Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 03.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема СтаРа Планина 100х24/2012нови  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано07.06.12 22:44



Здравейте!

Настъпи момента да обявя 10-то юбилейно издание на похода!



Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

19-юли-2012 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
20-юли-2012 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
21-юли-2012 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Миналата година х.Мазалат беше запазена специално за нас. За разлика обаче от тогава, когато бях запазил 50 места за нощувката и всеки ми се обаждаше да прави заявка за участие за да му пазя място за спане, тази година съм решил пак да запазя максималния обем, който хижаря може да ни отпусне, но местата да се заемат по реда на пристигане на всеки от участниците. Без необходимост предварително да ми се обаждате. Ако го направите все пак ще съм щастлив и ще съдействам максимално да запазя место в хижата за пренощуване. Все пак като се чуя с Георги от Мазалат ще пусна инфо какво е положението.

Ето и ретроспекция от всички издания досега на "СтаРа Планина 100х24":











Това е засега от мен, с нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 19-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2012нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано10.06.12 16:00



Здравей,
пиши ме първи на старта



Ще пътувам с обществен транспорт и не знам кога ще пристигна, за това ако ми запазиш място, ще почерпя.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2012нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано04.07.12 07:50



Не остана много време до похода, ето че имам удоволствието да ви представя емблемата на тазгодишното издание:



Традиционно, за всеки участник ще има безплатна фанелка, в края на тази седмица планираме заедно с приятели, участници в предишните походи да ги изнесем на х.Мазалат.

Гответе се усилено, използвайте хубавото време да шетате из планините и до скоро. Както се казва, ако не си пишем ще се видим на 19-ти на х.Мазалат.

Бъдете здрави!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2012 [re: Cтaниcлaв]  
Автор Slavei ()
Публикувано21.07.12 16:37



Кога станаха 10 години?





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2012нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор oracle2win (непознат )
Публикувано21.07.12 20:14



Ето малко gps инфо:

gpsies.com:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=eukmzqizdyqzzdiv
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=xaftnrssrrthnfhj

в SportsTracker също съм ги качил. Ето линк към профила ми. Последните 4 трака:
http://www.sports-tracker.com/#/view_profile/oracle2win



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2012нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано25.07.12 00:25



Здравейте на всички,

Дойде време да публикувам списъците със стартиралите и завършилите участници:




Традиционно, тук музиката следва да свири туш:



Още малко статистика:

- Тази година имаме най-много участници стартирали от х. Мазалат - 77 човека, което постави на сериозно изпитание уменията на хижарите да намерят място за спане на всички.
- Тази година има и най-много завършили на х. Ехо - 50 човека, което създаде доста проблеми на тамошния хижар.
- Тази година имаме рекорд за най-бързо преминаване по маршрута бегом - 10:41 часа. Не водя статистика, но имам усещането, че тази година и преминаването ходом държи рекорд.
- Тази година имаме поставен рекорд и за най-дълъг преход осъществен в рамките на 24 часа - Огнедишащият успя за това време да стигне до х. Планински извори тръгвайки от х. Мазалат.
- Тази година процента на завършилите спрямо стартиралите участници е почти като миналогодишния - 64,10% сега срещу 64,50% през 2011.
- Тази година обаче процента финиширали преди полунощ е по-висок от миналогодишния - 56% срещу 45% за 2011.
- Оказа се, че имаме и поставен рекорд по изпити бири по време на прехода от завършил участник в мероприятието. Все още не съм решил как да квалифицирам тази постъпка - като най-безпардонно допингиране или като разхлаждащо рехидратиране

Искам да благодаря на всички, които взеха участие в тазгодишното мероприятие. Постиженията на Николай и Лъчо (Огнедишащ) предизвикват възхищение, подобни са чувствата ми и към групата на Миглена за това, че са решили да не се разделят в последния етап от похода и да финишират заедно, браво на Гьоко, който е останал с Мария докрай за подкрепа, браво и на самата нея, че е успяла да завърши въпреки контузията получена на много ранен етап от прехода.

Нещо, което определено не ми хареса - тази година лично станах пряк свидетел как стремежа към финала у едни може да загърби чувството на съпричастност към контузията на други. Да не говорим, че вече съвсем осезателно се възприема като негатив големия интерес към участие в мероприятието поради проблемите, които създава за хижарите на началната и финална хижи.

В заключение искам да благодаря на хижарите на х. Мазалат и х. Ехо за това, че направиха всичко възможно да ни посрещнат и настанят въпреки многото хора, още веднъж благодарности на всички взели участие в тазгодишното мероприятие, скорошно оздравяване на контузилите се, вяра и подкрепа за Веско догодина да "счупи" рекорда на Николай, бъдете здрави, пазете се и ходете редовно по планините.

До нови срещи!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.