Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Избор на раицанови  
АвторHaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 08:41



Предстои ми да си закупя раница за походи из планините, засега съм свел избора си до Кентавър 80+15 или Алпинист 80+15.
Кажете ми коя от двете да предпочета?
Ако някой е ползвал такава бих се радвал да сподели мнение дали наистина си струва да дам около 150-160 лв за тези раници?
Здрави ли са?
Има ли някаква друга алтернатива освен Ташев, но ако може да не е по-скъпа от тези и главното да е наистина здрава.



Тема Re: Избор на раицанови [re: Haчинaeщ]  
Авторzi zi top (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 08:54



Уточни си някои неща какво ще ти е най-нужно направи 1 пакет и прецени обема, 80+15л е голяма раница и ако си по дребен или пък преходите ти са не толкоз големи не е необходима толкоз голяма. Виж ако си от София има доста магазини и марки (да не им правя реклама) или в нета ел магазин Г....

П.П. Добре си прецени обема и нуждите пробвай я в магазина как я чувстваш, че раница не се купува всеки ден





Тема Re: Избор на раицанови [re: Haчинaeщ]  
АвторJores (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 09:22



Наистина прицени, дали ти трябва толкова голяма раница. Нали се сещаш: по-голям обем = по-тежка раница. Аз имам Вихрен 70+15 (или +10 беше не си спомням). Ако я напълня здраво след 2-рия баир не се трае

. И наистина си прецени височината и спрямо твоята. От друга страна трабва да знаеш, че по-сериозните модели на Ташев имат 2 варианта- обикновен и от кордура. Кордурата е износоустойчива материя, добра е, но вдига цената. И не на последено място не забравяй и разход от около 10лв за дъждобран за раницата - лично за мен задължителен аксесоар.
От друга страна : аз преди няколко седмици открих това:

ето ти и линк:
Кефи ме че лицевият джоб става на малка раница за дребни преходчета. Винаги нося една такава в моята, поради което се лишавам от малко обем.



Тема Re: Избор на раницанови [re: zi zi top]  
АвторHaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 10:51



Ами не съм от София а от Бургас и съм 1.84, 85кг така че не ме притеснява особено големината, а по-скоро здравина и функционалност.



Тема Re: Избор на раицанови [re: Haчинaeщ]  
Автор Slavei ()
Публикувано26.06.08 11:23



Когато аз си купувах първата раница за планина си мислех, че е по добре да си купя голяма раница, защото може да се ползва и като малка - просто като не я пълниш. Това е грешно обаче

(тогава купих Ташев Кентавър 60+10)

Няколко месеца след като си купих голямата раница събрах пари и си купих по малка раница (Ташев Айгер 40), която ползвам постояно за ходене през лятото и зимата.

Голямата раница я ползвам когато ходя извън БГ, когато ходя с приятелката ми на планина или когато зимата планирам спане на открито.

Единсвеният недостатък на Айгера е че няма как удобно да се закачи палатка за нея. (Една от причините да не нося палатка на планина и да спя на чувал)

пп
Когато ги купувах спроед мен бяха най-добрия избор като комплект раници. В момента има голямо разнообразия от други марки и не знам дали това е най-добрия избор.



Тема Re: Избор на раица [re: Slavei]  
Автор Slavei ()
Публикувано26.06.08 12:16



Сетих се че литрите при различните марки не отговарят. Затова е трудно да се сравняват раници по каталог на различни марки.



Тема Re: Избор на раица [re: Jores]  
АвторJores (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 14:13



Ето ти и нящо за четене:





Тема Re: Избор на раица [re: Slavei]  
Авторmochito (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 18:29



Имам и аз едно въпросче!

Коя раница е по-добра тази на Husky Supporter или на Ташев Кентавъра! Защото разликата в цената не е много голяма! За Ташев знам , че са добри,но Нusky не съм ползвала!? PLS Чакам мнения, защото до 4 дена трябва да купя една от двете за подарък на баща ми!!! Благодаря предварително!



Тема Re: Избор на раица [re: mochito]  
Автор Slavei ()
Публикувано26.06.08 19:13



Аз ако ще избирам между двете марки бих избрал Ташев.
Раница на Хъски не съм притежавал, но имам поглед върху няколко такива на приятели с които ходя заедно и мнението ми не е високо.



Тема Re: Избор на раица [re: Slavei]  
Авторzaspi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 19:48



А какво ще кажете за Deuter и Ташев? Deuter са по-скъпички, но дайте мнения дали е заслужено.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.