,търсим излаз на висо кия вече рид от лявата ни страна,за да заобиколим отляво во- допадите и да се спуснем / много внимателно / в реката.Можем да се върнем още малко назад срещу течението ,за да видим последния водопад.Движим се газейки в реката в така нарече- ните Хайдушки теснини.Адреналина се повдига в теб,но е бе- зопасно.За внимание повече не говоря,защото самата обстанов ка го изисква и налага. Така газейки още 10-тина минути,стигаме до водос - лива на Мандренска река / идваща от Башмандра / с Джендемс. река.На левия бряг на Мандренска река има добра заравненост. От водослива ,можем да слезем още 100 м.надолу по Джендемска река и стигаме до първия водопад на Трояците . От тук нататък е вече много,много опасно за не добър профе - сионалист алпинист,със всичките му изискваниял .Отново ще те препратя на бележките на Кей на страниците на клуб Тури- зъм при DIR.BG и страницата на ПСС. Връщането ни е възможно по два начина : 1.По пътя по който дойдохме по течението на Д.река 2.От водослива на двете реки тръгваме на север, през местността Хайдушката воденица.Движим се срещу тече - нието на Мандренска река и излизаме на Башмандра,която е на пътеката х.Рай - х.Левски. ДА СЕ ПОМНИ С ВНИМАНИЕ !! Посещението на района е възможно само при сухо време.Реките много бързо вдигат своето ниво и нямаме мнго голям избор на отстъпление и евакуация от теснините. Добре е и да сте с палатка за бивак,за да имате по- голям запас от време,в която точка на маршрута да сте. Ако се справиш със всичко това,мога да ти подскажа още едно местенце до Южния Джендем . Не искам да съм по-голям мърморко от Кей ! Умната ..... Искам да чуя добри неща за теб - Дани ;))

Тема Маршрут в Рила, маршрут в Стара планинанови [re: Дани]  
Автор Митко ()
Публикувано14.06.00 12:52



Здравей Дани, Същият Митко съм. Просто преди време обменът с Дир.бг беше много бавен, та се подвизавах предимно в сайта на ПСС, но сега нещата се оправиха, та се раздвоявам между двата клуба. И на двете места ми харесва. За съжаление не съм толкова сладкодумен, та да правя цветисти описания на маршрути и природни забележителности. Не мисля, че Кей е мърморко. Планината наистина крие доста опасности за тези които са прекалено самонадеяни (пък и не само за тях). Благодаря ти за информацията за Южния джендем. И аз мисля само да надникна, да видя какво е. Но иначе не обичам да поемам излишни рискове. Но най-вероятно това ще стане по-късно, сега ми се ще да се помотая из Рила. Поздрави, Митко

Тема Маршрут в Риланови [re: Дани]  
Автор Odkr ()
Публикувано14.06.00 14:36



Здравей Митко , Радвам се,че Ти си ТИ , и информацията ми за Джендема е точно адресирана за теб . Всичко при теб е О К .Няма начин ,човек да чувства Планината и да не може да изрази това чувство по някакъв хубав ,изрази - телен начин . Забелязъл съм,че ти си намерил своя добър начин.При то- ва , ти използваш и възможностите на фотографията. Това лято ще бъда на 3 пъти по 10-тина дена в Рила.Въз - можно е да се окажем някой път,под един и същ покрив . Весело лято - Дани ;))

Тема Маршрут в Риланови [re: Дани]  
Автор Тореро ()
Публикувано14.06.00 17:03



Добре, че се намери най-после сериозен човек, който да подаде малко конкретна информация за мястото на тези водопади. Стана ясно, че се касае за каскада водопади, със съществени денивелации, криещи и редица други опасност. Разбира се, аз се извинявам за навлизането в темата между Дани и Митко, но действително беше малко досадно човек да чете на екран колко е неподготвен за планината, как Господ на алпинизма е само един и някои хора са негови пророци..... Още повече, че самото наименование - Джендем, вече подсказва някои неща - на турски думата значи ад или преизподня.... Поздрави, Тореро

Тема Маршрут в Риланови [re: Тореро]  
Автор Митко ()
Публикувано14.06.00 17:26



"Още повече, че самото наименование - Джендем, вече подсказва някои неща - на турски думата значи ад или преизподня.... " А пък точно над него се намира хижа "Рай" :-)

Тема Маршрут в Риланови [re: Дани]  
Автор Тореро ()
Публикувано14.06.00 18:26



Диалектика, колега, диалектика ...... Единство и борба на противоположностите, както беше казал някои си там, със средно голяма брада.....

Тема Маршрут в Риланови [re: Odkr]  
Автор ИПИ ()
Публикувано15.06.00 18:27



Иеее! 3 х 10 дена за едно лято из Рила звучи направо страхотно! Завиждам и въздишам най-благородно :) ... Само слънчеви дни! Поздрави И.

Тема Маршрут в Рила [re: ИПИ]  
Автор Дани ()
Публикувано15.06.00 19:43



Оп... пааа...! Драги ми И П И , Ама и ти не си за "окайване" .Като чета как се носиш между Стара планина , Рила и Родопа ; бързо вървиш към сезона, когато в петък вечер ще потърсиш раницата си,няма да я наме- риш - а милата ти половинка ще отрони " не знам..." Весело лято ! Дани


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.